Навигация по сайту

Популярные статьи

9 SEO-секретів, про які не говорять вголос

  1. 1. Чим більше сайт - тим краще
  2. 2. Кожен сайт можна розбити на елементи
  3. 3. Іноді достатньо просунути сайт всього за кількома ключовими словами
  4. 4. конент-маркетинг потрібен, але конкуренція тут висока
  5. 5. Засвоювати нові технології потрібно швидко
  6. 6. Різні регіональні ринки вимагають різних підходів до SEO
  7. 7. Способів підвищити видимість сайту в SERP Google більше, ніж здається
  8. 8. У SEO існує безліч спеціалізацій
  9. 9. Не Google єдиним ...
  10. Це потрібно знати

Джон Е Лінкольн (John E Lincoln) - CEO компанії Ignite Visibility, викладач Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, автор книги Digital Influencer, A Guide to Achieving Influencer Status Online .

Пошукова оптимізація - складна дисципліна, окремі аспекти якої можуть з часом змінюватися. Нерідко трансформуються і підходи фахівців до роботи. Якщо додати до цього списку факт того, що пошукові системи регулярно оновлюють свої алгоритми, то перед інтернет-маркетологом відкривається досить гнітюча картина. На додаток до всього, Google c завидною постійністю анонсує нові технології, які впливають на ранжування сайтів і припускають необхідність освоєння веб-майстрами нових технічних підходів до роботи.

На жаль, сьогодні в інтернеті можна відшукати неймовірну кількість повідомлень і публікацій, які не мають нічого спільного з робочою практикою фахівця. Не менш серйозна проблема - відсутність будь-якої інформації з критично важливим для SEO питань.

У статті перераховані 9 аспектів, про які зазвичай замовчують як представники пошукових систем, так і експерти ринку.

1. Чим більше сайт - тим краще

Щоб там не говорили, але в деяких тематиках Google віддає перевагу великим сайтам. Якщо ви запустили невеликий інтернет-магазин, який торгує чоловічими джинсами, це зовсім не означає, що ваш ресурс потрапить в ТОП за запитом «чоловічі джинси».

Чому? Просто введіть в Google цей запит , І все стане ясно само собою.

Просто введіть в Google цей   запит   , І все стане ясно само собою

Як видно на скріншоті, в американській версії Google в ТОП-10 за запитом «men's jeans» знаходяться такі сайти, як: Macy's, Nordstrom, American Eagle, Levi і Kohl's. У російськомовній видачі Google за запитом «чоловічі джинси» в ТОПі можна виявити ресурси: Gloria Jeans, Wildberries, Quelle, Ostin, Butik.ru, Lamoda, Bonprix, Otto, Laredoute.

Висновок напрошується сам собою: невеликого сайту, нехай навіть з самим ідеальним SEO, пробитися в ТОП-видачі по даному запиту неможливо.

Як правило, на верхні рядки Google по комерційним запитам потрапляють великі і відомі бренди, назви яких добре знайомі споживачам. І це не випадково, такі ресурси більшою мірою здатні задовольняти запитам користувачів і забезпечувати їм позитивний досвід взаємодії, ніж невеликі сайти.

Чи означає це, що у дрібних ресурсів менше шансів на успішний бізнес онлайн? Звичайно ж ні.

Новий інтернет-магазин краще просувати по вітальним запитам. По суті, це робота на перспективу. Після того, як перші продажі відбудуться, а компанія зарекомендує себе як цілком надійну, можна сподіватися на те, що користувачі почнуть шукати сайт за назвою.

Ще один гарантований спосіб просунутися в пошуку - запустити контекстну рекламу. У деяких випадках потрапити у видиму частину SERP можна лише таким чином. Однак і тут немає 100-відсоткової гарантії. До того ж, запуск контекстної реклами - захід недешеве. Так, в « Завдання за розкладом ключових слів », Рекомендована ставка за запитом« men's jeans »становить $ 2,09 за клік. Це говорить про те, що дозволити собі показ оголошень по даному запиту може далеко не кожна компанія.

Виходом із ситуації може стати пошук альтернативних запитів для просування і розширення семантики. Це надасть ресурсу додаткові можливості. Як варіант, можна просувати сторінки на основі специфічних характеристик товарів (колір, стиль, розмір і ін.).

2. Кожен сайт можна розбити на елементи

Реальність така, що у видачі пошукових систем виявляється не сайт цілком, а його окремі сторінки. Якщо, звичайно, мова не йде про сайті-візитці.

Як правило, навіть невеликий ресурс має певну структуру і легко розкладається на критично значимі елементи, такі як: головна сторінка, форми для заповнення, блог, сторінки категорій, прайс-листи для скачування, розділ FAQ і ін. Більш того, одні з цих елементів є набагато більш значущими, ніж інші. Так, наприклад, часто немає сенсу просувати в пошуковій видачі сторінку з формою зворотного зв'язку. У той час, як сторінки з блогу компанії повинні бути присутніми в SERP в обов'язковому порядку.

Працюючи над оптимізацією окремих сторінок, важливо вибирати тільки ті, які будуть важливі потенційним покупцям. В іншому випадку SEO обернеться марною тратою часу і грошей. Не менш важливо замислитися над тим, яким чином буде здійснюватися збір контактної інформації від користувачів. Для цих цілей важливо створити спеціальні сторінки і елементи, які згодом будуть просуватися у видачі.

3. Іноді достатньо просунути сайт всього за кількома ключовими словами

Багато хто думає, що успішне SEO має на увазі під собою просування кожної сторінки по декількох десятках ключових слів. Однак це зовсім не так.

Ті, хто працює в вузьких тематиках або на нішевих ринках, можуть просувати свої ресурси за все за двома або трьома ключовими словами. Так, наприклад, якщо компанія продає диски або профілі шин і добре зарекомендувала себе серед споживачів, можна зосередитися на просуванні бізнесу за цими двома ключовими словами.

Так, наприклад, якщо компанія продає диски або профілі шин і добре зарекомендувала себе серед споживачів, можна зосередитися на просуванні бізнесу за цими двома ключовими словами

Як видно з таблиці, деякі сайти працюють з більшою кількістю ключових слів. Зазвичай це дрібні ресурси. Популярним ж сайтам досить використовувати всього кілька ключових слів для підтримки позицій у видачі.

4. конент-маркетинг потрібен, але конкуренція тут висока

Кожен інтернет-маркетолог неодноразово чув про те, що контент - король. І це, дійсно, так. Однак повсюдне використання контент-маркетингу породжує справжню боротьбу серед власників сайтів за створення унікального і «корисного користувачеві» вмісту.

Займаючись входять маркетингом, важливо інвестувати оптимальну кількість часу і грошей в розробку семантики, користуватися послугами кращих авторів у своїй тематиці, регулярно оновлювати блоги і уважно ставитися до створення заголовків публікацій.

Застосування таких інструментів оцінки якості та ефективності контенту як BuzzSumo і Moz Content помітно полегшить роботу онлайн-маркетолога, дозволить розробити ефективні стратегії створення і поширення публікацій, відстежити ключові параметри споживання такого вмісту користувачами.

Нарешті, важливо проаналізувати ресурси конкурентів і зробити «те ж саме», тільки набагато краще.

5. Засвоювати нові технології потрібно швидко

Не секрет, що Google час від часу запускає нові інструменти і технології. Застосування деяких з них сприяє кращому ранжирування сайту в результатах видачі.

Однак це правило працює тільки якщо власник сайту впроваджує всі нововведення швидко. Чим довше зволікати з нововведеннями - тим більше конкурентів встигнуть їх впровадити і зроблять це правильно. Як результат, у власника сайту не просто не з'явиться переваг, але і не буде права на помилку.

Автор статті рекомендує звернути увагу на прискорені мобільні сторінки (АМР). Вони показуються в самому верху сторінки результатів мобільного видачі в форматі «Каруселі». Незабаром підтримка таких сторінок буде розширена і на основну пошукову видачу.

На наступному етапі вебмайстру важливо переконатися, що сайт повністю оптимізований під мобільну видачу. сьогодні Google враховує цей фактор при ранжируванні результатів мобільного видачі.

Не менш важливо перевести свій ресурс з HTTP на HTTPS. Ще в 2014 році представники Google пообіцяли деякі переваги в ранжируванні сайтів, які будуть своєчасно переведені на безпечний протокол шифрування. Однак навіть незважаючи на це, багато хто до цих пір не здійснили такий «переїзд». Тим, хто піклується про репутацію свого ресурсу, краще перевести його на HTTPS.

SEO-фахівця важливо йти в ногу з часом і постійно заглядати вперед, намагаючись вгадати, які тенденції можуть проявитися найближчим часом. В даному пункті статті була приведена лише мала частина очевидних прикладів, важливо виявити всі тренди і зробити на них акцент у своїй роботі. Якщо приділяти достатню кількість часу відстеження всіх актуальних аспектів і впровадження нових інструментів в свою практику, можна досягти відчутних результатів.

6. Різні регіональні ринки вимагають різних підходів до SEO

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, що один і той же сайт буде по-різному ранжуватися в різних регіональних версіях видачі. Якщо пропонований на ресурсі продукт буде поширюватися за межами країни присутності, необхідно задуматися про міжнародному просуванні.

Один із способів успішно просуватися на ринку конкретної країни - придбати відповідний регіональний домен. Так, наприклад, якщо власник ресурсу має намір виходити на ринок Франції, може використовувати регіональний домен верхнього рівня (ccTLD) .fr. Припустимо розміщувати різний контент для різних регіональних версій ресурсів в директоріях або на піддоменів.

Не варто також забувати переводити вміст сайтів на мови тих країн, в яких планує працювати компанія. Навіть найкращі практики пошукової оптимізації не зможуть забезпечити бізнесу високу віддачу, якщо інформація на сайті незрозуміла користувачам.

Нарешті, потрібно офіційно зареєструвати бізнес в регіоні присутності, навіть якщо тут у підприємця є тільки сайт.

Нижче наводиться графік зростання трафіку з пошукових систем на регіональну версію сайту в Італії після її запуску. Компанія працює в 27 різних регіонах.

7. Способів підвищити видимість сайту в SERP Google більше, ніж здається

Більшість оптимізаторів впевнене в тому, що для успішного просування в результатах видачі Google досить пропрацювати кількість посилань структуру і уважно підійти до процесу технічної оптимізації ресурсу. Однак в реальності способів просування в SERP набагато більше.

Так, наприклад, відносно великі бренди можуть з успіхом використовувати Мережа Знань Google з метою просування. Потрапляючи в блок Мережі Знань, сайт стає більш помітним в органічній видачі. Реалізувати цю можливість можуть далеко не всі комерційні компанії. Однак в разі успіху бізнес отримує помітну перевагу перед конкурентами.

Ще один спосіб виділити свій ресурс в результатах видачі зводиться до використання мікророзмітки і структурованих даних. Розширені сніпети набагато більш інформативні і привабливі для користувача. Крім того, в SERP буде показуватися більше інформації з сайту.

Ще одна відмінна можливість просунутися в пошуковій видачі Google - використовувати функціонал швидких відповідей. З цією метою важливо створити якісний і унікальний контент, оптимізований під ті швидкі відповіді, за якими сайт планує просуватися. Однак щоб це сталося, сайт повинен бути визнаний пошуковою системою в якості експертної майданчика.

Власники закладів і постачальники послуг в окремих містах і районах можуть просувати свої компанії в локальній видачі Google. Тим, хто тільки починає працювати з локальною видачею, корисно буде ознайомитися з цією статтею .

Як вже говорилося вище, можна просувати свої послуги, працюючи з мобільного видачею. Зокрема, створюючи AMP-сторінки .

Список блоків і елементів SERP, які можуть з'являтися в Google за різноманітними запитами, виглядає так:

    • Результати органічної видачі.
    • Блок Мережі знань.
    • Результати локальної видачі (The local 3-pack).
    • Розширені сніппети.
    • Блок-карусель, що складається з прискорених мобільних сторінок (AMP).
    • Видача по картинках.
    • Вертикальний пошук відео.
    • Видача по новинах.

За даними SEMrush і деяких інших SEO-сервісів, відсоток показу кожного з типів елементів або різних блоків SERP, в середньому, такий:

Головне, що слід засвоїти з цього пункту статті: можливостей для сайту стати більш помітним у видачі Google не так вже й мало, як здається на перший погляд.

8. У SEO існує безліч спеціалізацій

Онлайн-просування - вельми широка область діяльності, яка включає в себе цілий ряд різних дисциплін, аспектів і подзадач.

Одні фахівці займаються виключно технічними аспектами оптимізації, інші - лінкбілдінгом, треті - реалізують найрізноманітніші стратегії контент-маркетингу. Хтось займається просуванням на локальному ринку, а хтось - на міжнародному. Кожна з перерахованих завдань має свою специфіку і вимагає від фахівця особливих знань.

Отже, перш ніж приступати до просування ресурсу, важливо зрозуміти, де і як він буде просуватися і вибрати відповідну стратегію.

9. Не Google єдиним ...

Хоча на західному ринку Google залишається домінуючою пошуковою системою, це зовсім не означає, що просувати слід тільки під неї. Тим, хто працює в регіоні США, не варто забувати і про існування Bing. Сьогодні частка пошукового трафіку з Bing в країні зростає помітно швидше, ніж з Google.

Не варто забувати і про YouTube. Сьогодні саме цей канал визнаний «пошукачем номер два». Що стосується найближчого конкурента Google - Amazon, то цей майданчик також може бути цілком успішно використана для просування. Сьогодні Amazon це не тільки найбільша в світі платформа e-commerce. Це ще й популярна пошукова система: 44% споживачів починають пошук товарів саме тут.

Всі ці аспекти важливо враховувати на етапі оптимізації контенту. Він повинен створюватися з урахуванням просування по всім перерахованим вище каналах. Це помітно збільшить шанси сайту стати більш впізнаваним в інтернеті і приверне додатковий цільовий трафік.

Це потрібно знати

Незнання цих, здавалося б, очевидних аспектів може зіграти злий жарт з інтернет-маркетологом, який тільки починає працювати над просуванням сайту в інтернеті. Особливо, якщо мова йде про вихід на нові не до кінця вивчені ринки. Не менш важливо максимально швидко адаптуватися до нової реальності і на ходу засвоювати все нові інструменти, технології та практики, що з'являються в SEO. В іншому випадку, всі зусилля в цій області можуть виявитися марними.

Чому?
Чи означає це, що у дрібних ресурсів менше шансів на успішний бізнес онлайн?