Навигация по сайту

Популярные статьи

Як відкрити інтернет-магазин в контакті?

 1. Що продавати в контакті?
 2. Створення групи для інтернет-магазину в контакті.
 3. Просування інтернет-магазину в контакті.

У цій публікації поговоримо про те, як відкрити інтернет-магазин в контакті, з чого почати, що продавати, як здійснювати створення і просування інтернет-магазину. Одного разу я вже давав свого роду покрокову інструкцію відкриття інтернет-магазину в його традиційному варіанті, тобто, на власному сайті. Запуск такого бізнесу в соціальній мережі ВКонтакте має чимало відзнак та характерних особливостей - ось їх сьогодні я б і хотів розглянути.

Я не буду загострювати увагу на таких моментах, як реєстрація бізнесу, пошук постачальників, укладання договорів з кур'єрськими службами і т.д. - все це вже описано в вищевказаної та інших статтях, буду розглядати тільки особливості організації бізнесу в інтернеті через ВКонтакте.

Отже, чому саме ВКонтакте? Звичайно, можна використовувати і інші соціальні мережі, але істотно більший ефект дасть саме Контакт - це вже перевірено і багаторазово доведено. З одного боку, саме ВКонтакте представлена ​​найбільша російськомовна цільова аудиторія, з іншого - функціонал цієї мережі досить зручний для відкриття інтернет-магазину.

Отже, як відкрити інтернет магазин в контакті? Розглянемо основні важливі моменти.

Що продавати в контакті?

Перше, з чим потрібно визначитися перед тим, як відкрити інтернет-магазин ВКонтакте - це вибір товару. І тут вже традиційний підхід, який я описував в статті Що продавати в інтернеті? не зовсім підійде. Знову ж таки, дослідження продажів ВКонтакте показують, що найбільшим попитом тут користуються товари масового попиту низької і середньої цінової категорії:

 • Одяг;
 • Косметика;
 • аксесуари;
 • Продукція хенд мейд;
 • іграшки;
 • Товари для дітей;
 • Подарункова продукція.

У той же час, краще утриматися від продажу через мережу ВКонтакте великогабаритних товарів, що швидко псуються, товарів, що вимагають складних умов зберігання і транспортування.

Перед тим, як відкрити інтернет-магазин ВКонтакте, найкраще попередньо вивчити в своєму регіоні попит на ту продукцію, яку ви плануєте там продавати. Наприклад, це можна зробити, проаналізувавши активність в інших інтернет-магазинах або, ще краще, спробувавши продати невелику партію товару приватно, через оголошення в загальних міських групах ВКонтакте.

Створення групи для інтернет-магазину в контакті.

Базуватися ваш інтернет-магазин буде на спеціально створеній для цих цілей групі або публічній сторінці. Різниця між цими поняттями не така суттєва, для інтернет-магазину підійде і те, і інше, до того ж, при бажанні завжди можна перевести паблік в групу або навпаки. Власником створеної сторінки буде вважатися особистий аккаунт, який її створив: ви можете використовувати власний профіль у цій соціальній мережі, але краще створити для цих цілей окремий акаунт, який в подальшому буде використовуватися для просування інтернет-магазину (за різного роду дії аккаунт можуть тимчасово блокувати , тому особистим тут краще не ризикувати).

Для сторінки необхідно дуже грамотно продумати назву, а також опис - по ним на неї в подальшому будуть потрапляти з пошуку потенційних покупців. У назві обов'язково згадати товари, які будуть продаватися в інтернет-магазині в контакті, а також місто, на який він орієнтований (Наприклад, м'які іграшки в Рязані, брендовий одяг в Костромі і т.д.). У текст опису необхідно грамотно включити максимальну кількість ключових пошукових запитів вашої тематики, які користувачі задають пошуковим системам (Наприклад, м'які іграшки Рязань, м'які іграшки Рязань купити, магазини м'яких іграшок Рязань, великі м'які іграшки Рязань і т.д.). Підібрати такі запити можна, наприклад, через сервіс Яндекс.Вордстат.

Далі на сторінці потрібно створити фотоальбоми з фото і описами товарів. Заздалегідь продумайте, як товари краще розподілити по альбомах, так щоб відвідувач міг легко їх знайти. Кожен альбом слід озаглавити відповідним чином. Фото повинні бути якісними (в ідеалі - унікальними, зробленими власноруч), і добре демонструвати кожен товар, при необхідності - в різних ракурсах і в застосуванні. Опис вставляйте під фото, в ідеалі воно теж повинно бути унікальним, повним, якісним, максимально відповідає дійсності. Але в цілому інтернет-магазин в контакті хороший тим, що якщо опису і фото товарів будуть все ж таки не унікальними - це не настільки велика проблема, як була б при розміщенні магазину на окремому сайті (сайт в цьому випадку ризикує потрапити під фільтри пошукових систем) .

Просування інтернет-магазину в контакті.

Отже, сторінка створена, наповнена товарами, але про неї поки ніхто не знає, передплатників немає. А значить, необхідно зайнятися просуванням інтернет-магазину ВКонтакте. Для цього можна використовувати такі методи:

 1. Традиційна таргетована реклама ВКонтакте. Поповніть свій бюджет, створіть рекламне оголошення, виберіть цільову аудиторію, якій ви б хотіли його показувати, і після проходження модерації ваша реклама буде показуватися обраної аудиторії зліва серед інших рекламних оголошень. Причому, чим дорожче ви оціните покази / переходи, тим більше показів буде - так працює ця система. Якщо користувачам, які перейшли з реклами, сподобається ваш інтернет-магазин - вони підпишуться на сторінку і будуть отримувати всі подальші оновлення.
 2. Реклама в популярних місцевих групах. Для просування інтернет магазину в контакті ви також можете домовитися з адміністраторами популярних місцевих паблік про рекламу. Ну а в деяких групах це можна робити навіть самостійно і безкоштовно, тільки вже постарайтеся, щоб ваша реклама не була схожа на спам. Найбільш ефективно в даному випадку рекламувати будь-які конкурси або акції (докладніше про це трохи далі).

Реклама - це одне, але крім неї, потрібно постаратися, щоб ваш інтернет-магазин в контакті був постійно цікавий для передплатників і не давав про себе забути. Для цього на стіну групи потрібно регулярно (не менше 1 разу на день, а краще - частіше) додавати різного роду записи: тематичні картинки, приколи, корисну інформацію, чергуючи все це з рекламою власних товарів. Передплатники ставитимуть лайки, робити репости записів, і все це прихильно позначиться на просуванні інтернет-магазину в контакті: ваша група буде просуватися все вище в результатах пошуку.

Також відмінний перевірений спосіб просування інтернет-магазину ВКонтакте - проведення різного роду розіграшів призів. Найпростіший варіант - розіграш певного призу з числа товарів серед передплатників, які зробили репост запису про розіграш. Таким способом можна швидко наповнити групу цільовими передплатниками, і чим істотніше буде ваш приз - тим більше нових передплатників приверне конкурс.

Також дуже бажано завести в співтоваристві окремі теми для відгуків і питань по товарах і роботі інтернет-магазину. Тобто, для зворотного зв'язку зі своїми покупцями. Якщо все це буде публічним - це викличе більше довіри з боку потенційних клієнтів.

Крім того, звичайно ж, потрібно створити і закріпити на видному місці окрему тему з правилами формування замовлення, оплати, доставки та інших моментів, пов'язаних з роботою інтернет-магазину. Самі замовлення, як правило, обговорюються вже в особистих повідомленнях з адміністратором групи, там же передаються реквізити для оплати. Оплату найчастіше приймають на банківські карти топові банків, у випадку з кур'єрською доставкою - готівкою кур'єру. При бажанні можна продумати і інші способи оплати.

Тепер ви маєте певне уявлення про те, як відкрити інтернет-магазин в контакті. Звичайно ж, в процесі реалізації задуманого ви зіткнетеся ще з безліччю питань, але всі вони вирішуються. Відкрити інтернет-магазин ВКонтакте простіше, ніж в традиційному варіанті, з цього можна починати свій бізнес, а потім вже переходити і до власного сайту.

Бажаю вам успіхів у реалізації задуманого і високих продажів! До нових зустрічей на фінансовому генії !

Що продавати в контакті?
Отже, чому саме ВКонтакте?
Отже, як відкрити інтернет магазин в контакті?
Що продавати в контакті?