Навигация по сайту

Популярные статьи

Як налаштувати центр оновлень Windows

  1. Налаштування часу установки оновлень Windows 10
  2. Налаштування пропускної спроможності центру оновлень Windows 10
  3. Як заборонити відправку оновлень з мого комп'ютера
  4. Як відключити центр оновлень Windows 10
  5. Як відкласти поновлення Windows 10

Як би хтось не любив Windows, багато хто все-таки сходяться на думці, що процес установки будь-яких оновлень цієї чудової системи - це майже завжди російська рулетка і часто біль в особливо цікавих місцях. У міру розвитку Windows 10 Microsoft сильно допрацювала центр оновлень Windows, який тепер працює набагато краще і пропонує користувачам кілька цікавих функцій. З їх допомогою ви зможете налаштувати центр оновлень так, щоб він не заважав вам під час повсякденних завдань, не забирав на себе весь трафік і взагалі, поводився належне. Не всі користувачі знають про ці функції, тому наше завдання полягає в тому, щоб розповісти про те, як налаштувати центр оновлень Windows.

У цій статті мова піде про налаштування центру оновлень. Якщо ви зіткнулися з помилками або проблемами в його роботі, тоді вам треба почитати статтю " Як виправити помилки центру поновлення Windows 10 "

Налаштування часу установки оновлень Windows 10

Перший крок, який треба зробити - налаштувати час, протягом якого система Windows не буде завантажувати оновлення. Завантаження почнеться тільки коли ви вручну перевірите наявність оновлень. В інших же випадках операційна система буде перевіряти оновлення і завантажувати їх тільки поза заданого вами часового проміжку. Це дуже зручна функція, яка з'явилася в Windows 10 Anniversary Update. З її допомогою ваш комп'ютер не буде дратувати вас перехопленням інтернет-трафіку або проханнями перезавантажитися прямо посеред гри або робочого процесу.

  1. Натисніть Win + I (найшвидший спосіб відкрити Параметри, але ви можете також скористатися будь-яким іншим методом) і перейдіть в розділ Оновлення та безпека - Windows Update. Як би хтось не любив Windows, багато хто все-таки сходяться на думці, що процес установки будь-яких оновлень цієї чудової системи - це майже завжди російська рулетка і часто біль в особливо цікавих місцях
  2. Натисніть на кнопку Змінити період активності.
  3. Вкажіть час початку і час закінчення. Врахуйте, що максимальне значення - 18 годин. Наприклад, з 8 ранку до 17 вечора. Можна встановити максимальний період, а можна і менше. Це вже залежить від ваших уподобань. Натисніть Зберегти.

Якщо ви знаєте, що в якийсь певний час ви точно не будете працювати за комп'ютером, тоді ви можете дозволити системі встановлювати в цей період завантажені оновлення. В такому випадку комп'ютер автоматично перезавантажиться і встановить доступні оновлення.

  1. У Параметрах - Центр оновлення Windows натисніть Параметри перезапуску.
  2. Увімкніть опцію Запланувати час, а далі встановіть час і день для автоматичної перезавантаження.

Налаштування пропускної спроможності центру оновлень Windows 10

Це нова функція, яка з'явилася в Windows 10 Fall Creators Update. Отже, щоб нею скористатися, ваш комп'ютер повинен бути оновлений до Windows 10 версії не нижче 1709. Налаштування пропускної спроможності (відсоток трафіку, який може забирати центр оновлень на скачування апдейтів) є частиною так званої оптимізації доставки. Включивши цей параметр, ви зможете зробити так, щоб Windows не "відбирала» інтернет у інших додатків. Наприклад, можна вказати, щоб центр оновлень використав не більше 30% підключення. У такому випадку ви зможете далі з комфортом працювати з потоковим відео, онлайн-іграми та іншими додатками, що вимагають великої пропускної здатності.

За замовчуванням Windows не повинна відбирати весь потік на завантаження оновлень (система динамічно підлаштовує пропускну здатність), але ці параметри дозволять вам переконатися, що Windows 10 не перевищуватиме заданого вами обмеження.

  1. Натисніть Win + I і відкрийте Оновлення та безпека - Windows Update.
  2. Натисніть Додаткові параметри, а потім Оптимізація доставки.
  3. Натисніть Додаткові параметри. Попутно можна подякувати Microsoft за настільки «очевидний» і інтуїтивно зрозумілий спосіб знайти настройки пропускної спроможності центру оновлень.
  4. Встановіть галочку біля Встановіть межа пропускної здатності ... в області Параметри завантаження, а потім відрегулюйте повзунком потрібний вам відсоток. Мінімальне значення - 5%.
  5. Точно так же включите обмеження передачі, якщо треба.

Додатково ви можете відзначити Щомісячне обмеження передачі, щоб встановити максимальний обсяг даних, які комп'ютер віддасть на інші пристрої. Йдеться тільки про файлах поновлення. Іншими словами, комп'ютер може поділитися завантаженими апдейтами з іншими комп'ютерами у вашій мережі або інтернеті. Прямо як торрент.

У будь-який момент ви можете переглянути, який обсяг даних завантажив центр оновлень Windows, а також скільки інформації він віддав на інші комп'ютери.

  1. Перейдіть в Параметри - Оновлення та безпека - Windows Update.
  2. Натисніть на кнопку Додаткові параметри, а потім на Оптимізація доставки.
  3. Натисніть на Монітор активності, після чого система відобразить статистику за поточний місяць.

Тут відображається дві діаграми. Перша демонструє статистику скачування оновлень. Коло розділений на викачані оновлення від Microsoft (безпосередньо з серверів оновлення Windows), від комп'ютерів в локальній мережі і від комп'ютерів в інтернеті.

Друга працює за таким же принципом, тільки демонструє віддачу оновлень на комп'ютери в Інтернеті або на комп'ютери в локальній мережі.

Також тут ви можете дізнатися, на якій швидкості працює центр оновлень Windows. Завантаження на вимогу користувача - це коли ви вручну перевіряєте і завантажуєте оновлення. У фоновому режимі - це коли система сама звертається на сервера за апдейтами, поки комп'ютер простоює або, коли ви займаєтеся іншими завданнями. Зрозуміло, останній параметр буде завжди нижче. Якщо один з цих показників вас не влаштовує, тоді зменшіть відсоток пропускної здатності, як описано в інструкції вище.

Як заборонити відправку оновлень з мого комп'ютера

Якщо вас не влаштовує той факт, що Windows 10 віддає викачані файли оновлень на інші комп'ютери, цю опцію можна відключити.

  1. Відкрийте Параметри - Оновлення та безпека - служби Windows Update і натисніть Додаткові параметри.
  2. Потім клікніть на кнопку Оптимізація доставки.
  3. Вимкніть параметр Дозволити завантаження з інших комп'ютерів.

Варто відзначити, що в певних умовах ця функція буде дуже корисною. Наприклад, якщо у вашій домашній мережі є інші комп'ютери на Windows 10. Роздача оновлень допоможе швидше завантажувати апдейти на ці ПК. Крім того, функція покращує процес оновлення комп'ютерів при нестабільних підключених. Якщо немає надійного з'єднання, система «позичить» апдейти у найближчого в локальній мережі комп'ютера або комп'ютерів.

Ви також можете зробити так, що ПК буде віддавати оновлення не тільки на пристрої в локальній мережі, а й на інші в інтернеті. Для цього встановіть параметр ПК в локальній мережі і ПК в Інтернеті. За замовчуванням встановлено параметр Комп'ютери в локальній мережі. У цьому випадку файли оновлень крутяться тільки в рамках вашої мережі і залишають її.

Як відключити центр оновлень Windows 10

Відключити центр оновлень Windows 10 не можна. Замість цього ви можете тимчасово відкласти поновлення на обмежений період. Microsoft спеціально зробила так, щоб центр оновлень не відключався, оскільки таким чином компанія гарантує безпеку своїм користувачам.

Ми не будемо тут описувати примусові методи відключення центру поновлення Windows 10, оскільки подібна практика ставить під загрозу вашу безпеку.

Як відкласти поновлення Windows 10

Це куди більш комплексний процес, ніж може здатися, тому сему питання відведена окрема стаття на нашому сайті - « Як відкласти поновлення Windows 10 ».

Ніхто не скасовує того факту, що оновлення Windows часто призводять до великої кількості проблем. Але тепер користувач хоча б може зробити роботу центру оновлень більш комфортною.