Навигация по сайту

Популярные статьи

Як відключити автозапуск програм в Windows 7/10, всі способи

  1. Вбудована утиліта для управління автозавантаженням
  2. Управління автозавантаженням в Windows 8/10
  3. Тотальний контроль над автозапуском
  4. Редагування автозапуску в реєстрі
  5. Що ще можна зробити?

Є кілька способів, і кожен має свої переваги і недоліки, так що приступимо до вивчення Є кілька способів, і кожен має свої переваги і недоліки, так що приступимо до вивчення. Найпростіший спосіб, це знайти в меню «Пуск» папку «Автозавантаження«. Всі ярлики, які тут знаходяться, будуть завантажуватися разом з Windows. Залежно від мови операційної системи, ця папка може називатися «Автозавантаження» або «Startup». Розташована вона за адресою.

Як бачите, у мене завантажується BingDesktop, Punto Switcher і SpeedFan. Для виключення програми з папки «Автозавантаження», потрібно просто натиснути правою кнопкою і видалити ярлик. Але разом із завантаженням Windows запускається набагато більше процесів і програм, ніж представлено в цій папці.

Ви можете подивитися відео або далі читати цю статтю:

Вбудована утиліта для управління автозавантаженням

Це найлегший і доступний спосіб для Windows 7. Щоб запустити утиліту «msconfig» натискаємо комбінацію клавіш «Win + R» і в віконці, що з'явилося вводимо слово «msconfig»

Перед нами з'являється віконце, в якому треба перейти на вкладку «Автозавантаження». Тут представлені всі програми розділу автозапуску, прописані в реєстрі Windows 7.

Що ми тут бачимо:

  • Елемент автозавантаження - це назва програми
  • Виробник - розробник софту
  • Команда - шлях до програми з ключами запуску
  • Розташування - розділ реєстру або папки, в якому розташована ця команда
  • Дата відключення - відповідно, дата коли даний пункт був вами відключений

Тепер знаходимо в списку додаток, знімаємо з неї галочку і натискаємо «ОК». Msconfig запропонує нам перезавантажитися, але цього можна не робити.

Управління автозавантаженням в Windows 8/10

У Windows 10 потрібно запустити Диспетчер завдань , Для цього натискаємо кнопки «Ctrl + Shift + Esc» і переходимо на вкладку «Автозавантаження»

Знаходимо потрібний процес і натискаємо кнопку «Відключити». Таким же способом включаємо назад. Утиліта «msconfig» і Диспетчер завдань добре виконують нашу задачу, але вони теж не бачать всіх процесів, що запускаються з включенням комп'ютера.

Тотальний контроль над автозапуском

І ось ми підійшли до найпотужнішого способу з відключення програм з автозапуску. Це програма Autoruns від гарної компанії SysInternals.

завантажити Autoruns

Краса цієї програми в тому, що вона знаходить всі можливі місця, звідки взагалі щось може завантажуватися і дозволяє відключити приховані програми за допомогою одного кліка! І все це абсолютно безкоштовно! Установка не потрібно, але під час першого запуску буде потрібно підтвердити ліцензійну угоду, натиснувши кнопочку «Agree».

Запускати потрібно файл «autoruns.exe» або «autoruns64.exe» для 64-розрядної Windows. Другий файл «autorunsc.exe» призначений для запуску в режимі командного рядка. Вікно Autoruns виглядає наступним чином:

У верхній частині представлені вкладки, кожна з яких вказує на місце розташування об'єктів автозапуску. Це не тільки програми, але і бібліотеки (dll-ки), тулбари, віджети, драйвери, служби і ще багато всього. На першій вкладці «Everything» представлено все відразу по порядку. На вкладці «Logon» ви знайдете ті програми, які ми могли відключити попередніми способами.

У середній частині, власне, перелік програм. Щоб відключити програму з автозапуску досить просто зняти з неї галочку. Якщо галочка ліворуч від запису знята, значить вона вже відключена. Жовтим кольором позначаються рядки, які числяться в автозавантаженні, але їх файли видалені, тобто вони не завантажаться в будь-якому випадку. Рожевим кольором відзначаються програми без опису (колонка «Description») або без виробника (колонка «Publisher»), що ніби натякає на вірусне походження, але зовсім не обов'язково що це вірус.

Клікнувши по будь-рядку правою кнопкою, і вибравши «Search Online ...» в браузері відкриється рядок пошуку з ім'ям запускається файлу, щоб можна було проаналізувати, наскільки досліджуваний об'єкт безпечний. У нижній частині вікна відображається більш докладна інформація. Як визначити рівень рівень довіреності додатків я розповів в статті про оптимізацію комп'ютера .

За допомогою кнопки «Save» на панелі інструментів можна зберегти поточний стан автозавантаження, і потім порівняти через якийсь час, з метою з'ясувати чого нового додалося. До речі, теж вельми корисний інструмент. Помітив, що Autoruns чомусь не перевіряє параметри запуску «userinit.exe» і «explorer.exe», тому ці ключі краще перевіряти вручну, про це далі.

Редагування автозапуску в реєстрі

Тепер плавно переходимо до ручного редагування реєстру. Натискаємо «Win + R» і вводимо в рядку «regedit». Перед вами відкриється редактор реєстру, в якому потрібно перейти в розділ автозавантаження.

Їх там два:

  • глобальний для всієї системи, з якого програми запускаються під будь-яким користувачем: «Комп'ютер \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run»
  • оточення поточного користувача: «Комп'ютер \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run»

Заходимо в обидва розділи реєстру по черзі і знаходимо в списку справа додаток, яке потрібно виключити з автозапуску, і видаляємо запис за допомогою правої кнопки миші. Трохи нижче є ще по одному розділу, які називаються «RunOnce». У цих розділах можуть «сидіти» команди для одноразового виконання, наприклад для завершення установки якого-небудь програмного пакета. Можна пошукати і там, але скоріше за все буде порожньо.

На відміну від утиліти «msconfig», в редакторі реєстру ми можемо переглянути ще лазекі, звідки щось може запуститися. Я покажу два найбільш вразливих місця, обидва вони знаходяться по шляху: «Комп'ютер \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon»

Зверніть увагу на ці два параметри:

Там повинно бути саме те, що ви бачите на зображенні (можуть відрізнятися шляху). Якщо після «userinit.exe,» або після «explorer.exe» прописано ще що то, то воно також буде автоматично запускатися разом з Windows. У 99% випадків це вірус! Просте редагування цих записів навряд чи допоможе. Адже, якщо вірус перебувати в пам'яті, він швидко перезапише запис знову. Тому вам знадобиться повна перевірка комп'ютера на віруси .

Що ще можна зробити?

Якщо ви спробували всі ці способи, але знайти і відключити програму так і не вдалося, то подивіться ще в служби і планувальник завдань. Можливо, що програма запускається звідти. У Autoruns є відповідні вкладки «Services» для служб і «Sheduled Tasks» для запланованих завдань.

Без Autoruns можна легко подивитися служби, якщо натиснути «Win + R» і ввести у вікні «services.msc». Перед вами відкриється вікно «Служби», в якому треба пошукати назву потрібної програми.

Перед вами відкриється вікно «Служби», в якому треба пошукати назву потрібної програми

Як запустити планувальник завдань і пошукати там заплановані завдання я розповідав раніше .

Ще вам на замітку:

  • в безпечному режимі запуску система Windows не запускається більшість об'єктів автозапуску
  • якщо програма, яка поставила себе в автозавантаження, буде запущена знову, і вона вважатиме що їй все-таки потрібно бути в автозавантаженні, то вона знову туди пропишеться! Тому потрібно шукати в її настройках де можна відключити автозапуск.

Якщо ви користуєтеся ще якимось цікавим способом, то прошу розповісти про це в коментарях.

Що ще можна зробити?