Навигация по сайту

Популярные статьи

Як правильно використовувати Foursquare для просування ресторану

 1. Правильно оформити свою сторінку
 2. Створити офіційна особа для комунікацій з клієнтами
 3. Самостійно створювати зміст

Foursquare - не тільки спосіб пошуку друзів поблизу, але і потужний спосіб залучення й утримання клієнтів для ресторанів, готелів, магазинів

Foursquare - не тільки спосіб пошуку друзів поблизу, але і потужний спосіб залучення й утримання клієнтів для ресторанів, готелів, магазинів. Сергій Дідковський, PR-стратег «Ашманов і партнери Україна» , Колумніст Playboy і BIT.ua, розповідає про те, як використовувати цю соціальну мережу для маркетингу і PR закладу.

Навіщо потрібно просування в Foursquare?

 1. Отримувати клієнтів з єдиною ефективною мережі оцінки ресторанів, готелів і магазинів.
 2. Збільшити вашу оцінку в Foursquare (далі - 4sq), щоб ваш ресторан або магазин був максимально вгорі в результатах пошуку, щоб він викликав довіру у потенційних клієнтів.
 3. Створити лояльну групу клієнтів, які самостійно і безкоштовно залишатимуть похвальні коментарі про вас.
 4. Знайти нових клієнтів.

Правильно оформити свою сторінку

Це необхідно для того, щоб людина максимально швидко отримав максимально точну інформацію про вашому ресторані або магазині.

 1. Вкажіть правильну адресу і номер телефону. Клієнт повинен без проблем прийти до вас, і подзвонити. Варіанти «телефон постійно зайнятий» або «клієнт сам знайде» не припустимі.
 2. Простір назв має точно відповідати назві вашого місця (ресторану, готелю або магазина). Якщо на вивісці написано «Dostoevskiy», а на вашій сторінці в 4sq - «Достоєвський», то це виглядає дуже дивно. Бренд повинен звучати ідентично взагалі скрізь.
 3. Правильно заповніть всі параметри, доступні в 4sq. А саме: чи приймаєте ви кредитні карти, до котрої години працюєте, посилання на соціальні мережі, і так далі.

Хороший приклад - ресторан White rabbit в Москві. Тут все зрозуміло: де, куди, як, навіщо.

Поганий приклад. Ресторан Noma в Копенгагені. Тобто, критики S.Pellegrino World's 50 Best Restaurants регулярно називають його найкращим в світі. Однак його аккаунт в 4sq кілька скупий, щоб ось так, з кондачка, зайти в нього і поїсти. Ясна річ, що думка критиків важливіше думки 4sq, але хіба хоча б один український ресторан є хоча б в одному світовому огляді? Ну ось.

Створити офіційна особа для комунікацій з клієнтами

Людина - соціальна істота. Він реалізує себе в міжособистісних стосунках. Бренд вашого ресторану чи магазину - це не людина, а ментальна конструкція, якийсь образ, набір картинок і слів.

Клієнт бажає розмовляти з живою людиною, який представляє ваш бренд. Завжди.

Створіть акаунт живу людину, яка стане обличчям вашого ресторану чи магазину. Він відповідатиме на будь-які питання клієнтів в 4sq. На похвалу і критику. Головне - за відповідями цієї людини повинні стояти реальні вчинки. Якщо ваш клієнт написав «У вас жахливий кави, пахне помиями», то слід чинити так.

 1. Офіційна особа запитує у клієнта: «що саме не так з кавою?». Тим самим, починає діалог, кінцевою метою якого є з'ясувати суть критики.
 2. Якщо діалог призводить до з'ясування критики, клієнта потрібно запросити до себе, познайомитися, оцінити кави разом з ним, і внести зміни в процес приготування.

Офіційна особа - це не людина для «отгавківанія від настирливих клієнтів». Це дієвий спосіб зробити ваш ресторану або магазин краще. Плюс, про що я сказав вище, єдиний спосіб вірною комунікації з клієнтами в 4sq.

Максимально важливий момент. Офіційна особа залишає коментарі з новинами вашого місця (ресторану, готелю або магазина). Наприклад, «на цьому тижні наш бізнес-ланч коштує 99 гривень і ось так він виглядає». Тобто, коментар повинен бути з фотографією. Тому що свій асортимент потрібно показувати наочно.

Приблизно так виглядає поведінка офіційної особи для одного київського ресторану.

Самостійно створювати зміст

Ваша сторінка повинна бути красивою і стильною.

Найміть професійного фотографа. Зробіть гарні фотографії екстер'єру, інтер'єру і асортименту. Додайте ці фотографії в 4sq (за допомогою Instagram). Клієнт відразу повинен розуміти, як у вас красиво, комфортно і апетитно. Плюс - фотографії збільшують вашу оцінку.

Регулярно запрошуйте в гості лідерів громадської думки. Вони будуть залишати коментарі про вашому ресторані або магазині, робити фотографії, брати участь в дискусіях. Ознаки лідерів: їх читає досить велика кількість ваших клієнтів, вони активні користувачі соціальних мереж, у них широке коло спілкування серед ваших потенційних клієнтів, їх образ відповідає типу ваших клієнтів.

Використовуйте механізм «special». Він працює так. Людина «Чекин» в вашому ресторані або магазині. На екрані смартфона або планшета він бачить оголошення, в якому йому пропонують якийсь бонус. Певні ресторани пропонують каву або пиво за «Чекин». Однак це хибна і банальна практика. Включайте уяву, і пропонуйте, наприклад, «сфотографуйся в нашому інтер'єрі в п'ятницю вранці,« зачекінься », і отримай в подарунок сертифікат на 99 гривень».

Красиві фотографії асортименту показують його привабливість. А сильно п'яні обличчя людей далеко не завжди.

Стаття про Foursquare в «Вікіпедії».

Список ресторанів в Києві і Львові, які радить Сергій Дідковський.

Наступного тижня Сергій Дідковський препарує Facebook, і показує найпоширеніші виверти для самореклами в нім.

Наш YouTube-канал

Навіщо потрібно просування в Foursquare?
Ясна річ, що думка критиків важливіше думки 4sq, але хіба хоча б один український ресторан є хоча б в одному світовому огляді?
Офіційна особа запитує у клієнта: «що саме не так з кавою?