Навигация по сайту

Популярные статьи

20 частих питань клієнтів по SEO та відповіді на них

Працюючи в Авеб щодня доводиться чути досить багато питань щодо SEO від клієнтів

Працюючи в Авеб щодня доводиться чути досить багато питань щодо SEO від клієнтів. Питання, звичайно ж, зустрічаються найрізноманітніші, але деякі з них задаються досить часто, тому виникло бажання зібрати деякі популярні питання разом і відповісти на них тут. Пост орієнтований на клієнтів.

1. Ви просуваєте мій сайт вже тиждень, не видно зростання позицій. Чому?

Необхідно трохи почекати. Для зростання позицій потрібен час, видача пошукових систем змінюється поступово, для досягнення результату може знадобитися кілька місяців, важливо спочатку це розуміти. Перші два тижні може не бути ніяких змін по просуваються словами, це нормальна ситуація.

2. Я просуваюсь за запитом "рожевий слон" чому мене немає в топі за запитом "слон рожевий"?

Це різні запити до пошукової системи і видача по ним відрізняється, що нескладно перевірити, забиваючи кожен із запитів в рядок пошуку. Так, дійсно, якщо ми взялися за просування ключової фрази "рожевий слон", то ймовірність попадання в ТОП за запитом "слон рожевий", звичайно ж, збільшується, але найчастіше для потрапляння в ТОП по обидва фразам необхідно цілеспрямовано просувати кожне ключове слово.

3. Всі обнародувано для мого сайту слова в ТОП-е, на сайті значно зросла відвідуваність, але при цьому немає дзвінків / замовлень з інтернету. Чому?

Насправді існує багато причин в слідстві яких дійсно можуть бути відсутні замовлення навіть якщо роботи по просуванню виконані якісно і трафік на сайт помітно виріс. Наведемо деякі з них:

 • На сайті вказані контакти, які не відповідають дійсності, тобто банально не працює, або недавно змінився номер телефону компанії, а на сайті забули внести новий.
 • Телефон вказано правильно і навіть функціонує, більш того навіть гудки йдуть, але на дзвінки ніхто не відповідає! Як не дивно, але досить часто буває ситуація коли в робочий час ніхто не бере трубку. Ми намагаємося перевіряти чи працюють телефони, які вказані на сайтах наших клієнтів і завжди попереджаємо якщо додзвонитися на сайт проблематично, але дуже складно це постійно контролювати, все-таки відповідати за проблеми з телефоном повинен власник сайту.
 • Часто зустрічається ситуація, коли менеджер по той бік слухавки на дзвінок відповідає, але робить це так, що бажання зателефонувати за цим номером ще раз не виникне більше ніколи. Можуть просто відверто нахамити.
 • Ситуація коли до дзвінка може навіть не доходити. Ціни на сайті значно вище ніж вартість абсолютно аналогічних товарів у конкурентів. Відмінно зроблений, зручний, красивий, класний сайт, ввічливий і оперативно-який відповідає менеджер з продажу, своєчасна доставка - все це дуже важливо, люди люблять хороший сервіс і готові за це платити. Але все-таки якщо у вашому магазин рожевий слон коштує 500 $, а у конкурентів я можу придбати точно такого ж слона за 300 $, то швидше за все, отоварюватися слоном я буду не у вас.
 • Негарний і незручний сайт, у конкурентів сайт значно краще. Якщо людина серйозно ставиться до свого бізнесу, щомісяця витрачає чималі суми на рекламу, то замовляти сайт за 150 $ у студента 3-го курсу, недавно вивчив основи html, це неправильно. Сайт не повинен відлякувати користувача, який перейшов з пошукача, в іншому випадку ніяке SEO не врятує.

4. У мене просіли позиції, кілька слів випали з ТОП-10 на другу сторінку видачі. Чому?

Ми б збрехали, якби сказали, що у нас ніколи не просідають позиції клієнтських сайтів (хоча ми завжди намагаємося цього не допускати). Але причини просідання бувають абсолютно різні, наприклад:

 • Клієнт на 3 тижні затримав оплату місяць тому. Як не сумно, але такі випадки бувають. Ми витрачаємо на просування кожного сайту більшу частину того бюджету, який оплачує клієнт, ми нарощуємо кількість посилань, це робить будь-який і кожен оптимізатор, який просуває хоч скільки-небудь конкурентний запит, по іншому не можна. Посилання є головним двигуном ваших сайтів в ТОП-и. І якщо грошей на ці самі посилання у нас немає, то ми змушені починати економити. У оптимізатора немає абсолютно ніякого бажання пояснювати незадоволеному клієнту з якої причини позиції просіли, але якщо клієнт значно затримує оплату, то продвиженец змушений знижувати витрачається бюджет. Тому своєчасна оплата дуже важлива.
 • Сайт довго лежав, тобто був недоступний. Будь-яка пошукова система дуже швидко викине з видачі непрацюючий ресурс, адже він не потрібен користувачу. В такому випадку всю відповідальність за просідають позиції несе, людина у якої "живе" ваш сайт, тобто звертайтеся до хостера.
 • Ми не можемо гарантувати позиції, так взагалі ніхто не може. Ми несемо тільки фінансові гарантії, тобто якщо раптом клопотання не вийде в ТОП, то ми повернемо гроші. Позиції у видачі можуть просісти в слідстві ряду факторів:

- зміна пошукових алгоритмів;

- зростання конкуренції;

- випадання сторінок донорів з індексу пошукової системи і т.д.

Але ми завжди намагаємося якомога швидше повернути сайт в ТОП по просевшими запитом, в цьому і полягає суть роботи з підтримки позицій.

5. Ваша компанія використовує чорні або білі методи просування?

Насправді практично завжди коли клієнт задає це питання він не розуміє чим біле SEO відрізняється від чорного. Що б не заглиблюватися в тонкощі сеошного майстерності можна відповісти просто - ми не використовуємо жодних методів просування в слідстві яких Ваш сайт може бути забанено / пессімізірован пошуковою системою.

6. Я вже місяць просуваюсь, проте контекстна реклама приносить більше відвідувачів за ті ж гроші. Чому?

Для досягнення результату пройшло недостатньо часу, тільки в дуже рідкісних випадках клієнт може отримати відчутний ефект від SEO вже в перший місяць. Послуга просування сайтів передбачає під собою тривалу роботу над сайтом і результат необхідно чекати кілька місяців. Оцінювати роботу SEO компанії за підсумками першого місяця робіт неправильно. У переважній більшості випадків просування в органічній видачі буде відчутно дешевше контекстної реклами, але для цього необхідно працювати над сайтом від 3 до 6 місяців.

7. Упав ТІЦ і PR на декількох сторінках. Чому?

Чесного кажучи, поняття не маю. Ми не відстежуємо ТІЦ і PR просуваються сайтів, через те, що вони на пряму не впливають на видачу. ТИЦ і PR вашого сайту ніяк не вплинуть на позиції в пошуковій системі, кількість відвідувачів або продажу. Ці показники потрібні тільки для веб-майстрів, які продають посилання зі сторінок своїх сайтів.

8. У мене є сайт з українським доменом, що мені потрібно зробити що б просуватися в російських пошукових системах?

У 99% випадків необхідно зробити новий сайт з доменом в зоні ru.

9. Чи можна приховати текст, який Ви в цілях оптимізації хочете відобразити на сайті, щоб споживач його не бачив?

Цього робити не можна, тому що за приховування тексту можна отримати санкції з боку пошукової системи, сайт може бути повністю видалений з видачі.

10. Я думав, що оплачувати послуги з просування необхідно тільки 4 місяці, навіщо платити якщо сайт вже в ТОПі?

Чомусь у деяких клієнтів побутує думка, що послугу просування сайту необхідно оплачувати тільки кілька місяців, після чого сайт "на вічно" залишиться в ТОП-е. Така точка зору завжди нас дивувала. Білборд, який стоїть на вулиці оплачується щомісяця, реклама на ТБ, радіо, в пресі припиняє працювати як тільки ви припиняєте за неї платити і навіть хлопчик, який розносить листівки щомісяця вимагатиме зарплату, але при цьому SEO, чомусь, має оплачуватися один раз і працювати завжди. SEO - це дуже ефективний (іноді найефективніший) вид реклами для багатьох видів бізнесу, для отримання відчутного результату роботи по просуванню повинні вестися постійно, кошти на підтримання високих позицій повинні витрачатися постійно. Гарна реклама коштує грошей, вона не може бути безкоштовною.

11. Я перевірив позиції в Google, вони не збігаються з тими, які Ви надіслали в звіті, чому?

Є кілька причин по яким клієнт може бачити позиції відмінні від тих, які ми надаємо:

 • Клієнт дивиться видачу в іншій пошуковій системі. Більшість клієнтів просуваються в google.com.ua, проте деякі з них перевіряють позиції в google.com або google.ru. Звичайно ж видача в кожному регіоні значно відрізняється.
 • Є таке поняття як персоналізація пошуку. Іноді Googlе персонализирует пошукову видачу на підставі історії вашого пошуку в Google, тобто враховуються пошукові запити, які ви вводили раніше, а так само результати, які ви переглядали. Персоналізація може відбувається на підставі історії пошуку в вашому google-акаунті, а так само на підставі файлів cookie вашого браузері.

Що б переглядати результати без урахування персоналізації необхідно виконати що-небудь з наступного списку:

- вийти зі свого облікового запису google і очистити cookie файли в браузері;

- переглянути видачу в браузері, який ви не використовуєте щодня;

- ознайомитись з результатами видачі використовуючи прихований режим браузера (при якому на комп'ютері залишається мінімум "слідів", або їх взагалі немає). Перейти в прихований режим можна одночасно натискаючи ctrl + shift + N в Google Chrome і Opera або ctrl + shift + P в Mozilla Firefox і Internet Explorer.

 • Видача google змінюється практично постійно, тому позиції сайту можуть змінюватися протягом дня, однак у переважній більшості випадків ці зміни незначні.

12. Чи залежить від кількості просуваються запитів вартість кожного з них?

Так, залежить. Чим більше запитів однієї семантичної групи просувається, тим дешевше просування кожного з них і навпаки, чим менше запитів, тим вище вартість. Вартість запитів завжди розраховується для групи фраз.

13. Де я можу подивитися як часто користувачі шукають різні ключові слова?

Інструмент добору ключових слів Adwords Keyword Tool - допомагає підбирати ключові фрази орієнтуючись, на статистику пошукової системи Google.

Статистика ключових слів Яндекс - в разі якщо цікавить частота запитів по Яндексу.
Варто відзначити, що обидва сервісу призводять кількість показів по кожному слову, переходів по кожній фразі буде, звичайно ж, менше. Крім того слід використовувати прапорець "точна відповідність" в Adwords Keyword Tool і конструкцію "! Ключове слово" в статистиці Яндекс Директа, що б дивитися прогноз показів по конкретному слову, в іншому випадку ви будете бачити прогноз для всіх фраз, які включають дане слово.

14. Як скоро вийдуть в ТОП-10 google.com.ua просувні слова?

Найменш конкурентні ключові фрази можуть досягти першої сторінки видачі google.com.ua вже через 2 тижні після початку робіт. Якщо говорити про фразах з високою конкуренцією то позиції в десятці досягаються від 2 до 6 місяць в залежності від конкурентності запиту і віку просувається.

15. Я просуваю два сайти по одному і тому ж запиту, чому для різних сайтів запит оцінений по різному?

Основні причини можуть бути наступними:
1. Один із сайтів старше іншого або просувається довше іншого. Чим старше просувний сайт тим результату досягти простіше, дешевше і швидше.
2. Кількість просуваються слів по одному з сайтів більше ніж по іншому, чим більше запитів просувається тим дешевше просування кожного конкретного слова.

16. Ми плануємо кардинально переробити сайт, чи може це позначитися на позиціях?

Може, якщо зробити це неправильно з точки зору оптимізації під пошук. Однак якщо в процесі зміни сайту не міняти URL-и, title-и і контент просуваються сторінок (або міняти але з урахуванням рекомендацій оптимізатора) то зміна дизайну або CMS не погіршує позиції у видачі. Якщо зробити все правильно, то позиції сайту не просядуть, а трафік не впаде

17. Ви просуваєте ще двох наших конкурентів, вони вище нас за низкою запитів, чому?

Дійсно іноді буває ситуація коли в одній і тій же тематиці ми успішно просуваємо кілька сайтів по одному і тому ж ключовим словом. Дві основні причини, через які одні сайти вище інших:
1. Вище той сайт, який довше просувається. Старі сайти просувати простіше.
2. Вище той сайт, який просувається по більшій списку слів і з великим бюджетом.

18. У нас є два домена для нашого сайту rozovij-slon.kiev.ua і rozovij-slon.com.ua. Це добре, погано або ніяк?

У разі якщо у вас є два або більше доменів для одного сайту, то необхідно що б з кожного домена була налаштована переадресація на основний домен. Тобто якщо основним доменом (тим який буде відображатися в рядку адреси браузера) є rozovij-slon.com.ua то зі всіх сторінок rozovij-slon.kiev.ua необхідно встановити 301-й сервернивй редирект на відповідні сторінки rozovij-slon.com.ua. Цей самий редирект буде перенаправляти всіх користувачів і роботів пошукових систем на основний домен. Якщо редирект налаштований не буде, один і той же сайт буде відкриватися за двома адресами, то можуть виникнути проблеми з дубльованим контентом, до чого погано ставляться пошукові системи.

19. Ми хочемо перенести сайт на новий "движок", яка CMS краще?

Насправді для ранжирування в пошукових системах не має значення на який CMS зроблений ваш сайт. Пошукову систему цікавить контент вашого сайту, а не система управління контентом. Тільки ось налаштувати CMS потрібно так що б дублі сторінок були відсутні, швидкість завантаження сторінок була високою, теги title були унікальними на всіх сторінках сайту і т.д. Тобто будь-яку систему управління контентом можна оптимізувати під пошук, точно так само як будь-яку CMS можна використовувати так, що б сайт ранжирувався погано. Зазвичай проблема не в "движку", а в його використанні.

20. Ви просуваєте мене за запитом "рожевий слон" в google.com.ua, чи знайдуть мене користувачі google в Москві?

Видача за комерційним запитам в google.ru відрізняється від видачі в google.com.ua. Якщо говорити спрощено, то це дві різні пошукові системи. У Росії пріоритет віддається російським сайтам, в Україні українською. Тому для просування по запиту "рожевий слон" в google.ru необхідно просувати інший сайт (з ru доменом)

20 + 1. Згідно з угодою ви просуваєте мій сайт в ТОП-10 вже рік, останні кілька місяців мій сайт стабільно знаходиться в ТОП-3 за всіма словами без будь-яких додаткових оплат. Чому?

Насправді це єдине питання зі списку, який не є актуальні :) Не дивлячись на те, що така ситуація зустрічається регулярно, питання, на жаль, не було наведено нам жодного разу :) В більшості випадків просувні запити з часом дійсно потрапляють в ТОП-3, ТОП-5. Метою роботи компанії є не досягнення ТОП-а саме по собі, а забезпечення максимально-можливого цільового трафіку.

Чому?
2. Я просуваюсь за запитом "рожевий слон" чому мене немає в топі за запитом "слон рожевий"?
Чому?
Чому?
5. Ваша компанія використовує чорні або білі методи просування?
Чому?
Чому?
8. У мене є сайт з українським доменом, що мені потрібно зробити що б просуватися в російських пошукових системах?
9. Чи можна приховати текст, який Ви в цілях оптимізації хочете відобразити на сайті, щоб споживач його не бачив?
10. Я думав, що оплачувати послуги з просування необхідно тільки 4 місяці, навіщо платити якщо сайт вже в ТОПі?