Навигация по сайту

Популярные статьи

Як створити SMM стратегію, яка підірве соціальні медіа

  1. Крок 1. Визначте ключові цілі в SMM стратегії
  2. Крок 2. Проведіть SWOT-аналіз соціальних медіа.
  3. Крок 3. Розробіть контент-стратегію в рамках стратегії SMM
  4. Крок 4. Підготуйте контент-план в рамках SMM стратегії
  5. Крок 5. Аналізуйте і змінюйте SMM стратегію
  6. Як підсумок

Сьогодні вже немає потреби пояснювати, наскільки важливо для бізнесу його присутність в соціальних медіа. Парадигма конкурентної боротьби за клієнта в наші дні змістилася від односторонньої відправки повідомлення безлічі адресатів, як це було в outbound маркетингу, в сторону персоніфікованих, інтерактивних комунікацій, які притягують цільову аудиторію до бренду.

До ключових факторів успіху маркетингової стратегії бізнесу тепер належить і те, наскільки глибоко він інтегрований в сучасні канали комунікації. Знайти нових клієнтів, підвищити лояльність існуючих, стати експертом в галузі, до думки якого прислухаються і довіряють - всього цього можна досягти при виборі правильної стратегії просування в соціальних медіа.

Просто створити фан-сторінки в популярних соціальних медіа вже не досить. Без чіткої SMM стратегії ви не досягнете необхідного рівня залучення аудиторії для підвищення рівня продажів.

Щоб витягти максимум з inbound маркетингу, ваша SMM-стратегія повинна пройти через наступні етапи:

● Визначте ключові цілі в SMM стратегії

● Проведіть SWOT-аналіз соціальних медіа

● Розробіть контент-стратегію в рамках стратегії SMM

● Підготуйте контент-план в рамках SMM стратегії

● Аналізуйте і змінюйте SMM стратегію

Крок 1. Визначте ключові цілі в SMM стратегії

З планування починається будь-який довгостроковий проект. Соціальні медіа - не виняток. Без зрозумілої ідеї, визначення чітких і досяжних цілей нічого не вийде.

Різні цілі вимагають різного підходу до їх досягнення. Наприклад, якщо вашою метою є підвищення рівня довіри клієнтів, то це має на увазі зовсім інший підхід, ніж якби вашою метою було отримати 30% конверсію серед передплатників.

Почніть з опису трьох ключових цілей, які ви плануєте досягти за допомогою соціальних медіа

Оцініть їх за критеріями SMART. Вони повинні бути конкретними, досяжними, релевантними, значущими і вимірними.

Особливо важливий останній параметр - вимірність. Без нього ви не зможете відслідковувати прогрес у досягненні глобальних і проміжних цілей вашого бізнесу, які позначені в SMM стратегії. Щоб визначити, наскільки мета вимірна - задайте собі питання "Мета досягнута частково або повністю?". Якщо ви занурилися в багатогодинне роздум, але так і не змогли відповісти конкретно, то це означає мета не піддається точному виміру.

Також дуже важливим є те, щоб цілі в SMM стратегії були пов'язані з вашими стратегічними цілями в бізнесі. Вони обов'язково повинні перетинатися в галузі продажів і маркетингу.

Три глобальні цілі вашої SMM стратегії:

Крок 2. Проведіть SWOT-аналіз соціальних медіа.

На цьому етапі вам необхідно зрозуміти, хто на поточний момент взаємодіє з вашим брендом в соціальних медіа і наскільки ця аудиторія відповідає вашому цільовому ринку, в яких соціальних медіа присутня ваша цільова аудиторія, які соціальні мережі використовують ваші конкуренти. Ви повинні проаналізувати і об'єктивно оцінити свої сильні і слабкі сторони і зіставити їх можливостям і гроз з боку конкурентів.

Куди б ви не хотіли йти, спочатку вам необхідно зрозуміти, де ви перебуваєте зараз

Проведіть аудит. Почати необхідно з перевірки офіційних і неофіційних представництв вашого бренду в соціальних медіа. Це можуть бути фан-сторінки, сторінки з відгуками колишніх співробітників, шкідливі сайти, які видають себе за офіційні. Перевірте ці сторінки, щоб побачити як багато у вас фоловерів, наскільки висока їх активність, який тон повідомлень щодо вашого бренду.

Проведіть опитування. Якщо ваш бізнес ще не присутня в соціальних медіа, тоді першим ділом ви повинні проаналізувати і визначити критерії для вибору соціальних мереж. Проведіть опитування серед ваших клієнтів і ви дізнаєтеся яким соціальним медіа вони віддають перевагу.

Важливо використовувати отриману інформацію в зв'язці з соціально-демографічними даними.

Важливо використовувати отриману інформацію в зв'язці з соціально-демографічними даними

Проведіть моніторинг представництв ваших основних конкурентів в соціальних медіа. Оцініть свої сильні сторони і порівняйте їх з конкурентами.

Оцініть свої сильні сторони і порівняйте їх з конкурентами

Крок 3. Розробіть контент-стратегію в рамках стратегії SMM

Тепер, коли ви зібрали необхідну інформацію, ви зможете відповісти на питання "Як?", "Кому" і "Де?". Залишилося відповісти на питання "Що?". Це ключовий елемент вашої комунікації з аудиторією.

Розуміння айдентики вашого бренду - це ключ і до розуміння виду контенту, джерелом якого повинен стати ваш бренд. Контент-маркетинг має сприяти формуванню та сприяти розвитку унікального, індивідуального образу бренду.

Контент-маркетинг має сприяти формуванню та сприяти розвитку унікального, індивідуального образу бренду

Як створити контент-стратегію, яка допоможе вашому бренду зробити гіперпросторовий стрибок в галактику обожнювання, можна дізнатися в нашій статті "Як створити контент-стратегію, яку будуть обговорювати"

Крок 4. Підготуйте контент-план в рамках SMM стратегії

Ваше завдання - створювати та публікувати контент, який по-перше, буде цікавий читачеві, по-друге, сприятиме досягненню цілей SMM стратегії. Контент, який ви публікуєте, повинен віддзеркалює інтереси аудиторії, для якої ви його публікуєте. А ще звички, поведінку і мотивацію.

Inbound маркетинг - це нескінченний експеримент. Тільки досвідченим шляхом можливо створити те, що потрібно споживачеві, а не відділам у вашій компанії

Весь виробничий процес контент маркетингу грунтується на заздалегідь визначеному контент-плані. До цього моменту у вас вже повинен бути редакційний календар, в якому ви описали мети, теми та ключові слова.

Тепер необхідно від загальної ідеї перейти до конкретики. Тема і ключові слова позначать вам умовний напрямок руху, в рамках якого і необхідно рухатися до мети. Такий підхід звужує простір для творчості, але в в той же час звертає вашу мислення.

Такий підхід звужує простір для творчості, але в в той же час звертає вашу мислення

Детально процес створення контенту описаний в нашій статті "Процес створення контенту. Шість кроків від ідеї до публікації "

Крок 5. Аналізуйте і змінюйте SMM стратегію

Глибинне розуміння аудиторії критично важливо для досягнення цілей за допомогою SMM стратегії. Використовуйте аналітичні інструменти, щоб зрозуміти який тип контенту більш затребуваний вашими передплатниками. Вивчайте поведінку аудиторії і виявляйте інсайти.

Використовуйте інструменти аналітики, щоб зрозуміти хто вас читає, коментує і поширює ваш контент.

Детальніше про базові метриках читайте в нашій статті "Контент маркетинг. Ключові показники ефективності "

Коли ви проаналізували вашу поточну кампанію, зробили ревізію того, що працює, а що - ні. Внесіть доповнення і зміни в вашу SMM стратегію.

Внесіть доповнення і зміни в вашу SMM стратегію

Як підсумок

Аналітика, SMM стратегія і контент-маркетинг - три стовпи digital-комунікацій. Джедай, який спіткає їх силу, буде рухатися тільки вперед - підвищувати впізнаваність бренду, будувати довгострокову комунікацію, посилювати залучення, збільшувати довіру клієнтів і подесятеряє продажу.

Використовуйте ці знання і щоб із вами Сила!

Щоб визначити, наскільки мета вимірна - задайте собі питання "Мета досягнута частково або повністю?
Кому" і "Де?
Залишилося відповісти на питання "Що?