Продуктивність роботи комп'ютера під керуванням операційної системи Windows 10 так само, як і «сімки» або «вісімки» залежить від багатьох факторів. Не останню роль в швидкості роботи наших пристроїв грає кількість і ненажерливість програм, розташованих в автозавантаженні. Оптимізація автозавантаження в Windows 10 - це те, що може хоча б трохи прискорити роботу операційної системи.
Справа в тому, що, як правило, відразу після запуску Windows на своєму комп'ютері стартує і починає працювати на холостому ходу безліч сторонніх програм. Деякі з них дійсно потрібні і важливі, і їх варто зберегти в автозапуску. Однак більшість програм однозначно варто звідти прибрати. Ну, посудіть самі, навіщо вам, наприклад, автозапуск Adobe Reader або будь-який інший програми, яку ви не факт що будете використовувати? А вони стартують. І витрачають цінні ресурси комп'ютера тільки для того, щоб в разі необхідності зуміти запуститися трохи швидше.
Коли таких програм кілька, це навряд чи істотно сповільнить вашу систему. А якщо їх більше десятка? Особливо актуальна ця проблема для власників комп'ютерів з передвстановленою виробником Windows 10 (або інший ОС). Як правило разом з операційною системою на заводі в ваш комп'ютер встановлюють безліч програм, які, швидше за все, вам ніколи не знадобляться: пробні версії антивірусів, графічні і текстові редактори, аудіо- та відеоплеєри і т.п. Більшість з них примудряються приписати себе в автозавантаження. Виходить, в той час як ми ними зовсім не користуємося, вони пожирають цінні ресурси нашої комп'ютера (перш за все, оперативну пам'ять). І від цього наш комп'ютер і запускається, і працює повільніше.
Отже, розберемося, як відключити програми з автозапуску в Windows 10. Якщо в Windows 7 для цього через меню «Пуск» треба було знайти і запустити утиліту msconfig, то в «десятці» вкладка «Автозапуск» знаходиться у відомому багатьом «Диспетчері завдань».
Для початку потрібно відкрити «Диспетчер завдань». Найпростіше це зробити клікнувши правою клавішею на меню Пуск і вибравши пункт з відповідною назвою (на даний момент він 7 знизу).
Також відкрити його можна так: натискаємо поєднання трьох клавіш «CTRL + ALT + DEL». Потім у вікні, вибираємо пункт «Диспетчер завдань».
За замовчуванням в Windows 10 диспетчер задач відкривається в згорнутому вигляді, де можна спостерігати лише те, які програми зараз працюють явно. Для того, щоб подивитися більше відомостей, треба натиснути «Детальніше».
Після цього переходимо у вкладку «Автозавантаження» і дивимося, які програми у нас там розташовані, скільки їх. А потім вирішуємо, які з них ми можемо безболісно виключити з автозавантаження.
Щоб відключити програму з автозавантаження, потрібно клікнути на ній мишкою, а потім в правому нижньому кутку натиснути «Відключити».
Відкрию секрет: навіть якщо ви вимкніть усі програми з автозапуску ваша операційна система прекрасно запуститься. А потім ви вже самі зможете запустити ті програми, які вам потрібні.
Наприклад, у мене в автозапуску на комп'ютері всього дві програми. Це автоматичний перемикач розкладки клавіатури Punto Switcher від Яндекса і хмарне сховище OneDrive. Усе! Більше нічого зайвого.
Вирішуючи, які програми можна вимкнути в автозавантаженні, враховуйте наскільки часто ви ними користуєтеся. Якщо кожен день, та ще й не по одному разу, то краще їх залишити, а якщо рідко - ну, самі розумієте.
Навіщо потрібна автозавантаження програм в Windows
Справа в тому, що там розташовуються програми для того, щоб в разі необхідності вони змогли запуститися швидше. Вони працюють у фоновому режимі постійно. Якщо для Skype або Torrent знаходження в автозавантаженні можна виправдати тим, що вам потрібно, щоб вони працювали завжди, то що там, наприклад, робить пакет програм Office мені зрозуміти складніше.
Для тих, хто сам встановив операційну систему з нуля, проблема великої кількості програм в автозавантаження практично не варто. В основному, вона стосується тих, у кого Windows 10 (або інша версія) була встановлена виробником. На заводі на комп'ютер крім Windows встановлюють десятки різних програм, які, можливо, вам ніколи не знадобляться. Багато з них за замовчуванням прописані в автозавантаження. Прибравши їх звідти, ви зможете помітити прискорення роботи свого комп'ютера і тим самим оптимізувати роботу Windows 10 .
Додавання програм в автозавантаження
Відразу ж на всякий випадок розповім про те, як додати потрібні програми в автозавантаження. (Це буває дуже зручно. Наприклад, я в автозавантаження якось пробував додати свій основний браузер. Google Chrome у мене стартував сам відразу після завантаження Windows 10.)
Найпростіший шлях додати програму в автозавантаження - через настройки відповідної програми. Але не завжди цей спосіб працює. На цей випадок є універсальні варіант, який працює з будь-якими додатками:
- Відкриваємо діалогове вікно «Виконати» сполучення клавіш Win + R.
- Після цього пишемо там: shell: startup (або shell: common startup - якщо в автозавантаження треба додати програму відразу для декількох користувачів Windows). Натискаємо ОК.
Відкривається папка «Автозавантаження». Швидше за все, там вже будуть ярлики програм, що завантажуються разом з системою. Щоб додати нову програму в автозапуск треба:
- Натиснути правою кнопкою по порожньому місці в папці.
- Вибрати в меню «Створити» - «Ярлик».
- Натиснути «Огляд» і через провідник знайти потрібну нам програму. Зазвичай всі програми знаходяться на диску С в папках Program Files або Program Files (x86).
- Готово.
PS: Часто виникає проблема, коли якась програма запускається, але при цьому її немає в автозавантаженні. Детальніше про способи знайти рішення цього питання читайте тут , На моєму новому сайті wi10.ru.
Ну, посудіть самі, навіщо вам, наприклад, автозапуск Adobe Reader або будь-який інший програми, яку ви не факт що будете використовувати?А якщо їх більше десятка?