Навигация по сайту

Популярные статьи

Як створити і розкрутити блог, порушуючи всі правила

  1. Правила блогинга, які я порушую

За минулий 2016 рік відвідуваність мого блогу re-self.ru склала 1 300 000 унікальних відвідувачів з урахуванням, що у мене вийшло всього 6 (шість!) свіжих матеріалів. А сумарна аудиторія проекту (перерахунок всіх передплатників і учасників спільнот) - 250 000 чоловік. Кожна зі статей отримала більше 1000 перепис в соціальних мережах (а інші і від 10 тисяч).

Я блогер, письменник і організатор ретрітов. Але є у мене хобі - «шаманський маркетинг». Я уважно вивчаю, як повинен будуватися авторський проект, розбираю кейси, дивлюся інструменти просування як платні, так і безкоштовні, але роблю все по-своєму, дуже часто свідомо порушуючи «заповіти».

Готова поділитися.

Готова поділитися

Правила блогинга, які я порушую

1. Пост повинен бути на 2-3-х сторінках максимум. Довгі тексти ніхто не читає.

Кожен мій матеріал - це 5-7 ворд-листів 11-м шрифтом. І я пишу лонгріди навмисно.

Коли я тільки починала свій проект, мені попалася фраза одного із західних онлайн-авторів: «Мені не все одно, хто на стільцях переді мною». Ці слова стали для мене девізом, так як працювати на ринку розваг я точно не хотіла.

В епоху кліпового мислення, де вдало знятий котик поб'є по лайкам, перепис і відвідуваності будь найякісніший і потрібний матеріал, я хочу працювати тільки для аудиторії, здатної вчитуватися, виникають і міркувати разом зі мною. Бажання швидких смислів, фастфуд-рад і всіх цих швидкочитання, коли люди на повному серйозі міркують про те, як би книгу не прочитати, а просканувати (що ж це за книга ?!) - нехай знайдуть дискомфорт на моїх сторінках.

До того ж це серйозний письменницький челлендж, який ніколи не дає опустити планку -тримати увагу читача на шести аркушах здатний тільки дуже чіпкий текст.

2. Ваші матеріали повинні виходити регулярно. Не можна робити перерву більше двох тижнів / місяці.

Це хороший і правильний рада, але я тримаюся за іншу ідею: «Кожен мій новий текст повинен бути кращим за попередній». Підгляділа у Бондарчука і повністю поділяю подібний підхід до творчості.

Перерви в оновленні блогу у мене бувають грандіозні - і пару місяців, і півроку. Але це не заважає кожній свіжій статті бити рекорди по відвідуваності на сайті і не заважає аудиторії повертатися до мене навіть після тривалих пауз.

Історія про те, що вас забудуть, якщо ви не будете регулярно оновлюватися, канула в лету в той момент, коли інформаційний потік перевищив нашу здатність його перетравити. Уже давно не апдейти виводять ту чи іншу творчість в фаворити.

3. Тільки одна тема в одному пості, інакше не будуть читати.

Чи може блогер бути письменником? Не тільки фіксувати реальність у своїй розповіді: «що бачу, то і говорю», а й додавати описові етюди, розчинятися в пейзажах і міркувати про форму носа повз пробігає чоловіки, кажучи при цьому про підготовку до марафону? Я вважаю повинен. Кожен блогер повинен прагнути зробити своє слово більш виразним, більш барвистим, більш потужним. Вчитися ховати смисли в образах і залишати недомовленості, а не просто описувати якусь ідею, нехай навіть у нього легкий склад. У майбутньому, на мій погляд, тільки такий підхід до слова забезпечить блогу впізнаваність в море схожих одноденних історій.

4. Колаборація з іншими блогерами, майданчиками і партнерами.

Вважається, щоб розкрутити свій сайт, ти повинен бути в тусовці. Спілкуватися з іншими блогерами, (дивись, згаданий), дружити з редакторами порталів і періодично постачати їм цінний контент. Зовсім круто - якщо тебе помітять редактори відомого глянцю або видавці. Але чомусь ця порада не враховує, що на дворі XXI століття. І вже давно є альтернативний шлях. Так, можна робити все вищеперелічене, але якщо ви це не дуже-то любите, як і я, а віддаєте перевагу провести час за написанням статей для власного блогу або розвитком нового напрямку, то можна піти по дорозі «Соціальні мережі», що я і роблю .

Є величезна кількість спільнот і паблік середньої руки, які за цілком помірні гроші будуть звати і твоїй творчості, анонсувати свіжі матеріали, давати рекомендації, дозволяючи великій кількості нових читачів познайомитися з тим, що ти робиш.

Такий шлях не просто дозволяє існувати без кооперативів, він в корені розгорнув парадигму. Сьогодні не я ходжу по видавництвах, вони самі приходять. Чи не вони мені відмовляють - а я їм, тому що не бачу сенсу в цьому співробітництві - оновлення блогу цікавіше і у всіх сенсах вигідніше. А досвід роботи з видавництвами, на жаль, нічого не приніс в минулому. Приходять і редактори глянцю, і деякі представники онлайн-порталів. Але навіщо все це потрібно блогеру, коли у нього є необмежений вихід до аудиторії? Дещо серйозно змінилося.

5. Приберіть спливаюче вікно, воно всіх дратує.

Якщо те, що ви робите комусь потрібно, ніяке вікно не завадить людині з вами взаємодіяти. І навпаки. Нехай у вас на сайті буде все з голочки, хвиля щоденного інформаційного шуму віднесе бажаного читача далеко від вашого ресурсу, якщо в ньому не було для нього ніякого інтересу. Вікно ні при чому, вся справа тільки в змісті, його якість і користь. А прибрати вікно - це прибрати половину щоденних передплатників, що розсудлива блогер не може собі дозволити.

6. Не дублюйте однаковий контент у всіх соціальних мережах, це обурює аудиторію.

Аудиторія давно розділилася. Кожна людина віддає перевагу своєму канал отримання інформації, відвідуваність сайту зростає від анонсів у всіх соціальних мережах і падає, якщо цього не робити. А створювати унікальні підводки під кожну мережу - марна трата часу, яку продуктивніше витратити на створення нового матеріалу, який буде кращим за попередній.

7. Переходьте в Інстаграм. Блоги вже ніхто не читає.

Ха-ха.

...

Всім затребуваного блогинга :)

саморозвиток # Блогінг # Інтернет

О ж це за книга ?
Чи може блогер бути письменником?
Але навіщо все це потрібно блогеру, коли у нього є необмежений вихід до аудиторії?