Навигация по сайту

Популярные статьи

Як почати музичну кар'єру?

Друзі, всім доброго часу доби! З чого почати музичну кар'єру ... Питання, яке має безліч відповідей, і деякими з них я з радістю поділюся з вами в цій статті.

Питання, яке має безліч відповідей, і деякими з них я з радістю поділюся з вами в цій статті

Для початку, хто я і як пов'язаний зі сферою музичної індустрії. Мене звуть Олександр, 20 років, на даний момент є фронтменом української поп-рок групи "MountainBreeze", фіналістами телевізійного шоу Ікс-Фактор - 7 (Україна), учасники "LaimaRendezVousJurmala 2017", переможці різних музичних онлайн-конкурсів та ін. Після участі в шоу ми встигли Проїздивши свій перший тур по основних містах рідної країни і зараз готуємося до релізу свого першого альбому.

Все, що написано нижче ґрунтується виключно на особистому досвіді, поки не такому вже й великому, але вже і не даремне.

З чого ж почати рух? Як і в будь-якому іншому справі, самим первинним є визначити велику мету і запитати у себе: для чого взагалі варто братися за музичний інструмент; як далеко я готовий піти; хочу я просто бути душею компанії з гітарою в руках і дворовими піснями по вихідним, або моє призначення грати на стадіонах перед величезною кількістю людей ... Група ви, або сольний виконавець, всі повинні знати чіткий для себе відповідь на ці питання, адже як починати свій шлях без заданого курсу напряму? ..

Так склалося, що просування по сходах музичної кар'єри в Україні аж ніяк не проста справа, але коли в цьому житті щось давалося легко то ?! Багато хто говорить, що закордоном все набагато простіше, і стати успішним музикантом в тому середовищі і з тими можливостями більш реально, ніж в Україні. Я не зовсім в це вірю. Однозначно, схеми просування у нас працюють по різному, і мають різний масштаб; але є ряд інших факторів, які впливають на успіх в тому чи іншому середовищі.

Ні у кого не вийде добитися чогось вартого без найважливішого компонента музиканта - його професійних і унікальних здібностей, заради розвитку яких він готовий буде жертвувати величезною кількістю часу, зусиль і матеріальних вкладень.

Справедливість в світі існує! Цими словами я хочу відзначити, що як би там не було, справжні таланти в комбо з їх більшою ретельністю досягають своїх вершин і своєї аудиторії. І які б схеми не будувати, без особистісного праці над собою і своїм способом, без постійних занять і репетицій нічого не вийде. Це правило номер один - робота над своїм професіоналізмом. З цього і починається правильний шлях музиканта, коли він не покладаючи рук розвиває свій дар, тим самим відточуючи його унікальність. Якщо ви хочете стати співаком, вам не впоратися без занять по вокалу з учителем; якщо ви хочете стати гітаристом, вам не обов'язково йти в музичну школу, зараз роль учителя прекрасно замінює YouTube, але все ж живі заняття з викладачем набагато прискорять процес навчання. Адже як все гладко здається, коли ти виступив на своєму першому концерті і у тебе з'явилися перші фанати; в такі моменти здається, що немає нічого неможливого і зірка почала свій творчий шлях ... Але без розвитку все шанувальники вашої музики без особливих зусиль переключать свою увагу на когось іншого, який більш постійний у своїй справі.

Як тільки музикант починає свою діяльність, правильно знаходити будь-яку можливість виступити на сцені і починати отримувати по справжньому необхідний досвід. Адже неможливо, щоб зірка стала такою з першого виходу на сцену. Досвід - напрацьовується, професіоналізм - відточується, страх публіки - йде. Так все і буває. Спочатку гурт грає в потворних півнухах і сумнівних концертах, але через кілька років їх вже спостерігають грають на головних сценах міста.

Обов'язково потрібно бути готовим на те, що доведеться витратитися або збирати на свій хороший інструмент, на заняття, на участі навіть в деяких фестивалях і тд. І не варто тут скупитися, адже краще вкладення - інвестиція в себе.

Але! Як би ви круто не грали або співали, після участі в більш десятка виступів, часто надходять думки, на кшталт: "Що ж далі?", "Я вже маю певний стаж позаду, але просуватися так і не виходить ..."

Самою рухомої силою в сучасному світі є Інтернет, і я не бачу іншого більш доступного для початківців музикантів напрямки, як ділитися своєю творчістю через свої соціальні мережі, YouTube та інші сервіси, якщо він хоче, щоб про нього почуло більше людей. Власне, ми з групою так і почали. Надихнувшись улюбленими музичними групами, ми сказали собі, що хочемо бути як вони, і почали записувати аудіо-кавери і виставляти їх в соціальні мережі. Згодом зрозуміли, що цього для нас мало і почали знімати відео-кавери, і виставляти їх на знаменитий відео-хостинг YouTube. Зізнаюся чесно, для мене все здавалося просто і легко здійсненно, але коли ми зробили вже декілька своїх відео-роликів, а кількість передплатників не перевищувало 2-ух сотень, я зрозумів, що все далеко не так просто. Але, як я говорив раніше, головне не зупинятися і здійснювати роботу в сталості, маючи віру в себе і в те, чим ти займаєшся. Тому, через кілька наступних відео-роликів у нас з'явилися перші вагомі досягнення. Унікальність YouTubeв тому, що ти ніколи не знаєш, хто може сидіти і дивитися твоє відео по той бік монітора. І це може бути проста людина, "серфінгірующій" по музичним відео сайту, це може бути людина, яка шукає нового для себе кумира, або навіть музикант або група, на якого ви і зробили кавер ... Так сталося з нами, і це вийшло зовсім випадково , коли ми наткнулися на відео в тому ж YouTube, як учасники групи TheNeighbourhood добре прокоментували наш кавер на їхню пісню "SweaterWeather".

Тому, створюючи новий проект, якого не буде в соціальних мережах типу Instagram, Facebook, YouTube (в деяких випадках Twitter) можна сміливо назвати якого взагалі немає у сучасному світі. І ведення яких має бути максимально активним і наповненим цікавим тематичним контеном. Ось знаєте, є прикмета: "Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму". Можна віднести її і до нашої теми, маючи на увазі соціальні мережі, які є сучасною "одягом" музикантів і колективів. Адже якщо все з цим буде в порядку, проводжати нового шанувальника вашої творчості вже і не доведеться!

Ще, уважно стежте і аналізуйте своїх кумирів. Надихайтеся музикою, яка вам так подобається. Для творчої роботи вкрай важливо натхнення і то, звідки він його черпає. Шукайте цікаві особливості, пробуйте застосувати їх самі, але в той же час - залишайтеся унікальним виконавцем.

Часто буває, що під ім'ям якогось артиста, всередині нас відразу ж з'являється асоціація з якимось його твором або піснею. Іноді це може бути один і не більше того трек. В цьому то і криється якась іронія. Який б не був пророблений великий шлях, просування може з'явитися саме завдяки тому концерту, саме завдяки тій самій пісні, саме завдяки тому самому знайомству. Цим я хочу підкреслити, що в житті музиканта є ті моменти або дії, які визначили його подальшу долю. І прикол в тому, що відразу може бути і не видно, що це саме той випадок. Якщо ви займаєтеся музикою, ви знайдете той момент, де ваша творчість можна поділити на до і після. Сподіваюся ви розумієте про що я. Наведу як приклад свою групу. До певного моменту ми були аматорської групою яка грала на арт-вечірках і іноді в кафешках рідного міста. Можна перерахувати на пальцях публіку деяких наших заходів того часу. І паралельно знімали такі ж аматорські відео на свій канал на YouTube. Може у нас і не професійно виходило, але ми насправді намагалися зробити все максимально добре. Ключовим моментом стало відео, на якому ми граємо раніше згадану пісню "Sweater Weather".

Саме побачивши це відео ми були запрошені на кастинг шоу Х-фактор, після участі в якому, власне, ми вже не називали себе любителями, і для нас це стало більше, ніж хобі. До речі, подібні проекти дають здоровскій творчий ривок, тому, якщо у вас є можливість спробувати свої сили в теле-проектах - все в ваших руках!

До речі, подібні проекти дають здоровскій творчий ривок, тому, якщо у вас є можливість спробувати свої сили в теле-проектах - все в ваших руках

Йдемо далі.

Спочатку в цьому немає необхідності, але якщо наміри в розвитку серйозні, все великі артисти мають свою команду. У неї входять піарники, адміністратори, фотографи і багато інших посад. Адже музикант повинен в першу чергу займатися музикою, а не договорами. Тому мати свою команду - це круто.

Відразу хочеться попередити, торкаючись всіма тему, що цікавить, що якщо починати займатися музикою заради грошей, то швидше за все є небезпека просто розчаруватися в своїх очікуваннях. Музична сфера в Україні, коли музикант лише починає свій шлях, абсолютно не потішить своєю щедрістю. І перш, ніж мати якийсь заробіток, потрібно довести, що ви його гідні. Деяким артистам це дається не за один десяток років.

Беручи до уваги все вище сказане, постараємося зробити відповідні висновки. По суті, дана стаття має в собі більше надихає характер, ніж інформативний. Я не назвав якихось точних кроків для старту в музичній кар'єрі, але я вказав на ті сходинки, які робить кожен музикант на початку свого шляху:

  1. розвиток своїх музичних умінь, які почнуть давати можливість розуміти музику; бути виконавцем, а не слухачем.
  2. готовність жертвувати своїми коштами, адже нічого безкоштовного в цьому житті немає, і не буде, і на першому місці це навіть не гроші, а час.
  3. шукати різні можливості виступу на сцені, спочатку не великих, але вже там ви почнете отримувати по справжньому безцінний досвід. Одна справа грати або співати у себе в кімнаті або на репетиції в спокійній обстановці, зовсім інші відчуття відбуваються на сцені.
  4. по максимуму використовуйте сучасні можливості у вигляді соціальних мереж і таких сервісів, як YouTube, де ви можете створювати щось на подобі свого творчого резюме.
  5. надихайтеся прикладами тих артистів, успіхами яких ви так захоплюєтеся. У багатьох все не було так гладко, як може здатися, тому це корисно побачити, як починали свій шлях, і що долали в процесі інші зірки.

А відповіді на інші питання ви обов'язково отримаєте, але вже з власного досвіду.

Дякую за увагу! Успіхів!

Alex Belyak

Фронтмен групи «Mountain Breeze». Ф іналіст українського Х-фактор 7. Співак, гітарист, клавішник.

Співак, гітарист, клавішник

Придбати Музичні товари можна в інтернет магазині Monkey Music !

Як почати музичну кар'єру?

5/2

З чого ж почати рух?
Група ви, або сольний виконавець, всі повинні знати чіткий для себе відповідь на ці питання, адже як починати свій шлях без заданого курсу напряму?
Так склалося, що просування по сходах музичної кар'єри в Україні аж ніяк не проста справа, але коли в цьому житті щось давалося легко то ?
Як би ви круто не грали або співали, після участі в більш десятка виступів, часто надходять думки, на кшталт: "Що ж далі?
Як почати музичну кар'єру?