Навигация по сайту

Популярные статьи

Як створити прибутковий інтернет-магазин: глобальний guide

 1. Що таке ІМ?
 2. Як запустити інтернет-магазин: 3 види старту
 3. Види запуску (3 види бізнесу)
 4. Етапи створення інтернет-магазину
 5. Перший етап
 6. Другий етап - наповнення сайту контентом
 7. Третій етап - просування.
 8. Як знайти і вибрати свою нішу?
 9. Додаткові сервіси для інтернет-магазинів
 10. Обов'язкові та сучасні технології для інтернет-магазину
 11. Висновки: будуємо інтернет-магазин
 12. Що ж з цього виходить?
 13. Разом, формула ідеального інтернет-магазину

Всі ми робимо покупки в мережі, у багатьох навіть є свої улюблені інтернет-магазини. Що відрізняє хороший сайт з товарами від поганого? Чи є сенс робити акцент на оформленні, або навпаки вкладати більше грошей в просування? Давайте розбиратися разом.

Що таке ІМ?

Інтернет-магазин - сайт, на якому ви можете продавати будь-які товари за допомогою інтернету. Головне: каталог і корзина. Те, що відрізняє ІМ від іншого будь-якого сайту.

Основна функція магазину - продати ваш товар. Відмінними рисами такого виду сайту є:

а) наявність каталогу товарів з фільтрами по його характеристикам.

б) можливість купити товар онлайн, тобто наявність кошика.

Головне - зручність користувача. Тому слід уважно продумати і спроектувати основні елементи сайту: картку товару, каталог і корзину на етапі розробки сайту .

Як запустити інтернет-магазин: 3 види старту

Є 3 види старту інтернет-магазинів, які ми класифікували виходячи з нашої практики.

Види запуску (3 види бізнесу)

 1. Запуск бізнесу з нуля за допомогою інтернету. До цього у вас не було ведення свого бізнесу, але з'явилася ідея.
 2. Бізнес в офлайні і його перезапуск в інтернеті. В цьому випадку у вас вже є досвід в бізнесі, а онлайн виступає як додаткове джерело.
 3. Повторний запуск бізнесу в інтернеті, якому передував невдалий досвід. Тому ви вирішили зробити свій інтернет-магазин з урахуванням проб і помилок, але вже у інших фахівців.

Перше, що ми радимо при запуску бізнесу з нуля - правильно вибрати товари для продажу. Рада, що ми можемо вам дати, якщо ви перебуваєте на стадії вибору ніші: успішним буде тільки ту справу, яку вам цікаво і ви в ньому розбираєтеся.

Якщо у вас є бажаний товар, який ви плануєте продавати, то можете йти далі: розробляти структуру сайту, дизайн і т.д.

Давайте перейдемо до плану створення інтернет-магазину.

Етапи створення інтернет-магазину

Як ми плануємо і вибудовуємо роботу? Для початку ми запрошуємо вас на чашечку чаю або кави до нас в офіс. Ви розповідаєте, що ви хочете, як ви це бачите і які межі мрій. Ми уважно слухаємо вас, а потім вивчаємо тематику і конкурентів. Підсумовуючи вже сказану вами інформацію + нашу аналітику, ви отримуєте готовий бізнес план інтернет-магазину.

Перший етап

Нижче - схема першого етапу створення інтернет-магазину.

 1. Вивчення ніші;
 2. Складання структури сайту на основі отриманих даних і пошукових запитів (карта релевантності);
 3. Складання технічного завдання (документації проекту)
 4. Дизайн;
 5. Верстка;
 6. Функціональна і адміністративна частина сайту.

Зупинимося докладніше на деяких пунктах.

Карта релевантності. Найважливіший етап для вашого майбутнього інтернет-магазину. На її основі ми підбираємо варіанти і опції для товарів на кожну категорію - як користувачі шукають товари: колір, матеріал, бренд і т.д. Далі -складати структуру сайту.

Отже, про карту релевантності - це семантичне ядро, яке в подальшому буде запроваджено в структуру сайту. Власне, з чого все і починається і на основі якої буде зроблений каталог інтернет-магазину.

Семантичне ядро - список ключових фраз, слів, виразів, які просувають ваш сайт. Це те, як користувачі шукають інформацію про ваш товар. Карта релевантності формується на основі цільової аудиторії (потреб, запитів в інтернеті) і на основі неї ми складаємо стратегію подальшого просування в пошукових системах .

Карта релевантності формується на основі цільової аудиторії (потреб, запитів в інтернеті) і на основі неї ми складаємо стратегію подальшого  просування в пошукових системах

Другий етап - наповнення сайту контентом

Дуже важлива подача товару: фото, відео повинні бути якісними. Найкраще згрупувати повністю кілька товарів, ніж створити 100 категорій, де буде представлено по одному товару. Текстовий контент повинен бути унікальним, докладніше про контент можете почитати тут.

Третій етап - просування.

Успішне просування вашого проекту в мережі - тема для окремої статьі.Остановімся лише на основних видах:

  1. Просування в пошукових системах. Комплекс дій, які допоможуть вам бути в ТОП-е пошукових систем за запитами.
  2. Просування в соціальних мережах. Регулярні пости і реклама в Facebook на вашу цільову аудиторію.
  3. Контекстна, медійна, брендовий реклама. Вид маркетингу, спрямований на просування товарів за допомогою комунікації з аудиторією через банерні оголошення, публікація в ЗМІ, створення незабутнього брендингу.
  4. Контент-маркетинг. Створення унікального, інформаційного контенту;
  5. Email-маркетинг. Комунікація між клієнтом і брендом за допомогою Email-розсилки з рекламними, інформаційними або комерційними листами.

Як знайти і вибрати свою нішу?

  1. Ви трохи стали розуміти (якщо не знали до цього), як починається запуск інтернет-магазину. Як бачите його подальше просування дуже важливо. Ми ніколи не "кидаємо" сайт на просторах мережі. Наші замовники отримують інтернет-магазин готовий до просування, а також весь комплекс дій по його подальшому просуванню. Як же, все таки, знайти себе в інтернет-бізнесі? Як ми вже розібралися, якщо у вас не було до цього досвіду ведення підприємництва, то краще почати з менш конкурентних сфер.
  2. Не радимо "стартувати" наприклад, з електроніки. Будьте готові вкладати більше фінансових вкладень в пошукове просування: вам знадобиться більше часу на розкрутку сайту, на вихід в ТОП пошукових запитів. Вартість кліка в контекстній рекламі в таких тематиках теж висока.

Вартість кліка в  контекстній рекламі  в таких тематиках теж висока

Популярні і оригінальні напрямки для старту бізнесу (на основі аналітики на період 2017 роки від ArtWeb)

 • Екотовари (їжа з ферм) і екологічний туризм;
 • Хендмейд косметика (духи, бальзами для губ);
 • Будівництво Екобудинку (за порадою нашого SEO-фахівця);
 • Іграшки та товари для дітей ручної роботи;
 • Нижня білизна на індивідуальне пошиття;
 • Продаж папуг рідкісної породи;
 • Незвичайні аксесуари (пухнасті, дерев'яні, плетені сумки, handmade значки);
 • Меблі і декор для будинку ручної роботи (столи, стільці, шафи);
 • Вегетаріанські торти на замовлення;
 • Колекційні товари (раритетні комікси, постери, вінтажні окуляри);
 • Коли ви визначилися з нішею, то головне показати свій товар з точки зору його самобутності. Підкреслити, що ви робили його вручну, довго збирали, самостійно покращували, є фанатом своєї справи.

Підкреслити, що ви робили його вручну, довго збирали, самостійно покращували, є фанатом своєї справи

! Покупці неусвідомлено тягнуться до товарів, що були створені з любов'ю, і які рідко можна знайти в повсякденності.

Майбутній показник зростання - це ваш асортимент товарів на сайті. Чим докладніше і цікавіше буде подана інформація про товар, тим імовірніше користувач зацікавиться. Всі товари додаються в каталог. Якщо ви дистриб'ютор, то краще зробіть унікальні фотографії товарів, а не ті, які можна зустріти всюди.

Особливо гарні фото товарів, де вони можуть бути задіяні. Наприклад, якщо це подушки, то з різними варіаціями дизайну приміщень. Запчастини машин на тлі іномарки або в строго витриманому брендінгу, елемент одягу (сумка або взуття) вже відразу в повністю готовому вбранні. Додатковим плюсом будуть відеоогляди (розпакування товарів, презентація на відео, 3D відеографія).

Додатковим плюсом будуть відеоогляди (розпакування товарів, презентація на відео, 3D відеографія)

Додаткові сервіси для інтернет-магазинів

Що може підвищити продажі вашого інтернет-магазину? Впровадження додаткових сервісів.

Налагоджена ip-телефонія - це зв'язок (дзвінки) через через інтернет. Ви можете відстежувати обробку заявок вашими менеджерами.

Технічна підтримка. Хто буде відновлювати роботу сайту, якщо на нього буде DoS-атака? Звичайно, тільки ваша техпідтримка, яка повинна вчасно налаштувати роботу інтернет-магазину. І, плюс до всього, це буде ваша особиста супер-команда, швидко усуває будь-які виникли збої.

Бекап - іншими словами резервне копіювання. У вас має бути альтернативне місце для зберігання всієї інформації з вашого інтернет-магазину.

* Глобальні комерційні проекти, такі як інтернет-магазини, перевантажені великими обсягами даних. Щоб з усім цим "впоратися", найкраще перенести базу даних на хмарні сховища. Одним із сучасних видів послуг IT-компаній є надання хмарного сховища. Завдяки цьому ви будете мати доступ до своєї інформації 24/7, в це входить ще і постійна технічна підтримка. Важливо отримати корпоративну пошту під одним доменним ім'ям, якщо ви хочете виводити ваш проект на конкурентоспроможний рівень. Корпоративна пошта підтримує імідж вашої компанії, лояльність + ви можете створювати необмежену кількість акаунтів для ваших співробітників. Все це та інші додаткові можливості може надати сервіс хмарних рішень від CloudBank.

Обов'язкові та сучасні технології для інтернет-магазину

Швидкість завантаження сторінок. Чим швидше прогружаются сторінка, тим краще це впливає на взаємодії клієнта з інтернет-магазином. Гугл віддає перевагу в пошуковій видачі сайтам, які знаходяться в "зеленій зоні". Як прискорити роботу сайту - про це читайте в наших подальших статтях.

Amp-версія сторінок. Для наших клієнтів ми зробили можливість ведення amp-версій інтернет-магазинів (технологія прискорених мобільних сторінок, яку активно просуває Google). AMP-сторінки ранжуються вище інших запитів в пошуку за рахунок того, що відповідають вимогам до швидкої завантаженні і адаптовані під мобільні пристрої.

Хостинг. Від вибору хостингу залежить стабільність роботи вашого інтернет-магазину. Радимо довіряти лише перевіреним компаніям.

Налаштування сервера. Тільки правильні настройки сервера можуть говорити про подальшу безперебійну роботу сайту. Вашій зростаючому проекту повинно вистачати можливостей і ресурсів shared-хостингу.

Зручність. Чи зрозумілий інтерфейс сайту? Чи легко залишати заявку? Скільки кроків потрібно пройти, щоб її залишити? Важливу роль на сайті грає адаптивність і функціональність.

Висновки: будуємо інтернет-магазин

Висновки: будуємо інтернет-магазин

Що ж з цього виходить?

Якщо ви все ще з нами, і дочитали до цього моменту, можемо вас вже привітати. Щоб створити прибутковий інтернет-магазин, для початку потрібно вивчити нішу, настільки, щоб ви могли "вільно плавати" в тематиці. Потім опрацьовується структура сайту. Після цього вам потрібно визначитися з дизайном і функціоналаом, що відповідають цілям сайту. Про оптимальний дизайн для інтернет-магазину ви зможете почитати в окремій статті, а також в нашому блозі "Рекомендації власникам інтернет-магазинів" .

Підведемо підсумки. Щоб ви могли бути впевнені в результаті - звертайтеся до професіоналів. Тільки поетапна робота створить інтернет-магазин, в який хочеться повернутися клієнту знову і знову. Підхід створює магазин? А це і є запорука успіху.

Разом, формула ідеального інтернет-магазину

   1. Продумана структура сайту;
   2. Простий, обов'язково адаптивний дизайн, зручний для користувача функціонал
   3. Висока швидкість завантаження сайту;
   4. Надійний хостинг і правильні настройки сервера;
   5. Великий асортимент і цікавий контент;
   6. Внутрішня SEO-оптимізація.

Що таке ІМ?
Як знайти і вибрати свою нішу?
Що відрізняє хороший сайт з товарами від поганого?
Чи є сенс робити акцент на оформленні, або навпаки вкладати більше грошей в просування?
Що таке ІМ?
Як знайти і вибрати свою нішу?
Як же, все таки, знайти себе в інтернет-бізнесі?
Хто буде відновлювати роботу сайту, якщо на нього буде DoS-атака?
Чи зрозумілий інтерфейс сайту?
Чи легко залишати заявку?