Навигация по сайту

Популярные статьи

Як провести аналіз сайтів-конкурентів?

  1. Крок 1. Аналіз ринку та пошук конкурентів
  2. Крок 2. Аналіз внутрішньої оптимізації сайту
  3. Крок 3. Аналіз зовнішньої оптимізації сайту
  4. Крок 4. Аналіз інших типів просування, які використовують конкуренти

Вступаючи в гру під назвою «просування сайту», ви повинні чітко розуміти, з чим вам доведеться зіткнутися і хто буде вашими головними конкурентами. Дана стаття присвячена саме тому, як провести базовий аналіз сайтів-конкурентів, і стане корисною як для початківців seo-оптимізаторів, так і для менеджерів веб-проекту, маркетологів, а також для самих власників сайтів, які хочуть знати про своїх конкурентів все. Бо, як то кажуть, «ворога потрібно знати в обличчя» :-)

Що дає вам аналіз сайтів-конкурентів?

  • виявлення стратегії просування конкурента і розуміння того, як застосувати її для свого сайту
  • пошук якісних донорів для свого сайту серед беков конкурентів
  • в кінці-кінців, ви зрозумієте загальну ситуацію на ринку і перспективи подальшого розвитку вашого ресурсу

Процес аналізу конкурентів, на перший погляд, трудомісткий і непростий, але якщо розкласти все «по поличках», то нічого складного в цьому немає. Почнемо.

Крок 1. Аналіз ринку та пошук конкурентів

Щоб проаналізувати конкурентність тематики вашого сайту і виявити основних гравців в даній ніші, які займають перші позиції в пошуковій видачі по ключовим словами, можна використовувати різні способи. Найпростішими є наступні:

1. Первинне вивчення ТОП-10 пошукової видачі (ручний пошук)

Якщо ви введете в пошуковий рядок будь-якої запит, то пошукова машина покаже вам кількість сайтів, які по ньому раніжіруются, і ви зможете зрозуміти, наскільки конкурента ваша тематика.

Google показує це в такий спосіб:

Google показує це в такий спосіб:

В системі Яндекс це виглядає так:

В системі Яндекс це виглядає так:

Ми бачимо, що за запитом «створення сайтів харків» системи показують величезну кількість результатів, т. Е. Таке ж величезна кількість сайтів і ресурсів ранжуються в пошуку за даними ключовими словами. Відповідно, ті сайти, які знаходяться в топ-10 по багатьом часто запитуваною і високочастотним запитам, які перетинаються з вашою тематикою, вже можна вважати конкурентами.

2. Щоб полее детально проаналізувати конкурентів, переходимо до другого способу, а саме до сервісу Serpstat

Serpstat дозволяє швидко і легко проаналізувати запрашіваемость ключових слів, які вас цікавлять, а також дізнатися, за якими ключовими словами видно сайт конкурентів в пошуку.

Сервіс також допоможе зрозуміти, наскільки ваша тематика конкурентна. Для цього введіть у рядок ключову фразу, виберіть регіон аналізу (в нашому випадку Google Україна), і ви отримаєте список слів із середньою запрашіваемостью за місяць. Ключ з запрашіваемостью понад 250 запитів на місяць, можна вважати високо конкурентним.

Щоб подивитися, хто головні конкуренти для нас в пошуковій видачі по певному запиту (в нашому випадку це «створення сайтів харків»), виберіть у лівій колонці інструменти «конкуренти»:

Ви отримаєте звіт з результатами: домен конкурента, кількість загальних слів у доменів, всього фраз у доменів і видимість доменів. наприклад:

Крім того, ви можете додати сайт, який вважаєте конкурентом (наприклад той, який ви знайшли за допомогою ручного пошуку), і подивитися його семантичне ядро ​​в порівнянні з іншими сайтами. Зробити це просто: введіть ваш домен у вікно пошуку і перейдіть в розділ «Аналіз сайту - Аналіз доменів - Конкуренти».

У звіті ви побачите пересічні кругові діаграми, які показують, наскільки семантика досліджуваних доменів однакова або ж відрізняється.

У звіті ви побачите пересічні кругові діаграми, які показують, наскільки семантика досліджуваних доменів однакова або ж відрізняється

Нижче під діаграмою буде обраний звіт по фразам. Наприклад, загальні ключові фрази для двох доменів конкурентів, за якими ваш сайт не видно в топ-100 Google.

Наприклад, загальні ключові фрази для двох доменів конкурентів, за якими ваш сайт не видно в топ-100 Google

Висновок: за допомогою ручного пошуку конкурентів і Serpstat, ви можете виявити основних потенційних конкурентів у вашій тематиці і зрозуміти, за якими словами вони просуваються. Після того, як конкуренти будуть виявлені, приступаємо до наступного кроку.

Крок 2. Аналіз внутрішньої оптимізації сайту

Грамотна і правильна оптимізація сайту - це запорука успішного його просування. Відповідно, якщо деякі сайти знаходяться в топ-10, а то і в топ-3 по багатьом запитам, то значить варто подивитися, яка у них оптимізація, а саме звернути увагу на:

1. Наявність ключових слів в мета-теге title

Якщо ключові запити існують, то з упевненістю можна сказати, що цільова сторінка за ним точно просувається в пошуку, а значить конкуренти приділяють належну увагу просуванню сайту.

2. Заповнена мета тегів description і кеуwords

Крім title грамотний оптимізатор обов'язково заповнює і description і кеуwords, адже прописані в них ключові слова і фрази також грають важливу роль в просуванні сайту.

3. Оптимізація цільових сторінок і тексту на них

При аналізі конкурентів обов'язково зверніть увагу на те, оптимізовані чи тексти на цільових сторінках (прописані в них ключові слова, чи входять ключові в заголовки і підзаголовки, яка щільність слів). У разі, якщо на сайті крім заповнених мета-тегів присутні ще й унікальні і оптимізовані тексти, то можна зробити висновок, що конкурент грамотно провів внутрішню оптимізацію.

Щоб перевірити заповнення мета-тегів, існує безліч онлайн-сервісів (Google в допомогу), а також додатків, які встановлюються в браузер і дозволяють аналізувати параметри тієї чи іншої сторінки. Наприклад, Seoquake, який в кілька кліків дозволить подивитися мета-інформацію будь-якої сторінки сайту-конкурента. Ви просто встановлюєте цю панель в браузер, шукаєте потрібний сайт, і на панелі відображаються основні дані по сайту (PR, вік, індексування і т.д.). Перейшовши у вкладку «Diagnosis», ви зможете подивитися заповнення мета-інформації на кожній сторінці будь-якого сайту:

Перейшовши у вкладку «Diagnosis», ви зможете подивитися заповнення мета-інформації на кожній сторінці будь-якого сайту:

Аналіз внутрішньої оптимізації сайту дає можливість зрозуміти:

  • успішність робіт по просуванню конкурентів
  • основні товарні категорії, на яких конкуренти роблять упор
  • на що слід робити упор при просуванні власного сайту

Крок 3. Аналіз зовнішньої оптимізації сайту

Аналіз зовнішньої оптимізації конкурентів дасть нам розуміння того, як конкуренти себе представляють в пошукових системах. Основне, на що слід звернути увагу, це:

  • наявність сайту в каталогах Яндекса і Google. Якщо сайт зареєстрований в каталогах, то у нього більше шансів стати видимим в пошуковій системі
  • аналіз фрагментів. Якщо сайт має гарні і зручні сніппети, то для користувачів він буде більш привабливим і зручним для використання
  • посилальна маса

Про посилальної масі слід згадати окремо, адже вона відіграє велику роль в просуванні сайту. Проаналізувавши її, ви зможете зібрати дані про якість зовнішньої оптимізації сайту: зрозуміти, яка кількість і якість зовнішніх посилань, отримати інформацію про анкорах і т. Д.

Для перевірки посилальної маси сайту можна використовувати сервіс ahrefs .

Щоб проаналізувати сайт, введіть його адресу в рядок і натисніть «пошук посилань»:

Результати будуть виглядати наступним чином:

Ви зможете подивитися, скільки доменів і сторінок посилаються на дане сайт, а також можете подивитися динаміку нарощування посилальної маси. Якщо вона стабільно нарощується, то можна говорити про те, що конкурент використовує Посилальне просування. Щоб зрозуміти, наскільки якісна посилальна маса конкурента, ви можете подивитися на статус посилань. Dofollow говорить про те, що пошукові системи переходять за цим посиланням і вона передає контрольний вагу на сайт. Посилання зі статусом Nofollow залишають поза передачею контрольний вагу, тому ніякої ролі в просуванні по суті не грають. Відповідно, чим більше посилань Dofollow, тим краще.

Крок 4. Аналіз інших типів просування, які використовують конкуренти

Крім того, крім seo-просування, ви повинні розуміти, які ще типи просування використовують ваші конкуренти (контекстна реклама, SMM, т. Д.), Щоб представити повну картину про діяльність конкурента.

Для перевірки використання контекстної реклами, можемо використовувати вже відомий нам Serpstat. У рядок вбиваємо адресу сайту-конкурента, який ви хочете проаналізувати, і натискаємо «Пошук»:

У рядок вбиваємо адресу сайту-конкурента, який ви хочете проаналізувати, і натискаємо «Пошук»:

Дивимося справа в сумарному звіті, чи дає конкурент контекстну рекламу і за якими фразами.

Дивимося справа в сумарному звіті, чи дає конкурент контекстну рекламу і за якими фразами

Щоб побачити тексти оголошень конкурентів за цими фразами натисніть на кнопку "показати все".

Останнє, про що хотілося б сказати, це SMM. Промоніторьте кожного свого потенційного конкурента на наявність в соціальних мережах (використовуйте переходи по соціальним кнопках з сайту або ручний пошук), подивіться, як часто оновлюється контент в групах і спільнотах, як багато передплатників. Грамотна SMM-стратегія відіграє важливу роль в просуванні компанії в цілому і залучає додатковий трафік на сайт.

Таким чином, можна зробити висновки, що якщо обрані сайти-конкуренти ранжуються в пошукових системах за конкурентними і високочастотним запитам вашої тематики, якщо вони грамотно побудували стратегію по внутрішньої і зовнішньої оптимізації, а також використовують додаткові інструменти для просування, то можна сказати, що ці сайти - ваші потенційні конкуренти, яких потрібно відстежувати і працювати з ними. Як це правильно робити? Це вже зовсім інша історія!

Як це правильно робити?