Навигация по сайту

Популярные статьи

302 редирект: небезпека настройки

 1. Що таке 302 редирект
 2. У яких випадках необхідний 302 редирект
 3. Коли не варто використовувати 302 редирект
 4. 301 і 302 редирект: в чому різниця
 5. Так що краще - 301 або 302 редирект?
 6. Як налаштувати 302 редирект в .htaccess
 7. Налаштування 302 редиректу за допомогою PHP і JavaScript
 8. PHP редирект
 9. JavaScript-редирект
 10. Як виявити 302 редирект на сайті
 11. Часті питання про 302 редирект

Генератор Продаж Генератор Продаж  Час читання: 6 хвилин  Немає часу читати

Час читання: 6 хвилин

Немає часу читати?

Відправимо матеріал вам на:

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Що таке 302 редирект
 • В яких випадках його можна використовувати, а в яких не можна
 • Чим 302 редирект відрізняється від 301
 • Який з них краще вибрати
 • Як налаштувати 302 редирект
 • Як перевірити, чи правильно встановлена

Розуміння, коли доречно використовувати 301 і 302 редирект, входить в число обов'язкових знань досвідченого веб-майстри. Найчастіше області їх застосування сильно різняться. На перший погляд може здатися, що помилка при їх використанні не страшна, але не можна забувати про SEO-оптимізації сайту, результати якої можуть виявитися дуже далекі від очікуваних.

Що таке 302 редирект

Під 302 перенаправленням прийнято розуміти переадресацію на деякий період, а саме від одного до 10 днів. Така операція свідчить про тимчасовому перенесенні веб-сторінки на іншу адресу.

Тимчасова переадресація має істотний недолік - контрольний вагу сторінки при цьому не передається. В результаті застосування 302 редиректу зовнішні посилання губляться, як і внутрішній вага всього ресурсу. Однак і користь Temporary для пошукових систем і користувачів досить відчутна.

Припустимо, ви з нуля займаєтеся розробкою сторінки акцій, наповненою масою додаткових функцій. Процес їх впровадження займе не менше 3-4 днів з постійним коригуванням зовнішнього вигляду і вихідного коду документа.

Рекомендовані статті по даній темі:

Якщо відмовитися від використання переадресації, «сира» сторінка в ході доопрацювання буде видно користувачам, а роботи стануть видавати її в результатах пошуку. 302 редирект уможливлює представлення остаточного варіанту сторінки, повністю готового для перегляду і використання відвідувачами.

У яких випадках необхідний 302 редирект

Він потрібен в наступних випадках:

 1. Коли на інтернет-ресурсі проводяться технічні роботи.
 2. Коли власник сайту хоче представити користувачам інші матеріали, не чіпаючи колишній варіант сторінки ..
 3. Коли хостінг компанії закриває від відвідувачів заборонений контент.
 4. Коли є необхідність трафік з певного домену тимчасово перенаправити на інший.

Коли не варто використовувати 302 редирект

Не варто застосовувати код статусу 302, якщо потрібно передавати SEO-вагу URL-адресою призначення.

Наприклад, коли на постійній основі:

 • переміщається домен;
 • переміщається документ;
 • протокол сайту змінюється;
 • структура сайту змінюється.

HTML redirect 302 не рекомендується використовувати, коли метод вихідного запиту потрібно застосувати для запиту до URL-адресою призначення. Наприклад, переміщення на певний період URL-адреси обробника форми, яка використовує метод POST.

301 і 302 редирект: в чому різниця

301 і 302 редирект: в чому різниця

Розберемося, у чому відмінність 301 від 302 редіректу.

 • «Пузомеркі» і контрольний вагу при використанні 302 редиректу новому URL не передаються.

З точки зору передачі трафіку 301 і 302 редіректи поводяться однаково: якщо користувач клацає на стару посилання, він перенаправляється на нову сторінку.

 • Різниця між 301 і 302 редирект полягає в тому, як вихідна сторінка сприймається ботами пошукових систем.

У разі 301 вони розуміють, що стара сторінка більше не діє, і не перенаправляють на неї користувачів. 302 редирект, навпаки, говорить їм про необхідність продовжувати індексування контенту сторінки стільки, скільки потрібно.

 • Залежно від того, обраний 301 або 302 редирект, в пошуковій видачі не буде доступний широкому старий варіант сторінки (301) або будуть присутні обидва (302).
 • Необхідно усвідомлювати, чим загрожує потрапляння під фільтри пошукових систем в одному і в другому випадку.

За переадресацію з кодом 301 покарання може послідувати, тільки якщо будуть виявлені умисні дії, пов'язані зі склеюванням показників і ваги різних сайтів. Що стосується 302 редиректу, він нерідко розпізнається як елемент чорного SEO (одного з варіантів клоакинга).

 • При налаштуванні зрозуміти, чим відрізняється 301 редирект від 302, неможливо, оскільки в обох випадках застосовуються однакові команди.

Так що краще - 301 або 302 редирект?

Як приклад оптимального використання 302 редіректу можна привести сторінку інтернет-магазину з пропозиціями щодо акції. В цьому випадку контент основної сторінки залишається недоторканим і просувається в пошукових системах, а відбувається перенаправлення на списки актуальних акцій, при бажанні змінювані щодня.


Перерахуємо інші варіанти використання 302 редіректу:

 • необхідність приховати від відвідувачів сторінки, що знаходиться в процесі оптимізації, зміни дизайну, наповнення новим контентом;
 • безперервна індексація початкової сторінки має значення;
 • відвідувачам повинен бути доступний тільки новий варіант сторіночки;
 • то, що кінцева сторінка не індексується, не має значення для власника сайту;
 • розміщення на старій сторінці посилань, індексація яких не повинна перериватися;
 • ймовірність частого зміни цільової сторінки.

Іншими словами, 301 і 302 редирект є унікальними інструментами, оскільки дозволяють веб-майстру, який зумів розібратися в нюансах їх застосування, оптимізувати і просувати сайт, постійно вносити в нього необхідні зміни і при цьому зберігати всі досягнуті раніше результати.

Топ-5 статей, які будуть корисні кожному керівнику:

Як налаштувати 302 редирект в .htaccess

Створити 302 редирект в файлі .htaccess можуть виключно користувачі веб-сервера Apache.


Найбільш простий варіант настройки 302 редиректу в .htaccess займе всього два рядки:

Коли мова йде про необхідність налаштувати більш складну переадресацію, що зачіпає весь сайт, потрібно трохи більше дій:

302 редирект проставляється практично так само, як 301, єдина відмінність - в заміні R = 301 на R = 302.

Налаштування 302 редиректу за допомогою PHP і JavaScript

Найчастіше програмісти підходять до налаштування редиректів просто - прописують наведені раніше коди у файлі .htaccess. Небезпека полягає в тому, що такий підхід нерідко призводить до появи різного роду проблем, тому що внесений в файл код або не спрацьовує, або функціонує неправильно.

Спровокувати помилки можуть як неполадки всередині самої CMS, так і необхідність розташувати код на редирект вище або нижче і багато іншого. Щоб їх уникнути, застосовують альтернативні варіанти - PHP або JavaScript.

PHP редирект

PHP редирект

PHP - це серверооріентірованний мову, тобто переадресація здійснюється не в браузері користувача, а на сервері. Кожна сторінка, на яку перенаправляється відвідувач, отримує унікальний REFERER, в результаті чого джерело приховати неможливо.

Звертаємо вашу увагу, що код редиректу повинен розташовуватися так, щоб він прочитувався раніше, ніж на екран буде виведено перший символ. Це означає, що пробіл перед <? призведе до неспрацьовуванні редиректу.

PHP-редіректи потрібно оформляти в окремі php-файли.

Код редиректу на прикладі файлу index.php:

або

JavaScript-редирект

JavaScript-редирект

Головний недолік цього варіанту полягає в тому, що якщо JavaScript в браузері користувача вимкнений, а це зустрічається досить часто, переадресації не буде.

Менш помітний мінус пов'язаний з затримкою, яка пояснюється попередніми прогруженіем html-сторінки з білим екраном і подальшою переадресацією.

Оформляється редирект в <body> або в <head>:

Швидкість спрацьовування цього коду однозначно вище, ніж у «Яндекс.Метрики», тобто відвідувач не буде зарахований до 302 редиректу «Яндексом».

Як виявити 302 редирект на сайті

Переконатися в правильності настройки 301 і 302 редиректу дуже легко. При введенні в адресний рядок старої адреси спостерігаємо за тим, що відбувається. Зміна адреси говорить про те, що з перенаправленням все добре. Адреса залишився колишнім - необхідно шукати джерело проблеми, але для початку радимо почистити кеш і спробувати ще раз.

Існує ще один варіант - звернутися для перевірки коду відповіді сервера до онлайн-сервісів, наприклад http://4web.su/s_redirect/ . При правильному налаштуванні редиректу ви після введення імені домена побачите код відповіді 301 або 302, це залежить від того, яку переадресацію планувалося отримати спочатку.

Є сервіси, додатково відображають код, що віддають сервером після редиректу, і тут існує тільки один вірний варіант - 200 ОК.

Наведемо приклад перевірки роботи http-версії сайту. В першу чергу звертаємо увагу на інформацію про створення 301 редиректу (постійного), нову адресу (https-версії сайту) і двох кодах відповіді - 301 Moved Permanently і 200 ОК.

В першу чергу звертаємо увагу на інформацію про створення 301 редиректу (постійного), нову адресу (https-версії сайту) і двох кодах відповіді - 301 Moved Permanently і 200 ОК

Код 404 там, де повинен бути 200 ОК, говорить про неправильному налаштуванні редиректу. Приклад наведено на скріншоті нижче.

Приклад наведено на скріншоті нижче

Часті питання про 302 редирект

 • Існує міф про заборону використання 302 редіректу, який виник після спроб його застосування програмістами для Google -фільтра Aging Delay.

Спочатку сайти стрімко набирали кількість посилань, але через півроку в списку пошукової видачі їх уже не було. Можна було припустити, що вони або потрапляли в «пісочницю», або ніякого фільтра вікової затримки не було зовсім.

 • При пошуку відповіді на питання, в чому відмінність 301 від 302 редіректу і який коли використовувати, можна побачити масу рад уникати 302, оскільки нібито для пошукових систем зрозумілий тільки 301, а Temporary здатний викликати лише проблеми.

Колись таке думка мала право на існування, але вже давно застаріло. Алгоритми оптимізації удосконалюються з кожним днем, тому сьогодні застосовувати 302 редирект не просто можна, а й треба.


 • Нарешті, розбираючись, як впливає на оптимізацію 302 редирект, варто торкнутися теми текстових посилань і показників видачі.

Нагадаємо, що текст, укладений в теги <a> - </a>, - це анкор. Без тегів, відповідно, безанкорние посилання. Вона починається з www або з http: //, а також може ховатися за словами «тут», «тут» і подібними до них. Адреса, що має вигляд ім'я-сайта.ru, - приклад анкора. Звичайно, більш природною виглядає безанкорние посилання.

Вид линка впливає на просування: анкорний спрощує його, але відрізняється короткочасним ефектом. Безанкорние може спрацювати через певний проміжок часу, і при цьому результат буде тривати набагато довше.

На перше місце тут виходить текст, який знаходиться до і після линка, оскільки анкора немає.

Перед оптимізаторами як і раніше гостро стоїть питання, чи є небезпека при використанні редиректу? Якщо бути недостатньо обачними, так, є.

У чому вона полягає? Припустимо, все 100 сторінок свого сайту ви переадресуете на головну. В результаті може статися або його зниження в пошуковій видачі (що не найстрашніше), або повне видалення старого контенту з індексу, включаючи всю кількість посилань.

Щоб уникнути цих проблем рекомендуємо знизити до мінімуму 302 редирект на головну сторінку, а решта облінкований між собою за тематикою.

Переадресація є технічним параметром сервера і сайту. Редирект дозволяє оптимально розподілити витікаючі посилання і тим самим поліпшити просування.

Не варто забувати, що при використанні 302 редиректу необхідно дотримуватися певної обережності, оскільки промахи в налаштуваннях здатні знищити ваші попередні досягнення. І навпаки, вміле застосування переадресації може вивести ваш сайт в топ.

Так що краще - 301 або 302 редирект?
Це означає, що пробіл перед <?
Перед оптимізаторами як і раніше гостро стоїть питання, чи є небезпека при використанні редиректу?
У чому вона полягає?