Навигация по сайту

Популярные статьи

Як працювати з SSD накопичувачами: як продовжити роботу ССД

 1. Як працювати з SSD накопичувачами: як продовжити роботу ССД Про перші накопичувачах твердотільного...
 2. Як перенести програмне забезпечення
 3. Як перемістити системні папки
 4. Як контролювати вільне місце на SSD
 5. Як очистити SSD від сміття
 6. Як звести до мінімуму число записів на SSD
 7. Що шкодить SSD-диска
 8. Яку операційну систему встановити на SSD
 9. Як продовжити життя SSD
 10. Як працювати з SSD накопичувачами: як продовжити роботу ССД
 11. Як використовувати в якості системного SSD-диск
 12. Як перенести програмне забезпечення
 13. Як перемістити системні папки
 14. Як контролювати вільне місце на SSD
 15. Як очистити SSD від сміття
 16. Як звести до мінімуму число записів на SSD
 17. Що шкодить SSD-диска
 18. Яку операційну систему встановити на SSD
 19. Як продовжити життя SSD
 20. Як працювати з SSD накопичувачами: як продовжити роботу ССД
 21. Як використовувати в якості системного SSD-диск
 22. Як перенести програмне забезпечення
 23. Як перемістити системні папки
 24. Як контролювати вільне місце на SSD
 25. Як очистити SSD від сміття
 26. Як звести до мінімуму число записів на SSD
 27. Що шкодить SSD-диска
 28. Яку операційну систему встановити на SSD
 29. Як продовжити життя SSD

Як працювати з SSD накопичувачами: як продовжити роботу ССД

Про перші накопичувачах твердотільного типу користувачі почули 7 - 8 років тому. Тепер, після 2010-го, обсяг їх пам'яті збільшується, а ціна навпаки - поступово знижується. Але навіть в таких умовах цей тип диска не по кишені багатьом - він куди дорожче жорсткого. Щоб зважитися на покупку, варто згадати про переваги SSD. Все про нюанси правильної роботи з ним - в цій статті.

Як використовувати в якості системного SSD-диск

Розуміння механізму функціонування SSD допоможе розібратися, яку користь він принесе в якості системного диска.

Читайте також: Western Digital представили дві нові серії твердотільних накопичувачів

SSD-диск - це накопичувач даних, які зберігаються в спеціальних мікросхемах. щось на кшталт місткою флешці . Перша його відмінна риса від HDD - відсутність складових механічного типу. Зазначене відмінність видно, якщо порівняти зображення вінчестера і SSD-носія:

Особливості SSD-накопичувачів:

 1. Обробка відомостей відбувається за мить. Читати потрібну інформацію, наприклад, популярний SAMSUNG 2.5 "750 може зі швидкістю 540 Мб / сек. А запис відбувається зі швидкістю 520 Мб / сек.
 2. Стійкість до механічних пошкоджень - ще один бал перед вінчестером, чутливим до найменших вібрацій. Якщо HDD ненароком упустити, то це, швидше за все, безнадійно його зіпсує - порушення цілісності пластин позначиться на роботі всієї механічної частини.
 3. Пристрої SSD працюють безшумно. І після переходу з жорсткого диска цей момент привертає увагу - моделі HDD видають безперервний звук, схожий на шипіння змії. Так звучать намагнічені пластини, постійно швидко обертаючись.
 4. SDD використовує менше електрики щодо жорстких дисків. Це дуже зручно для ноутбуків. Так, в Transcend 370 є режим DevSleep. Він збільшує час функціонування портативного комп'ютера.

З твердотільними накопичувачами продуктивність комп'ютера збільшується в кілька разів. Це помітно, в першу чергу, по швидкості завантаження системи і софта (Finale, Adobe Photoshop ).

Як правило, встановлена ​​на комп'ютері або ноутбуці операційка (неважливо - Mac OS або Windows ) Регулярно робить запити до диска. Це час, що витрачається на звернення, можна скоротити в рази - досить використовувати SSD як базу для системного диска.

Оскільки накопичувачі твердотільного типу коштують набагато дорожче HDD (навіть версії з об'ємом 250 Гб - недешеві), виникає проблема заповнювання носія зайвими файлами. Так що при установці системи потрібно залишити 30-40% всього обсягу вільними.

В тему: Як відформатувати флешку?

Як перенести програмне забезпечення

Встановивши ОС на диск SSD (якщо говорити про Windows, її перевстановлюють, а не переносять з жорсткого диска), треба перемістити програми. Варто враховувати, що ПЗ може працювати після цього некоректно.
Система Windows розрахована на перенесення ПО без неполадок. За допомогою спеціальних символів операційка «бачить» точне розташування програми, яка встановлена.

Приклад: на диску C: \ Program Files \ варто гра або Microsoft Office . На SSD програмне забезпечення переміщається під таким же ім'ям і буде називатися D: \ Program Files \ умовно.

Щоб зробити символьний лінк, активуйте командний рядок і використовуйте команду mklink. Тепер операційка буде вважати, що ПО розташоване на C-диску, але встановлено воно буде, як і планувалося, на D-диску. Ця схема взаємодії між каталогами називається символьної зв'язком.

Як перемістити системні папки

У системних директоріях Windows зберігаються особисті аудіо- та відеофайли користувача, фото, картинки і текстові документи. В комп'ютері ці каталоги називаються бібліотеками.
Згідно з правилами ПО, папки формуються на диску, який виділений під встановлену операційну систему (як правило, C-диску). Але при необхідності їх можна перенести на будь-який інший диск.

Процедура по переміщенню не займе багато часу. Для цього потрібно:

 1. Знайти на диску, який використовується під систему, потрібний каталог. За замовчуванням він зберігається за адресою C: \ Users \ Ім'я користувача.
 2. Клікнути на папку, яку потрібно перекинути, правою кнопкою миші .
 3. Натиснути на розділ «Властивості», вибрати категорію «Розташування», вибрати кнопку «Перемістити».
 4. Вибрати кінцевий каталог, в який буде вироблено переміщення.

Після цих дій директорія буде показуватися за попередньою адресою, але самі електронні документи будуть розташовані на іншому диску.

Як контролювати вільне місце на SSD

Для довгої і якісної роботи накопичувача інформацію на SSD слід змінювати якомога рідше. Тому оптимальним рішенням стане застосування SSD-диска в якості системного.

Накопичувачі на тисячу «гіг», на кшталт SANDISK X400 , Корисні фотографам, дизайнерам і представникам подібних професій. Адже їм доводиться регулярно переміщати велику кількість «важких» файлів.

Ті ж, хто використовує ПК для роботи з текстовими файлами, поштою і браузером, а також для переглядів фільмів і серіалів в онлайн-режимі, будуть задоволені SSD-шкой на 250 - 512 Гб. Під саму систему «піде» до 64 Гб, і залишиться досить для безперебійної роботи пам'яті.

Порада: Щоб зберегти високу швидкість роботи накопичувача, залиште вільної хоча б третю частину обсягу. Якщо пустувати буде половина - буде ще краще.

Навіть якщо на початку роботи вільного місця на диску (такому, як KINGSTON 2.5 "UV400 ) Буде більш, ніж достатньо, з часом SSD «заб'ється» файлами різних процесів і програм. Подібний сміття з'являється на комп'ютері неконтрольовано, тому користувачеві виявити появу і збільшення зайвих файлів складно. І навіть знаючи, що сміття присутній, позбутися від нього, не знаючи, де і що шукати, - неможливо.

В тему: SSD Seagate на 60 ТБ - мало не буває!

Як очистити SSD від сміття

Найважливіші способи контролювати засміченість диска SSD:

 1. Тимчасові файли, які створюють програми під час роботи, зберігаються в спеціальному каталозі TEMP. Після використання вони повинні віддалятися автоматично. Але іноді цього не відбувається, і на диску накопичується по кілька гігабайт непотрібних файлів. Вони сильно гальмують систему - ноутбук або ПК працює повільніше. Як правило, папка TEMP розташована на диску C, в каталозі Windows. Щоб її очистити, потрібно видалити всі створені файли вручну.
 2. Просканувати і очистити систему можна за допомогою такої популярної програми, як Ccleaner. Вона видалить файли з «кешу», неактуальні системні бібліотеки, архіви.

Вона видалить файли з «кешу», неактуальні системні бібліотеки, архіви

Як звести до мінімуму число записів на SSD

Тривалість справної роботи SSD-диска залежить від сумарної кількості вироблених в файлової системі змін. Стирання старих і закачування нових даних на носій зношують його. Тому деякі користувачі не вирішуються купити SSD-шку великого обсягу .

Технологія пристрою дає можливість вчинити певну кількість записів. І, хоча нові твердотільні диски набагато краще за своїх попередників, які вийшли на ринок років 10 назад, і прослужать власникові довго, після перевищення ліміту електронні схеми можуть давати збої в роботі.

Щоб SSD відпрацював справно належний йому час, потрібно оптимізувати число перезаписів на пристрій. Хороший спосіб зробити це - налаштувати постійно використовувані програми на використання для зберігання тимчасових файлів альтернативний диск.

Читайте також: Як вибрати жорсткий диск: поради для новачків

Що шкодить SSD-диска

Вінчестери і твердотільні диски принципово різні. Це стосується не тільки конструкції і швидкості роботи, але і обслуговування. Власники HHD звикли до необхідності форматувати, дефрагментувати жорсткий диск (це пояснюється механічною конструкцією HHD). Якщо дані знаходяться в різних сегментах диска, то він витратить більше часу на зчитування даних. Правильна дефрагментація вирішує проблему.

У SSD-диску (такому, як INTEL 2.5 "SATA 240GB ) Мікросхеми розташовані на одному і тому ж місці, кожна з осередків зберігання даних передає їх з однаковою швидкістю. Дефрагментація скоротить термін роботи диска, оскільки процес має на увазі велику кількість операцій з файлової системою.

Форматування видаляє дані з накопичувача остаточно. І це - операція, яка оптимізує роботу вінчестера. Але на SSD-шках ставлять актуальні версії останніх операційних систем (наприклад, Windows 10 Pro ). Ці системи йдуть вже з вбудованою програмою TRIM, основна функція якої - саме в регулярному і якісному позбавленні від сміття без участі користувача.

Яку операційну систему встановити на SSD

Морально застарілі операційки на кшталт XP і Vista від Microsoft не розраховані на роботу тримминга. І якщо користувач видалить файли, то вони все одно збережуться на накопичувачі.

Таким чином, щоб записати в певні осередки потрібні дані, потрібно їх попередньо звільнити і вже потім заповнювати. Подібні маніпуляції негативно впливають швидкість обробки даних твердотілим накопичувачем (таким, як ADATA 256GB ) Аж до темпу HDD-дисків.

У актуальних операционках, наприклад, Windows 7, Windows 8, Windows 10, технологія тримминга функціонує за замовчуванням.

Існують умови, при яких команда TRIM дає високошвидкісну запис:

 1. Весь обсяг диска поділений на каталоги.
 2. Осередки в файлової структурі вільні на 20 - 30% від свого обсягу.

Осередки в файлової структурі вільні на 20 - 30% від свого обсягу

Читайте також: Western Digital представили дві нові серії твердотільних накопичувачів

Як продовжити життя SSD

Щоб SSD служив довго, слід максимально знизити частоту запитів системи. Це можна зробити за допомогою певних настройок:

 1. У настільній системі, для якої актуально використання режиму сну, вимкніть гібернацію. Оскільки з SSD завантаження комп'ютера відбувається з високою швидкістю, користувач не помітить різниці в темпі запуску ПК в активний режим або звичайним способом. Але якщо ноутбуком (наприклад, HP 250 G5 ) Користуються в автономному режимі, коли харчування йде від батареї, режим сну все ж популярніші.
 2. Windows створює персональні каталоги, які зберігає на системному диску. Там же знаходяться і особисті папки користувача. І ті, і інші треба перенести на вінчестер. Так на SSD-шке звільниться пам'ять, що прискорить його роботу. Також сповільниться процес зносу SSD.
 3. Якщо припинити роботу файлу підкачки або налаштувати його функціонування на іншому диску, то на системному стане більше місця. Обсяг віртуальної пам'яті залежить від розміру оперативної пам'яті на вашому комп'ютері і операцій, які на цьому ПК виконуються. Якщо користувач зазвичай користується тільки браузером і месенджером, дивиться фільми, то при наявності 4 ГБ оперативної пам'яті віртуальна пам'ять понад 1 Гб на SSD-диску буде зайвою.
 4. Купіть більш місткий SSD, ніж хотіли спочатку (наприклад, SAMSUNG 2.5 "850 ). Вільне місце на накопичувачі не завадить, а ситуація з економією кожного Мб бачиться неприємною.

Вільне місце на накопичувачі не завадить, а ситуація з економією кожного Мб бачиться неприємною

Якщо дотримуватися рекомендацій щодо використання та обслуговування SSD-диска, він прослужить довго. Важливий момент - не забивати пам'ять другорядними і марними електронними документами, а якщо це вже сталося - вчасно зробити «прибирання» на SSD.

При виборі твердотільного носія інформації серед інших його особливостей варто серйозно підійти до характеристик ємності.

Як працювати з SSD накопичувачами: як продовжити роботу ССД

Про перші накопичувачах твердотільного типу користувачі почули 7 - 8 років тому. Тепер, після 2010-го, обсяг їх пам'яті збільшується, а ціна навпаки - поступово знижується. Але навіть в таких умовах цей тип диска не по кишені багатьом - він куди дорожче жорсткого. Щоб зважитися на покупку, варто згадати про переваги SSD. Все про нюанси правильної роботи з ним - в цій статті.

Як використовувати в якості системного SSD-диск

Розуміння механізму функціонування SSD допоможе розібратися, яку користь він принесе в якості системного диска.

Читайте також: Western Digital представили дві нові серії твердотільних накопичувачів

SSD-диск - це накопичувач даних, які зберігаються в спеціальних мікросхемах. щось на кшталт місткою флешці . Перша його відмінна риса від HDD - відсутність складових механічного типу. Зазначене відмінність видно, якщо порівняти зображення вінчестера і SSD-носія:

Особливості SSD-накопичувачів:

 1. Обробка відомостей відбувається за мить. Читати потрібну інформацію, наприклад, популярний SAMSUNG 2.5 "750 може зі швидкістю 540 Мб / сек. А запис відбувається зі швидкістю 520 Мб / сек.
 2. Стійкість до механічних пошкоджень - ще один бал перед вінчестером, чутливим до найменших вібрацій. Якщо HDD ненароком упустити, то це, швидше за все, безнадійно його зіпсує - порушення цілісності пластин позначиться на роботі всієї механічної частини.
 3. Пристрої SSD працюють безшумно. І після переходу з жорсткого диска цей момент привертає увагу - моделі HDD видають безперервний звук, схожий на шипіння змії. Так звучать намагнічені пластини, постійно швидко обертаючись.
 4. SDD використовує менше електрики щодо жорстких дисків. Це дуже зручно для ноутбуків. Так, в Transcend 370 є режим DevSleep. Він збільшує час функціонування портативного комп'ютера.

З твердотільними накопичувачами продуктивність комп'ютера збільшується в кілька разів. Це помітно, в першу чергу, по швидкості завантаження системи і софта (Finale, Adobe Photoshop ).

Як правило, встановлена ​​на комп'ютері або ноутбуці операційка (неважливо - Mac OS або Windows ) Регулярно робить запити до диска. Це час, що витрачається на звернення, можна скоротити в рази - досить використовувати SSD як базу для системного диска.

Оскільки накопичувачі твердотільного типу коштують набагато дорожче HDD (навіть версії з об'ємом 250 Гб - недешеві), виникає проблема заповнювання носія зайвими файлами. Так що при установці системи потрібно залишити 30-40% всього обсягу вільними.

В тему: Як відформатувати флешку?

Як перенести програмне забезпечення

Встановивши ОС на диск SSD (якщо говорити про Windows, її перевстановлюють, а не переносять з жорсткого диска), треба перемістити програми. Варто враховувати, що ПЗ може працювати після цього некоректно.
Система Windows розрахована на перенесення ПО без неполадок. За допомогою спеціальних символів операційка «бачить» точне розташування програми, яка встановлена.

Приклад: на диску C: \ Program Files \ варто гра або Microsoft Office . На SSD програмне забезпечення переміщається під таким же ім'ям і буде називатися D: \ Program Files \ умовно.

Щоб зробити символьний лінк, активуйте командний рядок і використовуйте команду mklink. Тепер операційка буде вважати, що ПО розташоване на C-диску, але встановлено воно буде, як і планувалося, на D-диску. Ця схема взаємодії між каталогами називається символьної зв'язком.

Як перемістити системні папки

У системних директоріях Windows зберігаються особисті аудіо- та відеофайли користувача, фото, картинки і текстові документи. В комп'ютері ці каталоги називаються бібліотеками.
Згідно з правилами ПО, папки формуються на диску, який виділений під встановлену операційну систему (як правило, C-диску). Але при необхідності їх можна перенести на будь-який інший диск.

Процедура по переміщенню не займе багато часу. Для цього потрібно:

 1. Знайти на диску, який використовується під систему, потрібний каталог. За замовчуванням він зберігається за адресою C: \ Users \ Ім'я користувача.
 2. Клікнути на папку, яку потрібно перекинути, правою кнопкою миші .
 3. Натиснути на розділ «Властивості», вибрати категорію «Розташування», вибрати кнопку «Перемістити».
 4. Вибрати кінцевий каталог, в який буде вироблено переміщення.

Після цих дій директорія буде показуватися за попередньою адресою, але самі електронні документи будуть розташовані на іншому диску.

Як контролювати вільне місце на SSD

Для довгої і якісної роботи накопичувача інформацію на SSD слід змінювати якомога рідше. Тому оптимальним рішенням стане застосування SSD-диска в якості системного.

Накопичувачі на тисячу «гіг», на кшталт SANDISK X400 , Корисні фотографам, дизайнерам і представникам подібних професій. Адже їм доводиться регулярно переміщати велику кількість «важких» файлів.

Ті ж, хто використовує ПК для роботи з текстовими файлами, поштою і браузером, а також для переглядів фільмів і серіалів в онлайн-режимі, будуть задоволені SSD-шкой на 250 - 512 Гб. Під саму систему «піде» до 64 Гб, і залишиться досить для безперебійної роботи пам'яті.

Порада: Щоб зберегти високу швидкість роботи накопичувача, залиште вільної хоча б третю частину обсягу. Якщо пустувати буде половина - буде ще краще.

Навіть якщо на початку роботи вільного місця на диску (такому, як KINGSTON 2.5 "UV400 ) Буде більш, ніж достатньо, з часом SSD «заб'ється» файлами різних процесів і програм. Подібний сміття з'являється на комп'ютері неконтрольовано, тому користувачеві виявити появу і збільшення зайвих файлів складно. І навіть знаючи, що сміття присутній, позбутися від нього, не знаючи, де і що шукати, - неможливо.

В тему: SSD Seagate на 60 ТБ - мало не буває!

Як очистити SSD від сміття

Найважливіші способи контролювати засміченість диска SSD:

 1. Тимчасові файли, які створюють програми під час роботи, зберігаються в спеціальному каталозі TEMP. Після використання вони повинні віддалятися автоматично. Але іноді цього не відбувається, і на диску накопичується по кілька гігабайт непотрібних файлів. Вони сильно гальмують систему - ноутбук або ПК працює повільніше. Як правило, папка TEMP розташована на диску C, в каталозі Windows. Щоб її очистити, потрібно видалити всі створені файли вручну.
 2. Просканувати і очистити систему можна за допомогою такої популярної програми, як Ccleaner. Вона видалить файли з «кешу», неактуальні системні бібліотеки, архіви.

Вона видалить файли з «кешу», неактуальні системні бібліотеки, архіви

Як звести до мінімуму число записів на SSD

Тривалість справної роботи SSD-диска залежить від сумарної кількості вироблених в файлової системі змін. Стирання старих і закачування нових даних на носій зношують його. Тому деякі користувачі не вирішуються купити SSD-шку великого обсягу .

Технологія пристрою дає можливість вчинити певну кількість записів. І, хоча нові твердотільні диски набагато краще за своїх попередників, які вийшли на ринок років 10 назад, і прослужать власникові довго, після перевищення ліміту електронні схеми можуть давати збої в роботі.

Щоб SSD відпрацював справно належний йому час, потрібно оптимізувати число перезаписів на пристрій. Хороший спосіб зробити це - налаштувати постійно використовувані програми на використання для зберігання тимчасових файлів альтернативний диск.

Читайте також: Як вибрати жорсткий диск: поради для новачків

Що шкодить SSD-диска

Вінчестери і твердотільні диски принципово різні. Це стосується не тільки конструкції і швидкості роботи, але і обслуговування. Власники HHD звикли до необхідності форматувати, дефрагментувати жорсткий диск (це пояснюється механічною конструкцією HHD). Якщо дані знаходяться в різних сегментах диска, то він витратить більше часу на зчитування даних. Правильна дефрагментація вирішує проблему.

У SSD-диску (такому, як INTEL 2.5 "SATA 240GB ) Мікросхеми розташовані на одному і тому ж місці, кожна з осередків зберігання даних передає їх з однаковою швидкістю. Дефрагментація скоротить термін роботи диска, оскільки процес має на увазі велику кількість операцій з файлової системою.

Форматування видаляє дані з накопичувача остаточно. І це - операція, яка оптимізує роботу вінчестера. Але на SSD-шках ставлять актуальні версії останніх операційних систем (наприклад, Windows 10 Pro ). Ці системи йдуть вже з вбудованою програмою TRIM, основна функція якої - саме в регулярному і якісному позбавленні від сміття без участі користувача.

Яку операційну систему встановити на SSD

Морально застарілі операційки на кшталт XP і Vista від Microsoft не розраховані на роботу тримминга. І якщо користувач видалить файли, то вони все одно збережуться на накопичувачі.

Таким чином, щоб записати в певні осередки потрібні дані, потрібно їх попередньо звільнити і вже потім заповнювати. Подібні маніпуляції негативно впливають швидкість обробки даних твердотілим накопичувачем (таким, як ADATA 256GB ) Аж до темпу HDD-дисків.

У актуальних операционках, наприклад, Windows 7, Windows 8, Windows 10, технологія тримминга функціонує за замовчуванням.

Існують умови, при яких команда TRIM дає високошвидкісну запис:

 1. Весь обсяг диска поділений на каталоги.
 2. Осередки в файлової структурі вільні на 20 - 30% від свого обсягу.

Осередки в файлової структурі вільні на 20 - 30% від свого обсягу

Читайте також: Western Digital представили дві нові серії твердотільних накопичувачів

Як продовжити життя SSD

Щоб SSD служив довго, слід максимально знизити частоту запитів системи. Це можна зробити за допомогою певних настройок:

 1. У настільній системі, для якої актуально використання режиму сну, вимкніть гібернацію. Оскільки з SSD завантаження комп'ютера відбувається з високою швидкістю, користувач не помітить різниці в темпі запуску ПК в активний режим або звичайним способом. Але якщо ноутбуком (наприклад, HP 250 G5 ) Користуються в автономному режимі, коли харчування йде від батареї, режим сну все ж популярніші.
 2. Windows створює персональні каталоги, які зберігає на системному диску. Там же знаходяться і особисті папки користувача. І ті, і інші треба перенести на вінчестер. Так на SSD-шке звільниться пам'ять, що прискорить його роботу. Також сповільниться процес зносу SSD.
 3. Якщо припинити роботу файлу підкачки або налаштувати його функціонування на іншому диску, то на системному стане більше місця. Обсяг віртуальної пам'яті залежить від розміру оперативної пам'яті на вашому комп'ютері і операцій, які на цьому ПК виконуються. Якщо користувач зазвичай користується тільки браузером і месенджером, дивиться фільми, то при наявності 4 ГБ оперативної пам'яті віртуальна пам'ять понад 1 Гб на SSD-диску буде зайвою.
 4. Купіть більш місткий SSD, ніж хотіли спочатку (наприклад, SAMSUNG 2.5 "850 ). Вільне місце на накопичувачі не завадить, а ситуація з економією кожного Мб бачиться неприємною.

Вільне місце на накопичувачі не завадить, а ситуація з економією кожного Мб бачиться неприємною

Якщо дотримуватися рекомендацій щодо використання та обслуговування SSD-диска, він прослужить довго. Важливий момент - не забивати пам'ять другорядними і марними електронними документами, а якщо це вже сталося - вчасно зробити «прибирання» на SSD.

При виборі твердотільного носія інформації серед інших його особливостей варто серйозно підійти до характеристик ємності.

Як працювати з SSD накопичувачами: як продовжити роботу ССД

Про перші накопичувачах твердотільного типу користувачі почули 7 - 8 років тому. Тепер, після 2010-го, обсяг їх пам'яті збільшується, а ціна навпаки - поступово знижується. Але навіть в таких умовах цей тип диска не по кишені багатьом - він куди дорожче жорсткого. Щоб зважитися на покупку, варто згадати про переваги SSD. Все про нюанси правильної роботи з ним - в цій статті.

Як використовувати в якості системного SSD-диск

Розуміння механізму функціонування SSD допоможе розібратися, яку користь він принесе в якості системного диска.

Читайте також: Western Digital представили дві нові серії твердотільних накопичувачів

SSD-диск - це накопичувач даних, які зберігаються в спеціальних мікросхемах. щось на кшталт місткою флешці . Перша його відмінна риса від HDD - відсутність складових механічного типу. Зазначене відмінність видно, якщо порівняти зображення вінчестера і SSD-носія:

Особливості SSD-накопичувачів:

 1. Обробка відомостей відбувається за мить. Читати потрібну інформацію, наприклад, популярний SAMSUNG 2.5 "750 може зі швидкістю 540 Мб / сек. А запис відбувається зі швидкістю 520 Мб / сек.
 2. Стійкість до механічних пошкоджень - ще один бал перед вінчестером, чутливим до найменших вібрацій. Якщо HDD ненароком упустити, то це, швидше за все, безнадійно його зіпсує - порушення цілісності пластин позначиться на роботі всієї механічної частини.
 3. Пристрої SSD працюють безшумно. І після переходу з жорсткого диска цей момент привертає увагу - моделі HDD видають безперервний звук, схожий на шипіння змії. Так звучать намагнічені пластини, постійно швидко обертаючись.
 4. SDD використовує менше електрики щодо жорстких дисків. Це дуже зручно для ноутбуків. Так, в Transcend 370 є режим DevSleep. Він збільшує час функціонування портативного комп'ютера.

З твердотільними накопичувачами продуктивність комп'ютера збільшується в кілька разів. Це помітно, в першу чергу, по швидкості завантаження системи і софта (Finale, Adobe Photoshop ).

Як правило, встановлена ​​на комп'ютері або ноутбуці операційка (неважливо - Mac OS або Windows ) Регулярно робить запити до диска. Це час, що витрачається на звернення, можна скоротити в рази - досить використовувати SSD як базу для системного диска.

Оскільки накопичувачі твердотільного типу коштують набагато дорожче HDD (навіть версії з об'ємом 250 Гб - недешеві), виникає проблема заповнювання носія зайвими файлами. Так що при установці системи потрібно залишити 30-40% всього обсягу вільними.

В тему: Як відформатувати флешку?

Як перенести програмне забезпечення

Встановивши ОС на диск SSD (якщо говорити про Windows, її перевстановлюють, а не переносять з жорсткого диска), треба перемістити програми. Варто враховувати, що ПЗ може працювати після цього некоректно.
Система Windows розрахована на перенесення ПО без неполадок. За допомогою спеціальних символів операційка «бачить» точне розташування програми, яка встановлена.

Приклад: на диску C: \ Program Files \ варто гра або Microsoft Office . На SSD програмне забезпечення переміщається під таким же ім'ям і буде називатися D: \ Program Files \ умовно.

Щоб зробити символьний лінк, активуйте командний рядок і використовуйте команду mklink. Тепер операційка буде вважати, що ПО розташоване на C-диску, але встановлено воно буде, як і планувалося, на D-диску. Ця схема взаємодії між каталогами називається символьної зв'язком.

Як перемістити системні папки

У системних директоріях Windows зберігаються особисті аудіо- та відеофайли користувача, фото, картинки і текстові документи. В комп'ютері ці каталоги називаються бібліотеками.
Згідно з правилами ПО, папки формуються на диску, який виділений під встановлену операційну систему (як правило, C-диску). Але при необхідності їх можна перенести на будь-який інший диск.

Процедура по переміщенню не займе багато часу. Для цього потрібно:

 1. Знайти на диску, який використовується під систему, потрібний каталог. За замовчуванням він зберігається за адресою C: \ Users \ Ім'я користувача.
 2. Клікнути на папку, яку потрібно перекинути, правою кнопкою миші .
 3. Натиснути на розділ «Властивості», вибрати категорію «Розташування», вибрати кнопку «Перемістити».
 4. Вибрати кінцевий каталог, в який буде вироблено переміщення.

Після цих дій директорія буде показуватися за попередньою адресою, але самі електронні документи будуть розташовані на іншому диску.

Як контролювати вільне місце на SSD

Для довгої і якісної роботи накопичувача інформацію на SSD слід змінювати якомога рідше. Тому оптимальним рішенням стане застосування SSD-диска в якості системного.

Накопичувачі на тисячу «гіг», на кшталт SANDISK X400 , Корисні фотографам, дизайнерам і представникам подібних професій. Адже їм доводиться регулярно переміщати велику кількість «важких» файлів.

Ті ж, хто використовує ПК для роботи з текстовими файлами, поштою і браузером, а також для переглядів фільмів і серіалів в онлайн-режимі, будуть задоволені SSD-шкой на 250 - 512 Гб. Під саму систему «піде» до 64 Гб, і залишиться досить для безперебійної роботи пам'яті.

Порада: Щоб зберегти високу швидкість роботи накопичувача, залиште вільної хоча б третю частину обсягу. Якщо пустувати буде половина - буде ще краще.

Навіть якщо на початку роботи вільного місця на диску (такому, як KINGSTON 2.5 "UV400 ) Буде більш, ніж достатньо, з часом SSD «заб'ється» файлами різних процесів і програм. Подібний сміття з'являється на комп'ютері неконтрольовано, тому користувачеві виявити появу і збільшення зайвих файлів складно. І навіть знаючи, що сміття присутній, позбутися від нього, не знаючи, де і що шукати, - неможливо.

В тему: SSD Seagate на 60 ТБ - мало не буває!

Як очистити SSD від сміття

Найважливіші способи контролювати засміченість диска SSD:

 1. Тимчасові файли, які створюють програми під час роботи, зберігаються в спеціальному каталозі TEMP. Після використання вони повинні віддалятися автоматично. Але іноді цього не відбувається, і на диску накопичується по кілька гігабайт непотрібних файлів. Вони сильно гальмують систему - ноутбук або ПК працює повільніше. Як правило, папка TEMP розташована на диску C, в каталозі Windows. Щоб її очистити, потрібно видалити всі створені файли вручну.
 2. Просканувати і очистити систему можна за допомогою такої популярної програми, як Ccleaner. Вона видалить файли з «кешу», неактуальні системні бібліотеки, архіви.

Вона видалить файли з «кешу», неактуальні системні бібліотеки, архіви

Як звести до мінімуму число записів на SSD

Тривалість справної роботи SSD-диска залежить від сумарної кількості вироблених в файлової системі змін. Стирання старих і закачування нових даних на носій зношують його. Тому деякі користувачі не вирішуються купити SSD-шку великого обсягу .

Технологія пристрою дає можливість вчинити певну кількість записів. І, хоча нові твердотільні диски набагато краще за своїх попередників, які вийшли на ринок років 10 назад, і прослужать власникові довго, після перевищення ліміту електронні схеми можуть давати збої в роботі.

Щоб SSD відпрацював справно належний йому час, потрібно оптимізувати число перезаписів на пристрій. Хороший спосіб зробити це - налаштувати постійно використовувані програми на використання для зберігання тимчасових файлів альтернативний диск.

Читайте також: Як вибрати жорсткий диск: поради для новачків

Що шкодить SSD-диска

Вінчестери і твердотільні диски принципово різні. Це стосується не тільки конструкції і швидкості роботи, але і обслуговування. Власники HHD звикли до необхідності форматувати, дефрагментувати жорсткий диск (це пояснюється механічною конструкцією HHD). Якщо дані знаходяться в різних сегментах диска, то він витратить більше часу на зчитування даних. Правильна дефрагментація вирішує проблему.

У SSD-диску (такому, як INTEL 2.5 "SATA 240GB ) Мікросхеми розташовані на одному і тому ж місці, кожна з осередків зберігання даних передає їх з однаковою швидкістю. Дефрагментація скоротить термін роботи диска, оскільки процес має на увазі велику кількість операцій з файлової системою.

Форматування видаляє дані з накопичувача остаточно. І це - операція, яка оптимізує роботу вінчестера. Але на SSD-шках ставлять актуальні версії останніх операційних систем (наприклад, Windows 10 Pro ). Ці системи йдуть вже з вбудованою програмою TRIM, основна функція якої - саме в регулярному і якісному позбавленні від сміття без участі користувача.

Яку операційну систему встановити на SSD

Морально застарілі операційки на кшталт XP і Vista від Microsoft не розраховані на роботу тримминга. І якщо користувач видалить файли, то вони все одно збережуться на накопичувачі.

Таким чином, щоб записати в певні осередки потрібні дані, потрібно їх попередньо звільнити і вже потім заповнювати. Подібні маніпуляції негативно впливають швидкість обробки даних твердотілим накопичувачем (таким, як ADATA 256GB ) Аж до темпу HDD-дисків.

У актуальних операционках, наприклад, Windows 7, Windows 8, Windows 10, технологія тримминга функціонує за замовчуванням.

Існують умови, при яких команда TRIM дає високошвидкісну запис:

 1. Весь обсяг диска поділений на каталоги.
 2. Осередки в файлової структурі вільні на 20 - 30% від свого обсягу.

Осередки в файлової структурі вільні на 20 - 30% від свого обсягу

Читайте також: Western Digital представили дві нові серії твердотільних накопичувачів

Як продовжити життя SSD

Щоб SSD служив довго, слід максимально знизити частоту запитів системи. Це можна зробити за допомогою певних настройок:

 1. У настільній системі, для якої актуально використання режиму сну, вимкніть гібернацію. Оскільки з SSD завантаження комп'ютера відбувається з високою швидкістю, користувач не помітить різниці в темпі запуску ПК в активний режим або звичайним способом. Але якщо ноутбуком (наприклад, HP 250 G5 ) Користуються в автономному режимі, коли харчування йде від батареї, режим сну все ж популярніші.
 2. Windows створює персональні каталоги, які зберігає на системному диску. Там же знаходяться і особисті папки користувача. І ті, і інші треба перенести на вінчестер. Так на SSD-шке звільниться пам'ять, що прискорить його роботу. Також сповільниться процес зносу SSD.
 3. Якщо припинити роботу файлу підкачки або налаштувати його функціонування на іншому диску, то на системному стане більше місця. Обсяг віртуальної пам'яті залежить від розміру оперативної пам'яті на вашому комп'ютері і операцій, які на цьому ПК виконуються. Якщо користувач зазвичай користується тільки браузером і месенджером, дивиться фільми, то при наявності 4 ГБ оперативної пам'яті віртуальна пам'ять понад 1 Гб на SSD-диску буде зайвою.
 4. Купіть більш місткий SSD, ніж хотіли спочатку (наприклад, SAMSUNG 2.5 "850 ). Вільне місце на накопичувачі не завадить, а ситуація з економією кожного Мб бачиться неприємною.

Вільне місце на накопичувачі не завадить, а ситуація з економією кожного Мб бачиться неприємною

Якщо дотримуватися рекомендацій щодо використання та обслуговування SSD-диска, він прослужить довго. Важливий момент - не забивати пам'ять другорядними і марними електронними документами, а якщо це вже сталося - вчасно зробити «прибирання» на SSD.

При виборі твердотільного носія інформації серед інших його особливостей варто серйозно підійти до характеристик ємності.