Навигация по сайту

Популярные статьи

9 способів, як прискорити роботу комп'ютера на Windows

Наше життя тісно пов'язана з   комп'ютерами   і   ноутбуками Наше життя тісно пов'язана з комп'ютерами і ноутбуками . Мало знайдеться сімей, які б не мали або не користувалися можливостями персонального комп'ютера. Однак при такій активності і проведення часу за комп'ютером, ми стаємо в деякому сенсі залежним від нього, а точніше від його швидкості і швидкодії.

Якщо комп'ютер довго «розуміє» ми щотижня можемо втрачати по кілька годин життя в очікуванні відгуку. Крім того, це і справді дратує, людина від цього може стати набагато більш дратівливі, ніж був раніше. Не кажучи вже про те, що повільна робота приносить дикий дискомфорт під час перегляду фільму або ігор.

Сьогодні ми вирішили допомогти нашим читачам позбутися проблем з ПК і поліпшити роботу улюбленого ПК. Відразу ж хочемо уточнити, що всі описані нижче методи добре діють в комплексі, тому рекомендуємо скористатися всіма можливими. Далі ми розберемо 9 способів прискорення роботи комп'ютера з операційною системою Windows XP / 7/8:

1. Відключити в автозавантаженні непотрібні програми

Першою, і самої на наш погляд головним завданням є повне відключення автоматично завантажуваних програм, які не несуть в собі цінності при роботі, і можуть бути включені в той час, коли Вам це знадобитися. Відключити весь непотрібний софт можна у вікні «Конфігурація системи». Відкрити його можна кількома способами.

Перший: відкрити меню «Пуск» і ввести команду «msconfig» (без дужок, тобто, як показано на малюнку нижче). І перейти по запропонованому ярлику.

Другий спосіб теж досить простий: відкрийте провідник і впишіть такий ось адреса: Панель керування \ Всі елементи панелі керування \ Адміністрування. Тепер відкрийте ярлик «Конфігурація системи».

Третій спосіб найлегший: в пошук меню відразу вбийте назву «Конфігурація системи» і перейдіть за посиланням.

Який би з цих варіантів Ви б не вибрали, в будь-якому випадку перед Вами відкриється таке ось віконце, в якому нас буде цікавити вкладка «Автозавантаження»:

Який би з цих варіантів Ви б не вибрали, в будь-якому випадку перед Вами відкриється таке ось віконце, в якому нас буде цікавити вкладка «Автозавантаження»:

Крайній лівий стовпець повідомляє нам, які програми коштують у нас на автозавантаженні. Якщо галочки не буде - програма автоматично завантажуватися не стане. Відповідно вивчіть всі програми запуску, і ті, які Вам не потрібні при старті - вимкніть. У цьому списку можна часто зустріти різноманітні поновлення, які щохвилини перевіряють на наявність нової версії тієї чи іншої програми, а також самі програми, які за своєю ініціативою (або Вашій згоді) вирішили запускати себе при кожному завантаженні системи.

Відключивши ряд програм, натисніть ОК і перезавантажте ПК, щоб зміни вступили в силу. Якщо програм було відключено дійсно багато, то Ви побачите істотну різницю в завантаженні операційної системи Windows, а також в роботі з нею.

Будьте уважні у своєму виборі, щоб не відключити потрібні програми. Однак якщо подібне сталося - нічого страшного! Знову зайдіть в конфігурацію і поверніть ту галочку, яка необхідна.

2. Під час активної роботи в одній програмі, вимкніть інші, непотрібні на даний момент

Якщо комп'ютер працює повільно тільки при сильних загрузках, то в цьому випадку допоможе відключення програм, які в даний момент не потрібні Вам. Робиться це досить просто. Спершу викличте «Диспетчер завдань», зробити це можна кількома способами: або натиснути кнопками на клавіатурі «Ctrl + Alt + Del» і вибрати «Запустити диспетчер задач». Або зробити простіше: викликати контекстне меню на панелі завдання (клацнувши в порожнє місце правою кнопкою миші), а вже там вибрати запуск диспетчера завдань, так як це показано на скріншоті нижче:

Або зробити простіше: викликати контекстне меню на панелі завдання (клацнувши в порожнє місце правою кнопкою миші), а вже там вибрати запуск диспетчера завдань, так як це показано на скріншоті нижче:

Виберіть вкладку «Програми» і відключіть ті додатки, які Вам зараз абсолютно не потрібні, натискаючи при цьому кожен раз кнопку «Зняти задачу». Тим людям, які добре розбираються в запущених процесах, ми рекомендуємо скористатися вкладкою «Процеси» все в тому ж диспетчері завдань Windows. Процеси завершуються набагато швидше, ніж додатки, хоча по суті це одне і те ж. Однак з процесами потрібно бути дуже обережними, інакше доведеться перезавантажувати систему.

3. Почистіть системний блок від пилу

Новачки, можливо, навіть нам не повірять, проте так воно і є - пил в системному блоці здатна викликати зависання і повільну роботу ПК. Справа в тому, що пил потрапляє в радіатори і кулери, що погіршує теплообмін всієї системи. Процесор, блок живлення або відеокарта починається сильно нагріватися, в результаті швидкість виконання завдань помітно падає.

Для чищення системного блоку Вам буде потрібно пилосос і пензлик. Зніміть кришку системного блоку, вимкніть його повністю від харчування, переверніть його таким чином, щоб отримати доступ до всіх деталей, після чого почніть пилососом всмоктувати всю пил, що скупчився в ньому, пензликом допомагайте струшувати грудки або пласти пилу.

Ні в якому разі не мочіть плати або корпус. Не потрібно використовувати губки або ганчірки, особливо якщо вони мокрі. Будьте гранично обережні, так як багато деталей дуже тендітні. При прибиранні особливу увагу приділяйте саме чищенні кольорів і радіаторів.

4. Знайдіть альтернативи «важким» програмами

Якщо Ваш персональний комп'ютер вже не такий сучасний, як того б хотілося, то потрібно в чомусь поступитися, а саме знайти альтернативні програми, які будуть менш вантажити систему, а отже створювати менше проблем. Наприклад, замість Microsoft Office 2010 або 2013 Ви можете використовувати MS Office 2003, а можливо і зовсім WordPad або Блокнот. Дві останні програми встановлені в системі за замовчуванням. Наприклад, якщо Вам немає особливої ​​різниці, де писати текст - краще скористатися програмою Блокнот, він займає ресурсів в сотні разів менше. Точно також можна вчинити з відео- або аудіо-плеєрами, навіщо використовувати громіздкі програми, якщо можна скористатися яким-небудь простеньким плеєром VLC (наприклад).

Приблизно також можна зробити і з операційними системами, наприклад, Windows XP на дуже слабких ПК працює набагато швидше, ніж Windows 8 . Особливі «екстремали» можуть встановити дистрибутив Linux'a.

5. Перевірте ПК на віруси (видаліть їх)

Дуже часто проблеми в швидкості роботи комп'ютера виникають через вірусів , Що знаходяться в системі. Вони можуть бути невидимими для користувача і не створювати інших проблем, крім як головного симптому - повільної роботи. Тому важливо регулярно перевіряти свій ПК на наявність вірусів. Робити це потрібно різними антивірусами, щоб максимально убезпечити свої дані. Наприклад, LuckyFamilyMan.ru використовує таку комбінацію антивірусів: Kaspersky Internet Security 2013 + Dr.Web CureIt! Перший встановлений основним (платна версія), другий є безкоштовною утилітою, яка викачується і запускається в той момент, коли проходить перевірка ПК на віруси або є підозра їх наявності.

6. Провести дефрагментацію диска

Запустити програму дефрагментації диска гранично просто. Для цього потрібно запустити сам ярлик, який можна знайти через панель задач, або через меню «Пуск» і його пошук, як це показано нижче на скріншоті:

Тобто відкриваємо меню «Пуск», вписуємо в пошук «Дефрагментація диска» і переходимо на саме вікно дефрагментації. У ньому досить багато налаштувань і нюансів, тому ми не зупинятиметься на ньому детально. Ви і самі розберетеся без проблем (в іншому випадку задавайте питання в коментарях до даної статті).

Дефрагментація наведе порядок у Вас на жорсткому диску і можливо покращить швидкість роботи комп'ютера.

7. Перезавантажте комп'ютер

Найпростіший спосіб вирішення проблем із зависанням з ПК. Якщо Вам необхідно виконати певне завдання, проте комп'ютер починає дуже повільно працювати, ставити багато зайвих питань у вигляді повідомлень, відкривати непотрібні вікна, то з цієї ситуації найшвидшим порятунком виявиться перезавантаження того самого комп'ютера.

Варто нагадати, що даний крок ніяк не покращує роботу ПК, він лише дає можливість почати все Ваші і свої дії заново. Після перезавантаження будьте уважнішими при складанні завдань. Якщо раніше запускаються непотрібні Вам програми, які заважають швидкій роботі, то виконайте перший пункт нашої статті. Нагадаємо, що в ньому радимо відключити в автозавантаженні непотрібні програми, що створюють дискомфорт.

Перезавантажувати комп'ютер потрібно не кнопкою (нею потрібно користуватися виключно в екстрених випадках), а через меню Пуск або спеціально винесеного ярлика на робочому столі. При правильному виключенні не відбудеться збій системи, і всі дані будуть збережені. Якщо ж виключити різко, то тут можна витратити не тільки важливу інформацію, але і вся система відмовиться запускатися.

8. Повторно Windows

Даний метод виключно хороший для тих випадків, коли раніше Ви користувалися темі ж іграми, програмами і виконували всі ті ж функції, однак зависань і повільної роботи не існувало (раніше - це в перший або другий місяць після переустановлення системи). Справа в тому, що з часом операційна система «забивається» великою кількістю непотрібних програм і файлів, такі «пласти інформації» заважають як жорсткого диска, так і оперативної пам'яті працювати на належному рівні.

В ідеалі для переустановлення потрібно не тільки відформатувати Диск «C», а й всі інші розділи також, щоб дати можливість ПК почати все з самого початку, та й Вам не завадило б видалити непотрібні файли, які, швидше за все, у Вас накопичилися в достатній кількості за весь цей час. Крім того, враховуйте той факт, що на жорсткому диску може знаходитися вірус або програма, яка і не давала можливості швидко і стабільно працювати комп'ютера.

Не потрібно качати програми з неперевірених джерел, а також обов'язково використовувати антивірус під час роботи ПК, а головне - не використовувати крадене програмне забезпечення!

Не потрібно качати програми з неперевірених джерел, а також обов'язково використовувати антивірус під час роботи ПК, а головне - не використовувати крадене програмне забезпечення

Якщо Ваш комп'ютер ще не представляє раритетну цінність, то рекомендуємо встановити останню операційну систему. Наприклад, на даний момент, це Windows 8 огляд якої ми вже проводили раніше. Вона вже пройшла ряд випробувань звичайними користувачами і сама компанія встигла випустити достатньо потрібних поправок. Так як не дивлячись на всю новизну, компанія Microsoft все ж проводить оптимізацію в роботі системи

9. Відновити «залізо» комп'ютера

Тепер ми дійшли до самого ефективного способу. Він банальна і проста - замініть старі деталі новими і більш потужними. Нижче ми розповімо, що потрібно міняти:

  • Процесор. Основна робота дістається саме йому, тому тут доведеться розщедритися, хоча його потрібно буде поміняти тільки один раз в декілька років.
  • Материнська плата. Від неї не залежить швидкість роботи, проте і її доведеться, можливо, замінити, так як для кожного процесора підходить тільки певний тип материнських плат. Крім того, від неї залежить кількість слотів для оперативної пам'яті, яку можна буде використовувати.
  • Оперативна пам'ять. Як правило, саме її спершу змінюють власники ПК. Так, в деякому сенсі це допоможе, проте ми б радили починати з процесора і «мамки», а оперативна пам'ять недорога і її завжди можна додати (в будь-який момент). Сьогодні досить мати 4 гігабайти оперативної пам'яті.
  • Відеокарта. Видеоплату потрібно обов'язково поміняти тим, хто хоче прибрати «гальма» і зависання в іграх, фільмах або в графічних редакторах.

Жорсткий диск купувати не варто, якщо тільки в цьому немає крайньої необхідності, так як він може збільшити швидкість роботи, проте зовсім небагато і можливо це відбитися на тих «симптомах», які Вам не цікаві (швидкість копіювання і вставки даних). Всі ж інші деталі (монітор, корпус системного блоку, блок живлення і т.п.) міняти не потрібно, вони не впливають на швидкодію.

Більше порад Ви зможете дізнатися з відеоролика:

Бажаємо успіхів!