Навигация по сайту

Популярные статьи

Як відключити програми в автозавантаження Windows 10

  1. Навіщо потрібна автозавантаження програм в Windows
  2. Додавання програм в автозавантаження

Продуктивність роботи комп'ютера під керуванням операційної системи Windows 10 так само, як і «сімки» або «вісімки» залежить від багатьох факторів. Не останню роль в швидкості роботи наших пристроїв грає кількість і ненажерливість програм, розташованих в автозавантаженні. Оптимізація автозавантаження в Windows 10 - це те, що може хоча б трохи прискорити роботу операційної системи.

Справа в тому, що, як правило, відразу після запуску Windows на своєму комп'ютері стартує і починає працювати на холостому ходу безліч сторонніх програм. Деякі з них дійсно потрібні і важливі, і їх варто зберегти в автозапуску. Однак більшість програм однозначно варто звідти прибрати. Ну, посудіть самі, навіщо вам, наприклад, автозапуск Adobe Reader або будь-який інший програми, яку ви не факт що будете використовувати? А вони стартують. І витрачають цінні ресурси комп'ютера тільки для того, щоб в разі необхідності зуміти запуститися трохи швидше.

Коли таких програм кілька, це навряд чи істотно сповільнить вашу систему. А якщо їх більше десятка? Особливо актуальна ця проблема для власників комп'ютерів з передвстановленою виробником Windows 10 (або інший ОС). Як правило разом з операційною системою на заводі в ваш комп'ютер встановлюють безліч програм, які, швидше за все, вам ніколи не знадобляться: пробні версії антивірусів, графічні і текстові редактори, аудіо- та відеоплеєри і т.п. Більшість з них примудряються приписати себе в автозавантаження. Виходить, в той час як ми ними зовсім не користуємося, вони пожирають цінні ресурси нашої комп'ютера (перш за все, оперативну пам'ять). І від цього наш комп'ютер і запускається, і працює повільніше.

Отже, розберемося, як відключити програми з автозапуску в Windows 10. Якщо в Windows 7 для цього через меню «Пуск» треба було знайти і запустити утиліту msconfig, то в «десятці» вкладка «Автозапуск» знаходиться у відомому багатьом «Диспетчері завдань».

Для початку потрібно відкрити «Диспетчер завдань». Найпростіше це зробити клікнувши правою клавішею на меню Пуск і вибравши пункт з відповідною назвою (на даний момент він 7 знизу).

Також відкрити його можна так: натискаємо поєднання трьох клавіш «CTRL + ALT + DEL». Потім у вікні, вибираємо пункт «Диспетчер завдань».

За замовчуванням в Windows 10 диспетчер задач відкривається в згорнутому вигляді, де можна спостерігати лише те, які програми зараз працюють явно. Для того, щоб подивитися більше відомостей, треба натиснути «Детальніше».

Для того, щоб подивитися більше відомостей, треба натиснути «Детальніше»

Після цього переходимо у вкладку «Автозавантаження» і дивимося, які програми у нас там розташовані, скільки їх. А потім вирішуємо, які з них ми можемо безболісно виключити з автозавантаження.

Щоб відключити програму з автозавантаження, потрібно клікнути на ній мишкою, а потім в правому нижньому кутку натиснути «Відключити».

Відкрию секрет: навіть якщо ви вимкніть усі програми з автозапуску ваша операційна система прекрасно запуститься. А потім ви вже самі зможете запустити ті програми, які вам потрібні.

Наприклад, у мене в автозапуску на комп'ютері всього дві програми. Це автоматичний перемикач розкладки клавіатури Punto Switcher від Яндекса і хмарне сховище OneDrive. Усе! Більше нічого зайвого.

Вирішуючи, які програми можна вимкнути в автозавантаженні, враховуйте наскільки часто ви ними користуєтеся. Якщо кожен день, та ще й не по одному разу, то краще їх залишити, а якщо рідко - ну, самі розумієте.

Навіщо потрібна автозавантаження програм в Windows

Справа в тому, що там розташовуються програми для того, щоб в разі необхідності вони змогли запуститися швидше. Вони працюють у фоновому режимі постійно. Якщо для Skype або Torrent знаходження в автозавантаженні можна виправдати тим, що вам потрібно, щоб вони працювали завжди, то що там, наприклад, робить пакет програм Office мені зрозуміти складніше.

Для тих, хто сам встановив операційну систему з нуля, проблема великої кількості програм в автозавантаження практично не варто. В основному, вона стосується тих, у кого Windows 10 (або інша версія) була встановлена ​​виробником. На заводі на комп'ютер крім Windows встановлюють десятки різних програм, які, можливо, вам ніколи не знадобляться. Багато з них за замовчуванням прописані в автозавантаження. Прибравши їх звідти, ви зможете помітити прискорення роботи свого комп'ютера і тим самим оптимізувати роботу Windows 10 .

Додавання програм в автозавантаження

Відразу ж на всякий випадок розповім про те, як додати потрібні програми в автозавантаження. (Це буває дуже зручно. Наприклад, я в автозавантаження якось пробував додати свій основний браузер. Google Chrome у мене стартував сам відразу після завантаження Windows 10.)

Найпростіший шлях додати програму в автозавантаження - через настройки відповідної програми. Але не завжди цей спосіб працює. На цей випадок є універсальні варіант, який працює з будь-якими додатками:

  1. Відкриваємо діалогове вікно «Виконати» сполучення клавіш Win + R.
  2. Після цього пишемо там: shell: startup (або shell: common startup - якщо в автозавантаження треба додати програму відразу для декількох користувачів Windows). Натискаємо ОК.

Відкривається папка «Автозавантаження». Швидше за все, там вже будуть ярлики програм, що завантажуються разом з системою. Щоб додати нову програму в автозапуск треба:

  1. Натиснути правою кнопкою по порожньому місці в папці.
  2. Вибрати в меню «Створити» - «Ярлик».
  3. Натиснути «Огляд» і через провідник знайти потрібну нам програму. Зазвичай всі програми знаходяться на диску С в папках Program Files або Program Files (x86).
  4. Готово.

PS: Часто виникає проблема, коли якась програма запускається, але при цьому її немає в автозавантаженні. Детальніше про способи знайти рішення цього питання читайте тут , На моєму новому сайті wi10.ru.

Ну, посудіть самі, навіщо вам, наприклад, автозапуск Adobe Reader або будь-який інший програми, яку ви не факт що будете використовувати?
А якщо їх більше десятка?