Навигация по сайту

Популярные статьи

Як скласти семантичне ядро ​​сайту. Ключові слова сайту, оптимізація сайту під ключові слова

  1. Підбір ключових слів.
  2. Розширення списку ключових слів і складання семантичного ядра.

Як ви знаєте, пошукова оптимізація сайту і його просування спрямовані на підвищення «видимості» сайту в пошукових системах за певними (цільовим для сайту) пошуковим запитам

Як ви знаєте, пошукова оптимізація сайту і його просування спрямовані на підвищення «видимості» сайту в пошукових системах за певними (цільовим для сайту) пошуковим запитам. Одна з перших завдань при оптимізації сайту - це правильне визначення найбільш важливих пошукових запитів або, як кажуть профі, складання семантичного ядра (на Заході, найбільш часто, вживемо термін «keyword list» - список ключових слів).

Складання семантичного ядра, завдання досить важлива і непроста. Від правильності підбору ключових слів залежить, наскільки цільовими будуть переходи з пошукових систем на просувний сайт.

Підбір ключових слів.

При підборі ключових слів, необхідно з'ясувати, які пошукові запити можуть використовувати користувачі (ваші потенційні клієнти) в пошуках того, що пропонує ваш сайт. Підбирайте слова, які дадуть можливість вирішити завдання користувача пошукової системи.
Наприклад, якщо ваш сайт є інтернет-магазином подарунків (найрізноманітніших за ціною), то ключові слова можуть бути:

  • подарунок
  • подарунки
  • магазин подарунків
  • сувеніри
  • купити подарунок
  • подарунки Київ
  • замовлення подарунків
  • підібрати подарунок
  • подарунок на (+ традиційні свята)

ну, і так далі ...

Однак, якщо ваш інтернет-магазин пропонує тільки дорогі ексклюзивні подарунки, варто в першу чергу звернути увагу на слова:

  • дорогі подарунки
  • ексклюзивні подарунки
  • ділові подарунки
  • дорогі подарунки Київ
  • подарунок начальнику
  • магазин подарунків

Справа в тому, що запит «подарунки» досить загальний. Людина, яка шукає саме ексклюзивний подарунок, навряд чи знайде його при переході в інтернет-магазин звичайних подарунків. Тобто, якщо ваш сайт пропонує унікальні послуги або товари, в першу чергу звертайте увагу і шукайте ключові слова, які приведуть вам саме потенційних клієнтів. Такі відвідувачі будуть цільовими для вашого сайту, що підвищить рівень конверсії, тобто співвідношення необхідних вам дій (замовлень, дзвінків з сайту, продажів) і загальної кількості відвідувачів сайту.

При підборі семантичного ядра, не варто включати в нього ключові слова, які не є відповіддю на запит користувача і приведуть його на сторінку, де він не зможе знайти відповідь для себе. Наприклад, якщо ваш сайт пропонує послуги подобової оренди квартир, то сайт не варто просувати по запиту «продаж квартир». Помилково вважати, що додаткові вкладення в просування за запитом «продаж квартир» принесе щось, крім нецільового трафіку. Крім того, для просування по запиту «продаж квартир» потрібно буде відредагувати мета-теги просуваються сторінок, тим самим «розбавивши» цільові ключові слова.

Важливо пам'ятати: просування нецільових ключових слів, як правило, не виправдовується економічно.

Розширення списку ключових слів і складання семантичного ядра.

Якщо на першому етапі складання семантичного ядра ми створюємо фундамент для семантичного ядра, то далі, отриманий список ключових слів потрібно розширити. У цьому можуть допомогти кілька інструментів від пошукових систем:

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

http://adstat.rambler.ru/wrds/

http://wordstat.yandex.ru/

Дані інструменти допоможуть розширити список ключових слів (за допомогою асоціативного пошуку) і побачити орієнтовна кількість запитів (або показів) в місяць по ним.

Після розширення списку ключових слів, проводиться остаточне вивчення їх на предмет відповідності змісту сайту, який просувається і оцінка частоти запитів (показів) в пошукових системах за обраними ключовими словами.

Практика показує, що для семантичного ядра варто підбирати не менше 10 ключових фраз або слів.

Після підбору семантичного ядра, ключові слова необхідно розподілити по сторінках web-сайту - вибрати так звані «точки входу». Тобто, потрібно визначити на які саме сторінки сайту будуть вести ті чи інші вибрані ключові слова. Потім, потрібно оптимізувати станиці сайту під задані ключові слова.

Про методи підбору найбільш релевантних (відповідних) сторінок і їх оптимізації під ключові слова буде розказано в одній з наступних статей. Залишайтеся з нами.