Навигация по сайту

Популярные статьи

Як Правильно Використовувати HTML Мета-тег Description

  1. Характерні особливості мета-тега Description
  2. Рекомендації від Google щодо використання мета-тега Description

Метт Каттс, керівник служби анти-спаму Google, відповів на питання користувача про мета-теге Description в своєму відео-зверненні.

Користувач запитав: «Чи дійсно необхідно, щоб кожна сторінка веб-сайту містила унікальний мета-тег Description?».

Метт вважає, що коли питання стосується мета-тега Description, то реально існують тільки два життєздатних варіанту. Ви можете або включити унікальний мета-тег Description в кожну сторінку сайту, або ви можете взагалі його не використовувати. Однак, в разі використання мета-тега , Ні в якому разі не можна допускати дублювання змісту останнього.

Дуже простий спосіб виявлення повторюваних мета-тегів Description - це реєстрація та регулярна перевірка вашого веб-ресурсу в безкоштовному сервісі Google - « Інструменти для веб-майстрів ». У разі виявлення дубльованого опису на сторінках сайту ви будете сповіщені про це у відповідному розділі «Інструментів».

Взагалі кажучи, Метт заявив, що ймовірно не варто витрачати свій час на те, щоб писати унікальний текст мета-тега Description для кожної окремої сторінки на вашому сайті. Метт, наприклад, навіть не робить це на своєму власному блозі.

Що Метт, настійно рекомендує, так це - включати мета-тег Description на сторінки, які дійсно мають важливе значення. Наприклад, домашні сторінки або сторінки, які мають високий коефіцієнт окупності інвестицій (ROI).

ROI (Return on Investment) - коефіцієнт окупності інвестицій, або показник рентабельності вкладень, тобто відсоток прибутковості (при значенні більше 100%) або збитковості (при значенні менше 100%) конкретної суми вкладення грошових коштів в певний проект.

Формула для розрахунку ROI:

ROI = ((B - A) / C) * 100%,

де:

  • собівартість продукту або послуги (А) - включає в себе абсолютно всі витрати на покупку частин для продукції, доставку до складу, виробництво товару, зарплату працівникам і т.д .;
  • дохід (В) - кінцевий прибуток з продажу продукту або послуги;
  • сума інвестицій (С) - сумарна кількість грошових коштів, які виступали в ролі вкладення, наприклад бюджет на контекстну рекламу.

Якщо ви помітили, що деякі з ваших сторінок мають не дуже вдалі автоматично згенерували сніппети в пошуковій видачі, то вам слід розглянути можливість написання унікальних мета-тегів Description для таких сторінок також.

Підсумовуючи все сказане Меттом, можна зробити наступний висновок: ви повинні не тільки уникати, але і виключити будь-яку можливість наявності дубльованого опису в мета-тегах Description на всіх сторінках свого сайту. Створюйте унікальні описи для деяких, особливо значущих сторінок і нехай Google автоматично створює інші.

Ви можете прослухати повне відео-звернення Метта нижче (англійською мовою):

А тепер познайомтеся ближче з мета-тегом Description, який раніше, та й зараз, продовжує відігравати важливу роль при проведенні пошукової оптимізації сайтів . При цьому, вам слід враховувати, як сучасні тенденції (див. Рекомендації Метта), так і реальний стан речей в даному питанні. А щоб постійно бути в курсі нових віянь, не забувайте заглядати на мій сайт.

Характерні особливості мета-тега Description

HTML Мета-тег Description застосовують при створенні короткого опису сторінки, він використовується пошуковими системами для індексації, а також при створенні сниппета (анотації) у видачі за запитом.

При відсутності мета-тега Description, пошукові системи видають в анотації перший рядок документа або уривок, який містить ключові слова.

Не помиліться при оптимізації мета-тега Description - цей тег дуже важливий. Правильне використання даного тега, без урахування інших елементів пошукової оптимізації, не зробить вас першим номером рейтингу само по собі, але, безумовно, допоможе вам дістатися до вершин.

Більше дізнатися про значення мета-тегів в проведенні пошукової оптимізації сайту можна в статті " Чому слід використовувати пошукову оптимізацію мета-тегів для просування сайтів ".

Як і у випадку з мета-тегом Keywords, намагайтеся не повторювати слова і фрази занадто часто, щоб уникнути покарання з боку пошукових систем. Більш докладно познайомитися з мета-тегом Keywords ви можете в статті " Як правильно використовувати html мета-тег keywords ".

Мета-тег Description використовується не тільки для роботів пошукових систем - текст, який укладено в нього, з'являється в результаті видачі по пошуковим запитам інтернет користувачів.

Ваше завдання - створити такий мета-тег Description, який буде привабливим як для роботів, так і для людей. Таким чином, як і у випадку з тегом Title, важливо, щоб мета-тег Description був наповнений ключовими словами і був привабливим для людей. Пошукова оптимізація тега Title описана в статті " Kак правильно скласти html тег title заголовка сторінки сайту ".

Правила для Мeтa-тега Description більш-менш ті ж, що і для тега Title. Однак зміст цього тега, як правило, буде об'ємніше, ніж тега Title.

Якщо вебмастер не приділив належної уваги заповнення мета-тега Description, то пошукова система сама формує т.зв. сниппет - короткий опис під посиланням на сторінку - з фрагментів пропозицій, відповідних тематиці запиту, з усією сторінки.

Description спільно з Title утворюють пару дуже важливих мета-тегів, від яких залежить чи перейде користувач з пошукової видачі на ваш сайт або звернеться до конкурентам. Тому його, як і Title , Потрібно прописувати для кожної сторінки! Причому, для кожної сторінки повинні бути підібрані різні слова і фрази, що входять в названі теги.

HTML-код мета-тега Description розташовується в наступному місці:

<html>
<head>
<meta name = "keywords" content = "Перелік ключових слів">
<meta name = "description" content = "Вміст мета - тега« description »">
<title> Вміст мета - тега «title» </ title>
</ Head>
<body> Основне вміст сторінки </ body>
</ Html>

Ось як, наприклад, міг би виглядати HTML-код мета-тега Description для ключового слова "Тури в Одесу":

<meta name = "description" content = "Тури в Одесу - Ми подбаємо про всі деталі поїздки, так що ви можете відпочивати з повним спокоєм">

Зверніть увагу, що в цьому описі повторюється ключове слово "Тури в Одесу", а також вказується на очевидні вигоди: клієнт матиме можливість відпочивати, не турбуючись про деталі поїздки - ви будете піклуватися про них.

Розміщуйте ваші найважливіші ключові слова і фрази на початку кожного мета-тега Description і намагайтеся мати різні описи для кожної сторінки вашого сайту. Використання одних і тих же описів в мета-теге Description на кожній сторінці ще гірше, ніж взагалі залишити їх порожніми.

Пам'ятайте, що не заповнений мета-тег Description може бути джерелом серйозних проблем при визначенні рейтингу вашого сайту.

Мета-тег Description повинен бути використаний на кожній сторінці сайту, так як він залишається корисним доповненням до унікального контенту самої сторінки. Мета-теги Description не повинні повторювати заголовок сторінки, а повинні містити короткий опис теми, що розглядається на сторінці.

Завжди намагайтеся, щоб найбільш важливі ідеї, які ви намагаєтеся донести до користувачів, знаходилися на початку опису і містили ключові слова, а також, щоб опис точно відображало вміст сторінки.

Слід пам'ятати, що кожна сторінка вашого сайту повинна містити свій унікальний і точний мета-тег Description, так як дублювання мета-тега Description на сторінках сайту завжди оцінювалося негативно пошуковими системами.

Як тільки ваш сайт повністю проіндексований Google , Ви можете перевірити випадки дубліката мета-тегів в Google Webmaster tools, наприклад.

Незважаючи на те, що мета-тег Description не є одним з основних критеріїв при SEO , Ви все одно повинні приділяти максимум уваги на якість змісту мета-тега Description. Вам необхідно скласти одне або два пропозиції, так що описують вашу сторінку, що відвідувачам захочеться зайти на ваш сайт, а не на сайт конкурентів.

Добре написані і унікальні мета-теги Description на кожній сторінці вашого сайту будуть сприяти збільшенню кількості кліків по вашому посиланню.

Рекомендації від Google щодо використання мета-тега Description

МЕТА-ТЕГ Description

Придумайте короткий опис для кожної сторінки

Метатег <description> дає пошуковій системі короткий опис вмісту сторінки. Якщо в тезі <title> ми використовували одну фразу, то в <description> ми вже можемо написати пару пропозицій або невеликий параграф. У наборі інструментів для веб-майстрів Google є зручний інструмент для аналізу контенту, який допоможе вам підказкою, якщо ваші метатеги <description> занадто довгі / короткі або занадто часто повторюються (та ж функція доступна для тегів <title>). Так само як і тег <title>, метатег <description> розміщується всередині тега <head> html-сторінки.

Значення метатега <description> для оптимізації пошуку

Метатеги опису важливі тому, що Google може використовувати їх при створенні фрагментів до вашого сайту. Зауважте, ми говоримо "може", тому що Google може вибрати для сниппета інший відповідний текст з вашого сайту, якщо він більш релевантним запитом користувача. Так само Google може використовувати опис вашого сайту з проекту Open Directory, якщо ваш сайт в нього включений.

Додавання метатегов <description> допоможе Google і в тому випадку, якщо пошуковий робот не може самостійно знайти потрібний текст для сниппета. У центральному Блозі для Веб-майстрів є корисна стаття про поліпшення сніпетів за допомогою метатегов <description>.

Слова в сніпеті виділяються жирним, якщо вони відповідають пошуковому запиту користувача. Таким чином, користувач отримує уявлення про те, що чекає на нього на вашій сторінці.

Практичні поради

Коротко і точно опишіть зміст сторінки

Постарайтеся зробити опис сторінки цікавим і змістовним для користувачів, які побачать його в якості сниппета на сторінці пошуку. Не радимо:

  • вставляти в тег <description> опис, що не відповідає вмісту сторінки;
  • використовувати загальні слова в описі, наприклад "це моя сторінка" або "сторінка про листівки";
  • наповнювати тег <description> ключовими словами;
  • вставляти в тег <description> повний текст сторінки.

Створіть унікальне опис для кожної сторінки

Унікальне опис кожної сторінки корисно як для пошукової системи, так і для користувачів: наприклад, якщо в результатах пошуку з'являться кілька сторінок вашого домену (особливо при пошуку з оператором site :). Якщо на вашому сайті тисячі і мільйони сторінок, то проставити опису вручну найчастіше неможливо. В цьому випадку ви можете автоматично створити опис кожної сторінки на підставі її вмісту. Не радимо:

  • використовувати один і той же опис для всіх або майже всіх сторінок вашого сайту.

Використовуйте тег опису для того, щоб надати короткий зміст ваших сторінок як пошуковим системам так і користувачам.

Хочете першими знайомитися з новими матеріалами, опублікованими на сайтіХочете першими знайомитися з новими матеріалами, опублікованими на сайті?

Підпишіться на розсилку новин, і ви завжди будете в курсі того, що відбувається.

Це просто, зручно і безкоштовно!

Це просто, зручно і безкоштовно

Буду вдячний, якщо ви розповісте про неї друзям і знайомим, натиснувши на кнопки тих соціальних мереж, де ви зареєстровані.

наверх Попередня сторінка

Хочете першими знайомитися з новими матеріалами, опублікованими на сайті?