Навигация по сайту

Популярные статьи

Як просувати товари в Instagram - The Village

  1. Кирило Крутов
  2. знижки
  3. Конкурси
  4. Допомога зірок
  5. Корисні поради

Кирило Крутов   керівник напрямку комунікаційного маркетингу і SMM Kokoc Group   У Росії Instagram пройшов традиційний шлях розвитку будь-якого тренду: недовіра, інтерес одинаків, загальне визнання

Кирило Крутов

керівник напрямку комунікаційного маркетингу і SMM Kokoc Group

У Росії Instagram пройшов традиційний шлях розвитку будь-якого тренду: недовіра, інтерес одинаків, загальне визнання. Зокрема, у вересні 2014 року за денним мобільному трафіку він обійшов Twitter. Але поки не все компанії розуміє, що вести себе в соцмережі, залучати та утримувати аудиторію.

Кожен день користувачі Instagram по всьому світу публікують в середньому 70 мільйонів постів і ставлять 2,5 мільярда лайків. Серед них чимало реклами. Кожен користувач цієї соцмережі напевно помічав нових передплатників з назвами інтернет-магазинів. Все тому, що вони першими стали просувати Instagram-акаунти за допомогою перевірених на інших соцмережах методів, типу мас-фолловінг або мас-лайкінга. У першому випадку компанії масово додають користувачів у друзі, у другому - лайкають їх фотографії. В обох варіантах маркетологи розраховують на відповідну реакцію людей. Деякий час ці методи працювали, але зараз ситуація змінилася. Мас-фолловінг припинила сама соцмережа: зараз аккаунт блокується на строк від одного до десяти днів, якщо кількість додавань у друзі переходить встановлену межу. Мас-лайкінг зійшов нанівець сам собою: користувачі почали сприймати лайки компаній як «білий шум» і перестали на них реагувати.

У своїй роботі ми використовуємо інші способи просування брендів, завдяки яким продукцію побачать не тільки передплатники аккаунта, а й їхні друзі та знайомі. Наприклад, для одного з московських барів з платним входом ми запустили кампанію з геотаргетингом: ставили лайки і запрошували прийти в гості людей, які перебувають неподалік від закладу. Уже в перші дні дії реклами Instagram привів в бар від 20 до 40 гостей. Не менш успішним виявився маскот Робот Федя, що належить Поновити (офіційний дилер «Мерседес-Бенц»). Від його імені ми організували кампанію до Дня захисника Вітчизни. Акція була разовою і діяла 1,5 місяці, але на аккаунт Робота Феді підписалися понад 600 осіб.

Приносить ефект і реклама в акаунтах топових блогерів. Так, одна невелика компанія, що продає чохли для телефонів, збільшила продажі до 200%. Якщо раніше вона поширювала один чохол в день, то тепер не менш 200. З подібним ефектом стикаються і продавці красивих дрібничок: предметів декору і прикрас. Але вартість товарів не повинна перевищувати 9 тисяч рублів, тому що користувачі рідше скоюють імпульсні покупки в соціальних мережах на великі суми. Якщо річ коштує дорожче, на її вибір витрачається чимало часу як в онлайн-магазинах, так і в реальності.

Якщо в цілому говорити про вдалі російських прикладах просування бренду в Instagram, то можна назвати Kalabasa , PODIUM market , т елеканал 2Х2 . Ось які способи залучення аудиторії, за нашим досвідом, дійсно працюють в Instagram.

знижки

Запропонуйте передплатникам приємний бонус за розміщення в акаунті фотографії вашого товару. Це може бути фіксована знижка (3,5 або 10% від вартості покупки) або підсумовувана за кількість лайків (наприклад, 1 лайк = 1 рубль). Тоді користувач, який розмістив фотографію вашого товару з потрібним хештегом, отримає знижку, яка дорівнює кількості лайків від його друзів. Іноді маркетологи бояться, що в цьому випадку передплатники отримають занадто велику знижку. Але задумайтеся, якщо знижка складе навіть 500 рублів при вартості товару в 550, це означає, що товар побачили 500 осіб, більшість з яких напевно раніше не знали про існування вашого облікового запису. А чим більше людей про нього дізнаються, тим більше підпишуться.

Конкурси

Всі люди люблять подарунки. Особливо коли подарунок вручає бренд і коли для його отримання нічого особливого робити не потрібно. Запропонуйте передплатникам розмістити в своєму акаунті фотографію товару з брендовим хештегом і пообіцяйте, що користувач, який набрав найбільшу кількість лайків, отримає цю річ в подарунок.

Запропонуйте користувачам зробити фото з вашим товаром, найкраще з яких ви розмістите на сторінці свого облікового запису. А щоб простимулювати передплатників, пообіцяйте невеликий подарунок автору вибраного знімка.

Допомога зірок

На сьогоднішній день є два типи «зірок» в Instagram: люди, відомі за межами соцмережі, наприклад співачки, актори, політики, телеведучі, і блогери. І до тих, і до інших можна звернутися з пропозицією, розповісти про ваш товар, але є свої тонкощі.

Демонстрація товару в популярному інстаграме може коштувати дорого. Але в якості оплати можна спробувати запропонувати блогеру свою продукцію. Наприклад, якщо шьyoте сукні, то подаруйте одне з них. У випадку з дуже популярними акаунтами варіантів практично немає: публікація буде коштувати грошей. Основне завдання в такому випадку - правильно вибрати місце, в якому сконцентрована потрібна цільова аудиторія.

У випадку з медійної особистістю бажано уникати прямої реклами: такий варіант незручний ні для вас, ні для «зірки». Краще, щоб топовий блогер розмістив фото товару з підписом «Друг подарував <>, і я дуже йому вдячна. А також спасибі виробнику, ось посилання на нього ». Тоді передплатники каналу блогера, що йдуть за лідером думок, з високою часткою ймовірності захочуть купити такий же товар.

Домовлятися як з блогерами, так і з майданчиками можна або самостійно, або віддати цю задачу на аутсорс - бірж, які продають розміщення в Instagram (наприклад LabelUp) і надає список топ-блогерів, з якими вони співпрацюють. Розміщення через біржу може обійтися від 800 рублів до декількох десятків тисяч рублів за одне повідомлення. Звичайно, в цю суму закладено відсоток біржі, тому, якщо бюджет обмежений, краще домовлятися з блогерами та власниками паблік безпосередньо.

Корисні поради

Використовуйте російські хештеги Використовуйте російські хештеги. Якщо компанія працює тільки по Росії, не варто використовувати хештеги, написані латиницею, або англомовні слова. Інакше аудиторія розмивається, так як ними користуються не тільки росіяни, а й жителі інших країн.

Додайте хештеги за інтересами Додайте хештеги за інтересами. Визначте, які з них найчастіше ставить ваша цільова аудиторія. Наприклад, якщо ви робите щось в стилі fashion, то ваші хештеги «ліфтолук» або «Деффочка».

Відзначайте місця Відзначайте місця. Геотаргетинг дозволяє максимально точно орієнтувати рекламні матеріали на цільову аудиторію за регіональною ознакою. Мало хто знає, що навіть якщо людина не робить геопривязку, то фотографія все одно прив'язується до місця «свого народження». Тому залишається лише налаштувати кампанію так, щоб показувати рекламні матеріали користувачам, що знаходяться в межах обраної географічної території: регіону, країни, області, міста або кількох міст.

Створюйте особисті акаунти Створюйте особисті акаунти. Спробуйте використовувати маскоти - акаунти, які ведуться від імені персонажа. Наприклад, знаменита кішка Матроска хокейного клубу «Адмірал». Персонаж може не просто ставити лайки, а й харизматично себе вести. При такому підході люди і самі охоче реагують на аккаунт, і показують його друзям.

Більше красивих фото Більше красивих фото. Навіть якщо продаєте візуально непривабливий товар, наприклад банки фарби, це не означає, що шлях в Instagram закритий. Мислите ширше: фотографуйте не товар, а то, що з його допомогою можна зробити. Нехай це будуть пофарбовані вашої фарбою двері або покритий вашим ламінатом підлогу.

Відкривайте закулісся Відкривайте закулісся. Показуйте передплатникам аккаунта не тільки офіційні фото вашої продукції, але і те, як проходить робочий процес. Якщо шьyoте одяг, сфотографуйте себе за роботою, якщо продаєте електроніку, продемонструйте, як виглядає склад.

Додайте інсайд Додайте інсайд. Заохочуйте передплатників інформацією «з перших рук»: показуйте новинки раніше, ніж вони з'являться на сайті. Як варіант, можна сформувати фокус-групу і дати їй протестувати товар. Не бійтеся від'ємних відгуків: навіть в цьому випадку ви підтримаєте контакт з аудиторією і ще раз продемонструєте свою зацікавленість і лояльність.

Завжди звертайте увагу на згадування бренду, працюйте з репутацією Завжди звертайте увагу на згадування бренду, працюйте з репутацією. В такому випадку зможете перетворити в своїх передплатників навіть негативно налаштованих користувачів.

Чи не дистанціюється аккаунт в Instagram від інших соціальних мереж Чи не дистанціюється аккаунт в Instagram від інших соціальних мереж. Виклавши фото, через деякий час поділіться ним, наприклад, в «ВКонтакте» або Facebook, додавши текстовий супровід. У такому випадку користувачі будуть знати, що ви присутні в багатьох соціальних мережах, і виберуть найбільш зручний спосіб комунікації.