Навигация по сайту

Популярные статьи

Як HTTPs впливає на SEO і чи потрібно це контентним сайтам

HTTP -Протокол повсюдно використовується в мережі для отримання даних з сайтів. Повідомлення, передані за допомогою HTTP протоколом є звичайною текстовою інформацією, що робить її вразливою. В першу чергу про це варто турбуватися ресурсів, які оперують персональною інформацією користувачів, наприклад, номерами кредитних карт, логінами-паролями та інше. Для захисту від атак, заснованих на прослуховуванні і підміні контенту, був створений захищений HTTP s-протокол , По суті є звичайним HTTP, але працює через шифровані транспортні механізми SSL і TLS .

Але що, якщо ваш сайт не є сайтом платіжної системи, банку або хостингу? Чи варто морочитися переходом на HTTP s? Основний аргумент, через який багато хто до цих пір не перейшли на захищений протокол - "у нас просто контент, ми не оперіреуем персональними даними". На цьому моменті розглянемо детальніше, як зловмисники монетизують ваші сайти і ваших користувачів, а також подумаємо, як це може впливати на SEO.

Всі ми знаємо, що зараз відбувається бум мобільних технологій і мобільного інтернету. Також зростає потреба в безперебійному доступі до Wi-Fi. Якщо раніше основними потребами по Маслоу були "поїсти і поспати", то зараз в піраміді базовими є "рівень заряду батареї" і "наявність wi-fi" ... Кожен поважаючий себе локальний бізнес забезпечує користувачів безкоштовним Wi-Fi, це різні кафе і ресторани, готелі та хостели, магазини і торгові центри, будь-які громадські місця.

Ви можете повністю довіряти готелі, в якій проживаєте, але при цьому ви не знаєте її технічного адміністратора і які у нього стосунки з босому. Адже все-таки хтось просить ваших друзів від вашого імені в соцмережах терміново вислати грошей на мобільний зв'язок, лікування або інші потреби. Навіть якщо ви раніше з цим жодного разу не стикалися, при постійному використанні дірявої системи ймовірність зустрічі з проблемами підвищується . Використання захищеного HTTP s-протоколу в даному випадку вирішує проблему. Але повернемося до питання, коли у нас просто контентний проект або інтернет-магазин без особистого кабінету.

Якщо текст передається через провайдера в прямому вигляді, то нічого не варто модифікувати його, наприклад, вмонтувавши свій скрипт або фрейм, додаючи додатковий функціонал. Білайн, наприклад, так додає свою брендову кнопочку (навіть на сайті конкурентів - МТС).

Також у свій час вони додавали в браузер користувачів форму пошуку від mail.ru, красиво вбудовувавши її в сайт. Користуючись Wi-Fi в метро ви обов'язково побачите рекламу якогось таксі або банку, причому на цілком собі авторитетному сайті, який ніколи в житті не розміщував рекламних банерів. Тут хтось обов'язково подумає, що Apple рекомендує GetTaxi. Для GetTaxi це плюс, для Apple не дуже.

Читаючи чергову цікаву статтю в кафе будьте готові, що вам розкажуть про поточні акції цієї кав'ярні. Просто листівок на столі мало, потрібно показати інформацію там, куди ви дивитеся.

Іноді ця реклама закриває весь потрібний вам контент.

Також, читаючи seo-статті в хостелі або антікафе, ви напевне зіткнетеся з тим, що вас захочуть зробити більш фінансово-успішним.

Багато безкоштовні Wi-Fi-точки в вашому місті створені не зовсім для того, щоб ви постійно мали доступ в інтернет. Це спеціальні проекти, що мають свою модель монетизації через рекламу. І ось їх тарифи на інбраузерние банери. І тільки на сторінці для рекламодавців чесно описані цілі проекту - "інноваційний майданчик інтернет-реклами".

Ви не бачите банерів на своєму сайті, тому як заходите на нього зі свого робочого комп'ютера. А потестіруйте відображення з інших пристроїв і провайдерів. Якщо у вас сайт готелю або піцерії, то напевно найбільший відсоток користувачів приходить з мобільних пристроїв, і напевно вони використовують безкоштовний міський Wi-Fi, щоб дізнатися Вашу електронну адресу або телефон, або хочуть зробити замовлення. Навіть якщо у вас простий блог, то частина аудиторії все одно читає його з мобільника / стільникового.

Як же HTTP s може впливати на SEO? Безпосередньо поки ніяк, але через поведінкові фактори впливає. Основний з них це dwell-time, що використовується пошуковими системами в різних ранжирують і антиспам-алгоритмах. Реклама на сайті дуже сильно псує dwell-time, що знижує, з одного боку, авторитет сайту, з іншого боку псує ПФ. І те й інше погано для SEO. Чим більший відсоток аудиторії у вас використовує безкоштовний Wi-Fi, тим гірше для вашого незахищеного HTTP-сайту. А реклама через Wi-Fi зараз тільки розвивається, її ще використовують не всі.

В основному, проблема звичайно стосується мобільного видачі. І ми її не бачимо, тому що не відстежуємо позиції і видимість своїх сайтів в мобільному пошуку (поки немає загальнодоступних інструментів). Але як тільки у нас з'являться метрики, HTTP s стане набагато популярніша.

Зараз ви можете зайти в свою систему статистики і порівняти для сайту два сегмента - мобільний і десктопний трафік. Подивіться на кількість відмов і час проведений на сайті, тут ви швидше за все зрозумієте, наскільки критична ваша проблема і як терміново треба переходити на HTTP s. Краще ці питання вирішити раніше ваших конкурентів.

Корисні посилання

- Як перенести сайт на HTTP s. Покрокова інструкція
- Як протокол HTTP s захищає сайти великих компаній від хакерів

Але що, якщо ваш сайт не є сайтом платіжної системи, банку або хостингу?
Чи варто морочитися переходом на HTTP s?
Як же HTTP s може впливати на SEO?