Навигация по сайту

Популярные статьи

18 функцій MIUI, які роблять її краще Android

 1. 1. Широкі можливості зміни інтерфейсу
 2. 2. Функціональний локскрін
 3. 3. Потужний музичний плеєр
 4. 4. Розумні іконки
 5. 5. Вбудований ліхтарик
 6. 6. Блокування небажаних дзвінків і повідомлень
 7. 7. Моніторинг трафіку
 8. 8. Енергозбереження
 9. 9. Вбудований root і управління правами додатків
 10. 10. Блокування реклами
 11. 11. Антивірус
 12. 12. Вбудована система резервного копіювання
 13. 13. Очищення кеша і сміття
 14. 14. Запис дзвінків
 15. 15. Блокування від випадкових натискань
 16. 16. Приватний повідомлення
 17. 17. Швидкість передачі даних і заряд батареї в рядку стану
 18. 18. Оновлення

Китайська компанія Xiaomi c самого старту почала підривати усталені правила мобільного бізнесу. У той час як всі нормальні виробники розробляють для початку лінійку власних гаджетів, а тільки потім починають обважувати їх фірмовим програмним забезпеченням, в Xiaomi надійшли абсолютно протилежним чином. Ця компанія перш за все зайнялася власною операційною системою, і тільки після того, як MIUI пробила собі шлях до використання на самих різних мобільних пристроях, приступила до випуску смартфонів і планшетів.

До слова сказати, такий підхід виявився на рідкість вдалим. Приваблива програмна оболонка разом з якісними і доступними гаджетами дозволили китайської компанії буквально на очах увірватися в число лідерів. Багато користувачів всерйоз стверджують, що остання (на сьогоднішній день це вже шоста) версія MIUI набагато зручніше Android, а по частині дизайну інтерфейсу може на рівних конкурувати з iOS. І у них є для цього всі підстави, адже список унікальних функцій MIUI дійсно вражає.

1. Широкі можливості зміни інтерфейсу

Широкі можливості зміни інтерфейсу

MIUI вміє змінювати свій зовнішній вигляд за допомогою спеціальних тем, що завантажуються з фірмового онлайнового каталогу. При цьому змінюються не тільки шпалери на робочому столі і іконки, а буквально всі елементи оформлення операційної системи. Кількість доступних тим обчислюється сотнями, а їх якість задовольнить навіть найвибагливішого користувача.

2. Функціональний локскрін

На екрані блокування MIUI можуть відображатися відомості про пропущені дзвінки, повідомлення, прогноз погоди, інформація можливостей відтворення треку. Оформлення та функції локскрін теж змінюються відповідно до встановленої темою. Подвійний тап викликає поява органів управління плеєром, так що ви зможете слухати музику, навіть не розблокувавши смартфон.

3. Потужний музичний плеєр

Потужний музичний плеєр

Вбудований музичний плеєр залишає відмінне враження завдяки широкому набору можливостей. Він вміє завантажувати обкладинки альбомів, демонструвати синхронізовані тексти пісень, приголомшливо виглядає і, звичайно, якісно відтворює музику.

4. Розумні іконки

Ми звикли, що іконки додатків - це звичайні кнопки для запуску програм і нічого більше. У MIUI функції іконок дещо розширені. Наприклад, свайп по значку блокнота викличе спеціальне віконце для додавання нової замітки, а по іконці плеєра - покаже елементи керування переглядом. Крім цього, іконки деяких додатків вміють змінюватися для показу необхідної інформації, так що на значку календаря ви завжди побачите поточну дату, а на іконі погодного додатки - температуру за вікном.

5. Вбудований ліхтарик

Ось начебто дрібниця, а приємно. Вбудований ліхтарик MIUI викликається утриманням кнопки «Додому» на екрані блокування або з панелі перемикачів.

6. Блокування небажаних дзвінків і повідомлень

Якщо вас іноді дістають SMS-рекламою або небажаними дзвінками, то ви по достоїнству оціните наявну в цій операційній системі функцію блокування. Буквально одним рухом додаємо небажаних абонентів в чорний список і назавжди забуваємо про їхнє існування.

7. Моніторинг трафіку

Моніторинг трафіку

Ця функція дуже стане в нагоді тим, хто використовує обмежений платний тариф і змушений стежити за витратою трафіку. Спеціальний додаток буде відслідковувати передачу даних по мобільному інтерфейсу і при наближенні до зазначеної вами величиною зробить попередження, а потім і взагалі може заблокувати підключення.

8. Енергозбереження

Вбудована утиліта «Харчування» дозволить вашому телефону набагато довше пропрацювати на одній зарядці. Для цього вона використовує спеціальні енергозберігаючі профілі, перемикання між якими відбувається в залежності від заряду акумулятора або часу доби.

9. Вбудований root і управління правами додатків

На які тільки хитрощі не йдуть користувачі Android, щоб отримати права суперкористувача! У MIUI c цим настільки просто, що навіть не цікаво. Ви просто пересуваєте один повзунок в настройках, і root-права отримані. А разом з ними і купа смачних можливостей, в тому числі управління правами різних програм, управління автозапуском і так далі. Всі ці настройки зосереджені в одному системному додатку, яке так і називається - «Дозволи».

10. Блокування реклами

Блокування реклами

В Android теж можна блокувати рекламу в додатках, причому різними способами. Але для цього їх необхідно спочатку дізнатися, а потім встановити відповідне програмне забезпечення. Компанія Xiaomi вирішила полегшити життя користувачам і вбудувала блокіратор реклами безпосередньо в систему. Працює він досить надійно і ріже рекламні банери практично у всіх програмах.

11. Антивірус

Ну да, вірусів під Android начебто поки немає. Так начебто або поки?

У будь-якому випадку в MIUI є власний антивірус, який їсти не просить, щось там перевіряє і додає спокою користувачам одним своєю присутністю.

12. Вбудована система резервного копіювання

І якщо доцільність присутності антивіруса для багатьох під питанням, то необхідність резервного копіювання вже ні у кого не викликає сумнівів. У MIUI вона реалізована на базі власного хмарного сховища і вміє зберігати буквально всі ваші дані: від контактів, логів дзвінків і повідомлень до встановлених додатків і їх налаштувань.

13. Очищення кеша і сміття

Очищення кеша і сміття

В операційній системі з часом накопичується досить тимчасових файлів, залишків видалених програм та іншого сміття. Вбудований чистильник допоможе вам впоратися з цією проблемою і простежить за чистотою системи.

14. Запис дзвінків

Запис телефонних розмов є дуже затребуваною функцією, яка, однак, через необхідність дотримання приватності навряд чи з'явиться в офіційних прошивках Android. Наші китайські друзі завжди відрізнялися легким ставленням до різних заборон, тому в стандартній дзвонилка MIUI така функція є і прекрасно працює.

15. Блокування від випадкових натискань

Ця функція не дозволить вашому смартфону, що знаходиться в сумці або кишені, розблокуватися від випадкового дотику і самостійно приймати дзвінки, надсилати повідомлення, запускати програми і так далі.

16. Приватний повідомлення

Іноді бувають ситуації, коли необхідно зберегти листування з певним абонентом подалі від чужих очей. Для цього в стандартному клієнті MIUI для обміну SMS є особлива приватна частина. Ви додаєте в неї необхідного людини, і все послання від нього не будуть відображатися в загальному списку повідомлень.

17. Швидкість передачі даних і заряд батареї в рядку стану

Швидкість передачі даних і заряд батареї в рядку стану

У MIUI ви легко можете активувати відображення заряду акумулятора і швидкості передачі даних прямо в рядку стану. Це досить важливі показники, які краще завжди мати перед очима.

18. Оновлення

На відміну від Android, вихід нових версій якого представляє з себе ціла подія, MIUI розвивається набагато інтенсивніше, і її нові збірки виходять набагато частіше. Так, найчастіше вносяться зміни носять чисто косметичний характер, але іноді з'являються і досить цікаві нові функції. У всякому разі Xiaomi не дає нудьгувати своїм користувачам, що теж добре.

Я перерахував у цій статті далеко не повний перелік фірмових фішок MIUI, а тільки те, що мені здалося найцікавішим. Деякі читачі напевно заперечать, що більшість цих функцій можна реалізувати і в Android, і будуть, безсумнівно, мають рацію. Але для цього доведеться встановлювати цілий зоопарк різних утиліт, які ще невідомо як будуть взаємодіяти між собою. А в MIUI ми отримуємо повний комплект спеціально оптимізованих для цієї операційної системи функцій плюс абсолютно приголомшливий інтерфейс. Так що рекомендую вам звернути найпильнішу увагу на це азіатське диво.

Так начебто або поки?