Навигация по сайту

Популярные статьи

Як скласти план просування інтернет-магазину, план залучення покупців на сайт магазину

  1. Методи залучення покупців в інтернет-магазин
  2. Метод складання плану просування інтернет-магазину
  3. Матриця завдань для просування інтернет-магазину
  4. Створення сайту інтернет-магазину
  5. Налаштування аналітики
  6. залучення трафіку
  7. Робота з відвідувачем на сайті інтернет-магазину
  8. лідогенераціі
  9. Обробка лідів і утримання клієнтів
  10. Робоча схема просування інтернет-магазину меблів
  11. аналізуємо конкурентів
  12. формуємо УТП
  13. залучаємо покупців
  14. Приклад плану поетапного просування меблевого інтернет-магазину
  15. Розвиваємо інтернет-магазин

Якщо Ви почали читати цю статтю, значить, Ви або вже створили, або тільки плануєте створити свій інтернет-магазин і своєчасно ставите питанням: як просунути сайт і залучити покупців в інтернет-магазин? Адже метою кожного бізнесу є отримання прибутку від продажу, а без покупців це неможливо.

З урахуванням поточного рівня конкуренції вже практично не залишилося ніш, в яких створення інтернет-магазину без системної роботи по його просуванню гарантує постійний приплив покупців і продажу. Тому давайте розберемося, як розробити ефективну стратегію просування інтернет-магазину і залучення в нього покупців, щоб не хапатися за все відразу і не розтратити неефективно весь рекламний бюджет.

Методи залучення покупців в інтернет-магазин

Способів залучення покупців в інтернет-магазин існує безліч. Але навіть найбільші рітейлери світу використовують далеко не всі, так як тільки 20% зусиль приносить 80% результату, а інші 80% зусиль приносять тільки 20% результату. Тому так важливо особливо на старті сфокусуватися на найефективніших методах залучення покупців, а вже на етапі масштабування бізнесу звернутися до решти можливостям просування.

про актуальні інструменти залучення покупців в інтернет-магазин ми докладно писали в окремій статті. Ви можете використовувати пропоновані інструменти як разом, так і окремо. Щоб розкрутити інтернет-магазин самостійно, хтось заводить аккаунт «Вконтакте» і продає дитячий одяг з доставкою по Білорусі, використовуючи лише таргетингової рекламу і посіви в тематичних спільнотах, навіть не маючи власного сайту (необхідно зазначити, що відповідно до законодавства Республіки Білорусь це незаконно ). Хтось завозить ексклюзивний товар з-за кордону і продає його через Лендінгем (лише однієї сторінки сайт), використовуючи для просування контекстну рекламу (про те, як її налаштувати, ми писали тут: Яндекс.Директ і Google.Adwоrds ).

Але з ростом конкуренції точкових зусиль стає недостатньо, і тоді в менеджері завдань з'являються десятки пунктів:

Звичайно, якщо взятися за все відразу, потрібно цілий офіс фахівців. Саме тому варто скласти матрицю завдань та рухатися по ній, поступово наближаючись до мети.

Метод складання плану просування інтернет-магазину

Метод складання плану просування інтернет-магазину

Щоб просунути інтернет-магазин і залучити в нього потенційних покупців, важливо правильно розставити пріоритети. У цьому нам допоможе матриця завдань.

ПРИКЛАД:

Ви поставили перед собою мету вивчити англійську на рівні носія мови.

Щоб досягти цієї мети, Ви можете:

  • Записатися на курси англійської мови;
  • Подружитися і спілкуватися з носіями мови по інтернету;
  • Найняти репетитора з англійської мови;
  • Відвідати англомовних країну (а краще пожити там місяць-другий);
  • Дивитися фільми і серіали в оригіналі з субтитрами;
  • Слухати аудіокниги;
  • Регулярно читати книги в оригіналі;
  • Вчити тематичний словник по 20 слів у день;
  • Проходити онлайн-уроки з мови;
  • Займатися за інтерактивним мобільному додатку;
  • І так далі, способів безліч!

Всі перераховані методи відмінно працюють в комплексі, але задіяти їх всі одночасно навряд чи під силу працюючій людині. Тому важливо розставити всі ці завдання по пріоритету, тобто відношенню ефективності до трудомісткості.

Знання мови умовно можна розбити на рівні:

  • Букви, звуки, їх читання і вимова;
  • Лексика і граматика;
  • Стійкі фрази, фразеологізми, прислів'я і приказки;
  • Культурно значущі тексти і цитати з них;
  • Манера спілкування, закони комунікації і національний гумор.

Цього можна досягти різними засобами. Але якщо алфавіт і базовий словник можна вивчити за книжками, то вимова вийде освоїти, тільки занурившись в мовне середовище або поспілкувавшись наживо з носієм мови.

Найчастіше, найбільш ефективні способи найбільш затратні, але починати рух по матриці завдань найкраще з найбільш ефективних методів досягнення мети, а закріплювати досягнутий результат уже способами з правої колонки. Адже без базових знань алфавіту, простих виразів і порядку слів у реченні Вам буде дуже складно подолати мовний бар'єр, навіть опинившись в природному мовному середовищі. Як тільки ви вивчите побутову лексику і закони граматики на курсах або з репетитором, Ви можете переходити до менш витратним методам для підтримки досягнутого результату: наприклад онлайн-спілкуванню з носіями або читання електронних книг з спливаючих перекладом.

Матриця завдань для просування інтернет-магазину

Матриця завдань для просування інтернет-магазину

Приблизно також виглядає ситуація і з просуванням інтернет-магазину. Інтернет-магазин без якісних описів до товарів, без фотографій і відеоогляди, без внутрішньої оптимізації і відпрацьованого юзабіліті, навіть опинившись якимось дивом в топі пошукових систем, скотився б в нуль через повальних відмов користувачів, відразу ж пішли з сайту.

Необхідно планувати стратегію просування, враховуючи ефективність і можливості сучасних інструментів інтернет-реклами, а також воронку продажів і життєвий цикл клієнта:

Дізнався: користувач десь побачив рекламний банер або статтю про товари, що пропонуються Вашим інтернет-магазином, його щось зацікавило і змусило перейти на ваш сайт або вбити його назву в в рядку пошуку. Або, наприклад, у користувача виникла проблема (зламався холодильник), він шукає собі новий в пошуковику або на торгових майданчиках з найкращим співвідношенням ціни і якості.

Прийшов: відвідувач сайту прийшов на посадкову сторінку і побачив те, що шукав (інакше відразу піде), а далі став читати про товар, про проблеми, які він вирішує, про можливості, які дає (тут вам на допомогу статті з блогу, інфографіка, відео, порівняльні огляди і пропозиція підписатися на розсилку). На цьому етапі дуже важливо створити максимально комфортні умови перебування відвідувачів на сайті: релевантна корисна інформація, адаптивний дизайн, корзина покупок, список відкладених товарів, структура каталогу, блоки знижок і перехресних продажів.

Оформив замовлення: за статистикою тільки 1-3% відвідувачів оформляють замовлення, заповнюючи всі необхідні поля, залишаючи контактні дані, вбиваючи купон на безкоштовну доставку і чекаючи підтвердження замовлення. Або замість оформлення замовлення на сайті можуть по-старому зателефонувати і оформити замовлення через кол-центр.

Купив: покупець вибере оптимальний варіант доставки і оплати, прийме своє замовлення у кур'єра або забере в пункті самовивозу, протестує і, якщо добре попросити, залишить відгук про товар і обслуговуванні, а потім порекомендує знайомим і повернеться до вас за покупками. Або, навпаки, залишиться незадоволений товаром і сервісом, можливо, залишить негативний відгук і більше до вас ніколи не повернеться.

Умовно, просування сайту з боку інтернет-магазину можна розділити на наступні етапи:

  • Ресурс - створення, наповнення та оптимізація акаунтів в соцмережах, Лендінзі, сайтів інтернет-вітрини або інтернет-магазину.
  • Аналітика - установка і настройка лічильників, цілей.
  • Охоплення та залучення трафіку - настройка utm-міток, залучення користувачів на сайт за допомогою різних видів інтернет-реклами.
  • Робота з потенційними покупцями на сайті - забезпечення комфортного перебування користувача на сайті через корисний контент, адаптивний дизайн, перелинковку і блоки схожих і супутніх товарів, таблиці порівняння, калькулятори, відеоролики і т.д.
  • Лідогенераціі - розробка унікальної торговельної пропозиції, рекламних акцій і бонусних програм, створення форм захоплення для конверсії відвідувача в покупця (мета - максимум) або в передплатника (мета - мінімум).
  • Продажі - обслуговування покупців, комплектація, доставка, прийом платежів, тригерні розсилки, допродажу і т.д.
  • Утримання - регулярні розсилки, програма лояльності, корисний контент в блозі і соціальних мережах, акції і розпродажі.

Якщо застосувати матрицю завдань до просування інтернет-магазину, то вийде приблизно ось така таблиця:

Далі в матеріалі ми розглянемо кожен з блоків матриці і в кінці спробуємо скласти план просування інтернет-магазину меблів і аксесуарів для інтер'єру.

Створення сайту інтернет-магазину

Перед створенням інтернет-магазину для розуміння специфіки ніші необхідно провести аналіз сайтів і маркетингової активності конкурентів: обсяг трафіку, кількість передплатників, залученість аудиторії в соцмережах, асортимент, структура каталогу, відгуки в інтернеті, рівень цін і сервісу і т.д. Дуже важливо постійно моніторити конкурентів, щоб бути в тренді або навіть на крок попереду них.

Про те, як створити сайт і відкрити інтернет-магазин , Ми докладно писали в блозі. Прочитавши статті по посиланнях, Ви зможете для себе точно вирішити, який інтернет-ресурс Вам допоможе швидко і ефективно почати продавати, будь це сторінка в соціальних мережах, Лендінгем, сайт інтернет-магазину на SaaS-платформі або сайт, розроблений індивідуально для Вас.

Налаштування аналітики

Налаштування аналітики

Щоб аналізувати ефективність ваших дій, каналів залучення покупців і інструментів продажів, необхідно налаштувати аналітику:

  • Відразу після створення продає ресурсу необхідно налаштувати основні системи аналітики: Яндекс Метрика (для відстеження трафіку з органічного пошуку Яндекса і контекстної реклами в Яндекс Директ) і Google Analytics (для відстеження трафіку з органічного пошуку Google і контекстної реклами в Googlе AdWords) (в ідеалі - обидві). Це дозволить Вам дізнатися своїх відвідувачів ближче: по яких посиланнях вони прийшли до Вас на сайт, з якого джерела, з яких пристроїв і браузерів вони переглядають сайт, як поводяться на сайті, на які сторінки переходять і по яких посиланнях клацають, які сторінки у них викликають складності, а які сприяють конверсії.
  • У системах аналітики можна налаштовувати цілі , Щоб потім розуміти, скільки відвідувачів сайту здійснили цільове дію (заповнили форму заявки, залишили контакти, оформили замовлення, замовили зворотний дзвінок і т.д.) використовуючи цей параметр, ви зможете порівнювати ефективність рекламних кампаній і джерел трафіку, орієнтуючись не на кількість відвідувачів , а на якість лидов.
  • Будь-які посилання на сайт інтернет-магазину, розміщені на сторонніх ресурсах, потрібно позначати utm-мітками за допомогою сервісів генерації utm-міток , Щоб системи аналітики могли відстежити, з якого джерела прийшов покупець і замовив у вас товар.
  • Аналіз юзабіліті і SEO-аудит сайту інтернет-магазину покаже, які є недоліки і як їх виправити: зібрати семантичне ядро, оптимізувати тексти під популярні запити, позбутися дублів сторінок, налаштувати сторінку 404 помилки, забезпечити перелинковку, проставити унікальні і релевантні мета-теги до кожної сторінки і атрибут alt для картинок. детально про SEO-оптимізації , навігації і мета-тегах ми писали раніше в окремих матеріалах.
  • Ваші дії в соцмережах також необхідно аналізувати: рейтинг постів, залученість передплатників, кількість лайків, коментарів і репоста - це корисна інформація для ведення сторінок у соціальних мережах. Звіти по географії, часу активності передплатників, статтю, віком, інтересам - все це допоможе зорієнтувати контент під цільову аудиторію. Але важливіше також знати, скільки продажів ваші передплатники приносять інтернет-магазину. Звіт по переходах з соцмереж в зв'язці з досягненням цілей на сайті дасть зрозуміти, які з них регулярно приводять покупців, а які малоефективні.
  • Обов'язково потрібно стежити за статистикою рекламних кампаній, за кількістю і вартістю кліків, конверсією оголошень і ключових слів, щоб вчасно відключити неефективні.

На початковому етапі, коли ви тільки задумалися над налаштуванням аналітики, реалізуйте у себе хоча б перші три пункти: лічильники, цілі і УТМ-мітки - на все про все Вам потрібно пару днів. Але аналізувати всю діяльність інтернет-магазину потрібно постійно, починаючи з моменту старту. Тому відведіть хоча б 1 день в місяць для глибокої аналітики і перегляду всіх звітів, результатом яких буде внесення коригувань в маркетинговий план заходів з просування інтернет-магазину.

залучення трафіку

залучення трафіку

Ось тут через велику кількість способів залучення клієнтів Ви можете розгубитися і розтратити гроші даремно. Тому рекомендуємо почати з найшвидших і ефективних методів залучення покупців, щоб на дохід від них розвивати інші канали та інструменти. У Білорусі найпопулярнішими і ефективними методами залучення покупців в інтернет-магазин є торгові майданчики, контекстна реклама і таргетинг в соцмережах.

  • контекстна реклама (В результатах пошуку і рекламних мережах) - мабуть, найшвидший спосіб отримати перших покупців. На те, щоб розібратися в рекламному кабінеті Яндекс Директ і Google Adwords (Дивіться покрокове керівництво настройки рекламної кампанії по посиланнях), підібрати рекламні пошукові запити, підготувати текст і ілюстрації до рекламних оголошень Вам потрібно від 3 до 5 днів, а далі залишиться поповнити рахунок і стежити за ставками та конверсією. Якщо Ваш ресурс зроблений якісно, ​​трафік на сайт і поведінкові характеристики будуть давати хороші показники для пошукових систем.
  • Розміщення вашого асортименту на торгових майданчиках з оплатою за кількість позицій в прайсі або перехід на ваш сайт принесе Вам швидку віддачу у вигляді замовлень. Адже понад 40% білорусів, згідно з дослідженням торгового майданчика KUPI.TUT.BY, вважають за краще вибирати товари не на сайтах інтернет-магазинів, а на торгових майданчиках, де представлений величезний вибір товарів від сотень інтернет-магазинів, є зручні фільтри підбору і порівняння товарів, відгуки про магазинах.
  • Таргетингової реклама в соціальних мережах дозволить направити вашу рекламну пропозицію на цікавий Вам сегмент аудиторії, який можна задати за допомогою показників: стать, вік, регіон проживання, сімейний стан, рівень доходу, онлайн-звички, інтереси, участь в спільнотах і т.д.
  • Пошукове просування через внутрішню оптимізацію сайту і зростання посилального оточення допоможе Вашій інтернет-магазину просунутися в пошукових системах, що стабільно буде приводити покупців в інтернет-магазин. Цей спосіб просування дає результати нешвидко, але і ефект має довгостроковий, на відміну від інших видів реклами.
  • Крауд-маркетинг - це залучення покупців за рахунок залишення відгуків і коментарів про товари на форумах, в соціальних мережах. Причому відгуки можуть бути в різних жанрах, аж до сюжетних історій, як, наприклад, чудо-колготки з нервучкого волокнами допомогли отримати роботу мрії або вийти заміж.

Робота з відвідувачем на сайті інтернет-магазину

Робота з відвідувачем на сайті інтернет-магазину

Підприємці-початківці іноді помиляються, прирівнюючи відвідувачів сайту до покупців. Адже є ще мільйон причин, за якими відвідувач піде з сайту інтернет-магазину, так і не заповнивши форму замовлення. І тільки 1-2% трафіку, як правило, конвертується в продаж. Для збільшення продажів і відсотка конверсії, Ви повинні працювати з клієнтом на сайті.

  • Додано на сайті можлівість замовити зворотнього дзвінок : Клієнтові залиша вбити свой номер и чекати безкоштовної консультації по товару. Для Вас це можлівість отріматі продажів за рахунок кваліфікованої консультації менеджера и поповніті свою клієнтську базу для повторного продажів.
  • Такоже на сайті Корисна мати онлайн-консультант, Який поможет клієнту відразу ж отріматі ВІДПОВІДІ на питання про товар, без дзвінків и Електрон листів, а Вам - Показати свою обізнаність про товар и конвертуваті користувача в покупця. У неробочий час онлайн-консультант працює в режімі листи на електронну пошту, что такоже дозволити Вам поповніті базу передплатніків.
  • Підписка на розсилку - це наскрізні або спліваючі форми підпіскі, в якіх Ві можете обіцяті знижку, безкоштовна доставку, мінімальну суму на Першу покупку або корисний матеріал за залишенню контактних Даних. Если Ваша розсилка буде Досить корисна и переконливим, читачі будут купуваті самє у Вас. Трігерні Розсилка Вам допоможуть управляти жіттєвім циклом клієнта: надсилати на пошту товари з кінутої кошика, дякувати за замовлення, повідомляті про статус замовлення, просити покупця Залишити відгук и налаштовуваті чітку сегментацію по перевага КЛІЄНТІВ.
  • Блог інтернет-магазину - це ще один способ Залучення покупців на сайт за рахунок Залучення покупців з пошукових систем з інформаційних пошукових запит, зростання довіри до продукту и Вашої компании, создание іміджу експерта у Вашій ніші. Інтернет-магазини з блогом відрізняються від других Краще Показники Глибина перегляду сторінок и годині, проведеного на сайті. Читання порівняльніх оглядів та інструкцій з использование, переглядання фотографій и відеороліків допомагає корістувачеві Прийняти решение про покупку. Якісний контент на сайті інтернет-магазину можна використовувати для залучення покупців через поштові розсилки та публікацію анонсів в соціальних мережах.
  • Товарні рекомендації, знижки та фільтри підбору товарів на сайті інтернет-магазину також дозволять спростити шлях користувача до здійснення покупки. Рубрики зі знижками, блоки з супутніми, аналогічними і тільки що переглянутих товарами, фільтри за кольором, розміром, призначенням та інші характеристики, сортування по ціні, рейтингу, популярності допомагають покупцеві визначитися з конкретною моделлю і зробити замовлення саме у вашому магазині.

лідогенераціі

лідогенераціі

Вам варто продумати і протестувати ті фішки, які змушують покупця зробити покупку саме в Вашому інтернет-магазині.

  • Унікальна торгова пропозиція - це те, чим Ваш магазин відрізняється від конкурентів. Низькі ціни, кваліфіковані співробітники і швидка доставка вже навряд чи можуть служити досить хорошим УТП. А ось якщо Ви торгуєте м'якими меблями і надаєте гарантію безкоштовної переобівкі дивана через 3 роки (в разі будь-яких ушкоджень), то диван замовлять швидше у Вас, ніж у Ваших конкурентів.
  • Акції та знижки - це, мабуть, самий поширена і ефективна механіка лідогенераціі в електронній комерції. Начебто і товар не потрібен, так би і не глянув, але раз зі знижкою - дайте два! Уникайте використання аналогічних розпродажів зі знижкою 10-15-20-50%. Покупці звикають до знижок, і після 20-відсоткової знижки вже не куплять з 15-відсотковою. І Вам доведеться весь час знижувати маржу з кожного продажу. Акції бувають різні: знижка 50% на другу пару, третій товар безкоштовно, при покупці подарунка упаковка безкоштовно, до кожної покупки секретний бонус - і так далі.
  • Списки відкладених і очікуваних товарів - якщо у покупця в даний момент немає грошей або товару зараз немає на складі, ці блоки допоможуть Вам утримати покупця і продати йому цей товар з відстрочкою.

Після аналітики поведінки користувачів на сайті і звітів по конверсії можуть виникнути питання: чому користувачів багато, а продажів - мало? Перегляд звітів Вебвізор Яндекс Метрики дасть Вам зрозуміти, які блоки викликають проблеми у користувачів: занадто довга форма замовлення, туманне опис товару, жорсткі умови доставки та оплати і т.д. Після з'ясування вузьких місць необхідно буде попрацювати над юзабіліті окремих блоків і сторінок або провести редизайн сайту і знову протестувати конверсію.

Обробка лідів і утримання клієнтів

Обробка лідів і утримання клієнтів

Після отримання замовлення Вам необхідно відпрацювати з покупцем так, щоб йому захотілося це повторити. Адже повторні замовлення інтернет-магазину обходяться практично безкоштовно, на відміну від продажів по рекламі, таргетингу або ремаркетингу.

  • Обробка лідів - передзвін клієнту, уточнення замовлення, комплектація, відправка, доставка і вручення товару покупцеві - все це повинно проводитися ввічливо, компетентно, вчасно і без помилок. Але в будь-якій справі бувають проколи: не той товар, не той колір, подряпина, затримка доставки і т.д. У цьому випадку Ваш персонал повинен бути навчений роботі з негативом і погашення невдоволення, щоб клієнт залишився Вам вірний і продовжував замовляти тільки у Вас: вибачення, подарунки, заміни товару, безкоштовна доставка, знижка на наступне замовлення і так далі.
  • Бонусна програма - якщо при підписці на розсилку клієнт вже отримав перші 10 рублів на рахунок, то на повторні замовлення він може отримувати секретні промо-коди, анонси розпродажів або корисні поради по використанню Ваших товарів.
  • Допродажу - під час обробки замовлень, перезванівая клієнту для уточнення замовлення і адреси доставки, Ви можете допродати аксесуари. Наприклад, якщо в інтернет-магазині сантехніки замовляють ванну, то до речі буде запропонувати ще й сифон, а якщо підвісний унітаз - то інсталяцію та механізм плавного опускання обідка унітазу.
  • Тригерні розсилки - це розсилки, які запускаються будь-якою дією клієнта: замовлення - лист з подякою за замовлення і номером замовлення; відкладений товар прибув на склад - повідомлення про появу очікуваного товару; термін використання товару клієнтом добігає кінця - нагадування про закінчення терміну і пропозиції замовити новий товар.

Зрозуміло, всі ці механізми запустити одночасно практично неможливо, тому варто розробити покроковий план реалізації стратегії просування інтернет-магазину.

Робоча схема просування інтернет-магазину меблів

Робоча схема просування інтернет-магазину меблів

Ми склали приблизний план робіт по просуванню інтернет-магазина, починаючи зі старту і до етапу стабільної роботи.

аналізуємо конкурентів

Аналіз сайтів і маркетингових заходів конкурентів - зберіть дані по кожному критерію:

  • Можливостям сайтів (наявність кошика, товарних блоків, форми підписки на розсилку, онлайн-консультанта, зворотного дзвінка, мобільної версії, структури каталогу, якісних текстів і фотографій, блогу, відгуків про товари і т.д.);
  • Специфіці самих інтернет-магазинів (асортименту, постачальників, цін, платежів, способів доставки, складських запасів і т.д.);
  • Способів їх просування (акції, знижки, рекламні кампанії, місце в пошуковій видачі, маркетингові ходи, ведення соцмереж, поштові розсилки і т.д.).

Збережіть для себе найкращі ідеї і приклади їх реалізації. При створенні нового інтернет-магазину Ваше завдання мінімум - бути не гірше конкурентів. На старті стати краще і запустити всі ці фішки нереально, але в створюваному Вами сайті план їх реалізації повинен бути передбачений.

формуємо УТП

Щоб створити успішний бізнес, мало бути не гірше за інших, потрібно бути краще. Чим? Наприклад, при покупці меблів у Вашому інтернет-магазині Ви можете пропонувати покупцеві дизайн-проекти або колажі інтер'єрів з даними диваном, столом або кріслом (на основі товарів з Вашого каталогу), щоб клієнту було легше зорієнтуватися в стилістичному вирішенні або колірній гамі.

залучаємо покупців

залучаємо покупців

  • Для ефективної лідогенераціі встановіть онлайн-консультант, форму замовлення зворотного дзвінка і форму підписки на розсилку. Обіцяйте надіслати каталог товарів, покрокову інструкцію по збірці, корисні поради з облаштування інтер'єру, секрети по миттєвого перевтілення інтер'єру і т.д. Чи не готових купити прямо зараз ви зможете закрити на покупку за допомогою грамотного e-mail-маркетингу.
  • Включаємо контекстну рекламу по найбільш маржинальним тематика і відповідним пошуковим запитам. У роботі по розширенню охоплення варто розмістити свої товари на найпопулярніших торгових майданчиках байнета . Завести акаунти в популярних соціальних мережах, оформити їх, наповнювати контентом і підключити таргетингової рекламу Ваших товарів по регіону доставки.
  • На етапі аналітики потрібно переглянути звіти і скорегувати контекстну рекламу: неефективні оголошення та запити видалити.
  • Створюємо корисний контент в описах товарів і в блозі інтернет-магазину. Саме якісним і корисним контентом сайт сам просуває себе в пошукових системах і призводить Вам відвідувачів. Ідеями для контент-плану інтернет-магазину меблів ми ділилися в матеріалі про контент-маркетингу в цілому.
  • Для комфортного перебування відвідувачів на сайті регулярно оновлюйте контент і відомості про товар, зв'яжіть тематично близькі сторінки взаємними посиланнями, проставляйте до опублікованими сторінками мета-теги, які впливають на формування сниппета Вашого інтернет-магазину в пошуковій видачі. Чемно просите клієнтів писати відгуки про Ваші товари просто так чи за знижку на наступну покупку.

Для обробки заявок Вам може знадобитися менеджер, який зможе дати професійну консультацію про товар і допродати супутні товари.

Приклад плану поетапного просування меблевого інтернет-магазину

##

Рекламний інструмент

плюси

мінусі

аналіз

Особливості

1

Наповнюємо якісними описами і ілюстрації товари в розділі «Комоди»

  • Найбільш дешевий спосіб просування.
  • Довговічний ефект.
  • Швидкий ефект в плані конверсії за існуючими джерелами трафіку.
  • Відкладений ефект в плані залучення органічного пошукового трафіку
  • Відстежуємо позиції і трафік з певною моделлю товарів
  • Просимо користувачів залишити відгуки про моделях

2

Запускаємо контекстну рекламу «на пошуку» в Яндекс Директ / Google Adwords по тематиці «Комоди»

  • Швидкий ефект.
  • Оплата за переходи.
  • Є ефект, поки на рахунку є гроші.
  • Utm-мітки.
  • Мети.
  • Вартість переходу.
  • Вартість конверсії.
  • Відстежуємо конверсії та замовлення.
  • Ефективного витрачання бюджету.
  • Аналіз ефективності пошукових запитів.
  • Аналіз ефективності оголошень.
  • Коригування бюджетів і ставок.

3

Включаємо торгові майданчики по тематиці «Комоди»:

  • Швидкий ефект.
  • Оплата за переходи або присутність в тематично розділі.
  • Є ефект, поки на рахунку є гроші.
  • Відстежуємо дзвінки і конверсії.
  • Стежимо за репутацією магазину на торгових майданчиках.
  • Просимо покупців залишити відгуки про магазин на торгових майданчиках.

4

Оптимізуємо SEO-теги і опису в розділі «Комоди»

  • Найбільш дешевий спосіб просування.
  • Довговічний ефект.
  • Відкладений ефект.
  • Відстежуємо позиції і трафік.
  • Аналізуємо пошукові запити.
  • Коригуємо SEO-теги і опису розділів.

5

Створюємо акаунти в соціальних мережах.

  • Невеликі трудовитрати.
  • Потрібно спілкуватися з аудиторією в соцмережах, давати їй цікавий контент.
  • Аналіз залученості.,
  • Переходів на сайт з соцмереж.
  • Соцмереж багато: краще зробити акцент на ті, де мешкає цільова аудиторія.

6

Готуємо контент-план для блогу.

  • Залучення покупців з пошукових систем.
  • Пошукове просування сайту в цілому.
  • Трудовитрати.
  • Трафік на сторінки блогу.
  • Відстеження переходів і покупок з блогу.
  • Реально корисний для користувачів контент, не SEO-статті.

7

Готуємо статтю для блогу за тематикою «Вибору комода».

8

Підключаємо ремаркетинг і ретаргетінг в Яндекс Директ / Google Adwords по тематиці «Комоди».

  • Швидкий ефект.
  • Оплата за переходи.
  • Є ефект, поки на рахунку є гроші.
  • Utm-мітки.
  • Мети.
  • Вартість переходу.
  • Вартість конверсії.
  • Відстежуємо конверсії та замовлення.
  • Ефективного витрачання бюджету.
  • «Наздоганяємо» відвідувачів магазину, які не вчиняли покупку.

9

Включаємо таргетингової рекламу Вктонтакте по тематиці «Комоди».

  • Швидкий ефект.
  • Є ефект, поки на рахунку є гроші.
  • Utm-мітки.
  • Мети.
  • Вартість переходу.
  • Вартість конверсії.
  • Відстежуємо конверсії та замовлення.
  • Ефективного витрачання бюджету.
  • Коригуємо рекламні оголошення і націлювання.

10

Встановлюємо форму підписки на сайт.

  • Формування лояльності потенційних покупатлей.
  • Стимулюємо повторні продажу і допродажу.
  • «Прогрівання холодних» клієнтів.
  • Висока рентабельність вкладень в email-маркетинг.
  • Відкладений ефект.
  • Підготовка контенту для електронної поштової розсилки.
  • Тестуємо ефективність різних варіантів листів: оформлення, контент.
  • Відстежуємо конверсії та замовлення.
  • Видаляти не активних передплатників.
  • Налаштовуємо автоматичну бесіду.
  • Ділимося статтями з блогу.

11

Збираємо адреси електронної пошти відвідувачів і покупців оформили замовлення.

12

Проводимо електронні поштові розсилки.

Повторюємо пп. 1-9 по розділах каталогу інтернет-магазину згідно наявних пріоритетів, виходячи з прибутковості тематик, затребуваністю, широти асортименту, сезонності і т.д.

Розвиваємо інтернет-магазин

Як тільки Ви почали отримувати виручку, пора задуматися про місце Вашого інтернет-магазину на ринку, імідж і впізнаваності бренду.

  • На даному етапі на сайті можна реалізувати всі ті пункти, які були знайдені у конкурентів і відзначені як обов'язкові для Вашого сайту. Плюс якісь фішки, придумані або підглянуті на зарубіжних сайтах. Наприклад, онлайн-планувальник приміщення і розстановки меблів на основі Вашого каталогу.
  • Добиваємося максимального часу перебування відвідувача на сайті, середнього чека і рівня конверсії за рахунок якісного опису товарів, матеріалів в блозі, закликів до дії, онлайн-консультанта і т.д.

Будь-який бізнес вимагає постійного розвитку . Життєво необхідно:

  • пробувати працювати з усіма сучасними інструментами залучення і утримання клієнтів;
  • знаходити найбільш ефективні у Вашому сегменті ринку;
  • постійно аналізувати і підвищувати ефективність використовуваних каналів;
  • стежити за існуючими тенденціями і впроваджувати на сайті інструменти, що дозволяють підвищувати конверсію і кількість лояльних покупців.

Після аналітики поведінки користувачів на сайті і звітів по конверсії можуть виникнути питання: чому користувачів багато, а продажів - мало?
Чим?