Навигация по сайту

Популярные статьи

Як вибрати домен і поліпшити SEO сайту

Домен - це ім'я вашого сайту, тобто в деякому роді початок всіх початків. І зайвим було б розповідати, наскільки важливим є вибір домену, якби наша команда не була свідком безлічі помилок, які здійснюють власники бізнесу на цьому етапі. Навіть самі незначні промахи з вибором домена в результаті можуть вплинути на майбутнє сайту, не даючи йому розвиватися і штовхати бізнес вперед, навіть якщо грошей на просування ви можете витратити необмежену кількість.

Тому сьогодні ми будемо розбиратися, як саме домен може впливати на розкрутку сайту, яким чином він може допомогти і як найпростіше може нашкодити SEO, а в кінці дамо коротку інструкцію, як підібрати правильний домен.

Давайте почнемо з того, що кожен з нас точно знає: позиція сайту в пошуковій видачі - це важливо. Оцінка сайту пошуковою системою і, отже, визначення його позиції у видачі залежать від факторів ранжирування, які у пошукових систем різні, а крім того ще й періодично змінюються і переглядаються. Розглядати вплив кожного фактора сенсу немає, так як вони зазвичай працюють в комплексі, але з певністю можна сказати одне: доменні чинники ранжирування стоять за важливістю на першому місці.

Безкоштовний домен

Це найпростіший варіант, але, як ми всі знаємо, що щось безкоштовне рідко означає щось хороше. Як правило, безкоштовні домени це:

У цьому випадку сайт по суті буде не зовсім вашим. Він - піддомен, а господарем поддомена є господар домену, тобто не ви.

    2. Домени другого рівня, але тільки якщо одноразово сплатити хостинг на тривалий термін.

В даному випадку термін «безкоштовний» - не зовсім вірний, тому що оплачувати хостинг все одно треба. Також, як і продовження домена.

Як правило, пошукові системи не сильно цінують безкоштовні домени, що дає вам менше плюсів для просування такого сайту в порівнянні з платним доменом другого рівня.

Придбати такий домен нескладно - це можна зробити на будь-якому реєстраторі доменних імен. Зазвичай це великі компанії типу godaddy.com , nic.md , І процес покупки домену на цих сайтах максимально простий. Інша справа, що крім питання з ім'ям домена, перед покупкою зовсім не зайвим буде потурбуватися про його історією. «Погана» історія домену може привести до проблем з SEO або ж просто змусить витрачати в рази більше ресурсів на просування, але докладніше про так званих «б / у сайтах» ми розповімо нижче.

З безкоштовним хостингом ситуація та ж: очевидно, що на такому хостингу (а вже тим більше на безкоштовному домені!) Грамотна людина не стане розміщувати якою б то не було серйозної сайт. Тому наша порада для тих, хто чекає від свого сайту високих показників SEO: треба купувати домен і розміщувати його на платному хостингу. Як правило, це можна зробити одночасно.

рівні доменів

Домени розрізняються за рівнями, а рівень визначається кількістю частин доменного імені, розділених між собою крапкою. Наприклад, домен верхнього рівня - це зазвичай доменна зона (хоча нульовий рівень теж існує):

    subdomain (3) .bobmedia (2) .md (1). (0 - кореневої домен)

Простіше кажучи, у домену другого рівня точка одна - livejournal.com, у домену третього рівня їх вже дві: tema.livejournal.com , і так далі. Кожен рівень аналізується пошуковими системами по-своєму, і результати SEO сайту залежать від імені кожного з них. Наприклад, доменна зона (.md, .ru, .fr) безпосередньо впливає на регіональну видачу, а й ім'я домену, яке, наприклад, має точне входження ключового слова, дасть свої результати.

зони доменів

Спочатку доменні зони створювалися, щоб підкреслити орієнтацію сайту на якийсь конкретний географічний регіон або щоб показати напрямок діяльності сайту. Прикладом першого випадку служать домени різних країн - домен.md (Молдова), домен.uk (Великобританія), домен.ru (Росія). У другому випадку на даний момент все не так очевидно, але теж є логіка: зона com була створена для комерційних організацій, org - для некомерційних, net - для мережевих структур, info - для інформаційних порталів.

Логічно припустити, що в кожному регіоні позитивний SEO-ефект отримують сайти даної доменної зони, і, навпаки - менше значення для пошукових систем мають сайти чужий зони. Тому краще вибирати ту доменну зону, в якій плануєте розвивати свій бізнес, або ж орієнтуватися на специфіку бізнесу і цілі. До речі, завдяки різноманітності доменних зон ім'я підібрати простіше: якщо те, що ви хочете, зайнято в одній зоні, перевірте, чи вільно воно в інший, і так майже до безкінечності.

ім'я домену

Ім'я домену (або доменне ім'я) - це по суті назву вашого сайту, його адреса. Доменне ім'я зазвичай складається з букв латинського алфавіту, але часто може включати в себе цифри і дефіс. Для SEO доменне ім'я вкрай важливо - адже цей набір символів бере участь по всіх переходах на сайт.

Розглянемо найважливіші моменти, на які потрібно звертати увагу при виборі імені домена.

    1. Прості, короткі, популярні імена. Таке ім'я здатне відмінно генерувати вхідний трафік, що значно впливає на SEO. Прості популярні слова самі роблять роботу сеошників: stiri.md, stroika.ru, fun.com.
    2. Ім'я бренду. Якщо ім'я домену збігається з назвою вашого бренду, то завдяки особливому ставленню пошукових систем до брендових факторів, ваш сайт має всі шанси на краще місце у видачі по ключових запитах: eximbank.md, samsung.com, wikipedia.org.
    3. Ім'я домену з ключовим словом. При виборі імені можна йти від зворотного і спочатку орієнтуватися на запит, за яким ваш сайт швидше за все можуть знайти. Сайти з такими назвами знаходяться в результатах пошуку за відповідним запитом на верхніх позиціях: parchet-chisinau.md, kak-pohudeti.org, kupiavto.org. Загалом, якщо вам пощастить підібрати домену ім'я, в точності збігається з популярними ключовими запитом, то можна легко опинитися в топі.

І тут теж є свої тонкощі

По-перше, чим ближче до початку рядка розташоване ключове слово в доменному імені, тим вище значення цього слова.

По-друге, 100% -ве збіг імені домена і ключового запиту призводить до того, що пошукова система виділяє ваш домен в пошуку, як би підкреслюючи, що на цьому сайті людина неодмінно знайде шукане. Це величезний плюс для SEO.

По-третє, намагайтеся включити в ім'я домену слова, характерні напрямку вашого бізнесу, тим самим підвищуючи релевантність сайту по ключових запитах. Грубо кажучи, якщо ви продаєте посуд, нехай в назві сайту буде слово posuda (або «посуд», або вона ж на іншому потрібному вам мовою). В даному випадку цінність вашого сайту для пошукової системи буде вище, ніж сайту, який продає кухонне начиння в асортименті і посуд в тому числі.

ім'я поддомена

Ім'я поддомена, як же, як і доменне ім'я, впливає на SEO за рахунок входження ключових слів в ім'я поддомена і точного збігу з ключовим запитом. Але тут важливо знати, що при аналізі імені поддомена береться до уваги також відповідність назв всіх піддоменів і домена другого рівня.

При цьому вам потрібно мати на увазі, що песимізація (тобто зниженні позиції сайту в списку пошукової видачі) будь-якій частині сайту - домену або піддомену - може негативно відбитися на всіх піддоменів цього сайту. Це означає, що, якщо ви вирішили створити сайт на піддомені, не виключений варіант, що ваш сайт буде відчувати ті ж труднощі з SEO, як і сайти зі зниженою позицією.

Історія домену

У доменів, як і у людей, є історія. Вона відображає такі показники життя домену як вік, все реєстрації, індексацію пошуковими системами, санкції, застосовані до нього і т.д. Ви не повірите, але всі ці моменти вкрай важливі для подальшого просування вашого сайту, тому нижче ми збираємося детально їх розглянути.

    1. Вік домену. Тут все просто: чим раніше він зареєстрований, тим більше часу використовувався. І, отже, тим вище до нього довіру з боку пошукових систем.
    2. Термін продовження домена. Не важливо на який термін можна реєструвати домен - на рік або кілька років, але, якщо ваш домен продовжувався регулярно, для пошукових систем це говорить про його благонадійності. Такі домени цінуються вище, ніж ті, які постійно змінюють господаря.
    3. Історія домену. Історія ведеться кожним пошукачем окремо і за своїми правилами, але навіть хороша історія може обнулитися, якщо домен був вільний довгий час або, наприклад, у нього часто змінювалися власники.
    4. Приховування даних whois. Якщо приховування даних сайту можна говорити про, пошукова система думає, що домену є що приховувати, і оцінює його нижче. При цьому, наприклад, в зоні ru у доменів дані приховано за замовчуванням, а у міжнародних доменів це налаштовується самостійно. Ось тільки навіщо?

Що таке whois?

Whois - це сервіс, який дає можливість дізнатися, хто на даний момент є власником домену, якщо, звичайно, дані whois не приховані. При цьому можна отримати його контактний телефон, електронну пошту та іноді навіть домашню адресу. Крім того, з whois можна дізнатися, коли закінчується термін оренди доменного імені, і тоді, у вас, наприклад, з'явиться шанс перекупити ім'я, якщо власник не продовжить оренду. Скористатися послугою whois можна абсолютно вільно на будь-якому whois сервісі типу nic.md/ro/whois .

Як вибрати хороший домен

Звичайно, всі люди різні, і сфери діяльності у них різні, і плани з розвитку бізнесу, і бюджети на маркетинг, і цілі, і терміни. І інтуїтивні здібності у всіх розвинені неоднаково, а ще є така штука, як удача. Загалом, з питанням вибору хорошого домену кожен справляється сам, виходячи з різних факторів. Ми можемо тільки дати кілька порад і нагадати, що оптимального варіант домену немає - є тільки максимально відповідний вам.

Отже, щоб зрозуміти, який домен вибрати, дайте собі відповідь на кілька запитань:

    1. На який регіон буде орієнтований сайт - так ви зможете визначитися з доменною зоною.
    2. Які джерела трафіку передбачаються: прямий трафік, SEO, розсилки, контекстна реклама - так ви зрозумієте, якими факторами можна пожертвувати, не звертаючи на них увагу.
    3. Якими способами плануєте просувати сайт: по ключових запитах або можна працювати з просуванням бренду.

Після відповідей на ці питання вибір доменного імені стане трохи простіше. Звичайно, перш за все воно повинно бути зрозумілим. Потенційні клієнти повинні відразу розуміти, що саме, кому і де пропонує цей сайт. Крім того, важлива і довжина назви, і простота запам'ятовування, і легкість вбивання вручну, тому в ідеалі шукайте короткі, прості домени, максимально відповідні цілям вашого бізнесу.

Схожі пости

Ось тільки навіщо?
Що таке whois?