Навигация по сайту

Популярные статьи

9 SEO-помилок, які здійснюють розробники сайтів

  1. 1. Контент завантажується динамічно
  2. Рішення
  3. 2. Красиві сторінки без контенту
  4. Рішення
  5. 3. Мобільна версія потім
  6. Рішення
  7. 4. Закриємо сайт, відкриємо новий на новому домені
  8. Рішення
  9. 5. Зміна структури без урахування старих результатів
  10. Рішення
  11. 6. Не закривається від індексації тестова версія
  12. Рішення
  13. 7. Не усунуті типові проблеми Бітрікс
  14. Рішення
  15. 8. Помилки у верстці: використання заголовків <h1> - <h6> в чисто оформлювальних цілях
  16. Рішення
  17. 9. Помилка: сайт після викочування доступний за кількома адресами
  18. Рішення

В останньому матеріалі про SEO на етапах розробки ми стисло нагадаємо основні підводних каменів веб-діва, які можуть серйозно перешкодити просуванню сайту В останньому матеріалі про SEO на етапах розробки ми стисло нагадаємо основні підводних каменів веб-діва, які можуть серйозно перешкодити просуванню сайту.

Вся серія:

В ідеальному світі команди, які працюють над створенням сайтів, знають всі рекомендації пошукових систем і акуратно їм слідують. На практиці, як я вже говорив в розділі «Коли потрібно працювати з внутрішніми факторами SEO», ні замовникам, ні розроблювачам зазвичай немає діла до SEO, оскільки це завдання із серії «важливі, але не термінові» - приблизно як зайнятися спортом або кинути курити . Начебто треба, але не зараз, коли так багато невідкладних справ!

Підсумок - цілий букет простих, але прикрих ляпів. Уберегтися від них легко, а ось їх виправлення коштує дорого: це місяці втраченого SEO-трафіку, повторні переробки сайту і т.п. Ось 9 головних помилок такого роду.

1. Контент завантажується динамічно

Чому це погано

Довантажувати тексти і картинки на льоту здається хорошим рішенням - прискорюється завантаження першої частини сторінки, знижується навантаження на хостинг і клієнтський пристрій. З точки зору SEO це катастрофа: пошуковий робот просто не бачить такої динамічний контент і ваш сайт не індексується по потрібному запиту.

Рішення

Краще взагалі не робити динамічного контенту, а вирішувати завдання якось інакше. Якщо вам гостро необхідна динаміка, потрібно налаштувати схему індексації та кешування AJAX-контенту: робляться статичні HTML-знімки, які віддаються з сервера при видозміні адреси сторінок. Подробиці - в інструкції Яндекса .

2. Красиві сторінки без контенту

Чому це погано

Про те, як народжуються мертві сайти без контенту і чому контент важливий, я вже в подробицях розповів. Важливо розуміти, що сайти робляться для клієнтів, а не для подачі на конкурс. Якою б гарною не була оболонка, без вмісту сайти не працюють - не продають і не збирають SEO-трафік.

Рішення

Всі учасники процесу - і замовник, і розробники - повинні розуміти, що контент треба готувати якомога раніше, а не відкладати на виріст. Такий підхід дозволить вам отримати зручний сайт швидше, а SEO-трафік ви придбаєте як приємний бонус. При цьому не треба писати тексти-простирадла і думати про кількість входжень - алгоритми давно пішли вперед, тепер достатньо невеликого тексту з добавками фото, відео і т.п. Бажано також використовувати заголовки і списки - так ви підвищите читаність матеріалу, а разом з цим покращаться і поведінкові метрики вашої сторінки (знизяться відмови, підвищиться до розумної межі час на сторінці і т.п.)

3. Мобільна версія потім

Чому це погано

Див. Розділ «Адапту / мобайл». Мобільний трафік зростає, десктопний стоїть на місці або падає. Крім того, мобільна версія - один з важливих факторів ранжирування, тому і з точки зору SEO упускати цей момент не можна.

Рішення

Пора міняти пріоритети і або починати з версії під малі екрани, або включати адаптивну версію в перший же варіант сайту. Враховуйте, що для того, щоб отримати SEO-бонус за мобільну версію, її потрібно додатково налаштовувати - подробиці в інструкції Google .

4. Закриємо сайт, відкриємо новий на новому домені

Чому це погано

Незрозуміло чому, але ця ідея приходить в голову кожному другому власнику сайту - старий сайт застарів-набрид, давайте зробимо сучасний на новому домені. Це небезпечний бред в дусі «нових дітей народити або цих відмиємо». Кинувши старий домен, ви втратите:

  • Дорогоцінну історію домену в темі. Статичні фактори ранжирування, в тому числі вік домену - це розкіш, від якої не можна відмовлятися. Навіть якщо домен під санкціями, простіше його вивести, ніж рухати з нуля.
  • Прямий трафік з візиток, закладок, старих email-ів і бог ще знає звідки, тобто ви зробите старим клієнтам незручно. Не треба так поводитися зі старими клієнтами.

Найчастіше «кинутий» сайт ще і не закривають від індексації, в результаті чого він починає конкурувати в пошуку з новим і часто перемагає - просто за рахунок віку домену. Замість оновлення ви отримаєте кашу з двох доменів. Старий втратить позиції, новий не отримає, а по бренд-запитам буде вище ранжуватися старий сайт.

Рішення

Подумайте десять разів, чи треба міняти домен. Зміна заради зміни - це точно дурниця. Але, припустимо, це неминуче - у вас ребрендинг і без зміни домену не обійтися. В цьому випадку вам потрібно виконати акуратний перенесення:

5. Зміна структури без урахування старих результатів

Чому це погано

Ще одна біда - бездумна зміна структури, яка призводить до втрати результатів SEO. Зазвичай це приходить разом зі зміною CMS. Розробники з кращих спонукань пропонують, скажімо, змінити самопісний саморобку на універсальне рішення на кшталт Бітрікс. Природно, логіка URL у Бітрікс відрізняється від старої CMS. В результаті переїзду всі сторінки начебто на місці, але за новими адресами. Якщо сайт оновлювався більше радикально - у вас взагалі нові сторінки на нових адресах.

Робот не знаходить сторінок за звичним адресою і викидає сайт з індексу по даному запиту. Коли-небудь він знайде і нову сторінку, але коли і з яким результатом - ще питання. Підсумок: за чужим недомислу ви втрачаєте SEO-трафік.

Рішення

Структуру можна і потрібно змінювати - дивіться розділ «Семантичне ядро». Але робити це слід акуратно. Ви повинні чітко розуміти, що зміна структури робиться для збільшення SEO-охоплення, а не просто заради нової CMS. обов'язково налаштуйте 301 редирект зі старих сторінок на нові.

6. Не закривається від індексації тестова версія

Чому це погано

Тестова версія потрапляє в індекс і починає потім конкурувати з основною. Контент з тестової версії розпізнається пошукачем як першоджерело (логічно, він опублікований раніше саме там). Основний домен отримує мінус до ранжирування як сайт з дубльованим контентом. Це класичний приклад копійчаної помилки, для усунення якої можуть знадобитися місяці.

Рішення

Потрібно закрити оцінний домен від індексації у файлі robots.txt. Там повинно бути всього дві строчки:

User-Agent: *
Disallow: /

Якщо ви налагоджувати новий сайт на основному домені, не забудьте відкрити його для індексації після запуску. «Забули відкрити Роботс» - перша відповідь на питання, чому новий сайт працює, але не індексується.

7. Не усунуті типові проблеми Бітрікс

Чому це погано

Бітрікс не випадково став провідною CMS на російському ринку. Він гнучкий, для нього є маса шаблонів і готових рішень. Він добре інтегрується з 1С. Однак, як і у будь-якого старого універсального продукту, в коді і логіці Бітрікс зібралася маса милиць. Ці заплатки заважають жити як розробникам, так і seoшнікам. Проблеми Бітрікс з точки зору технічного спеціаліста добре описані тут . А SEO-галузь повинна бути вдячна Бітрікс, баги якого забезпечили штучно створеної роботою не одну сотню людей Бітрікс не випадково став провідною CMS на російському ринку

Рішення

Бітрікс з коробки погано підходить і для SEO. Треба якомога швидше усунути кілька головних багів, пов'язаних з дублюванням контенту:

  • Акуратно налаштувати SEO-модуль, щоб можна було ставити унікальні мета-дані і робити шаблонізаціі. За замовчуванням всі метадані всередині розділів дублюються.
  • В інтернет-магазинах потрібно усунути ще одну помилку дублювання: на сторінках пагінацію розділів текстові блоки з описами за замовчуванням дублюються.
  • Налаштувати відповіді сервера, так як з коробки додавання будь-якого параметра в URL віддає відповідь «200 ОК», через що пошуковий робот може проіндексувати велику кількість дубльованих сторінок.

Залежно від версії Бітрікс і / або використаного вами шаблону може знадобитися виправлення та інших SEO-помилок, це тільки основні.

8. Помилки у верстці: використання заголовків <h1> - <h6> в чисто оформлювальних цілях

Чому це погано

На жаль, розробники іноді лінуються писати додаткові стилі для врізок і подібних декоративних елементів, що не містять основного запиту, використовуючи для цього стилі заголовків. При цьому заголовки h1-h6 - важливий елемент верстки, передає пошуковому роботу інформацію про вміст сторінки. Якщо ви використовували ці теги для того, щоб виділити частини тексту, які не містять ключової інформації, ви серйозно знизили шанси на правильну індексацію сторінки.

Рішення

Рішення: заголовки h1-h6 можна використовувати тільки в тематичній частині сторінок або при позначенні заголовків типових елементів (відгуків, коментарів, рекомендованих товарів і т.д.)

9. Помилка: сайт після викочування доступний за кількома адресами

Чому це погано

Якщо не подумати про це спеціально, після публікації сайту ви отримаєте набір конкуруючих між собою копій (дзеркал). Версії сайту - з www і без, по протоколу http і https, site.ru і site.nichost.ru - лежать на одному хостингу, але будуть індексуватися незалежно. Якщо ви купили кілька доменів для одного сайт, наприклад, ru і .рф, помножте пекло дублювання версій на кількість доменних зон. Звичайно, проіндексована таким чином каша з недосайтов отримає погані позиції.

Рішення

Рішення: сайт повинен бути доступний для індексації тільки за однією адресою. Інші варіанти повинні перенаправляти відвідувача на основне дзеркало. Для цього треба якомога швидше налаштувати редіректи, інструкція тут .

Удачі при розробці нових сайтів! Якщо ви ще не бачили перші дві частини цього матеріалу, подивіться на них: