Навигация по сайту

Популярные статьи

Як просунути магазин через Facebook: інструкція по просуванню групи

 1. Чому вам потрібно просування групи в Facebook
 2. 6 порад просування бізнесу через групи в Facebook
 3. Рада 1. Визначтеся, з чого почати ведення групи в Facebook
 4. Порада 2. Пости в групі Facebook повинні бути тематичними
 5. Порада 3. Визначте періодичність постів в Facebook
 6. Рада 4. Обновляйте групу в Facebook не частіше 1-2 разів на день
 7. Рада 5. Наберіть передплатників в Facebook
 8. Рада 6. Беріть активну участь на вашій групі в Facebook

Facebook стає все більш цікавим для розвитку бізнесу. Вважається, що аудиторія Facebook здебільшого - люди зі стабільним доходом, які заходять на паблік цієї соціальної мережі дізнатися щось корисне, поділитися новинами, знайти однодумців. До того ж, зараз у Facebook досить широкий набір можливостей для просування. Як використовувати ці можливості і які інструменти можуть в цьому допомогти, читайте в цьому матеріалі.

зміст:

1. Чому вам потрібно просування групи в Facebook?
2. Приклад комерційної сторінки Facebook
3. 6 порад просування бізнесу через групи в Facebook

Чому вам потрібно просування групи в Facebook

Для початку давайте спробуємо зрозуміти, чому нам підходить Facebook. Додатково ви можете почитати матеріал: « Як розкрутити магазин в соцмережах ». Отже, розглянемо кілька причин, чому просування в Facebook підходить для рітейлу:

 • Перша причина - аудиторія Facebook
  Щомісячне кількість російськомовні користувачів Facebook досягає 20-30 млн чоловік. Звичайно, цей показник менше в два рази, ніж ВКонтакте , Але все одно досить значний. Переважна кількість користувачів Facebook у віці від 18 до 45 років. Тобто, це активна, працююча частина населення. Передплатники в Facebook - здебільшого менеджери і підприємці, які прийшли в цю соціальну мережу за корисною та актуальною інформацією. Крім того, реєструватися на Facebook можна лише з 13 років і на страніцахето мережі ви не знайдете такий контент, як піратські фільми і музика. Відповідно, безперспективна аудиторія для бізнесу - школярі та підлітки в меншості. Також вважається, що на Facebook сидить більш платоспроможна аудиторія, ніж ВКонтакте, Одноклассниках, Twitter і т.д. Ви можете познайомитися з особливостями просування через Twitter в матеріалі: « Просування в Twitter. Як залучити клієнтів в магазин ».
 • Причина друга - контент на Facebook
  Якщо звернути увагу на контент Facebook, можна помітити, що приблизно половину займає розважальний контент, а частина, що залишилася - це пізнавальна, інтелектуальна інформація. Люди на Facebook активніше діляться цікавою інформацією, залишають коментарі, лайки та репости, а, значить, в цій соціальній мережі більше шансів підвищити впізнаваність за рахунок цікавого, унікального контенту.
 • Причина третя - функціонал Facebook
  На Facebook досить широкі можливості для провіженія і реклами. Крім того, він досить функціональний і його можна використовувати для різних цілей. Наприклад, в якості заміни блогу, інтернет-вітрини, корпоративної сторінки і т.п.

Рис.1. Приклад комерційної сторінки Facebook

6 порад просування бізнесу через групи в Facebook

Отже, які кроки потрібно зробити, щоб ваш паблік був ефективним і приносив очікуваний результат. Розкладемо цей процес на кроки і постараємося максимально докладно і корисно описати кожен.

Рада 1. Визначтеся, з чого почати ведення групи в Facebook

Перше, що бачить відвідувач, потрапивши до вас на паблік - стартова сторінка (Welcome Tab). Ця сторінка повинна бути яскравою, що привертає увагу і інформативною. Головне завдання стартової сторінки - утримати увагу відвідувача, зацікавити його і отримати лайк. Чим більше лайків набирає ваш паблік, тим ширше стає його аудиторія і, відповідно, зростає популярність.

Перш за все, стартова сторінка - це обличчя бренду, але також ще і відмінна майданчик для поширення реклами. На ній ви можете просувати свої послуги, запрошувати на вебінари, анонсувати заходи. Приклад правильного оформлення обкладинки ви можете подивитися на рис.2.

Клікнувши на обкладинку, ми бачимо опис компанії і прямі посилання на офіційний сайт. Посилання в описі повинні бути короткі. Для цього існують спеціальні сервіси, наприклад bit. ly.

Рис
Рис.2. Приклад обкладинки на Facebook

Також звертайте увагу на якість зображення на обкладинці. Використовуйте зображення розміром 851х315 пікселів у форматі PNG. Для швидкого створення обкладинки скористайтеся безкоштовним онлайн-сервісом trickedouttimeline.

Порада 2. Пости в групі Facebook повинні бути тематичними

Найпоширеніша помилка на багатьох паблік - достаток реклами. З одного боку, можна зрозуміти чому, адже комммерческіе сторінки створюються з метою продавати і рекламувати свою пропозицію. З іншого боку, багато досліджень показують, що люди погано сприймають рекламу, особливо, якщо вона йде потоком.

Розбавляйте пости, робіть їх цікавими, корисними, практичними і найголовніше - тематичними. Якщо пости на сторінці будуть відповідати діяльності вашої компанії, ви зберете на ній цільову аудиторію, якій буде цікаво, чим ви займаєтеся.

Наприклад: Як приклад можна взяти сторінку компанії Nike. Крім реклами своїх нових колелкцій, передплатники бачать фото і відео зі спортивних змагань, пізнавальну інформацію, корисні поради для спорту. Бренд не просто продає, а й прищеплює любов до спорту, до здорового способу життя і паралельно покращує репутацію.

Рис.3. Сторінка Nike на Facebook

Ще одна порада: Не ставте на сторінці заїжджені цитати і історії про життя. Аудиторія Facebook вважається досвідченої, люди сюди приходять читати корисну, конкретну інформацію.

Аудиторія Facebook вважається досвідченої, люди сюди приходять читати корисну, конкретну інформацію

Рис.4. Приклад поста на Facebook

Одні тільки рекламні статті порядком набридають, передплатники почнуть виходити зі спільноти і буде досить складно залучити нових.

Основу ваших постів повинні складати цікаві матеріали по тематиці вашого бізнесу. І час від часу, між потрібними постами, вставляйте анонси та рекламу своїх товарів.

Останні опитування показали, що користувачі Facebook лояльні до спільнот, де інформація носить корисний, не рекламний характер. Так, у них складається враження, що компанія дбає не тільки про продажі, але і розвитку своїх клієнтів.

Порада 3. Визначте періодичність постів в Facebook

Спільнота на Facebook має оновлюватися з регулярною періодичністю. Для цього потрібен графік постів, якого ви б чітко дотримувалися.

Наприклад: У понеділок ви розповідаєте аудиторії про свою продукцію, про її користь, переваги і практичності. У середу ви даєте передплатникам тематичну, цікаву інформацію, а в інші дні цікавий, пізнавальний контент.

Якщо ви визначили для себе якийсь графік, дотримуйтеся його і не пропускайте публікації. Звертайте увагу на періодичність публікацій протягом дня. Вибирайте між постами певний інтервал, щоб не викладати кілька постів один за іншим.

Читайте також: Як швидко розкрутити інтернет-магазин

Рада 4. Обновляйте групу в Facebook не частіше 1-2 разів на день

Facebook на відміну від ВКонтакте «не любить», коли засмічується стрічка новин передплатників. Чи не публікуйте по 10 постів за день, досить одного-двох. Facebook зручний тим, що якщо людина поставила лайк якийсь записи, поділився їй або прокоментував, це автоматично з'явиться в стрічці новин у його друзів. Це означає, що аудиторію Facebook потрібно підкоряти не кількістю постів, а їх якістю.

Як тільки ви публікуєте новий пост, старий пропадає з стрічки новин. Не кажучи про те, що зайва активність може привести до того, що ваше спільнота вважають спамом. Щоб дізнатися, як ще можна оживити групу, почитайте матеріал « Як підвищити активність в соцмережах ».

Рада 5. Наберіть передплатників в Facebook

Вам потрібні передплатники в Facebook. На початковому етапі підійде електронна розсилка по базі клієнтів. Щоб дізнатися детально, як здійснювати e-mail розсилку, почитайте матеріал « E-mail розсилка: як привабити покупців ».

Ви можете розіслати вашим клієнтам лист, що ви зареєструвалися на Facebook, і вся свіжа інформація про продукти та зміни в роботі компанії буде відображатися на офіційній сторінці в Facebook.

Надалі, якщо вам буде дозволяти бюджет, ви можете купувати рекламу Facebook. Це не найдешевший, але надійний варіант. Ідеально, якщо у вас вийде просувати сторінку через користувачів мережі. Але для цього вам потрібно розміщувати корисний і цікавий контент.

Рис.5. Приклад рекламного оголошення на Facebook

Рада 6. Беріть активну участь на вашій групі в Facebook

Будьте в курсі того, що проіхсходіт на вашій сторінці Facebook. Слідкуйте за тим, що говорять люди, відповідайте на питання, не залишайте без уваги скарги і претензії. Завжди ведіть зі своїми подпісчкамі живий діалог: підказуйте їм, давайте поради, показуйте, що вам не все одно і вас цікавить думка кожного клієнта. Багато брендів для підтримки активності влаштовують конкурси, проводять опитування, викладають фото і відео передплатників на своїй сторінці.

Дивіться також:

Як просувати в інстаграме магазин
Як розкрутити магазин в соцмережах?
Просування в Twitter: як залучити клієнтів в магазин

1. Чому вам потрібно просування групи в Facebook?