Навигация по сайту

Популярные статьи

33 книги, які повинен прочитати кожен підприємець

 1. "Бізнес-пригоди", Джон Брукс
 2. "Побудова бізнес-моделей", Олександр Остервальдер
 3. "Ваш стартап", Реід Хоффман і Бен Касноча
 4. "Викиди: історія успіху", Малкольм Гладуелл
 5. "Чотири кроки до осяяння", Стів Бланк
 6. "#GIRLBOSS", Софія Аморусо
 7. "Від розподілу ресурсів до стратегії", Джозеф Боуер
 8. "Rework: бізнес без забобонів", Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайер Хенссон
 9. "Мої роки з General Motors", Альфред Слоан
 10. "Менеджмент", Пітер Друкер
 11. "Втрачаючи невинність: Як я побудував бізнес, роблячи все по-своєму і отримуючи задоволення від життя",...
 12. "Як все починалося", Джессіка Лівінгстон
 13. "Як завоювати друзів і впливати на людей", Дейл Карнегі
 14. "Принцип зигзага", Річ Крістіансен
 15. "Передбачувана ірраціональність", Ден Аріелі
 16. "Від хорошого до великого", Джим Коллінз
 17. "Як виграти в спорті бізнесу", Марк Кубан
 18. "Стрес-тест: Вирази фінансових криз", Тімоті Ф. Гайтнер
 19. "Самі тямущі хлопці в кімнаті", Бетані Маклін і Пітер Єлкінд
 20. "Стартапи. Професійні ігри Кремнієвої долини ", Вільям Х. Дрейпер
 21. "Гра на перемогу", Роджер Мартін і А.Г. Лафлі
 22. "Бізнес та інновації", Пітер Друкер
 23. "Сходження грошей: Фінансова історія світу", Нілл Фергюссон
 24. "Ощадлива стартап", Ерік Райс
 25. "Сигнал і шум", Нейт Сільвер
 26. "Так хороший, що тебе неможливо ігнорувати", Кал Ньюпорт
 27. "Все маркетологи - брехуни", Сет Годін
 28. "48 законів влади", Роберт Грін
 29. "Дилема інноватора", Клейтон Крістенсен
 30. "Доставляючи щастя", Тоні Шей
 31. "Дери як художник", Остін Клеон
 32. "Дзен і Мистецтво догляду за мотоциклом", Роберт Пірсиг
 33. "Почніть з чому. Як видатні лідери надихають діяти ", Саймон Сінеко

17 Сентября, 2014 14:30

25500

Підприємництво - це мінне поле випробувань, які починаються з управління персоналом і закінчуються визначенням бачення компанії. У комплекті з цими випробуваннями не йде керівництво до користування, зате є кілька відмінних книг, написаних засновниками компаній і венчурних фондів, які через все це пройшли. Нижче ви знайдете добірку книг від видання Business Insider з менеджменту, лідерства та підприємництва, авторами яких стали відомі підприємці та стартаперів. Деякі з цих творів раніше рекомендували читачам AIN.UA українські IT-підприємці.

"Бізнес-пригоди", Джон Брукс

Бізнес-пригоди, Джон Брукс

Ця колекція історій, яка спочатку була опублікована в газеті "The New Yorker", розкриває визначальні моменти кількох класичних американських компаній - від Ford до Xerox. Це найулюбленіша книга Білла Гейтса, і в ній молоді бізнесмени зможуть знайти безцінні уроки з фінансів, етики та корпоративного світу.

"Побудова бізнес-моделей", Олександр Остервальдер

Побудова бізнес-моделей, Олександр Остервальдер

Підприємці моляться на цю "настільну книгу для візіонерів, гравців, які змінюють правила, і тих, хто кидає виклик". У міру того, як традиційні бізнес-моделі руйнуються, сьогоднішнім підприємцям дуже важливо винаходити нові моделі, щоб зробити свою компанію конкурентної.

"Ваш стартап", Реід Хоффман і Бен Касноча

Ваш стартап, Реід Хоффман і Бен Касноча

Співзасновник LinkedIn Реід Хоффман склав відмінну дорожню карту для підприємців, засновану на його особисту кар'єру і досвіді роботи з декількома найбільш інноваційними головами в бізнесі. Він пояснює, що підприємці завжди повинні бути в режимі "перманентної бети", якщо хочуть адаптуватися в сьогоднішньому бізнес-світі, який має на увазі:

 1. Завжди бути на старті.
 2. Завжди перебувати на стадії розробки.

"Викиди: історія успіху", Малкольм Гладуелл

Викиди: історія успіху, Малкольм Гладуелл

Третій бестселер Гладуелл пояснює, що важка праця і удача грають рівні ролі в успіху. Наприклад, кілька техгігантов в Кремнієвій Долині народилися з різницею в кілька років в дуже специфічних умовах, які дозволяли їм створити проривні технології. Але удача - ніщо без важкої роботи.

Гладуелл також популяризував ідею, що на створення генія йде 10 годин практики щодня.

"Чотири кроки до осяяння", Стів Бланк

Чотири кроки до осяяння, Стів Бланк

Книга Бланка проштовхнула ідею руху "бережливого стартапу", згідно з якою необхідно якомога швидше отримати трекшн на ринку, замість того, щоб розробляти фінальну версію продукту і до останнього не випускати його на ринок.

"#GIRLBOSS", Софія Аморусо

#GIRLBOSS, Софія Аморусо

Після низки звільнень, засновниця Nasty Gal Софія Аморусо почала продавати онлайн вінтажну одяг, і в результаті перетворила це підприємство в багатомільйонний бізнес. У своїх мемуарах Аморусо відверто ділиться тим, як вона побудувала компанію, фокусуючись на сервісі і постійно навчаючись.

"Від розподілу ресурсів до стратегії", Джозеф Боуер

Від розподілу ресурсів до стратегії, Джозеф Боуер

Боуер пропонує всеосяжне керівництво по організації робочого процесу. Виходячи з десятиліть досліджень топових бізнес-шкіл, він пояснює, як розвинути ефективну корпоративну стратегію і запобігти поломки системи. Професор бізнес-школи Гарварда Клей Крістенсен рекомендує всім цю "класичну книгу про те, як працює світ".

"Rework: бізнес без забобонів", Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайер Хенссон

Rework: бізнес без забобонів, Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайер Хенссон

Книга, написана засновниками софтверної компанії 37signals про розробку бізнес-програм, витягує на поверхню традиційну мудрість маркетингу, продуктивності і започаткування бізнесу, при цьому перевертаючи все це з ніг на голову. Тому що ніщо не статично в світі інтернет-стартапів.

"Мої роки з General Motors", Альфред Слоан

Мої роки з General Motors, Альфред Слоан

Після захоплення General Motors в 1923 році, Слоан перевернув і реорганізовано компанію в могутнього конкурента Ford. Інсайти Слоана про те, як керувати гігантською корпорацією, застосовні для всіх, хто управляє бізнесом.

"Менеджмент", Пітер Друкер

Менеджмент, Пітер Друкер

Ця книга практично поодинці створила і розповсюдила ідею, що менеджмент - це щось, чого можна навчитися, що можна вимірювати і покращувати. Багато менеджерські практики, які стали молитвами представників даної професії, були вперше сформульовані Друкер.

"Втрачаючи невинність: Як я побудував бізнес, роблячи все по-своєму і отримуючи задоволення від життя", Річард Бренсон

Втрачаючи невинність: Як я побудував бізнес, роблячи все по-своєму і отримуючи задоволення від життя, Річард Бренсон

Один з найбільш культових мільярдерів у світі ділиться тим, як він побудував бізнес-імперію Virgin з філософією "Так пішло воно все, давайте це зробимо". Автобіографія Бренсона показує, як впевненість в ураженні може стати шляхом до успіху.

"Як все починалося", Джессіка Лівінгстон

Як все починалося, Джессіка Лівінгстон

Лівінгстон пропонує заглянути в ранні дні софтверних стартапів. Книга рясніє подробицями про те, як це - бути в самому центрі інтернет-буму Web 2.0 ранніх 80-х. Крім того, в книзі описуються ідеї деяких дуже досвідчених підприємців.

"Як завоювати друзів і впливати на людей", Дейл Карнегі

Як завоювати друзів і впливати на людей, Дейл Карнегі

Це класична книга самодопомоги, але нехай вас це не відлякає. Дуже важливо розуміти основи того, як змусити людей вас полюбити, побудувати хороший розмову і заразити співрозмовників своїми ідеями - іншими словами, основи того, як домогтися успіху в бізнесі.

"Принцип зигзага", Річ Крістіансен

Принцип зигзага, Річ Крістіансен

Крістіансен стверджує, що ви повинні ігнорувати всі голоси, які говорять вам плисти на всіх парах до своїх цілей. Замість цього потрібно лавірувати між перешкодами, дотримуючись при цьому курсу, по якому ви можете дістатися до мети призначення.

"Передбачувана ірраціональність", Ден Аріелі

Передбачувана ірраціональність, Ден Аріелі

Книга Аріелі заглядає глибоко в поведінкові моделі людини і його споживчі звички. Фокус книги спрямований на виявлення ірраціональності в цих двох речах. Аріелі доводить методом безлічі експериментів, що світ набагато більш анархічен, ніж хотілося б традиційній економіці.

"Від хорошого до великого", Джим Коллінз

Від хорошого до великого, Джим Коллінз

Коллінс залишається вірним собі в новій книзі після знаменитої "Побудовано на століття". У книзі визначені топові компанії і риси їх СЕО. Наприклад, лідери "п'ятого рівня" мають смиренням і непохитною рішучістю виконати завдання. Вони також створюють культуру чесності.

"Як виграти в спорті бізнесу", Марк Кубан

Як виграти в спорті бізнесу, Марк Кубан

Інвестор Марк Кубан, власник баскетбольного клубу Dallas Mavericks і один з інвесторів Shark Tank ділиться тим, як він побудував свою кар'єру, починаючи з ночівель на диванах у друзів і закінчуючи управлінням власною компанією. У книзі також є нетрадиційні підказки Кубана для підприємців-початківців, які сподіваються виростити власний бізнес.

"Стрес-тест: Вирази фінансових криз", Тімоті Ф. Гайтнер

Гайтнер

Цю книгу, написану екс-міністром фінансів, Уоррен Баффет назвав альманахом для підприємців, тому що вона дає уявлення про те, як управляти бізнесом в кризові часи. У ній Гайтнер ділиться своїми політичними і фінансовими рішеннями під час Великої Рецесії, які він прийняв, щоб допомогти спрямувати націю на відновлення.

"Самі тямущі хлопці в кімнаті", Бетані Маклін і Пітер Єлкінд

Самі тямущі хлопці в кімнаті, Бетані Маклін і Пітер Єлкінд

Це ще одна книга серед найулюбленіших в списку Уоррена Баффета - нагадування всім підприємцям про силу і важливість етики на тлі захоплюючих крахів і незліченних злетів останніх років.

"Стартапи. Професійні ігри Кремнієвої долини ", Вільям Х. Дрейпер

Дрейпер

Дрейпер глибоко занурюється в історію венчурного капіталізму і культури Кремнієвої Долини. Книга розкриває те, як інвестори оцінюють ідеї підприємців крізь призму їх самих.

"Гра на перемогу", Роджер Мартін і А.Г. Лафлі

Лафлі

Лафлі був СЕО Procter and Gamble протягом найуспішнішого її періоду. Потім він приєднався до компанії в 2013 році, щоб знову допомогти їй рости. У своїй книзі Лафлі і Роджер Мартін визначають п'ять виборів, які повинен зробити підприємець, щоб створити не просто конкурентну стратегію, але стати переможцем на будь-якому ринку.

"Бізнес та інновації", Пітер Друкер

Бізнес та інновації, Пітер Друкер

Друкер був одним з менеджерів-мислителів свого покоління, і інсайти про інновації в його книзі неоціненні. Він визначає ключові елементи в інноваціях і використовує реальні приклади, щоб показати, як вони працюють. Незважаючи на те, що книга датована 1980-м роком, ідеї Друкера досі досить релевантні.

"Сходження грошей: Фінансова історія світу", Нілл Фергюссон

Сходження грошей: Фінансова історія світу, Нілл Фергюссон

Це одна з улюблених книг СЕО Coca-Cola Мухтара Кента. По суті це хронологія еволюції фінансової системи. Для підприємців важливо розуміти макроекономічні елементи, які визначають те, досягне успіху їх компанія або зазнає краху.

"Ощадлива стартап", Ерік Райс

Ощадлива стартап, Ерік Райс

Книга Райса показує підхід до вирішення проблеми з невизначеністю, яка є невід'ємною частиною успіху для нової компанії. Часто венчурні інвестори називають цю книгу серед обов'язкових до прочитання для інноваційних стартапів.

"Сигнал і шум", Нейт Сільвер

Сигнал і шум, Нейт Сільвер

Сільвер прославився після того, як практично ідеально спрогнозував результати виборів 2008 року. Він повторив свій подвиг в 2012 році, коли The New York Times початку хостити його блог FiveThirtyEight. Ця книга - його експертиза в світі прогнозування і даних. Він пояснює, чому ми так погано розуміємо невизначеність, що дуже важливо в часи, коли великі дані стають невід'ємною частиною бізнесу.

"Так хороший, що тебе неможливо ігнорувати", Кал Ньюпорт

Так хороший, що тебе неможливо ігнорувати, Кал Ньюпорт

Засновник Wired Кевін Келлі рекомендує цю книгу всім, хто шукає сенс у своїй кар'єрі. Щоб спростувати загальне переконання слідувати своїй пристрасті у виборі роботи, Ньюпорт спілкується з людьми в усіх галузях, щоб з'ясувати, що насправді визначає роботу мрії.

"Все маркетологи - брехуни", Сет Годін

Все маркетологи - брехуни, Сет Годін

Годін вірить, що ключ до маркетингу - в оповіданні історії, і його книга стала маніфестом з даного предмету. Коли маркетологи розповідають гарну історію, споживачі її повторюють, і в підсумку приймають цю історію за реальність. Але без відвертості ви ніколи не дійдете до цієї точки.

"48 законів влади", Роберт Грін

Грін написав книгу під час навігації по високо-політичної голлівудської кіноіндустрії Грін написав книгу під час навігації по високо-політичної голлівудської кіноіндустрії. В інтерв'ю він розповів, що його вразило психологічне трюкацтво, з яким він там зіткнувся, тому він зацікавився історією влади - особливо Макіавеллі - і створив всеосяжне керівництво для розуміння темної сторони людської натури.

"Дилема інноватора", Клейтон Крістенсен

Дилема інноватора, Клейтон Крістенсен

Класика Крістенсена глибоко вплинула на Стіва Джобса, якщо вірити його біографії. Професор HBS представив корпоративної Америці концепт підривної інноваційності або ідеї того, як нові нішеві продукти можуть в результаті перевернути ринок. Це виявилося пророцтвом - досить згадати такі компанії, як Netflix.

"Доставляючи щастя", Тоні Шей

Доставляючи щастя, Тоні Шей

СЕО Zappos Тоні Шей створив неймовірну споживчу базу для своєї марки шляхом формування корпоративної культури компанії. Його книга розповідає все про Zappos, але в ній також знайдеться маса ідей, які допоможуть бізнесам знайти постійних клієнтів.

"Дери як художник", Остін Клеон

Дери як художник, Остін Клеон

Клеон нетиповий бізнес-гуру - він художник, у якого знайшлося кілька фантастичних инсайтов про креативність. Це коротка книга, легке читання, дуже індивідуальний твір, напхане практичними підказками, які допоможуть запустити творчий потенціал людини.

"Дзен і Мистецтво догляду за мотоциклом", Роберт Пірсиг

Дзен і Мистецтво догляду за мотоциклом, Роберт Пірсиг

Класика, наповнена складними філософськими дискусіями. А в глибині душі це посібник про рішення проблем і метафізиці якості. Це керівництво по самозабезпеченості і міркування, на яке кожен підприємець повинен знайти час.

"Почніть з чому. Як видатні лідери надихають діяти ", Саймон Сінеко

Як видатні лідери надихають діяти , Саймон Сінеко

Книга Сінеко побудована навколо однієї простої ідеї: з'ясувати, яке довгограюче бачення компанії. Чому існує організація і чому клієнти нею цікавляться? Визначивши це, всі наступні рішення будуть даватися набагато простіше.

джерело: Business Insider

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Також підібрали для вас

Чому існує організація і чому клієнти нею цікавляться?