Навигация по сайту

Популярные статьи

Як прискорити роботу ноутбука (нетбука) з Windows 7 і Windows 10

  1. вступ Сьогодні поговоримо про дуже актуальній проблемі - про те, як змусити нетбук з Windows 7 або...
  2. 2. Відключити візуальні ефекти - прискорити ноутбук без вкладень
  3. Включаємо тему Класична в Windows 7
  4. Відключаємо візуальні ефекти
  5. 3. Відновити BIOS нетбука
  6. 4. Видалення непотрібних програм
  7. 5. Установка SSD

вступ

Сьогодні поговоримо про дуже актуальній проблемі - про те, як змусити нетбук з Windows 7 або Windows 10 ворушитися спритніше. Проблема ця криється в наступному. Переважна більшість нетбуків, випущених з 2008 по 2012 часто мають 1 ГБ оперативної пам'яті і малопотужний центральний процесор, оптимізований під низьке споживання енергії. Windows 7 або 10 для таких конфігурацій надто «важкі» операційні системи.

Багато хто скаже «так поставте Windows XP!» Теоретично вірно, адже ті моделі нетбуків, які забезпечуються офіційними драйверами для Windows XP, працюють на ній значно швидше. Але зараз вже практично неможливо знайти нетбук, який має драйвери під XP. А коли драйверів на офіційному сайті немає, то шанси змусити Windows XP повноцінно працювати на сучасному ноутбуці зменшуються. Якщо спробувати встановити Windows XP на сучасний нетбук, випущений в 2013-14 рр, ви як мінімум зіткнетеся з проблемою відсутності драйвера функціональних клавіш (не працюватимуть клавіші регулювання яскравості, гучності, перемикання моніторів), і як максимум - ви залишитеся навіть без драйвера відеокарти (драйверів для інтегрованої графіки Intel, яка вбудована в деякі процесори, під XP не існує). Природно, Windows XP без драйверів на нетбуці буде працювати ще повільніше, ніж Windows 7 або 8 з драйверами. Тому, не будемо сьогодні чіпати тему установки Windows XP або інших ОС.

Дано: технічно справний нетбук зі свіжовстановленому Windows 7 / 8.1 / 10. володіє:

  • процесором Atom або аналогічним по потужності;
  • 1-2Гб ОЗУ
  • традиційним шпиндельним вінчестером ноутбучного формфактору.

Як змусити нетбук працювати швидше з Windows 7, 8.1, 10

1. Збільшення обсягу ОЗУ - без цього прискорення неможливо

Якщо нетбук має менше 2 ГБ ОЗУ, дуже бажано встановити як мінімум 2 ГБ, а в ідеалі - 4 ГБ.

Windows 7 і 10 найкраще працюють з 4 ГБ ОЗУ. У нетбуках, як правило, один слот для модуля ОЗУ. Доведеться старий модуль видалити, а на його місце встановити інший більш ємний.

Багато хто скаже, що 4 ГБ - це багато і тим більше для нетбука. Мовляв, для запуску Windows досить і 1 ГБ. Як сказати. По-перше, Інтернет-технології розвиваються. Постійно збільшується пропускна здатність каналів. Тепер, коли у кожного в будинку є безлімітний Інтернет, немає сенсу стискати кожну картинку або медіаконтент. Тепер в ціні якраз якість передачі кольору, звуку і відео. Сучасні сайти містять вже не кілобайти, як десять років тому, а десятки і сотні мегабайт контенту. А якщо ви відкриваєте по 5-10 сайтів на різних вкладках, ваш браузер легко може зайняти і 3ГБ, і 4 ГБ оперативної пам'яті.

По-друге, рідко хто використовує Windows і браузер. Часто користувачі встановлюють антивірус, фаєрвол, скайп і інші програми, які запущені постійно.

Увага! Багато нетбуки, особливо 2011-2014 років випуску, не підтримують більше 2 ГБ ОЗУ. Тобто, якщо ви купите модуль 4 ГБ і вставите його замість модуля на 1 ГБ, ваш нетбук може просто не включитися. Тому, бажано уточнити максимальний підтримуваний об'єм ОЗУ перед покупкою модуля або прийти в комп'ютерний магазин з нетбуком і перевірити роботу нової планки оперативної пам'яті перед оплатою.

2. Відключити візуальні ефекти - прискорити ноутбук без вкладень

Найголовніше - вимкнути анімацію вікон при згортанні і розгортанні (читати тут ). В ідеалі потрібно також включити тему «Класична», якщо у вас Windows 7. У Windows 8 і 10 такої теми немає.

При включенні класичної теми елементи стануть менш красивими, відключаться ресурсомісткі ефекти прозорості і вигляд інтерфейсу стане схожим на Windows XP. Але відгук системи при цьому відчутно покращиться.

Так вже вийшло, що нетбуки не справляються з красивими темами Windows. На місці Майкрософт було б розумно розробити особливу полегшену версію Windows, але такої поки що немає. Так, існують Windows 7 Starter і Windows 8 Core, але вони мають лише урізаними можливостями, однак системні вимоги у них практично ті ж, що і у повних версій операційних систем. Тому, проблеми швидкодії вони не вирішують навіть частково.

Включаємо тему Класична в Windows 7

Якщо у вас Windows 7 Professional або Ultimate, зайдіть в Панель управління - Оформлення та персоналізація - Персоналізація і виберіть тему Класична:

Якщо у вас Windows 7 Home або Початкова, зайдіть в Панель управління - Оформлення - Екран, потім натисніть на лінк Зміна колірної схеми:

У вікні Колір та оформлення вікон виберіть Класична і натисніть ОК:

Після застосування Класичною колірної схеми ваш робочий стіл і меню Пуск буде виглядати ось так і відгук істотно прискориться:

Відключаємо візуальні ефекти

Натисніть WIN + Break - відкриється вікно Система.

Натисніть на посилання Додаткові параметри системи:

Натисніть на посилання Додаткові параметри системи:

Перейдіть на вкладку Додатково, натисніть кнопку Параметри:

Перейдіть на вкладку Додатково, натисніть кнопку Параметри:

На вкладці Візуальні ефекти виберіть пункт Особливі ефекти.

Обов'язково зніміть галку з параметра Анімація вікон при згортанні і розгортанні та інших непотрібних вам ефектів на ваш розсуд. Має сенс залишити галку біля параметра Відображати вміст вікна при перетягуванні.

Після цього натисніть ОК:

Після цього натисніть ОК:

3. Відновити BIOS нетбука

Оновлення BIOS дуже часто допомагає поліпшити загальну швидкодію. А для власників ноутбуків і нетбуків виробництва Acer це пункт - перший! Знаю випадки, коли оновлення БІОС на стабільну версію дозволяло прискорити ноутбук рази в два.

4. Видалення непотрібних програм

Часто виробники ноутбуків і нетбуків постачають свої пристрої напханими всілякими програмами і утилітами. При цьому, багато хто з фірмових утиліт завантажуються при запуску комп'ютера, займають оперативну пам'ять і навантажують процесор. Якщо ви досвідчений користувач, ви можете відключити непотрібні елементи автозапуску за допомогою програми CCleaner або видалити непотрібні програми з комп'ютера повністю. Дуже часто це дозволяє істотно прискорити завантаження ноутбука.

5. Установка SSD

Цей пункт дуже помітно вплине на швидкодію. Але ми привели його найостаннішим через дорожнечу рішення. Купівля SSD обійдеться часом в третину вартості самого нетбука. Тому, вирішуйте самі, чи має це сенс особисто для вас. Тут знову можу привести приклад із власної практики. Заміна класичного жорсткого диска на SSD в ноутбуці Fujitsu AH531 допомогла збільшити швидкість читання і запису з 60 МБ / сек до 400 МБ / сек. Непогане прискорення ноутбука, чи не так?

Перші два пункти - дуже важливі. Якщо встановити в систему 4 ГБ ОЗУ, включити тему «Класична» і відключити візуальні ефекти, ваш нетбук буде працювати помітно швидше.

Увага! Наводячи вищевказані поради, ми маємо на увазі, що ваш ноутбук справний як на апаратному, так і на програмному рівні, тобто не має проблем ні з залізом, ні з програмами, ні з операційною системою. Падіння швидкодії нетбука, як і будь-якого іншого комп'ютера, може бути внаслідок несправності комплектуючих, нестабільних або нерідних драйверів, «кривих» програм або ж давно експлуатованої операційної системи. Майте це на увазі.

Непогане прискорення ноутбука, чи не так?