Навигация по сайту

Популярные статьи

Як вибрати seo компанію

  1. Яку компанію вибрати для просування сайту? Якщо ви вирішили зайнятися просуванням сайту своєї...
  2. SEO фабрики
  3. Навіщо працювати більше?
  4. Плюси роботи з невеликими сео-компаніями

Яку компанію вибрати для просування сайту?

Якщо ви вирішили зайнятися просуванням сайту своєї компанії, то, по-перше, варто визначитися з компанією, якій довірити цю роботу.

Сьогодні ринок seo-оптимізації переживає справжній бум - велика кількість всіляких компаній від малого до великого пропонують дану послугу. Крім офіційних компаній, більшу частину ринку займають приватні оптимізатори - фрілансери. І тут постає питання - чи варто платити дорого розкрученої компанії, яка у всіх на слуху або довіритися професіоналові-одиночці за вдвічі, а то і в десять разів менший бюджет?

Для цього розглянемо з чого складаються астрономічні суми на просування великих компаній з пошукової оптимізації.

Великі компанії по сео-оптимізації

У Росії (а ми говоримо про просування в російськомовному сегменті інтернету) часто чим більше компанія - тим вона більш неповоротка. В силу менталітету, вродженого прагнення до бюрократії і відкатів.

Перший мінус великій компанії - неповороткість. З нього випливають такі наслідки:

- низька оперативність

Чим більше компанія - тим довше вона буде реагувати на зовнішні імпульси. І якщо ваш сайт провалився по деяких запитах, то займуться їм лише через деякий час.

- великі накладні витрати (офіс, менеджери з продажу, відділ IT, бухгалтерія, податки, дорога реклама)

У великій компанії великі накладні витрати на обслуговування самої компанії.

- дорогі витрати на підтримку сайтів в топі по ключам, пов'язаних з просуванням

Великі компанії витрачають величезні бюджети на просування і підтримку своїх сайтів в топі за ключовими словами, пов'язаними з оптимізацією сайтів . І бюджети на цей поступ беруться не звідки-небудь, а лягають додатковим фінансовим навантаженням на клієнтів.

- дорогі штатні копірайтери на окладі

Копірайтери - люди, які пишуть сео-статті . Великий компанії простіше і скоріше не шукати копірайтера під замовлення, а тримати в штаті декількох копірайтерів на окладі. Найчастіше, це зручніше для оптимізаторів, але при цьому набагато дорожче, ніж наймати фрілансерів на конкретний проект.

SEO фабрики

Далі, велику компанію можна порівняти з фабрикою. Тому такі компанії орієнтовані на обсяги, а не на якість. У таких компаній багато клієнтів.

Як наслідок, розкручені компанії мають велике портфоліо успішних проектів. Це безсумнівний плюс. Який тут же нівелюється витікаючими мінусами:

- Відсутність інтересу до невеликих проектів.
- Недостатньо часу на проекти.

Великим компаніям цікаві великі проекти на просування з дорогими словами і великою маржею. У той час як більшу частину замовлень складають невеликі фірми, які потребують лише в регіональному просуванні сайту , Які не готові робити величезні вкладення в seo-оптимізацію своїх сайтів.

Якщо велика фірма готова братися за маленькі замовлення, то це повинно насторожити - акула може ганятися за мальками тільки в одному випадку - від голоду. Швидше за все, у цієї фірми скрутне становище.

Також, велика кількість активних проектів у сео-компанії негативно позначається на якості просування. Менеджери з продажу виконують план продажів і набирають більше контрактів, ніж можуть обслужити штатні оптимізатори. В результаті сеошникі не можуть приділяти достатньо часу і уваги для якісного просування окремих сайтів. І в першу чергу страждають саме низькобюджетні проекти.

Наступна особливість розкручених компаній по просуванню сайтів - великі фінансові потоки. Це породжує такі мінуси:

- працюють тільки з великими системами (сапу, сеопульт, etc)
- проблема з купівлею якісних посилань у приватних вебмайстрів

Великі бюджети вимагають особливого обліку і контролю. Всілякі юридичні тонкощі і бухгалтерські формальності роблять складним закупівлю посилань у невеликих систем, тому що це вимагає укладення окремих договорів, і, тим більше, у приватних вебмайстрів. Тому великі компанії змушені працювати виключно з великими лінк-брокерами (посередниками при продажу посилань). Тим самим упускаючи багато цікавих і якісні сайти-донори, не присутні в цих системах.

- проблеми з проведенням документів, надходженням коштів в системи продажу посилань при нестачі бюджету

Як правило, у великих фірм бюджет консолідований - підсумовується з усіх проектів. Може трапитися так, що директору потрібно купити нову машину або після виплати заробітної плати співробітникам в бюджеті утворюється дефіцит (тому що не всі замовники платять вчасно і повні суми). У підсумку, на акаунтах лінкброкеров можуть скінчиться кошти і всі посилання на всі проекти виявляться замороженими.

Навіщо працювати більше?

Оптимізатори працюють за оклад
- немає мотивації робити понад норму

вартість бренду

- великі накрутки за ім'я
- Простіше повернути гроші і набрати нових клієнтів, ніж вирішувати складні завдання

- великі накрутки за ім'я   - Простіше повернути гроші і набрати нових клієнтів, ніж вирішувати складні завдання

Плюси роботи з невеликими сео-компаніями

Тепер розглянемо плюси при роботі з невеликими сео-компаніями :

Один з головних плюсів, які впливають на ціноутворення - це відсутність накладних витрат.

+ Відрядна робота з фрілансерами

Як правило, в таких компаніях налагоджена відрядна робота з фрілансерами, які не сидять на окладі, а індивідуально підбираються під конкретний проект.

+ Низька вартість бренду.

Нерозкручений бренд, в рекламу якого не вливаються величезні кошти дає такі позитивні властивості:

+ Невелику кількість клієнтів стимулює боротьбу за якість.
+ Оптимізатор скільки зробить - стільки й отримає - мотивація працювати якісно

В даному випадку, як то кажуть, репутація дорожча за гроші. Один негативний відгук може вбити бізнес. Тому невеликі компанії з просування сайтів прагнуть надати якомога якісніші послуги. Можна сказати, працюють за їжу.

Оптимізатор розуміє, що його годувати не оклад і протирання штанів в офісі, а конкретні послуги конкретних клієнтів. Тому він не буде розкладати пасьянс половину робочого дня і базікати з колегами другу половину. Він буде працювати. Якісно.

+ Індивідуальний підхід до клієнтів.

Також, невисока кількість клієнтів дозволяє з кожним клієнтом вибудувати діалог, почути його реальні потреби, запропонувати індивідуальні рішення, а не зводити спілкування до формальних процедур. З цього випливає наступний плюс:

+ Висока оперативність.

Вам не треба чекати, поки Ваше повідомлення пройде по ланцюжку менеджерів до конкретного виконавця.

Мобільність роботи з посилальними донорами і SEO-системами:

+ Робота з новими на ринку і невеликими системами
+ Закупівля посилань у приватних вебмайстрів

Невеликі компанії набагато мобільніші в роботі з новими і, як правило, більш ефективними інструментами. Посилання також можуть закуповуватися у приватних вебмайстрів, з якими неможливо працювати при суворої бухгалтерської звітності.

+ Адекватна маржа

Невеликим компаніям по інтернет-маркетингу немає сенсу завищувати ціни. Оскільки конкуренти моментально витіснять їх з ринку. Тому ціни завжди будуть адекватними.


Яку компанію вибрати для просування сайту?
І тут постає питання - чи варто платити дорого розкрученої компанії, яка у всіх на слуху або довіритися професіоналові-одиночці за вдвічі, а то і в десять разів менший бюджет?
Навіщо працювати більше?