Навигация по сайту

Популярные статьи

Як підвищити FPS в іграх, не витративши ні копійки

  1. А ось що можна зробити, щоб підвищити FPS, не витративши ні копійки:
  2. 2. Оптимізуйте налаштування гри
  3. 3. Перевірте продуктивність за допомогою тестів
  4. 4. Розженете обладнання.
  5. 5. Використовуйте програми оптимізації
  6. Поділитися:

На відміну від ігрових консолей, де розробники оптимізують свої ігри під певний набір обладнання, комп'ютери можуть бути абсолютно різних форм і розмірів На відміну від ігрових консолей, де розробники оптимізують свої ігри під певний набір обладнання, комп'ютери можуть бути абсолютно різних форм і розмірів. У деяких використовується графічний чіп, інтегрований в центральний процесор, інші ж оснащені працюючими зі швидкістю блискавки відеокартами з інтерфейсом PCI Express. Але незалежно від того, що у вас встановлено, є кілька загальних порад, як «вичавити» додаткові кадри в секунду з наявного «заліза». Звичайно, якщо ви купили останній шутер, MMORPG або гоночний симулятор і виявили, що гра не працює навіть після того, як ви випробували всі описані нижче прийоми, можливо, вам потрібно вкласти кошти в апгрейд. Відеокарта - перше, з чого слід почати. Ви також можете підвищити FPS, встановивши більш швидкий процесор або більше оперативної пам'яті.

А ось що можна зробити, щоб підвищити FPS, не витративши ні копійки:

1. Встановіть останню версію драйвера для відеокарти

Використання старих драйверів - не найкраща ідея, якщо ви прагнете до поліпшення продуктивності. Однак дивовижне число людей не бажають оновлюватися до останніх версій, хоча зробити це досить просто (принаймні, для деяких брендів) - спливаючі повідомлення підкажуть вам, коли стає доступним новий драйвер.

По-перше, з'ясуйте, яка відеокарта у вас встановлена, і на якій версії Windows працює ваш комп'ютер. Відкрийте менеджер пристроїв в панелі управління і клікніть на пункті «Відеоадаптери». Ви побачите найменування вашої графічної карти.

Щоб дізнатися версію Windows, клацніть правою кнопкою миші на значку «Мій комп'ютер» і виберіть «Властивості» (або клікніть на значок «Система» в панелі управління). Вам буде показана точна версія вашої ОС, і чи є вона 32- або 64-бітної.

Потім вирушайте на відповідний веб-сайт, щоб скачати останній драйвер. Це може бути Intel, Nvidia або AMD. Не йдіть на сайти таких виробників як Asus, MSI, Gigabyte або Sapphire. Переконайтеся, що ви правильно вказали модель відеокарти і операційну систему.

Після завантаження та установки драйверів перезавантажте комп'ютер, якщо це необхідно. Залежно від конкретної гри ви можете підвищити продуктивність до 30% тільки за рахунок оновлення драйвера.


style = "display: block"
data-ad-client = "111-1659798342270611"
data-ad-slot = "7918574282"
data-ad-format = "auto">

Також перевірте наявність оновлень самої гри. Якщо ви купували її через Steam, вона повинна оновлюватися автоматично. В іншому випадку зайдіть на сайт розробника гри.

І, нарешті, переконайтеся, що сама Windows знаходиться в актуальному стані. Якщо тільки ви не відключили відповідну опцію, поновлення повинні встановлюватися автоматично. Знаходиться Windows Update в меню «Пуск» (стартовому екрані для Windows 8).

2. Оптимізуйте налаштування гри

Найбільше збільшення кількості кадрів в секунду можна отримати від правильного налаштування і пошуку компромісу в графічних установках. В ідеалі бажано запустити гру при «рідному» дозволі монітора. Для більшості ПК вона становить 1920 × 1080, для ноутбуків - 1366 × 768. Для того щоб дізнатися дозвіл монітора, клацніть правою кнопкою миші на робочому столі. У контекстному меню клацніть на пункті «Дозвіл екрану», якщо у вас встановлена ​​Windows 7, 8 або 10. У більш ранніх версіях виберіть пункт «Властивості». Найвище з доступних значень і буде «рідним», і, до речі сказати, рекомендованим дозволом. Найбільше збільшення кількості кадрів в секунду можна отримати від правильного налаштування і пошуку компромісу в графічних установках

Зниження дозволу повинно значно підвищити FPS, але не потрібно змінювати його значення для монітора. Запустіть гру і відкрийте її графічні настройки. Там ви зможете налаштувати не тільки дозвіл, але і багато інших параметрів.

Згладжування (anti-aliasing) - один з параметрів, на який слід звернути увагу. Завдяки йому на зображенні згладжуються нерівні лінії, проте це тягне за собою зниження продуктивності. Як правило, ви побачите повзунок, але, можливо, що це буде число, наприклад, 2x, 4x 8x і т.д. Спершу спробуйте повністю відключити згладжування і подивіться, як поведе себе гра. Якщо вона буде досить швидка, включите згладжування на мінімальне значення і поступово збільшуйте його до тих пір, поки не знайдете оптимальний баланс між якістю і продуктивністю.

Описаний процес налаштування може бути застосований для більшості інших графічних установок, включаючи глибину промальовування і тіні. Світлові ефекти, в тому числі тіні, є справжніми поглиначами продуктивності. Можливо, вам доведеться змиритися з базовими установками, аби гра заробила на вашому комп'ютері. По суті, це процес проб і помилок, якщо тільки драйвер вашої відеокарти не могтиме самостійно оптимізувати установки гри під наявне обладнання.

3. Перевірте продуктивність за допомогою тестів

Якщо ваша гра має лічильник FPS (вам потрібно включити його в настройках або встановити утиліту від стороннього виробника, наприклад, FRAPS ), Ви зможете подивитися, наскільки швидко вона працює. Мінімально прийнятне число має становити 25 кадрів в секунду. При менших значеннях гра буде працювати «ривками» або буде «загальмована». Кількість кадрів в секунду змінюється в залежності від того, що відбувається на екрані. Коли дії дуже багато, показник може значно впасти. За допомогою графічних налаштувань добийтеся прийнятної роботи гри саме в таких випадках.

4. Розженете обладнання.

Цей пункт можна порекомендувати не всім, але якщо ви знаєте, що робите і розумієте можливий ризик виходу з ладу відеокарти, центрального процесора і оперативної пам'яті, можна домогтися, щоб вони працювали швидше. Це дозволить вам додатково трохи підвищити FPS.

Спочатку слід зайнятися відкритий, так як вона має саме прямий вплив на значення FPS. Можливо, що опція розгону графічного процесора передбачена безпосередньо в його драйвер (запустіть інтерфейс, клацнувши на відповідному значку в області повідомлень Windows). Якщо ж такої опції немає, слід пошукати програми від сторонніх виробників.

Розгін центрального процесора і оперативної пам'яті - більш легкий процес. Для цього вам потрібно зайти в налаштування BIOS вашого комп'ютера, натиснувши при завантаженні клавішу Delete (в деяких ПК може бути призначена інша клавіша). В BIOS дивіться розділ налаштувань продуктивності.

5. Використовуйте програми оптимізації

Безліч програм в Windows працюють у фоновому режимі, займаючи ресурси пам'яті і час процесора. Ви можете використовувати утиліти для оптимізації ПК, щоб дізнатися, які процеси знижують продуктивність гри. Ви також можете видалити тимчасові файли і дефрагментувати жорсткий диск (не робіть цього на SSD). Windows має кілька інструментів оптимізації, але можна спробувати і сторонню програму Razer Cortex , Яка здатна виконувати великий обсяг складної роботи і сумісна з Windows 7, 8 і 10. Безліч програм в Windows працюють у фоновому режимі, займаючи ресурси пам'яті і час процесора Кілька порад, як прискорити роботу комп'ютера або ноутбука .

Кілька причин, чому гальмує комп'ютер .

Поділитися:


style = "display: inline-block; width: 320px; height: 100px"
data-ad-client = "111-1659798342270611"
data-ad-slot = "9424918685">