Навигация по сайту

Популярные статьи

Як просуватися в Пінтересте

 1. Що таке Пінтерест насправді
 2. Як оцінити потенціал сайту в Пінтересте
 3. Як це перевірити
 4. Як адаптувати сайт під Пінтерест
 5. 1. Підберіть хороший шаблон сайту
 6. 2. Зробіть як мінімум 25 постів
 7. 3. Встановіть систему аналітики
 8. 4. Використовуйте вертикальні картинки
 9. 5. Додавайте яскраві і захоплюючі заголовки
 10. 6. Зробіть нормальні назви для картинок
 11. 7. Спливна кнопка Pin It! на зображенні
 12. Як просувати аккаунт в Пінтересте
 13. 2. Оформіть профіль
 14. 3. Оформіть дошки
 15. 4. Оформіть обкладинки для дощок
 16. 5. Встановіть «Докладні Піни»
 17. 6. Публікуйте нові Піни
 18. 7. Інтегруйте контент блогу в тематичні дошки
 19. Запам'ятати:

Я працюю з творчими підприємцями і допомагаю їм просувати себе за допомогою створення блогу. У блозі «Будинок, в який хочеться приходити» ставлю експерименти, а результати використовую в основній роботі. Розповім, як просуватися в Пінтересте.

Пінтерест вважається «соцмережею для американських домогосподарок», яка не розвинулася серед російськомовних користувачів. Є думка, що її не варто використовувати її для просування.

Однак у 2017 році Пінтрест привів в мій блог «Будинок, в який хочеться приходити» 45,7% трафіку з соціальних мереж (16 тисяч відвідувачів). З 2016 частка Пінтереста була всього 6,67%. У статистиці Пінтерест став номером один, потіснивши традиційно сильний Фейсбук.

Я працюю з творчими підприємцями і допомагаю їм просувати себе за допомогою створення блогу

Аналогічну тенденцію я бачу в блозі StartBlogUp , Основу в якому складають лонгріди та інструкції з скріншот. Незначні 3,44% в 2016 році і 41,4% в 2017.

Незначні 3,44% в 2016 році і 41,4% в 2017

Що таке Пінтерест насправді

Прийнято вважати, що Пінтерест - ще одна соціальна мережа. «Яндекс Метрика» та «Гугл Аналітика» ставлять Пінтерест в один ряд з Інстаграмом, Фейсбук і «ВКонтакте» і показують трафік, який прийшов звідти, в звітах трафіку з соціальних мереж.

Це помилка. Пінтерест - не соціальна мережа.

Основа соціальної мережі - трансляція досвіду користувачів: фотографії млинчиків, які ви з'їли на сніданок, враження від концерту улюбленої групи і нескінченні привітання один одного з днем народження. Соціальна мережа - це спілкування, лайки і хештеги.

У квітні 2017 року Пінтерест прибрав кнопку «лайк» і залишив тільки можливість зберегти картинку на дошку (пініть), пояснивши це тим, що користувачі не до кінця розуміють різницю між Лайком і піном.

Хештеги в Пінтересте хоч і використовуються, але не мають великого сенсу. Навіщо використовувати хештег, якщо працює рядок пошуку? Спілкування і коментарі під пинами в Пінтересте теж мінімальні. У Пінтересте на перший план виходить пошукова оптимізація, ключові слова і відповідь на популярні запити користувачів.

Пінтерест - це візуальна пошукова система.

Найважливіша для бізнесу особливість Пінтереста полягає в тому, що на відміну від соціальних мереж, які орієнтовані на минуле, Пінтерест орієнтований на майбутнє. В Фейсбук приходять похвалитися фотографією вже випеченого тортика. У Пінтерест приходять за рецептом як тільки з'явилася ідея «а не спекти чи мені торт на день народження». У Пінтересте можна зловити споживача, коли у нього тільки з'явилося бажання.

Ці фактори, а також те, що щомісяця платформою користується 200 мільйонів чоловік, 50% яких живуть за межами США, роблять Пінтерест цікавим джерелом для просування. На жаль, російськомовні сайти мало використовують можливості Пінтереста і недоотримують трафік, який можна залучити, приклавши в рази менше зусиль, ніж для просування в соціальних мережах.

Хоча офіційної статистики по російськомовної аудиторії і російськомовним запитам у Пінтереста немає, судячи зі статистики моїх сайтів, користувачів і запитів все більше.

Підключіть Ампліфер, щоб публікувати контент в Пінтересте та інших соціальних платформах

Як оцінити потенціал сайту в Пінтересте

Пінтерест буде ефективний для блогів, сайтів з постійно оновлюється контентом або інтернет-магазин (навіть якщо це магазин на Etsy або «Ярмарку Майстрів»). Група в Фейсбуці, аккаунт в Інстаграме і сторінка в «ВКонтакте» не підійдуть.

Ви здивуєтеся, але цілком імовірно хтось вже затинаючись картинку з вашого блогу до себе на дошку в Пінтерест і ваш контент уже працює без вашої участі.

Як це перевірити

Перейдіть по посиланню https://pinterest.com/source/АдресВашегоСайта. Після source - домен вашого сайту без http (s). Наприклад, я вводжу https://pinterest.com/source/hometocome.com і бачу все картинки і сторінки, які пінілі з мого сайту.

com  і бачу все картинки і сторінки, які пінілі з мого сайту

У вас може не бути аккаунта в Пінтересте, ви могли не думати використовувати платформу для просування вашого сайту, а з нього вже є Піни - це відмінний знак. Подивіться, які картинки і статті найпопулярніші, як виглядають Піни (вони вертикальні або горизонтальні), які до них підписи (докладні і зрозумілі або це назви файлів картинок).

Наприклад, аналіз сайту Ампліфера показує, що користувачі зберігають статті до себе на дошки, причому переважно російською мовою. Зберігають в першу чергу картки з текстом заголовків статей. Обкладинок статей і картинок зсередини майже немає. Є збережена інфографіка, потенційно це може бути хорошим контентом для трафіку.

Піни з сайту і блогу Ампліфера

Підключіть Пінтерест в Ампліфере, щоб автоматично публікувати Піни з Інстаграма або RSS

Як адаптувати сайт під Пінтерест

Я рекомендую почати просування в Пінтересте з роботи над сайтом. Є спокуса насамперед завести аккаунт на платформі і почати активності там, адже саме так працюють соціальні мережі: заводиш сторінку, оформляти її і починаєш дружити з іншими користувачами.

Я сама робила цю помилку і перші два роки роботи блогу прикрашала на Пінтерест дошки - трафіку майже не було. Пінтерест працює по-іншому і діяти треба інакше. Ось 7 речей, які потрібно зробити для підготовки сайту для Пінтереста.

Так виглядає головна сторінка мого блогу «Будинок, в який хочеться приходити»

1. Підберіть хороший шаблон сайту

Якщо сайт виглядає як на початку 2000-х - купа тексту, напханого ключовими словами, маленькі фотографії, надёрганние зі стоків і чужих сайтів, блискучі банери, - то він все ще може бути на перших рядках Гугла, але основа Пінтереста - візуальна складова, яку цінують користувачі. Вони не затримаються на вашому сайті надовго, якщо на ньому некрасиво.

Дизайн сайту повинен бути сучасним, простим і професійним. Для цього зовсім не обов'язково бути дизайнером або верстальником, досить гарного шаблону. Наприклад, мій блог «Будинок, в який хочеться приходити» зроблений на шаблоні Pipdig , Який спочатку адаптований для Пінтереста.

2. Зробіть як мінімум 25 постів

Чим більше контенту, який ви можете просувати в Пінтересте, тим краще. Не можна очікувати значного трафіку від пинов, якщо в блозі всього кілька постів.

Якщо хочете не просто полоскотати своє его красивими цифрами трафіку з Пінтереста, а використовувати його для просування бізнесу, то важливо, щоб пости конвертували і монетизували відвідувачів.

Перевірте, чи використовуєте ви в пості партнерські посилання, чи є в кінці поста пропозицію безкоштовного матеріалу за підписку на розсилку, продаж недорогого онлайн-продукту або пропозицію ваших продуктів і послуг.

Наприклад, найпопулярніший пост за статистикою Пінтереста « Як знімати фото-натюрморти для блогу і Інстаграма »(За останній квартал на цей пост прийшло більше 4 тисяч відвідувачів) у мене ніяк не оптимiзований для монетизації. Це погано і потрібно виправити.

3. Встановіть систему аналітики

Щоб оперативно аналізувати дані блогу і трафіку потрібна система аналітики. Я рекомендую встановити і «Гугл Аналітикові», і «Яндекс Метрика». «Яндекс Метрика» добре підходить для загальних звітів за різними джерелами трафіку, по трафіку з соціальних мереж. Їй простіше користуватися, звіти більш наочні. «Гугл Аналітикові» я використовую, щоб глибоко проаналізувати пост - наприклад, зрозуміти, скільки користувачів прийшло з соцмережі на конкретний пост, як в попередньому прикладі.

Підключіть Ампліфер, щоб скорочувати посилання через amp.gs, вважати кліки і дивитися звіти за переходами в аналітиці

4. Використовуйте вертикальні картинки

Одна з найважливіших речей для просування блогу в Пінтересте - вертикальні картинки. Дотримуйтеся розмірів ~ 700 × 1200 пікселів. В принципі, в висоту картинка може бути будь-який, якщо вона занадто висока, то Пінтерест її «згорне». Я ставила експерименти і не можу сказати, що сильно витягнуті по вертикалі картинки краще перепіниваются іншими користувачами, ніж стандартні, так що можна дотримуватися стандартної рекомендації. Я створюю картинки за допомогою Canva, там є шаблони для пінів.

Успіх того, як пін буде перепіниваться залежить від того, як оформлена картинка, наскільки читабельний шрифт використовується. 80% користувачів Пінтереста користуються платформою з мобільного телефону, тому варто перевірити, як пін виглядає на екрані смартфона.

Ця картинка, перепіненная користувачем з 250 друзями, привела на цей пост більше 800 користувачів

5. Додавайте яскраві і захоплюючі заголовки

На вертикальну картинку важливо помістити заголовок, який пояснює суть поста, тоді на пін будуть кликати і переходити по посиланню, а не просто зберігати гарну картинку. Якщо в пості є додатковий матеріал для скачування, то це потрібно вказати на зображенні.

Якщо в пості є додатковий матеріал для скачування, то це потрібно вказати на зображенні

Картинка повинна чітко давати зрозуміти користувачеві, що: а) на картинку потрібно клікнути, щоб перейти на сайт і дізнатися подробиці; б) за посиланням на нього чекає не тільки текст, а й безкоштовний гід, чек-лист, майстер-клас або щось інше корисне.

6. Зробіть нормальні назви для картинок

Важливо, що буде відображатися в назві картинки, коли користувач запинаючись її до себе на дошку. Оскільки Пінтерест - пошукова система, то грамотне опис, що містить ключові слова, допоможе зображенні згодом перебувати в пошуку Пінтереста і приводити до вас нових користувачів.

Опис повинен бути лаконічним і відображати суть поста, а не виглядати як 4356.JPEG. Мало того що це некрасиво, так це ще й не допомагає в пошуку користувачам Пінтереста. Раніше мої картинки називалися саме так. Це до сих пір мій ганьба, тому що опису тепер на дошках у інших людей і їх ніяк звідти не видалити.

Перед тим як завантажити картинки на сайт перейменуйте і використовуйте в назві ключові слова, написані транслітом через дефіс. Наприклад, я називаю картинки hometocome-3d-dizain-interiera-s-pomoshchyu-online-programmy.jpg. Опис задається в полях ALT і TITLE. Я називаю картинку так, щоб там була суть, відбивалося ключове слово і було вказано джерело: мій блог і моє ім'я. Це допоможе не тільки в Пінтересте, але і в пошуковій оптимізації в принципі.

Це допоможе не тільки в Пінтересте, але і в пошуковій оптимізації в принципі

7. Спливна кнопка Pin It! на зображенні

Встановіть значок «запинаючись мене» або «Pin it!», Який з'являється при наведенні курсору на картинку. Кнопка нагадує користувачеві, особливо тому, у якого є вже аккаунт і дошки в Пінтерест: «Друг, збережи цей пост собі на майбутнє».

В налаштуваннях встановлюється затемнення картинки при наведенні на неї мишею (це допомагає користувачеві звернути увагу на зміну і поява значка), місце появи іконки, завантажити свій дизайн, який буде відповідати вашому візуальному бренду.

Скріншот з настройками плагіна Jquery Pin It Button для WordPress

Така кнопка може бути частиною шаблону для вашого блогу. Наприклад, в блозі «Будинок, в який хочеться приходити» значок - це частина шаблону для WordPress. Якщо в шаблоні така іконка не передбачена, то завдання вирішується за допомогою плагіна. На сайті StartBlogUp.com встановлений плагін Jquery Pin It Button .

Щоб публікувати в Пінтерест за розкладом, підключіть аккаунт в Ампліфере

Картинки потрапляють на дошку в Пінтерест, коли користувач пініт їх з сайту. Але є другий спосіб, як користувач може вийти на ваш сайт - побачити пін в самому Пінтересте і вже через нього перейти на сайт. Важлива частина для просування на платформі - робота з аккаунтом і його розкрутка. Розповідаю, як це робити.

Як просувати аккаунт в Пінтересте

1. Заведіть бізнес-аккаунт

Як в інших соціальних мережах, в Пінтересте є особисті і бізнес-акаунти. Реєстрація бізнес-аккаунта безкоштовна. Ви отримаєте доступ до статистики, можливість оптимізувати Піни ( « докладні Піни ») І рекламувати їх. «Докладні Піни» дозволяють додавати рецепти, посилання на статті, товар, додаток.

«Докладні Піни» дозволяють додавати рецепти, посилання на статті, товар, додаток

Аналітика для бізнес-акаунтів в Пінтересте

Якщо у вас вже є особистий аккаунт і його наповнення збігається зі змістом блогу, можете конвертувати його в бізнес-аккаунт по засланні . Невідповідні змісту вашого блогу дошки краще заховати в категорію секретних, тоді вони не будуть впливати на пошукову оптимізацію.

Якщо у вас немає облікового запису або на ваших дошках інтер'єри і рецепти, а вам потрібно просувати блог про пошиття одягу своїми руками за викрійками, то краще заведіть новий бізнес-аккаунт .

2. Оформіть профіль

Роль оформлення профілю в Пінтересте сильно перебільшена. Опис того, чим ви займаєтеся, якась мила особиста деталь - все це важливіше в соціальних мережах. У Пінтересте потрібно використовувати ключові слова, за якими ви хочете, щоб знаходили ваші Піни. Ключові слова можна знайти в рядку пошуку.

Фотографію на аватарке використовуйте ту ж, що і у всіх соціальних мережах, не плутайте користувачів. Раніше мій профіль в Пінтерест був оформлений як профіль в особистому Інстаграме:

Я його переробила і вставила ключові слова. Опис профілю обмежено 160 знаками. Будьте лаконічні:

Будьте лаконічні:

3. Оформіть дошки

Подивіться на ваш аккаунт як на глянсовий журнал блогу чи бізнесу, а на дошки в акаунті - як на рубрики. Залиште ті дошки, які відображають суть блогу і бренду. Непотрібні, особисті та застарілі сховайте, зробивши їх секретними.

Більшість пинов на платформі англійською, тому дошки хочеться теж назвати по-англійськи. Але якщо орієнтуватися на зростаючий російськомовний трафік і роботу з Пінтерестом як з пошукачем, то важливо використовувати ключові слова в назві дощок на російській мові.

Не варто нехтувати описом дощок з використанням ключових слів. Не забудьте вказати категорію:

Не забудьте вказати категорію:

Коли користувачі вводять свій запит в рядок пошуку, то пошуковик видає не тільки Піни, а й профілі, дошки з ключовими назвами:

Коли користувачі вводять свій запит в рядок пошуку, то пошуковик видає не тільки Піни, а й профілі, дошки з ключовими назвами:

Якщо ви створили нову дошку, то зробіть її секретною. Відкривайте загальний доступ тільки після того, як додасте 25 пінів.

4. Оформіть обкладинки для дощок

Якщо плануєте просувати не тільки пости в блозі, а й сам Пінтерест-аккаунт, витратьте час на оформлення обкладинок для дощок. Вибрати і закріпити обкладинку можна у властивостях дошки.

Я свого часу підібрала обкладинки для всіх дощок. Зараз вважаю, що значення оформлення дощок красивими картинками перебільшено, все-таки ключову роль грають ключові слова і оптимізація під пошук користувачів.

5. Встановіть «Докладні Піни»

Якщо у вас встановлені «Докладні Піни», то Пінтерест розпізнає, що це пін з авторизованого блогу. Такі піни показують додаткову інформацію в описі Піна - ту саму, яку вказали ви, а не те що написав користувач, плюс, вказують назву сайту і від цього виглядають солідніше.

Для підключення цієї функції змініть метадату на сайті. На движку WordPress це робиться за допомогою безкоштовного плагіна Yoast Seo . В адмінці сайту в меню SEO> Соціальні мережі> Facebook і пункт Додати метадані Open Graph відзначте як «Включено».

перейдіть на сторінку валідації «Докладних пинов» і вставте в поле посилання на будь-яку посаду в блозі. Натисніть кнопку «Validate» і чекайте підтвердження на пошту. Одного разу авторизуватися сайт таким чином, ви підтвердите всі майбутні Піни, з вашого сайту.

Одного разу авторизуватися сайт таким чином, ви підтвердите всі майбутні Піни, з вашого сайту

6. Публікуйте нові Піни

Все просто. Потрібно пініть. Декілька разів на день.

Є програми, які автоматизують процес, наприклад, Ампліфер. Деякі експерти вважають, що ефективність просування в Пінтресте залежить від того, скільки часу ви проводите на платформі і рекомендують пініть вручну.

Коли я ставила експеримент з просування аккаунта, я пініла 2-3 рази на день, вранці за сніданком, за обідом і ввечері перед телевізором. Якщо це робити, то кількість передплатників росте і швидко. Але зростання передплатників в Пінтересте не означає автоматичного зростання трафіку.

До того ж використовуйте стандартні способи просування: розмістіть іконку Пінтереста на бічній панелі сайту, розкажіть відвідувачам, що у вас є акаунт в Пінтерест, включите це в пости, в тому числі за допомогою віджета.

7. Інтегруйте контент блогу в тематичні дошки

У ті Піни, які ви закріплюєте на свої дошки, інтегруйте Піни з вашого сайту і тоді вони будуть з'являтися в стрічках ваших передплатників. Розбийте Піни по тематичним дошкам. Загальна рекомендація - на 10 чужих пинов один свій.

Підключіть Пінтерест в Ампліфере, щоб отримувати звіти по аналітиці на пошту і в месенджери

Запам'ятати:

 1. Пінтерест - не соціальна мережа, а візуальна пошукова система. Вона націлена на майбутній призначений для користувача досвід, а не те, що вже відбулося.
 2. Пінтерест ефективний для сайтів з постійно оновлюється контентом, блогів та інтернет-магазинів. Спільноти і профілі в Фейсбуці, Інстаграме і «ВКонтакте» не підійдуть.
 3. Перевірте, пінят ваші картинки користувачі Пінтереста. Якщо так - то у вашого сайту вже є потенціал для просування.
 4. Підберіть функціональний шаблон для сайту. Користувачі Пінтереста цінують візуальну складову, якщо ваш сайт виглядає архаїчно і неакуратно, вони на ньому не затримаються.
 5. Використовуйте вертикальні картинки з заголовком, описом, посиланням на статтю і корисний бонус.
 6. Заведіть бізнес-аккаунт в Пінтересте і підключіть «Докладні Піни».
 7. Оформіть дошки в Пінтересте, щоб просувати аккаунт.

Навіщо використовувати хештег, якщо працює рядок пошуку?