Навигация по сайту

Популярные статьи

Як провести комплексний аналіз сайту самостійно

 1. Загальні дані про сайті
 2. Технічний аналіз сайту
 3. SEO-аналіз сайту
 4. висновки та рекомендації
 5. Використовувані сервіси та софт

Добрий день, шановні читачі!

Аналіз - важлива складова успіху! Аналізувати потрібно все, це корисно, це дозволяє побачити помилки, виправити їх і уникнути в майбутньому. Особливо корисно це при створенні і просуванні сайту.

Наведені мною методи аналізу сайту підійдуть як для своїх проектів, так і для клієнтських. В рамках цього поста розглядаються тільки повністю або частково безкоштовні сервіси та програми для вебмайстрів.

Розбиратися в аналізі будемо на прикладі даного блогу PASAGIR.RU.

Зміст посту наступне:

 1. Загальні дані про сайті
 2. технічний аналіз
 3. SEO аналіз
 4. висновки та рекомендації
 5. Використовувані сервіси та софт

Загальні дані про сайті

Для початку, потрібно отримати загальне уявлення про сайт. Багато хто використовує RDS-бар, я їм теж користуюся, але мені здається цього недостатньо. Тому я використовую сервіс аналізу сайтів - Сеобілдінг. (Я про нього вже згадував як в статті про Трастовість сайтів )

Отже, рекомендую, для початку зареєструватися на цьому сервісі для вебмайстрів (seobuilding.ru), тоді вам будуть доступні всі функції аналізу сайту, без обмежень і абсолютно безкоштовно.

Тепер запускаємо аналіз свого проекту. І ось на що я рекомендую звернути увагу.

1. Наявність в каталогах. Якщо сайту немає ні в одному каталозі - нічого страшного в цьому немає. А ось якщо він є в ДМОЗ або Яндексі, це жирний плюс проекту.

2. Безпека. Перевірка основними системами інтернет-безпеки. Якщо все зелено - відмінно!

3. Загальне уявлення про сайт виходить саме тут!
За моїми оцінками, проект перспективний і рухається в правильному напрямку, якщо:

 • Вартість> 1 000 $
 • Траст> 2
 • Реальний PR> 3
 • Alexa <1 000 000
 • Решта добре, але не обов'язково (ТІЦ, PR, Яндекс Ранг)
Добрий день, шановні читачі

Загальний аналіз сайту в Сеобілдінге

Технічний аналіз сайту

У нас є спільні дані про сайт і тепер нам є сенс подивитися на технічну складову сайту. Для технічного аналізу будемо використовувати кілька сервісом.

1. Не виходячи з Сеобілдінга ми можемо подивитися валідність нашого коду CSS і HTML.

Технічний аналіз сайту в Сеобілдінге

2. Але це дрібниці, тепер переходимо до аналізу швидкості завантаження сайту, тому що цей фактор входить в 10 найбільш важливих факторів ранжирування!

Отже, переходимо до сервісу PageSpeed ​​Insights . Це сервіс від Google. Вводимо в рядок адресу свого сайту, чекаємо 10 секунд і вуаля! Аналіз сайту готовий.

Аналіз сайту готовий

Аналіз швидкості завантаження сайту

Як ви можете помітити, тут дано оцінку сайту по 100 бальною шкалою. Окремо для комп'ютерів, окремо для мобільних пристроїв (смартфонів, планшетів). Для себе, я вважаю показник> 75 задовільним. Тобто мені ще треба попрацювати над відображенням сайту на мобільних пристроях.

Чим мені подобається цей сервіс, так це тим, що він не тільки в загальному дає оцінку, а й показує де в якому місці можна поліпшити і як це зробити!

До основних робіт по поліпшенню швидкості завантаження сайту можна віднести:

 • Стиснення графічних елементів сайту (логотип, фон, картинки, аватари)
 • Стиснення CSS, HTML і JavaScript
 • Включає і настроює кешування

3. Переходимо до аналізу сайту за допомогою сервісу Мегаіндекс . Взагалі сервіс дуже корисний, в ньому є багато потрібного і головне, все безкоштовно.

Запускаємо аудит нашого сайту і дивимося на результати. Зараз, в рамках технічної оцінки нас цікавлять перші 2 пункту: Коди відповідей і Биті посилання.

Технічний аудит за допомогою сервісу megaindex

Далі заходимо в кожен з цих пунктів і можемо бачити, які посилання у нас «биті», тобто ведуть на неіснуючі сторінки і які сторінки нашого сайту віддають невірні коди. Всі сторінки повинні віддавати відповідь «200» або «301», решта - помилки.

В цілому, технічно ми оцінили сайт і тепер можна переходити до SEO-аналізу сайту.

SEO-аналіз сайту

СЕО - це просування в пошукових системах. Тому вивчати ми будемо те, що може якось впливати на наші позиції, релевантність і CTR у видачі пошукових систем.

1. Не закриваючи Мегаіндекс, ми можемо спостерігати посторінковий аудит нашого сайту онлайн.

Сео аудит сайту в Мегаіндексе

Особливо нас цікавлять такі пункти:

 • Title. Тут ми можемо подивитися всі наші тайтли сторінок. Пам'ятаємо, що рекомендована довжина цього поля 75 знаків. Решта просто не поміщається в сніпеті.
 • Description. Цей Мета-тег варто заповнювати унікальною інформацією, яка описує в 255 знаках вміст і суть матеріалу. Порожнім його залишати не варто, рівно і як заповнювати нісенітницею. Google часто формує сниппет з Title + Description.
 • H1. Перевірте, щоб H1 були і щоб вони були доречними. Бажано вони повинні містити входження продукту, що просувається ключа.

ps. Не варто сліпо довіряти оцінці Мегаіндекса і все підганяти по його рекомендаціям. Так наприклад, показує проблему, якщо тайтл або H1 довге або складається з великої кількості слів. Але по факту, проблемою це не є і не шкодить просуванню. Також, він може вказувати відсутність заголовків у рубрик та розділів пошуку по мітках і автору, в той час як у більшості вебмайстрів ці розділи закриті від індексації. Так що, беріть до уваги, але не турбуйтеся, якщо Мегаіндекс показує багато помилок.

2. За допомогою все того ж Мегаіндекса проведемо аналіз видимості сайту. Це буває необхідно, якщо сайтом раніше займався хтось інший або якщо це покинутий проект. Та й просто, це буде корисно щоб дізнатися сильні і слабкі сторони сайту у видачі ПС.

Заходимо в «Видимість сайту»

Заходимо в «Видимість сайту»

Видимість сайту в сервісі Мегаіндекс

Вводимо адресу свого сайту і сортуємо по видимості. Тут ми бачимо всі наші успішні і не дуже успішні позиції в Яндексі і Гуглі.

ps Цим інструментом також, дуже зручно користуватися при зборі семантичного ядра, тому що перевірку видимості можна робити необмежену кількість разів для сайтів-конкурентів у своїй тематиці.

ps Цим інструментом також, дуже зручно користуватися при зборі семантичного ядра, тому що перевірку видимості можна робити необмежену кількість разів для сайтів-конкурентів у своїй тематиці

Видимість сайту, перевірка в Мегаіндексе

Після такого онлайн аналізу, ми отримуємо уявлення, які сторінки вже в ТОПі, які близькі, а значить на них є сенс зосередити зусилля (поліпшити сторінку, додати соц сигналів, поставити пару посилань), а які зовсім невдалі і навіть не видимі в ПС.

3. Наступне що потрібно зробити - це зібрати ключові, за якими видно сайт.
Тобто основні ключі з семантичного ядра, під які вже написані і розміщені статті, щоб переглянути їх на позиції. Тут ваша воля, ніж користуватися. Мені особисто подобається PositionMeter і я користуюся зараз тільки їм. У підсумку, ви отримаєте ясну картинку, де ви знаходитеся і куди вам рухатися, на чому робити акцент.

висновки та рекомендації

Висновки ви зможете зробити самі, зробивши хоча б частину з того, що я розписав.

рекомендації:

 • Зверніть увагу на тег H1, в нього іноді потрапляє багато зайвого.
  Так у мене, наприклад, на одному з сайтів, в цьому тезі в кожному пості була картинка в добавок до заголовку. Дізнався я про це тільки завдяки Мегаіндексу.
 • Чи не нехтуйте тегом Дескріпшен.
 • Працюйте не тільки над показниками сайту, але і над його корисністю! Це зараз найголовніше.

Використовувані сервіси та софт

 • Сеобілдінг
 • PageSpeed ​​Insights
 • Мегаіндекс

Завжди радий бути корисний. Бажаю успіху вашим чистим, «білим» проектам!

Ну, а якщо мій стиль викладу вам цікавий - підписуйтесь на оновлення та стежте за подіями.

Буду радий бачити серед моїх передплатників!

 • ВКонтакте велике активне ком'юніті
 • Інстаграм життя вебмастера, конференції, роздуми про заробіток в інтернеті.