Навигация по сайту

Популярные статьи

8 правил написання seo-текстів

  1. Збір початкової семантичної бази
  2. Тепер наше завдання - написати Title, H1 і Н2.
  3. Вичищаємо фрази і отримуємо чисте семантичне ядро
  4. Тепер залишилося написати хороший seo-текст

Не секрет, що сучасний web - це гіпертексту і від того, наскільки правильно і грамотно написаний ваш текст, залежить, чи будуть користувачі знаходити ваш сайт в Яндексі і Гуглі

Не секрет, що сучасний web - це гіпертексту і від того, наскільки правильно і грамотно написаний ваш текст, залежить, чи будуть користувачі знаходити ваш сайт в Яндексі і Гуглі. І, як бонус, якщо вас будуть знаходити в пошукових системах, стане можливим значно знизити витрати на контекстну рекламу. У цій статті ми розповімо, як правильно писати тексти для вашого сайту або Лендінзі.

Розібратися в правильному написанні текстів для просування сайту в пошуковій видачі нам допоможе Олександр Дьяченко. Саша - власник семи інтернет-магазинів парфумерії, і близько 70% його клієнтів приходять саме з натуральної видачі Яндекса і Гугла.

Натуральна видача Яндекса Натуральна видача Яндекса

Збір початкової семантичної бази

Приступимо. В першу чергу оптимізація будь-якого сайту починається зі збору семантичного ядра, тобто тих фраз, за ​​якими ми будемо просуватися.

Для цього є зручний інструмент Яндекс Вордстат. Тут в рядок ми вставляємо слово, за яким хочемо просуватися.

Для прикладу візьмемо сайт ексклюзивних парфумів Escentric Molecules. Ми хочемо просуватися по назві escentric molecules, тому що там - самий цільовий трафік. Копіюємо слово escentric molecules, вставляємо його в рядок Яндекс вордстата, натискаємо кнопку Підібрати. Яндекс вордстат показує всі фрази, які шукають люди, в лівому стовпчику, і схожі на них фрази - в правій колонці.
З лівого стовпчика нам потрібно скопіювати всі фрази разом з частотністю з усіх сторінок до самої останньої і вставити їх в Excel. Це можна зробити вручну або за допомогою розширення Yandex Wordstat Assistant для браузерів Google Chrome, яндекс.браузер і Opera.

У правій колонці ми повинні знайти слова, схожі на наш запит. У нашому випадку це фраза «молекула духи». З таким твердженням (і з іншими, які нам підійдуть) ми проробляємо все те ж саме, що на попередньому етапі: вставляємо фразу в рядок - Підібрати - копіюємо все фрази в той же файл в Excel.

З таким твердженням (і з іншими, які нам підійдуть) ми проробляємо все те ж саме, що на попередньому етапі: вставляємо фразу в рядок - Підібрати - копіюємо все фрази в той же файл в Excel

Після того, як ми зберемо всі фрази в файл, нам буде потрібно дізнатися чисті частотності слів. Тому що ті цифри, які нам видав вордстат, не є чистими - це частотність всіх фраз, що містять в собі інше слово / фразу. Наприклад, у фразу escentric molecules можуть входити фрази escentric molecules духи, escentric molecules купити і т.п.

Дізнатися чисту частотність кожної нашої фрази ми можемо за допомогою програми Slovoeb. Завантажити прогу можна тут , Вона працює без установки.

З нашого файлу ми копіюємо з першого стовпчика все фрази (без частотного). Йдемо в Slovoeb, натискаємо Створити новий проект, даємо йому назву, Зберегти. Потім на білому полі в будь-якому місці натискаємо правою кнопкою миші, в меню вибираємо Додавати фрази - вставити (Ctrl + V) - Додати в таблицю. Натискаємо на галочку, щоб виділити всі фрази. Знаходимо лупу і вибираємо останній пункт Зібрати частотності "!" - це пошук чистих частотний. Програма автоматично почне збір частотних, це займає від кількох хвилин до кількох годин в залежності від кількості доданих фраз.

Програма автоматично почне збір частотних, це займає від кількох хвилин до кількох годин в залежності від кількості доданих фраз

Коли збір чистих частотності буде закінчений, натискаємо в лівому верхньому кутку на іконку з файлом Excel - Експортувати дані. Відкриваємо збережений файл, в ньому нам цікаві тільки два стовпці - самі фрази і стовпець з цифрами - це і є чисті частотності. Для інтересу можете порівняти початкові частотності, який нам видав вордстат і ті, що ми отримали в програмі Slovoeb.

Тепер потрібно відфільтрувати фрази по спадаючій - натискаємо Ctrl + A, щоб виділити весь лист (це дуже важливо, щоб цифри і фрази відповідали один одному після сортування). Зверху вибираємо Сортування і Фільтр - що настроюється сортування. У вікні в полі Стовпець вибираємо той, в якому знаходяться наші частотності (в нашому випадку це Стовпець С), в поле Порядок - за спаданням, щоб зверху виявилися найбільші значення.

Тепер наше завдання - написати Title, H1 і Н2.

Title відображається в шапці будь-якого сайту, можна навести курсор на вкладку і побачити його.

Як правильно написати Title - беремо саму частотну фразу, записуємо її в прямому вигляді, а потім цю ж фразу в трохи зміненому вигляді ще пару раз - з іншим закінченням, фраза / слово англійською, також можна додати слова "купити," ціна "і т.п. Фраза повинна вийти читабельною, довжиною не більше 120 символів.

Наш приклад Title: Духи Молекула, купити парфум Escentric Molecules за найкращою ціною в Москві в інтернет-магазині Moleculа.

H1 - це заголовок сайту, в нього також треба вставити максимально частотні фрази з нашого списку, але H1 не повинен дублювати Title. В H1 може входити друга по частотності фраза / слово, також можна взяти синонім від Title. Чим довше ключевик, тим він більш цільової.

Наш приклад H1: Ексклюзивні парфуми Escentric Molecules з доставкою по Москві і всієї Росії

H2 - це підзаголовок. Тут ми шукаємо ключі, які можна за змістом зібрати в одну групу, наприклад, фрази зі словом "купити".

Другий варіант написання H2 - в нього можна вставити найдовшу фразу з великою чистою частотністю, якщо цю фразу за змістом можна зробити заголовком. Тому що вага у такої фрази в пошукових системах буде вище, ніж у безглуздого тексту.

Наш приклад H2: Де купити духи молекула в Москві

Наш приклад H2: Де купити духи молекула в Москві

Вичищаємо фрази і отримуємо чисте семантичне ядро

Коли у нас зібрані Title, H1 і H2, нам потрібно скласти seo-ядро для нашого тексту. Для цього копіюємо Title, H1, H2 і 20-25 фраз з нашого Excel-файлу і в сервісі http://text.ru/seo вставляємо їх у поле seo-аналізу тексту. Натискаємо кнопку Перевірити SEO-дані.

Як дані будуть зібрані, нам потрібно подивитися на фразу і її частоту. Тепер нам необхідно попрацювати з текстом таким чином, щоб фраза з 3 слів повторювалася в тексті 2 рази, фраза з 2 слів - 3 рази, фраза з 4, 5 і більше - тільки 1 раз. Важливе для нас слово повинно зустрічатися в тексті не менше 3 разів, просто поодинокі слова - не більше 10 разів. Інакше можна отримати бан від пошукових систем за Переспа.

Зайві слова і фрази потрібно почистити - або видалити, або замінити синонімами. Після того, як щось було видалено / змінено, потрібно знову натискати на кнопку Перевірити SEO-дані.

У підсумку, коли ви привели слова і фрази до цих умов, у вас виходить готове seo-ядро вашої сторінки, що складається з Title, H1, H2, фраз і слів. Обов'язково збережіть цей список.

Тепер залишилося написати хороший seo-текст

Саме ці слова і фраза будуть використані в тексті, розмір якого повинен бути від 2000 до 2500 символів. Текст потрібно зробити цікавим, читабельним, в загальному, він повинен бути написаний для людей. До того ж пошуковики навчилися розпізнавати хороші тексти, і тепер не вийде написати нісенітницю і потрапити в топ.

В ідеалі, такий seo-текст ви повинні написати самі. Але, звичайно, можна скласти ТЗ для виконавця, в яке ви включите зібране seo-ядро, яке він повинен буде грамотно використовувати в тексті. Шаблон ТЗ можна скачати тут.

Одна з ідей для тексту - зібрати реальні відгуки і переписати їх, зробивши унікальними. В результаті у вас вийде хороший текст для вашого сайту.

Якщо застосувати всі ці поради, то через деякий час (для Яндекса це - місяць-півтора, для Гугла - тижнів зо два) позиції вашого сайту почнуть расті.Такую роботу і результат від неї можна порівняти з інвестиційним інструментом або з хорошим коньяком :) Чим більше часу пройде, тим вище Яндекс і Гугл будуть цінувати ваш сайт.

Ці знання ви можете використовувати в своїх проектах або пропонувати в якості додаткової послуги для клієнтів за гарну винагороду. До речі, все це можна робити для сайтів на Muse, вони відмінно індексуються пошуковими системами. ось в це відео я розповідаю, як розмітити H1 та інше, якщо ви користуєтеся Мьюз.

Якщо цікава тема seo і просування, то ось посилання на наш новий курс по інтернет-маркетингу.