Навигация по сайту

Популярные статьи

Як вибрати доменне ім'я

  1. Домени другого і третього рівня
  2. Вибір доменного імені
  3. Як підібрати домен для блогу
  4. Як підібрати домен для сайту або інтернет-магазину

Домен (також кажуть доменне ім'я, адреса або url сайту) - це і адреса, і ім'я сайту, яке складається з, як правило, латинських символів, арабських цифр і дефіса «-«. Кожен домен унікальний і служить для ідентифікації певної адміністративної області в Інтернеті (сайту).

Домени другого і третього рівня

Розберемо структуру доменних імен. Домен сайту ви можете побачити в адресному рядку вашого браузера. Будемо розбирати домен мого блогу - samsebewebmaster.ru.

Отже, прийнято виділяти домени:

  1. першого рівня - це так звані доменні зони. Наприклад, .ru для Росії, .ua для України; .com - міжнародна доменна зона і т.д .;
  2. другого рівня. Samsebewebmaster.ru - це домен другого рівня.
  3. третього рівня. Домени третього рівня мають в своєму складі три слова, між якими ставлять крапку (.). Наприклад, forum.samsebewebmaster.ru, в такому випадку говорять субдомен по відношенню до домену другого рівня.

ru, в такому випадку говорять субдомен по відношенню до домену другого рівня

Домени першого рівня придбати неможливо :). Вибір залишається між доменами другого і третього рівня.

Вибір доменного імені

Розглянемо домени другого і третього рівня в порівняння.

КритеріїРівні доменних іменПриміткиДругийТретій

Вартість Від 100 рублів Можна отримати безкоштовно Домени другого рівня купуються на рік Бренд Легко запомінаетсяСолідно виглядає Запам'ятовується важко Найчастіше безкоштовні домени третього рівня містять слово, яке говорить про прив'язку до певного сервісу SEO просувається легко Просувати складніше Як показує практика сайти на доменах третього рівня теж можуть досягати гарної відвідуваності.

У таблиці представлені критерії з значними відмінностями. В іншому робота з доменними іменами різних рівнів не відрізняється.

Невеликий рада: якщо ви новачок, то краще спробуйте попрацювати з сайтами на доменах третього рівня. Сподобається, наберетеся досвіду, тоді дерзайте. Особисто у мене доменів 5, на яких немає сайтів. Ось тут ви можете почитати про те, як обзавестися блогом на домені третього рівня: Як створити блог на Blogger .

Як підібрати домен для блогу

Вирішили створити блог, визначилися з назвою і тематикою, тоді пора підібрати для майбутнього блогу його адресу в Інтернеті.

Для цього заходимо ось сюди 2domains.ru . Це кращий реєстратор доменних імен в Росії (моя думка). Там ви зможете перевірити домен на зайнятість:

Там ви зможете перевірити домен на зайнятість:

Насамперед необхідно визначиться з доменною зоною. Врахуйте, що ціни різні. Наприклад, зони для Росії .ru і. рф можна буде зареєструвати за 99 рублів на рік.

Тепер про основні правила для вибору доменного імені. Якщо ви створюєте особистий блог, то не погано було б назвати його в вашу честь, використавши прізвище або ім'я та прізвище. Наприклад, ivanov-ivan.ru або ivanivanov.ru, назва блогу в цьому випадку буде - Блог Іванова Івана. Це не зіграє великої ролі в пошуковому просування, але є гарантії розвитку особистого брендингу. Наприклад, блог Сергія Сосновського - sosnovskij.ru, в інтернеті знають багато.

Якщо домен з вашими даними зайнятий, то варто вдатися до підбору за тематикою, тобто скласти тематичний домен, використовуючи ключові слова. Наприклад, якщо ви хочете завести блог про риболовлю, то в домен необхідно постаратися включити слово рибалка або близькі за значенням слова (ось приклади, blogrybalka.ru, asrybak.ru). Складність полягає в тому, що в популярних тематиках досить складно знайти красивий, легко запам'ятовується url-адреса.

Ось ще кілька правил для вибору домену:

  1. для доменів в зоні .ru краще використовувати трансліт, а не англійські слова. Це дещо краще з точки зору SEO. Наприклад, rybalka краще fishing. (Я кілька з цим не згоден). Немає можливості для використання трансліта використовуйте англійські слова;
  2. буде краще якщо, назва сайту буде ідентично домену. Наприклад, сайт Drom.ru має домен Drom.ru;
  3. використовуйте дефіс з розумом, в деяких випадках дефіс буде зайвим, а в деяких вдало розіб'є домен на смислові частини. Хоча багато хто не рекомендують використовувати дефіс;
  4. не використовуйте занадто складні, довгі слова. І тим довші домени, наприклад, ivanovivansuperseoshnik.ru. Пам'ятайте, стислість - сестра таланту. Оптимальною довжиною домена вважається - 10 символів;

Це основні правила для вибору домену для блогу.

Як підібрати домен для сайту або інтернет-магазину

Тут не зайвим буде почитати правила і для блогу. Отже, перш за все розберемо контент проекти, тут кращим варіантом буде скласти тематичний домен. Можна також використовувати сервіс Преміум домени. Для цього перейдіть за посиланням вище на сайт 2domains.ru. Справа буде меню, знаходимо пункт Преміум домени і тиснемо на нього:

Завантажиться сторінка з преміум доменами:

Зеленими стрілками я зазначив цікаві домени.

Другий шлях придумати цікавий домен, який би легко запам'ятовувався. Простий приклад портал Хабрахабр, доменне ім'я - habrahabr.ru. Таких прикладів можна знайти безліч.

Як підібрати домен для сайту фірми та інтернет магазина? У разі фірми в першу чергу необхідно звернути увагу на бренд. Створювати домен під тематику або пошуковий запит можна, але це не зіграє великої ролі в просування.

Приклад, якщо в пошуку Google набрати запит «Автошколи Абакан», то ми побачимо ось таку картину:

Приклад, якщо в пошуку Google набрати запит «Автошколи Абакан», то ми побачимо ось таку картину:

На першому місці знаходиться автошкола «Попутник», за нею йдуть автошколи, в доменному імені яких міститися ключові слова. Також зверніть увагу, як продуманий домен сайту, швидше за все домени poputi.ru і poputchik.ru були зайняті, тому в url-адреса був включений регіональний код - 19. Такі прийоми теж варто використовувати.

З інтернет-магазинами ситуація складніша. Можна, звичайно, створити домен використовую такі ключові слова, як shop, magazin, shoping і інші. Але це більше підійде для вузько магазинів. Для великих магазинів необхідно створювати бренд, який не просто стане популярним, але і буде легко впізнаваним.

Читайте також:

Як підібрати домен для сайту фірми та інтернет магазина?