Навигация по сайту

Популярные статьи

Як скласти ефективний маркетинговий план просування для вашого продукту, послуги, компанії

  1. Маркетинговий план: чому більшість компаній ігнорують розробку стратегії просування на ринку?
  2. Періодичність планування: обираємо оптимальний термін складання маркетингового плану просування продукту...
  3. Як правильно скласти маркетинговий план просування товару
  4. План просування компанії: як замовити дослідження ринку «на стороні»?

Що описує прості істини, пишеться не за один день і може підвищити продажі в сотні разів? Так, це маркетинговий план просування компанії. Ваші клієнти будуть купувати у вас знову і знову, а конкуренти заздрити. Хочете дізнатися як скласти дієвий маркетинговий план? Тоді ця стаття для вас.

Маркетинговий план: чому більшість компаній ігнорують розробку стратегії просування на ринку?

Тому що вони приділяють більше часу фінансовому та виробничому планам, тоді як саме маркетинговий план визначає який в цьому році буде ваша виручка.

План маркетингу компанії при грамотному його написанні дає відповіді на такі питання:

  • як скоротити виробничі витрати;
  • як і де залучити нових клієнтів;
  • як не втратити старих покупців;
  • які нові напрямки варто освоїти компанії і т. д.

Маркетинговий план просування - це справжній інструмент по скороченню витрат і збільшенню прибутку компанії! Офіційно план ринкового просування можна визначити таким чином: маркетинговий план - це комплекс запланованих рішень, оформлених у вигляді документа, сумісний з іншими планами компанії і входить в бізнес-план фірми.

Як правильно скласти бізнес-план: покрокова інструкція

В цьому плані можуть стояти як і короткострокові, так і довгострокові цілі, а сам план може бути розписаний як на 1, так і на 50 сторінках в залежності від масштабів компанії і переслідуваних цілей.

Якщо в компанії відсутній маркетинг, то це призводить до:

  • невдач, викликаним спонтанними і необдуманими рішеннями;
  • конфліктів, що виникають між відділами;
  • невизначеності в розвитку (компанія елементарно не знає хто її цільова аудиторія);
  • хаотичності в закупівлях, диверсифікації сил і концентрації зусиль.

Метою маркетингового плану просування є поставка та досягнення цілей компанії. Без налаштованого маркетингу в компанії відсутня елементарна систематизація ідей.

Як створити франшизу свого бізнесу і продати її?

Періодичність планування: обираємо оптимальний термін складання маркетингового плану просування продукту

Періодичність планування: обираємо оптимальний термін складання маркетингового плану просування продукту

Все залежить від масштабів діяльності компанії. Великі фірми розробляють маркетинговий план щорічно, а сама його розробка входить в стратегічний план компанії. План складається на 3-6 років і щороку коригується з урахуванням змін на ринку. Особливо сильно коригується рекламний план.

Цікаво: Якщо компанія невелика, то основними способами її просування згідно з дослідженнями, проведеними вже в 2017 році, є такі методи, якSEO (або пошуковий маркетинг),SMM і контекстна реклама.«Кити» ж вважають за краще рекламуватися «по-старому», використовуючи рекламу в ЗМІ, на радіо і телебаченні (див. Який може бути реклама? види наружки ).

Якщо ваша компанія невелика, то періодичність маркетингового плану ви можете визначити самостійно і залежить вона від потреби вашої компанії в ньому. Для дрібних фірм зазвичай досить проведення SWOT-аналізу.

Елементи стратегії, який щороку затверджуються в плані, зазнають щорічні зміни, підкріплюючись новими тактиками, цілями і способами впровадження. При будь-яких великих змінах на ринку компанія завжди змінює позицію товару, а позицію товару, в свою чергу, змінює і весь маркетинговий план.

Цікавий приклад: Дана компанія, яка виробляє дитяче харчування преміального сегмента ринку. У перші 1-2 роки така компанія невідома на ринку, а це значить, що її перший маркетинговий план повинен включати в себе кампанію з підвищення впізнаваності бренду, т. Е. Серйозну і велику рекламу. Через рік після проведення чергового дослідження компанія розуміє, що її впізнаваність зросла і тепер маркетинговий план являє собою список із запланованих до проведення акцій, розділ з розширенням асортименту і вже не такий великий розділ, присвячений рекламі компанії.

Як правильно скласти маркетинговий план просування товару

Давайте розглянемо з чого складається процес складання маркетингового плану просування компанії. Варто відзначити, що він завжди включає в себе кілька етапів і майже всі з них обов'язкові, адже ринок потрібно розглянути з усіх боків.

Етап складання плануОпис

Аналізуємо ринкові течії На перший погляд здається, що ви і так в курсі всього, що відбувається на ринку, але це не зовсім так. Ретельно проаналізуйте тренди як свого поля діяльності, так і спільного ринку (пізніше загальноринкові тренди допоможуть вам скласти рекламу). Оцініть що змінилося в звичках клієнтів, як вони ставляться до якості товару і до його вартості, а також як зараз «модно» упаковувати товар. Аналізуємо сам продукт Тут потрібно бути максимально чесним, адже ваше дітище доведеться зіставити з продуктом конкурентів. Тверезо погляньте на недоліки: можливо, ваш продукт занадто дорогий, неякісний, простий ... Також знайти сильні сторони товару або послуги, які ви пропонуєте. Зрозумійте за що споживачі люблять його і за що могли б полюбити ще більше. Вибираємо цільову аудиторію Добре, коли ви вже знаєте свого цільового клієнта. А що робити, якщо немає? Якщо ваша компанія успішно існує на ринку хоча б півроку, то визначити ЦА не складе труднощів, адже велика частина з неї - це ваші постійні клієнта. Визначаємо позиціонування продукту і його переваги Пункт схожий на 2 етап складання плану, однак, тут ви повинні задіяти свою уяву: яким може бути ваш продукт в ідеалі? Як його зробити привабливим? Ось вам і вектор розвитку продукту зараз. Думаємо про стратегію Ви розібралися з конкурентами, позиціонуванням продукту і цільовою аудиторією. Пора приступати до розуміння того, як саме діяти. Розробіть стратегію просування продукту. Продумайте як можна поліпшити або розширити асортимент, як просунути продукт на ринок, яку рекламу пустити. Складаємо план на 1-5 років (залежно від масштабів) Коли ви все знаєте, то розпишіть стратегію дії по місяцях. Прописуйте конкретні дати, цифри, ідеал, до якого ви прагнете.

Якщо ви все зробите як треба, то ваш план вирішить наступні завдання:

  • дасть повну характеристику ситуації, в якій компанія знаходиться зараз, включаючи SWOT-аналіз (аналіз переваг і недоліків продукту);
  • план діяльності щодо просування товару на наступні 1-5 років з докладним описом дій по місяцях;
  • бюджет, який закладається в просування;
  • контроль за виконання плану.

Як же оцінити ефективність плану? Це далеко не так просто, як вам може здатися. З одного боку, якщо ви не знаєте наскільки просування згідно з планом виявилося ефективним, ви не можете не поліпшити, чи не скорегувати план. А покращувати і коригувати його треба, адже план переписується і коригується щороку. З іншого боку, ті методи, якими найпростіше виміряти ефективність, будуть дуже сильно бити по бюджету вашої компанії. Якщо ви не готові витрачатися на оцінку плану, то можна скористатися більш дешевими способами.

Як збільшити прибуток, як створити команду, як пов'язані продажу і маркетинг?

Наприклад, ви можете провести опитування серед ваших клієнтів про те, звідки вони дізналися про вас. Таким чином ви зможете оцінити наскільки рекламна кампанія була успішною, а також наскільки правильно ви вибрали цільову аудиторію. Ще одним різновидом опитування є телефонне опитування, в ході якого можна дізнатися у клієнтів такі моменти, як відношення до товару, а також захочуть вони придбати товар знову у вас чи ні.

Якщо ви не бажаєте проводити опитування, то тоді спробуйте провести порівняння обсягів продажів до впровадження стратегій маркетингового плану і після нього. Можете порівняти витрати, число шлюбу та інші фінансові боку компанії - зміни в них також можуть бути викликані впровадженням технік згідно з планом розвитку продукту.

План просування компанії: як замовити дослідження ринку «на стороні»?

План просування компанії: як замовити дослідження ринку «на стороні»

Залучати фахівців з боку не завжди вигідно. Звичайно, якщо у вас зовсім не вистачає компетенцій скласти план самостійно, або ж у вас немає відділу маркетингу, який повинен цим займатися, то тоді варто задуматися про звернення до аутсорсингової компанії. Пам'ятайте про те, як правильно її вибрати:

  • перевірте як довго компанія вже існує на ринку;
  • почитайте відгуки, це важливо;
  • оціните кількість працівників і масштаби бізнесу: чим аутсорсингова компанія крупніше, тим краще.
Цікавий факт: Навіть якщо відгуки про аутсорсингової компанії тільки хвалебні, це не означає, що і ваш проект буде виконаний «на ура».Швидше за все фахівець піде за шаблоном і хоч маркетинговий план і буде виглядати солідно, на ділі він може не спрацювати.Більш того, потренувавшись на вас, завтра аутсорсер запропонує послуги вашого конкурента (див. Що таке аутсорсинг і аутстаффінг? В чому різниця? ).

Складання маркетингового плану на стороні краще, якщо ваша компанія не збирається бути на ринку довгі роки. На «разові» проекти якраз підійде аутсорсер.

Отже, якщо ви вирішили, що вам є куди піднімати прибуток, то складання маркетингового плану буде найвірнішим кроком. Складете ви його самі, або ж довірите фахівцям - вирішувати вам. Однак не забувайте про те, що план по присутності компанії на ринку повинен поєднуватися з фінансовим і виробничим планами.

Маркетинговий план: чому більшість компаній ігнорують розробку стратегії просування на ринку?
Що описує прості істини, пишеться не за один день і може підвищити продажі в сотні разів?
Хочете дізнатися як скласти дієвий маркетинговий план?
Маркетинговий план: чому більшість компаній ігнорують розробку стратегії просування на ринку?
Як створити франшизу свого бізнесу і продати її?
Який може бути реклама?
А що робити, якщо немає?
Визначаємо позиціонування продукту і його переваги Пункт схожий на 2 етап складання плану, однак, тут ви повинні задіяти свою уяву: яким може бути ваш продукт в ідеалі?
Як його зробити привабливим?
Як же оцінити ефективність плану?