Навигация по сайту

Популярные статьи

AdWords або «Директ» - що вигідніше для вашого бізнесу?

 1. Основні плюси «Яндекс.Директ»
 2. 2. Реклама на пошуку «Рамблер» і Mail.Ru
 3. 3. Зручний інструмент «Оцінка бюджету» допомагає скласти медіаплан
 4. 4. Якість майданчиків в рекламній мережі
 5. 5. Більш якісна і швидка модерація
 6. 6. Рідна мова
 7. 7. Проста і якісна інтеграція з «Яндекс.Метрика»
 8. 8. Більш зрозумілий розділ допомоги по роботі з сервісом
 9. Основні плюси Google AdWords
 10. 2. Величезний охоплення в Медійній мережі
 11. 3. У деяких тематиках охоплення Google значно ширше
 12. 4. Вся реклама в одному місці
 13. 5. Ціна за клік
 14. 6. Ліміти за видатками
 15. 7. Реклама на мобільних пристроях
 16. 8. Реклама на YouTube
 17. 9. Гіперлокальний таргетинг
 18. 10. промокодом
 19. Приклади і кейси
 20. Пластикові вікна
 21. Медична тематика в регіоні
 22. Промислові компанії по всій Росії
 23. Наші висновки

Серед більшості наших клієнтів побутує думка, що в Росії «Яндекс» набагато популярніше Google. Це вже давно не так. Дійсно, «Яндекс» - все ще найбільш затребуваний пошуковик на комп'ютерах і ноутбуках росіян, але вже давно основна маса користувачів заходить в інтернет через мобільні пристрої, а тут лідирує Google.

за дослідженню TNS за квітень 2016 року, Google став найпопулярнішим інтернет-сервісом в Росії: хоча б раз на місяць його сайтом - традиційної і мобільною версією - і додатками для мобільних пристроїв користується 20,5 млн чоловік. У «Яндекса» аналогічний показник лише трохи менше - 20,4 млн, у Mail.Ru -19,3 млн.

Відмовляючись від Google AdWords, ви втрачаєте до половини потенційної цільової аудиторії. І не забувайте, що конверсія мобільного трафіку вище.

Основні плюси «Яндекс.Директ»

1. Більший рекламний охоплення серед населення старше 25 років

Сукупна аудиторія «Яндекса» і рекламної мережі (РСЯ) в Росії сягає майже 80 млн, Google AdWords в цьому плані поступається.


2. Реклама на пошуку «Рамблер» і Mail.Ru

«Яндекс.Директ» - це не тільки пошук «Яндекса». Рекламні оголошення показуються і на таких пошукових системах, як Mail, Bing, «Рамблер». Це значно збільшує охоплення і спрощує життя рекламодавцям.

3. Зручний інструмент «Оцінка бюджету» допомагає скласти медіаплан

Прогноз бюджету і сервіс Wordstat дозволяють легко оцінити популярність пошукових запитів, проаналізувати рівень конкуренції і спрогнозувати приблизний бюджет на рекламу. У Google, звичайно, теж є подібні інструменти, але неспеціалісту в них розібратися на порядок складніше.

4. Якість майданчиків в рекламній мережі

Крім «Яндекс.Поіска» існують десятки тисяч інших сайтів, де показується реклама «Діректа» - це рекламна мережа, РСЯ. У неї входять як інші проекти «Яндекса» (пошта, погода, музика і т.д.), так і найбільші сайти рунету ( «ВКонтакте», Mail.Ru, «Рамблер», «Кинопоиск» та інші).

Строгий підхід до допуску майданчиків в РСЯ забезпечує більш якісні переходи, які часто приносять не менше конверсії, ніж пошукова реклама.

А ось в рекламну мережу Google (КМС) потрапляють практично всі сайти. Для того, щоб тамтешня реклама працювала ефективно, доводиться витрачати багато зусиль. У невмілих руках це може перетворитися просто в порожню витрату грошей.

5. Більш якісна і швидка модерація

При наявності документів на продукцію «Яндекс» досить легко пропускає товари і послуги. Google же частково дотримується американських законів - нерідко ці вимоги значно відрізняються від тих, що пред'являє «Яндекс». Наприклад, американський пошуковик досить категорично ставиться до медичної тематики, вказівкою відомих брендів в текстах, але спокійно модерує оголошення такого характеру:

6. Рідна мова

Пошукова система «Яндекс» спочатку створювалася для російськомовної аудиторії. Це торкнулося і принципів роботи «Яндекс.Директа», який краще і тонше розуміє особливості російської мови. Наприклад, Google AdWords одне і теж слово в різних склонениях вважає різними ключовими запитами, що ускладнює роботу з ключовими фразами і мінус-словами.

7. Проста і якісна інтеграція з «Яндекс.Метрика»

Контекстна реклама - це не тільки «Яндекс.Директ», а й ще й аналітика. Комбайн для веб-аналітики під назвою «Яндекс.Метрика» значно простіше і інтуїтивно зрозуміліше, ніж аналогічний сервіс від Google.

8. Більш зрозумілий розділ допомоги по роботі з сервісом

Співробітники «Яндекса» відповідально поставилися до питання підготовки документації по всіх функцій і питань «Яндекс.Директ» (втім, вистачає і винятків ), Чого не скажеш про досить заплутаному хелпе по Google AdWords.

Основні плюси Google AdWords

1. Найбільша світова пошукова система

Якщо мова заходить про запуск реклами за межами РФ, «Яндекс» по всіх фронтах програє Google. Навіть в СНД охоплення Google набагато більше. Відповідно, якщо ви хочете рекламувати свої товари та послуги, наприклад, для англомовних користувачів, то Google AdWords - найкраще рішення.

Наприклад, ось графік популярності пошукових систем в Україні:

Наприклад, ось графік популярності пошукових систем в Україні:

2. Величезний охоплення в Медійній мережі

Партнерська мережа Google - мільйони сайтів і мобільних додатків по всьому світу. Нерідко доводиться розплачуватися якістю цієї аудиторії, але (при правильному налаштуванні) це дуже ефективний інструмент.

3. У деяких тематиках охоплення Google значно ширше

Незважаючи на охоплення, за Google до сих пір закріплений жартівливий титул «пошуковик гиків». І частково це правда: практично всі технарі і програмісти шукають інформацію через цю пошукову систему. Реклама відмінно працює в сферах IT, складних технічних товарів і послуг.

4. Вся реклама в одному місці

Через інтерфейс Google AdWords можна запускати всі види реклами, доступні в Google: традиційну контекстну, банерну, товарну, рекламу мобільних додатків і відеорекламу. Все запускається через єдиний інструмент.

У «Яндекса» для цього цілий оберемок сервісів: «Директ», «Маркет», «Дисплей» і т. Д., В кожному з яких свої правила і особливості.

5. Ціна за клік

Вартість кліка в Google AdWords іноді значно нижче, ніж в «Яндекс.Директі». Це пояснюється тим, що аукціон ставок не так сильно розігрітий, як на більш конкурентом (для російськомовних оголошень) «Ю Я».

6. Ліміти за видатками

В Google AdWords набагато менше фінансових обмежень як по оплатах, так і по денних лімітів бюджету. Мінімальна вартість кліка - 10 копійок. У «Яндексі» мінімальна вартість - 30 копійок, мінімальний бюджет на одну рекламну кампанію - 300 рублів, а для більшості медійних продуктів - від 21 000 рублів.

7. Реклама на мобільних пристроях

Google - це не тільки пошук, але і всі користувачі Android-пристроїв, що дає колосальну перевагу в плані реклами та просування мобільних додатків. У «Яндекс.Директі» теж вже є можливість реклами для мобільних додатків, але за охопленням і функціональності він сильно поступається.


ОС Кількість пристроїв Частка ринку (%) 2Q16
Android 296,912.8 86.2 iOS 44,395.0 12.9 Windows 1,971.0 0.6 Blackberry 400.4 0.1 Інші 680.6 0.2 Всього 344,359.7 100.0

8. Реклама на YouTube

YouTube - один із майданчиків Google, а також найпопулярніший в Росії і в світі відеосервіс, реклама на якому не менше ефективна, ніж в пошуку. У багатьох сферах конкуренція настільки низька, що можна отримувати перегляди відеореклами за 10-15 копійок.

9. Гіперлокальний таргетинг

Ви можете з високою точністю давати рекламу в Google тільки в радіусі цікавих вам місць, а також відстежити, хто ж з ваших клієнтів був в конкретній точці продажів. «Яндекс» теж працює в цьому напрямку, але за функціями і ефективності поки поступається.

10. промокодом

Будь-який новий рекламодавець може отримати промокод на рекламу в Google AdWords, що дозволяє істотно заощадити на першій кампанії. Ну і, звичайно, не варто забувати про традиційні тортики від Google на дні народження клієнтів.

Приклади і кейси

Оцінювати ефективність рекламних кампаній у відриві від конкретних випадків - все одно що виводити загальну температуру по лікарні. Тому ми порівняли кілька компаній із загальними рисами в максимально близьких тематиках з загальними регіонами, які давно замовляють у нас рекламу.

Пластикові вікна

В одній з найбільш конкурентних тематик рунета ситуація досить передбачувана: за рахунок охоплення «Яндекс» значно обганяє Google за переходами і кількості замовлень, але Google дозволяє отримувати заявки трохи дешевше при значно менших бюджетах.

У крайніх випадках ціна замовлення з Google може бути в два рази нижче, ніж на «Яндекс», але ніколи навпаки.

Медична тематика в регіоні

Одна з найбільш проблемних щодо правил реклами тематика. Втім, картина багато в чому схожа на попередню: охоплення «Яндекса» значно ширше, але через більш низької конкуренції в Google менше рекламодавців, що дозволяє закуповувати більш цінні запити за менші гроші. Завдяки цьому вдається знизити ціну замовлення.

Промислові компанії по всій Росії

Тематика серйозна, конкуренція висока, але, на нашу радість, багато гравців забули про Google, трафік з якого не тільки дешевше, але і краще конвертується в замовлення.

Наші висновки

 • Якщо ваш бізнес виріс, і ви готові рекламуватися за кордоном, підключайте Google.

 • Якщо ваш товар цікавий молодіжної аудиторії, підключайте Google.

 • Якщо ваша аудиторія користується мобільними пристроями, підключайте Google.

 • Якщо ви хочете отримувати більше замовлень, підключайте Google.

 • Якщо ви хочете знизити середню ціну замовлення, підключайте Google.

 • Якщо ви хочете максимум ефективності, підключайте «Яндекс» і Google.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на Cossa.