Навигация по сайту

Популярные статьи

Як розширити асортимент інтернет-магазину?

  1. Крок 1. Опитування цільової аудиторії
  2. Крок 2. Аналіз конкуруючих майданчиків
  3. Крок 3. Вивчаємо популярні товари
  4. висновок

Оновлення інтернет-магазину - завдання не з легких. Потрібно постійно аналізувати рух товарів у конкурентів, а також популярні товари на Сході і Заході. На що з мільйона пропозицій з'явиться попит? А якщо ваш інтернет-магазин веде не величезна команда, а 2-4 людини? Як в такому випадку розширити асортимент і не прогадати?

Підемо шляхом від складного до простого і почнемо підбір товарів для вузької ніші.

Крок 1. Опитування цільової аудиторії

Уявімо, що у вас магазин жіночої білизни, а власники - чоловіки. Як зрозуміти, чого хочуть жінки, які бренди закупити, які підвищать продажу?

Збираємо думки ваших споживачів через опитування в корпоративному блозі, соціальних паблік. Якщо таких у вас немає, знаходимо 3-5 топ-паблік з жіночою аудиторією і домовляємося з адміністраторами про складання опитувальників з брендами жіночої нижньої білизни. Перед цим робимо список мінус-брендів, які вже є в продажу інтернет-магазину.

Де можна помилитися? Чи не вказати бюджет ваших покупців. Якщо в продажу білизна, орієнтоване на високий і середній достаток, - це два різних опитування з різними брендами. Завжди залишайте варіант "Інше" з проханням вказати улюблений бренд в коментарях.

Як показує практика, варіант вартий уваги і приносить свіжі поставки товарів.

Крок 2. Аналіз конкуруючих майданчиків

Процес аналізу товарної ніші можна і потрібно автоматизувати. У нашому випадку завдання полягає в пошуку найбільш відвідуваних сторінок сайту-конкурента і виборі брендів, які приносять трафік.

Чудово, якщо ми знаємо суперників в обличчя і пам'ятаємо кожну букву їх URL-адреси. А якщо немає? Знайти найближчих до вас конкурентів під силу Serpstat.

Визначаємо конкурентів ніші
На головній сторінці Serpstat.com вводимо ключовий запит, вибираємо регіон пошуку і запускаємо процес.
Визначаємо конкурентів ніші   На головній сторінці   Serpstat
Переходимо у вкладку SEO-аналіз і натискаємо по інструменту "Конкуренти". У списку, робимо сортування загальних ключових фраз по спадаючій. Аналізуємо отримані дані.

Конкурентів підбираємо по близьким параметрам загальних ключових фраз, всього фраз і видимості. Сайти КупіВіп і ВілдБерріс нам не суперники, так як з 100-тисячний кількості фраз по заданому ключу збігається тільки 42-43. Це означає, що площадки не фокусуються на конкретних нішах, а являють собою якийсь гіпермаркет онлайн.

Беллана теж не той суперник, на якого потрібно рівнятися. Якщо порівняти видимість сайту Беллана зі СілкЕндЛейс, відмінність у одну одиницю при подібному кількості фраз у домену. Що це означає? Те що велика частина сторінок Беллана не влучає у топ-20 пошукової видачі Google, на відміну від СілкЕндЛейс.

ІнфінітіЛінжері не конкурент, тому що це бренд жіночої білизни. Сайт присвячений одній торговій марці.

Видимість Serpstat - це показник сервісу, який визначає, скільки сторінок сайту за схожою семантикою до досліджуваного запитом займає топ-20 позицій Google. Низький показник Беллана говорить про погану оптимізації сайту.

Вивчаємо майданчики конкурентів
П'ять опонентів відібрано, приступаємо до дослідження кожного в Serpstat. Для цього потрібно клікнути по назві сайту, і сервіс автоматично перекине в аналіз доменів.

Переходимо у вкладку "Сторінки сайту". Тут виводяться всі сторінки сайту і упорядковано відповідно до кількості фраз, які ранжуються в топ-100 Google. Встановлюємо перемикач по спадаючій в графі потенційного трафіку, вивчаємо результати.
Переходимо у вкладку Сторінки сайту
Ці бренди жіночої білизни приносять найбільше відвідувачів на сайт. Якщо поліпшити оптимізацію сторінок, кількість продажів зросте.

Тоді як рівень генерації трафіку бренду біп-біп дорівнює нулю. Варто завозити такий товар для розширення асортименту? Однозначно, ні.

Відповідно до цього алгоритму, вивчаємо сторінки 2 ... 4 (більше) і вибираємо виробників. Повторюємо методику з іншими раніше відібраними конкурентами.

Збираємо готову семантику для просування
Одночасно з підбором брендів, ми можемо оцінити і забрати семантичне ядро, за яким конкуренти просувають товар. Для цього клікніть по посиланню на сторінку, вивчіть якість семантичного ядра і вивантажити ключові фрази.
Збираємо готову семантику для просування   Одночасно з підбором брендів, ми можемо оцінити і забрати семантичне ядро, за яким конкуренти просувають товар
Переходимо в розділ "Втрачені фрази". Це унікальний алгоритм Serpstat, який знаходить ключові запити конкуруючих майданчиків, що займають топ-10 пошукової видачі Google, але по яким не ранжируется сторінка нашого сайту (або знаходиться за межами топа).

Ці фрази варто включити в семантичне ядро, так як сайти конкурентів ранжуються за ним на першій сторінці органічного пошуку.

Готуємо рекламну кампанію для нових товарів
Розкажіть про оновлення асортименту вашим покупцям. Зробіть розсилку по базі клієнтів про поповнення товару, додайте невелику знижку для перших 10-20 покупців. Поділіться новиною на сторінках соц. мереж компанії і, звичайно ж, запустіть контекстну рекламу.

Перед тим, як створювати своє рекламне оголошення, проаналізуємо рекламні кампанії конкурентів. Це допоможе уникнути помилок при складанні пропозиції і максимально ефективно використовувати рекламний бюджет.

Serpstat показує фрази, за якими розміщуються оголошення, їх позиції, покази в місяць, рівень конкуренції за ключовим словом і вартість за перше місце.

Уважно досліджуємо оголошення конкурентів і забираємо ключові фішки, які приваблюють читача. Комбінуємо прийоми при складанні власного оголошення. Також оцінюємо вартість квартир у Львівській області фразі і покази. За допомогою цих відомостей накидаємо приблизні витрати на контекстну рекламу.

"Каталог 2017", хто з жіночої аудиторії не любить бути в тренді? Безсумнівно фраза заманює покупців. "Безкоштовна доставка, знижки, великий вибір" - суцільні плюси інтернет-магазину. "Знижки до 50% на новинки весни 2016" припадуть до смаку дівчатам, які цінують бренд за якість, але не збираються переплачувати за новизну колекції.

Крок 3. Вивчаємо популярні товари

На головній сторінці інтернет-магазинів розміщуються ходові, акційні товари та новинки. Вивчіть десяток вітрин головних конкурентів ніші і виберіть відсутні бренди в вашому асортименті.

Перевірити рентабельність товару знову допоможе Serpstat . Для цього аналізуємо назва бренду за кількістю фраз в пошуковому та контекстному просуванні. Білизна VOVA користується попитом, а в просуванні конкуренти використовують тільки 4 фрази. Обійдіть суперників в seo, і покупці прийдуть до вас.

Повторіть цю ж схему з товарами на Amazon.com в категорії Тop brands.

Аналізуйте назва бренду в Serpstat на двох мовах. Часто аудиторія Рунета використовує кальку. Наприклад, ключових фраз з "кельвін кляйн" всього 312 по Google RU, а з оригінальною назвою "calvin klein" - 1 тис. Зворотна ситуація у бренду "Мілавіца" (327) і правильним написанням "milavitsa" - всього 32.

І не забудьте вивчити пропозиції онлайн гіпермаркету Озон.ру. Встановіть сортування по популярності і бажаний діапазон цін.

Встановіть сортування по популярності і бажаний діапазон цін

висновок

На закінчення додам лише пару рядків. Досліджуйте конкурентів в пошуку, цікавтеся бажаннями клієнтів і будьте на крок попереду. Тільки постійна і грамотна робота з інтернет-магазином дає невичерпний потік покупців.

На що з мільйона пропозицій з'явиться попит?
А якщо ваш інтернет-магазин веде не величезна команда, а 2-4 людини?
Як в такому випадку розширити асортимент і не прогадати?
Як зрозуміти, чого хочуть жінки, які бренди закупити, які підвищать продажу?
Де можна помилитися?
А якщо немає?
Що це означає?
Варто завозити такий товар для розширення асортименту?
Каталог 2017", хто з жіночої аудиторії не любить бути в тренді?