Навигация по сайту

Популярные статьи

Як правильно написати комерційний seo оптимізований текст для сайту

 1. Правила написання SEO тексту для сайту
 2. Приклади поганих і хороших текстів
 3. Параметри і вимоги до SEO текстів
 4. Входження ключових фраз
 5. природність входжень
 6. заспамленності
 7. водність
 8. Наявність LSI фраз
 9. обсяг тексту
 10. Наявність помилок (орфографічних, стилістичних, пунктуаційних)

У цьому пості я розповім, як правильно написати комерційний seo оптимізований текст для просування сайту, а точніше, яким він повинен бути, і за якими критеріями приймати його від копірайтера

У цьому пості я розповім, як правильно написати комерційний seo оптимізований текст для просування сайту, а точніше, яким він повинен бути, і за якими критеріями приймати його від копірайтера.

Тут я не торкаюся інформаційні тексти, так як специфіка інша. До речі, 99% копірайтерів на біржах пишуть замість комерційних текстів інформаційні, тому що не розуміють різницю між ними. Насправді, це біль і біда, іноді всього один текст (разом з копірайтером) доводиться цілий місяць мучити, щоб він вийшов комерційним.

Правила написання SEO тексту для сайту

Отже, спочатку основа, потім будуть деталі.

Припустимо у нас є сайт послуг або інтернет-магазин. Відразу скажу, що специфіка для цих типів сайтів буде різна, але сам принцип загальний.

Починаємо з того, що комерційний текст відрізняється від інформаційного такими словами, як купити, ціна, вартість, доставка, наявність міста в запиті і так далі.

Якщо людина запитує ціни на товар або послуги, то ЙОМУ ПОТРІБНО ДІЗНАТИСЯ ЦИФРИ! Точні конкретні цифри - 567 руб, 3498 руб! Це очевидно і неймовірно, але так мало це роблять! вписують всяку херню в текст - за кращими цінами, за доступною вартості ...

НУ ЛЮДИНІ ТРЕБА ДІЗНАТИСЯ ЦИФРИ !!!

Далі ...

Потрібно докладний опис послуги, що в неї входить, які є переваги в порівнянні з конкурентами, з іншими послугами. ОБОВ'ЯЗКОВО повинна бути прив'язка до компанії - ця послуга в нашій компанії, ця послуга у нас, наша послуга.

Прям ось пишу

прив'язка до компанії
прив'язка до компанії
прив'язка до компанії

На 99% комерційних сайтів будь-який текст можна просто взяти і вставити на інший сайт схожою послуги, і нічого не зміниться! Розумієте, що ваш текст нічим не відрізняється від тисячі таких же говнотекстов? він не несе НІЯКОЇ цінності, в ньому немає НІЯКОЇ прив'язки до конкретно вашої послуги або товару.

Ось я сказав, що більшість комерційних текстів є насправді інформаційними з комерційними вкрапленнями типу купити за доступною ціною. Часто в текстах копірайтери роблять википедию і починають розповідати про банальні речі типу, мотоцикл - це двоколісний засіб пересування, яке було винайдено в 1885 році ...

Так нахер людині це треба ??? Він не знає, що таке мотоцикл? Або він прийшов почитати історію мотоцикла?

ВІН ПРОСТО ХОЧЕ КУПИТИ МОТОЦИКЛ !!!

Розкажіть про марках і моделях мотоциклів, які У ВАС продаються, які умови доставки, варіанти оплати, системи знижок, чому ці мотоцикли потрібно купувати саме у вас, які переваги ВАШОЇ компанії в порівнянні з конкурентами.

Потрібно відповісти на всі питання відвідувача, дати йому вичерпну інформацію. Якщо ціна - значить цифри, якщо програми страхування, значить написати, які програми, скільки їх, які умови по кожній, як оформити, скільки коштує - все докладно.

Якщо відвідувач після прочитання вашої сторінки знову повертається в пошук і починає знову шукати, то значить ви не відповіли на всі його питання, ви не дали йому всієї інформації, і це дуже погано.

Це називається ВІДМОВА, який зараховується пошуковою системою вашого сайту або сторінці і відбувається зниження позицій. Все враховується.

Для інтернет-магазину тексти як такі не потрібні, ніхто їх не читає, вони необхідні для SEO, для релевантності документа топу. Але це не означає, що потрібно писати херню зі вставками ключових слів в прямих входженнях, та ще напхати на 1000 знаків раз так 15, щоб напевно зловити фільтр.

Тут діє той же принцип, що я описав вище - чому потрібно купувати у вас цей товар, які ваші переваги, в чому відмінності від конкурентів, ось просто витягти з голови всю інформацію і оформити її на папері.

Приклади поганих і хороших текстів

Ось так не можна писати! Це головна сторінка сайту ремонтно-оздоблювальної компанії.

Хіба людина не знає, що таке капітальний ремонт? Ось подумайте, людина шукає, хто б йому зробив капітальний ремонт, але не знає, що це таке, і коли він потрібен.

Ну не можна писати текст просто, щоб заповнити порожній простір! Краще взагалі його не писати!

А ось приклад хорошого тексту.

Тут все дуже чітко, дані конкретні цифри, умови доставки, навіть є така фішка про "60 хвилин або піца безкоштовно", яку я перший раз почув у фільмі "Один вдома".

І зверніть увагу, тут немає нічого зайвого, немає вікіпедії, типу піца - це італійське блюдо, яке було винайдено в Італії. Всі деталі до місця і відображають умови конкретно компанії "Додо піца".

Параметри і вимоги до SEO текстів

Отже, основу я сподіваюся, ви зрозуміли, тепер перейдемо до деталей.

Ось мій чек-лист при складанні ТЗ і перевірці тексту:

 • Входження ключових фраз
 • природність входжень
 • заспамленності
 • водність
 • Наявність LSI фраз
 • обсяг тексту
 • Наявність помилок (орфографічних, стилістичних, пунктуаційних)

Тепер детально по кожному пункту.

Входження ключових фраз

Тут я дивлюся чи запити є в тексті. Якщо якихось запитів або окремих слів немає, то можна самостійно вписати їх, щоб вони гармонійно виглядали в реченні. Ну як би простий пункт.

природність входжень

До сих пір копірайтери не знають, як правильно писати сео тексти (а сеошники ставлять ТЗ і ці тексти приймають), використовуючи прямі входження ключових запитів, хоча леми з'явилися і використовуються пошуковими системами вже давно.

Так часто можна бачити пропозиції типу "А на нашому сайті ви можете купити недорого Москва розетки оптом". Пошуковик не дурень і новий алгоритм Яндекса Баден Баден якраз спрямований проти такого сміття.

При оцінці тексту я дивлюся на природність входжень. Все-таки тексти читають люди, а не роботи, і потрібно, щоб було написано для людей, грамотно, зрозуміло, по-російськи, а не по-чучмекскі.

заспамленності

Це дуже важливий пункт seo аналізу тексту, так як той же Яндекс зараз почав сильно боротися з переоптімізацію, і багато сайтів потрапили під фільтр через це.

Ось приклад сильної тошнотно тексту

Ось приклад сильної тошнотно тексту

Кількість входжень "Суші" просто дико зашкалює.

Можна перевірити відсоток заспамленності seo тексту через сервіси, наприклад, Pixel Tools .

Але я особисто зі свого досвіду визначаю Переспа вручну очима. Мій критерій - це входження ключа 1 раз на 500-700 символів. Причому, запити повинні розташовуватися рівномірно по тексту, щоб не було скупчення ключів в одному місці, а в іншому порожньо.

Якщо ключів багато, то їх ПОТРІБНО об'єднувати!

Наприклад, у вас є запити

купити дмс для юридичних
дмс для юридичних
дмс для юридичних осіб
дмс для юридичних осіб москва

Якщо впихнути всі ці ключі в маленький текст, то буде Переспа. А якщо ще таких ключів не 4, а штук 30, то фільтра не уникнути.

Але якщо об'єднати ці запити в один (купити дмс для юридичних осіб в Москві), то всі запити будуть враховані і переспама немає.

Для того, щоб написати успішний seo текст під одне ключове слово, досить просто вжити його 1 раз в тексті, 1 раз в заголовку, 1 раз в title і 1 раз в description. Про це ж говорять і такі шановані мною люди, як Михайло Шакін і Дмитро Шахов.

водність

Цей фактор зараз теж став мати велике значення. В принципі я вже торкнувся його у вступній частині про те, який повинен бути комерційний текст. Якщо писати дійсно якісний матеріал, то "водності" в ньому буде мало.

Це так звана "вода" в тексті, коли пишуть ні про що, аби щось написати, заповнити відсутню кількість символів. Текст в такому випадку виходить не інформативним, в ньому дуже мало або зовсім немає цінності для людей.

Дуже добре написав про цей фактор Олексій Трудов в своїй статті про дослідження Баден Бадена .

Наявність LSI фраз

В одній зі своїх статей я вже писав про LSI ключі , Їх значення і як використовувати. Тут повторюся, що я перевіряю обов'язкове їх наявність в тексті.

обсяг тексту

Кількість символів я розраховую виходячи з ТОПу конкурентів. Просто беру середнє значення по 10 першим сайтам.

Наявність помилок (орфографічних, стилістичних, пунктуаційних)

Ну тут, думаю, і так все зрозуміло.

Отже, тепер ви знаєте, яким повинен бути правильний SEO текст. Я сподіваюся, ця стаття була корисною для вас. Якщо це так, то поділіться нею з друзями в соціальних мережах, а також пишіть ваші коментарі або питання.

PS А ось доповідь Михайла Сливинського з Яндекса про те, який повинен бути текст.

Розумієте, що ваш текст нічим не відрізняється від тисячі таких же говнотекстов?
Так нахер людині це треба ?
Він не знає, що таке мотоцикл?
Або він прийшов почитати історію мотоцикла?
Хіба людина не знає, що таке капітальний ремонт?