Навигация по сайту

Популярные статьи

Як і скільки можна заробити на SEO і контекстну рекламу фрілансеру. Рекомендації з цифрами.

  1. Чому так відбувається?
  2. Що потрібно для пошуку клієнтів:
  3. Що робити далі?

Сьогодні хочу розповісти про те як фріласнеру, що спеціалізується на Інтернет-маркетингу, отримувати стабільний дохід.

Сьогодні хочу розповісти про те як фріласнеру, що спеціалізується на Інтернет-маркетингу, отримувати стабільний дохід

Оцінюємо свій професійний рівень. У мене є знайомі Інтернет-маркетологи, які вміють вести рекламні кампанії різної складності, при цьому не знають Html, і як налаштувати Яндекс метрику на сайті. Працюючи в офісі, працівникові буває досить вузької спеціалізації, особливо у великій компанії. Коли починаєш працювати на себе, то заробіток від SEO або реклами, часто складається з великої кількості дрібних робіт різної тематики.

Чому так відбувається?

Арифметика проста. Наприклад, плануємо заробляти 100000 р. у місяць. У Москві, якщо у фахівця хороший досвід і є вміння себе красиво продати, подібний рівень зарплати в офісі не так складно знайти. Робимо знижку на горезвісну кризу, 80000 р. :)

Знайти віддалено клієнта на таку заробітну плату досить проблематично. Це можливо в разі, якщо у Вас дуже хороша карма або знайомі, що теж є частиною причинно-наслідкових зв'язків.

Якщо ж взяти середній заробіток СЕО спеціаліста з проекту, то він складе 30000-40000 р в місяць, і це стеля. Ще більш ймовірна сума - це 10000 р. у місяць. Тому, чим більше Ви знаєте і вмієте, тим легше знайти роботу. Ось список того, що бажано знати і вміти Інтернет-маркетологу фрілансеру:

  • Просувати сайти за допомогою SEO.
  • Налаштовувати рекламні кампанії в Директ Яндексі, Гугл Едвордсе, Авито, Вконтакте, Facebook. Сюди входять всі настройки, включаючи ретаргетінг, відеореклама в Ютюбі.
  • Вміти працювати в якості адміністратора сайтів з системами управління: Joomla, Wordpress, Бітрікс і іншими, чим більше тим краще. Але як правило, освоївши пару систем, інші даються легко - по аналогії.
  • Знати мінімум Html верстки, щоб зверстати рекламну сторінку.
  • Вміти працювати з доступами протоколами: FTP, SSH, налаштовувати метрики для сайтів.
  • Вміти писати продають заголовки і тексти на кшталт AIDA.
  • Робити банери в фотошопі
  • Робити відеоролики лайф стайл, монтувати і заливати їх на Youtube.
  • Просувати відео на Youtube
  • Працювати з таблицями і статистичними даними, добре розуміти Яндекс Метрика і Гугл Анадітіку.
  • Отримати досвід роботи з Розсильні програмами.
  • Вміти створювати і просувати групи в соціальних мережах.
  • Прочитати 3-4 книги про маркетинг, 2 книги про юзабіліті сайту. Краще цього повчитися в Інституті або на курсах і тренінгах.

Не обов'язково, але буде бонусом:

  • Освоїти сайтостроєніє, PHP програмування і роботу зі скриптами.
  • Прочитати книги: «Квадрант Грошового Потоку» Роберта Кіосакі, «Трансерфінг Реальності» Вадима Зеланда, «Як працювати по 4 години на тиждень» Тімоті Ферріса. Дані книги добре розширюють свідомість, допомагаючи утвердитися в бажанні працювати на фрілансі.

Будемо вважати, що якісь з перерахованих знань у Вас вже є. Тому можна приступати до роботи. Ще момент, як раніше я писав у статті про особливості роботи на фрілансі, виходити на повністю на віддалену роботу комфортно, коли додатковий дохід складе 50% або більше від офісної заробітної плати.

Що потрібно для пошуку клієнтів:

Оформити еккаунт на freelance.ru, fl.ru і інших сайтах з пошуку клієнтів. Особливості: якщо є можливість, оформите платні еккаунт, щоб клієнти самі до Вас стукали, інакше для їх пошуку доведеться постійно моніторити проекти на сайтах, що з'являються в інформаційній стрічці, а це займає багато часу. Простіше якщо клієнт шукає Вас. Якщо він звернувся, значить чимось Ви зацікавили його, і він спочатку буде лояльним. Мінуси таких сайтів полягають у тому, що більшість замовників на таких сайтах з малого і середнього бізнесу. Як наслідок, низькі бюджети, і дуже низькі бюджети за рахунок демпінгу.

Зареєструватися на сайтах роботи, типу hh.ru, job.ru. На подібних сайтах знайти клієнта по SEO та рекламі складніше, тому що зазвичай підбором персоналу займаються HR- менеджери. Найчастіше вони дуже підозрілі, і фахівці, що виходять за рамки формату офісного способу життя у них викликають занепокоєння і асоціюються з бунтарями і халявщиків. Тому, якщо пощастить вийти на адекватних людей, і довести свою конкурентну перевагу перед офісним працівником, то можна фрілансер може заробляти хороші гроші.

Створити свій сайт і групу в соціальних мережах і далі «розкрутіть» до потрібно кондиції. Тут складніше і довше. Вивести проект по темі SEO та реклами - досить складне завдання, т.к. конкурувати доведеться з компаніями, що мають великі можливості для конкурентної боротьби ніж фріласнери. Для власного просування компанії не поскупляться вкластися в СЕО і рекламу. При цьому, будь-якого фахівця знайдеться місце під сонцем. Намацайте свої переваги, просувайтеся по великій кількості низькочастотних фраз. Тут шлях ще відкрите. Дистанційні фахівці мають переваги перед компаніями, в тому, що приділяють більше уваги кожному проекту. За час моєї роботи, мені часто віддавали сайти на просування, після невдалого досвіду роботи з СЕО компаніями. Основна їхня проблема - це конвеєрний підхід. Це особливість багатьох великих структур, чим більше рівнів взаємодії, тим складніше побудувати ефективний робочий процес. Рекламуйте себе знайомим.

Як показує практика, майже у кожного знайомого є хтось, кому потрібно просунути сайт :)

Що робити далі?

Отримавши замовлення, навчитеся бути не тільки фахівцем з Інтернет-маркетингу, а й менеджером зі збуту, психологом і бухгалтером. Ваша організованість і відповідальність також підвищаться. Без цього ніяк. На фрілансі зовсім інші способи взаємодії, ніж в офісі.

При хорошому збіг обставин і завзятості, через приблизно рік, Ви відчуєте, що працюєте на межі можливостей. Значить настав час делегувати частину роботи, або залишатися на тому ж рівні. Деякі клієнти лякаються, дізнавшись, що над проектом ще може хтось працювати. До нього одразу закрадаються темні думки, типу: «хм, хитрун .. напевно він з мене взяв більше грошей ніж інший би, який сам трудиться в поодинці». У більшості випадків - це помилка, так як можна взяти людина на постійну зарплату, акумулюючи бюджет з декількох проектів. Звичайно ж, щоб пропонувати клієнтам конкурентні ціни, Вам доведеться давати помічникам ще меншу оплату. За невелику оплату працюватимуть ті, хто хоче отримати досвід, тому доведеться бути самому Йодой наставником. Другий варіант - запропонувати відразу кілька проектів. Якщо Ви живете в великому місті, то простіше знаходити замовлення з адекватним бюджетом, так як є перевага - це можливість зустрітися з замовником. Для багатьох це вагомий фактор. Фрілансерам багато хто не довіряють, тому жива людина, якого можна помацати більшою ціною :)

З мого досвіду скажу, дійсно складно знайти відповідального помічника. Це має бути людина, якій Ви довірите паролі від сайтів, і самостійність в діях. Немає сенсу брати людину, яка буде постійно перекладати відповідальність на Вас. Тому, принцип наступний:

  • Проводьте співбесіду по скайпу, і задавайте претендентам одні і ті ж професійні питання по Інтернет-маркетингу, типу: як скласти семантичне ядро ​​сайту, де купувати посилання, як налаштувати ретаргетінг в Директ Яндексі і т.д. Придумаєте самі.
  • Дайте один невеликий проект помічнику і спостерігаєте як людина діє. Одне з важливих якостей людини в роботі - це передбачливість. Цінуйте це в співробітниках.
  • Будьте чесними самі. Дотримуйтесь умови договору. Були випадки коли клієнт розчинявся в повітрі не сплативши роботу, але я все одно оплачував роботу помічника. Не важливо, хто клієнт, важливо хто Ви самі. Як казав Вадим Зеланд - «світ це дзеркало, що реагує з затримкою». Подібне притягує подібне.

Через якийсь час, може статися така ситуація, що не вистачатиме часу контролювати помічників, тоді знадобиться заступник. До цього часу добре, щоб хтось із помічників став тією людиною, кому довіряєте як фахівця, людині і менеджеру. Тому, придивляйтеся до співробітників, допомагайте їм також розвиватися.

Ще момент, якщо Ви фріласнер, і далі не хочете створювати компанію, то самі є брендом. В цьому випадку доведеться завжди самому спілкуватися з клієнтом, для нього Ваше слово, репутація - запорука спокою та успіху. Цінуйте репутацію.

Напуття: розширюйте знання і досвід. Бережіть репутацію, працюйте заради інтересу. Життя занадто коротке, щоб витрачати 5-8 годин в день заради грошей. Успіхів!

Трохи самопіару :)

Якщо Ви вирішили освоїти СЕО в короткі терміни, допоможу в цьому. Приходьте на мої індивідуальні курси пошукової оптимізації та контекстній рекламі. Посилання на опис тут .

Чому так відбувається?
Чому так відбувається?