Навигация по сайту

Популярные статьи

Як вибрати SEO оптимізатора: поради від Яндекса

  1. Завдання пошукової оптимізації та їх виконавці
  2. Коли потрібно робити оптимізацію сайту?
  3. Як вибрати inhouse, фріланс, агентство?
  4. Якого обсягу повинен бути аудит?
  5. Як вимірювати результати?

Наскільки добре оптимізований сайт для пошукових систем? Хто може грунтовно надати таку інформацію? Відповіді на ці питання безсумнівно цікавлять кожного власника сайту.

Відповіді на ці питання безсумнівно цікавлять кожного власника сайту

Як вибрати оптимізатора і прийняти його роботу

Давайте спробуємо розібратися, хто ж такі пошукові оптимізатори, які їхні обов'язки, в чому відповідальність і на що вони мають вплив, а на що - ні.

Завдання пошукової оптимізації та їх виконавці

Коротко розглянемо, що ж все-таки відбувається в рамках пошукової оптимізації, яка її суть і які завдання потрібно вирішувати в першу чергу.

Основні завдання в пошуковій оптимізації

Більш докладно про те, як збільшити конверсію на сайті, читайте в нашому огляді дев'ятої частини серії вебінарів від Яндекса " SEO для бізнесу ".

Основним мінімумом фахівців, які виконують ці завдання, є маркетолог і веб-розробник. Саме їх якісний спільна праця може принести сайту постійно зростаючу кількість користувачів.

Завдання Виконавець Виявити потреби користувачів Маркетолог Скорегувати структуру сайту Маркетолог і веб-розробник Провести технічний аудит і виправити помилки Веб-розробник Поліпшити уявлення сайту в пошуку Маркетолог Скорегувати маркетингові інструменти Маркетолог

Напевно, виникло питання, а де ж сам оптимізатор і які його завдання? Насправді визначення "оптимізатор" досить відносне.

Як ви вже знаєте вся пошукова оптимізація складається з технічних і маркетингових аспектів. Як саме називається позиція людини, який виконує ці завдання (будь то одна людина або різні люди) не має ніякого значення. Головне, щоб ці завдання були виконані ефективно, а ви розуміли суть цих робіт і їх цінність для вашого бізнесу.

Головне, щоб ці завдання були виконані ефективно, а ви розуміли суть цих робіт і їх цінність для вашого бізнесу

Пошуковий оптимізатор

Коли потрібно робити оптимізацію сайту?

Робота над оптимізацією передбачає безперервний процес. Якусь частину завдань варто виконати до запуску сайту, якусь після.

Рекомендовані етапи оптимізації сайту

Дуже важливо постійно проводити моніторинг, адже іноді навіть у хороших великих сайтів трапляються технічні помилки, що загрожує значною втратою трафіку. Яндекс Вебмайстер містить кілька розділів, які допоможуть впоратися з цим завданням:

Яндекс Вебмайстер містить кілька розділів, які допоможуть впоратися з цим завданням:

Розділ "Діагностика сайту" в Яндекс Вебмастер

Розділ Діагностика сайту в Яндекс Вебмастер

Розділ "Важливі сторінки" в Яндекс Вебмастер

Також, ви можете використовувати будь-які інші доступні інструменти, але завжди пам'ятайте, що постійний моніторинг - це дуже важливо!

Як вибрати inhouse, фріланс, агентство?

Абсолютно не важливо, де фізично знаходиться співробітник, який буде робити пошукову оптимізацію. Важливо, щоб він робив змістовні і потрібні речі для вашого бізнесу.

Ефективна робота з SEO

Запам'ятайте ключові аспекти:

  • оптимізація - це зрозумілий набір дій (технічна оптимізація і маркетинг);
  • будьте готові до необхідності змін на сайті і, більш того, вимагайте вимірних поліпшень;
  • мотивація підрядника повинна бути рівно такий же, як і мотивація в інших завданнях.

Не забувайте, що регулярна робота над вашим сайтом вимагає регулярної і гідної заробітної плати.

Гідна оплата за регулярну роботу

Якого обсягу повинен бути аудит?

Документ, який містить перелік помилок і рекомендацій для сайту (аудит) може бути різних обсягів. Іноді це 20-30 рядків, кожна з яких має явно виражений сенс і лаконічну рекомендацію, але деякі аудити є величезне полотно малоосмисленное цифр і показників, які цікаві, хіба що тільки самому автору.

Робота над аудитом сайту

Найчастіше варто остерігатися таких рекомендацій, як керівництво до дії, тому що вони не несуть в собі ніякого фізичного сенсу. В першу чергу ці рекомендації повинні бути зрозумілі замовнику.

Деякі типові помилки в роботі над пошуковою оптимізацією сайту:

Помилка Характеристика Створення вигаданих і навігаційних запитів За цим запитам ваш сайт і так може перебувати в ТОПі і тут нема чого оптимізувати, але іноді це намагаються запропонувати в аудиті. Цього робити не варто, цінності в цьому немає. Спроба "привести" на сайт роботів (замість реальних користувачам, які можуть бути зацікавлені в продукції / послуги, яку пропонують на ресурсі) Роботи рідко купують, тому є сенс спостерігати за якістю трафіку, тобто не просто за кількістю переходів з пошуку, але і , наприклад, за конверсією і іншими поведінковими метриками. І якщо стало помітно, що той трафік, який призводить оптимізатор, дуже низької якості, тоді варто задуматися, чому так. Тариф "Надія" (оптимізатор просто чекає результат, при цьому нічого не роблячи) Теоретично, ви можете кожен день щось міняти на своєму сайті, додавати якісь товари, інформацію, маркетингові акції, тобто інвестувати в розвиток свого сайту. І незалежно від того, що робить пошуковий оптимізатор можливе зростання в пошуковому трафіку. Важливо розуміти, що іноді це зростання - швидше ваша заслуга. Аудит "в стіл" Всі рекомендації, які були дані в аудиті повинні бути реалізовані. І якщо у вас немає на це ресурсів, варто задуматися, чи потрібен вам оптимізатор.

Пам'ятайте, що ризики створює оптимізатор, а несе їх власник сайту. Насправді логіка в цьому дуже проста. Коли ви вибираєте оптимізатора - довіряйте йому. Якщо ж ви не відчуваєте довіру до співробітника або компанії, можливо, слід продовжити пошуки.

Як вимірювати результати?

Чим ближче метрика до задачі бізнесу - тим краще. Для оцінки результату роботи оптимізатора можна виміряти:

  • відвідувачів (кількість людей, які перейшли на сайт з пошукових систем);
  • цільових відвідувачів (люди, які виконали цільове дію на сторінці);
  • конверсію;
  • продажу.

відвідувачів (кількість людей, які перейшли на сайт з пошукових систем);   цільових відвідувачів (люди, які виконали цільове дію на сторінці);   конверсію;   продажу

Вимірювання результату роботи

В першу чергу слід враховувати такий фактор як сезонність. Для цього потрібно:

  • порівняти пошуковий і прямий трафік;
  • порівняти динаміку конверсій або цільових візитів з періодом в минулому.

Також, не варто враховувати навігаційний трафік, як заслугу оптимізатора, тому що, якщо ваш сайт (компанію, бренд) шукають за назвою - це скоріше заслуга вашого бізнесу. Тому, наступним кроком при вимірюванні результату буде відрахування навігаційного трафіку:

  • виключимо трафік на головну сторінку;
  • виключимо трафік по групі запитів, що містять назву компанії або адресу сайту.

Ставтеся дуже грунтовно до пошуку фахівців для пошукової оптимізації вашого сайту. Від цього залежать не тільки високі показники ресурсу, а й успіх бізнесу в цілому.

Автор статті:

Віта Каплянок

Спеціаліст по інтернет-маркетингу в компанії ApollonGuru. Людина цікавиться 🌎. Активний учасник створення і реалізації стратегій просування проектів на зарубіжних і вітчизняних ринках. Ключові напрямки діяльності: SEO, контент-маркетинг.


Як вибрати inhouse, фріланс, агентство?
Якого обсягу повинен бути аудит?
Як вимірювати результати?
Наскільки добре оптимізований сайт для пошукових систем?
Хто може грунтовно надати таку інформацію?
Як вибрати inhouse, фріланс, агентство?
Як вимірювати результати?