Навигация по сайту

Популярные статьи

Як відкрити свій інтернет-магазин з нуля

 1. Основні переваги і недоліки ІМ
 2. Який магазин вигідно відкрити в інтернеті?
 3. Як вибрати постачальника і цільову аудиторію
 4. Створити сайт самостійно або замовити?
 5. Організація оплати та доставки
 6. Яким повинен бути штат для інтернет-магазину?
 7. Витрати і витрати на утримання сайту
 8. Як правильно організувати просування продуктів і послуг в інтернеті?
 9. Відеоматеріал про відкриття свого бізнесу в інтернеті

Продаж товарів із залученням інтернет ресурсів відноситься до досить молодому виду бізнесу Продаж товарів із залученням інтернет ресурсів відноситься до досить молодому виду бізнесу. Для відкриття цього виду бізнесу потрібно мінімальне вкладення матеріальних засобів. Основні витрати підуть на створення сайту для магазину.

У статті будуть детально розглянуті всі етапи відкриття інтернет-магазину (ІМ).

Зміст статті

Основні переваги і недоліки ІМ

Торгівля з допомогою інтернету в мегаполісах користується підвищеним попитом. Однак невеликі міста з недовірою ставляться до даного виду діяльності. За допомогою інтернету клієнт має можливість придбати широкий спектр товарів, які можна придбати і в звичайному магазині, але витративши при цьому на пошук значну кількість часу.

У чому полягає перевага покупки товарів за допомогою інтернету?

 • По-перше, великий асортимент пропонованої продукції, що не вимагає оренди спеціально обладнаних торгових залів. Весь товар може успішно зберігатися в складських приміщеннях постачальника або дистриб'юторів.
 • По-друге, до уваги клієнта може бути представлена ​​категорія товарів, яка відноситься до групи рідкісних і користуються невеликим попитом. Такі товари не завжди можливо придбати в звичайних магазинах.
 • По-третє, за рахунок економії на оренді складу, торгової зони, заробітної плати обслуговуючого персоналу підсумкова ціна продукції виявляється значно нижчою за ринкову, що в результаті збільшує загальний обсяг продажів. Та й вартість розробки проекту для відкриття магазину буде трохи нижче, ніж чим при відкритті звичайного магазину.
 • По-четверте, магазини в мережі працюють цілодобово і не вимагають витрат часу для пошуку потрібного найменування. Для того щоб зробити покупку достатньо мати підключення до інтернету. Крім того, наявність форумів і блогів з певною тематикою дає можливість потенційному клієнту отримати всі відомості про покупку.

При всьому різноманітті позитивних моментів організації, які продають товар на основі мережі, стикаються і з певними труднощами:

 • Перш за все, недостатньо налагоджена система доставки. Клієнт часто не може забрати покупку у зручний для нього час з офісу, в зв'язку з чим йому доводиться чекати прибуття товару. З цієї ж причини куплену річ буває важко отримати терміново, так як немає обладнаної торговельної площадки.
 • Більшість відмовляються купувати вироби з причини неможливості приміряти і перевірити її працездатність. Однак зараз намічається тенденція надання клієнтам способу приміряти товар без попередньої оплати. І якщо речі не підійшла, то вона може бути повернута компанії без коментарів.
 • З сервісом інтернет-магазину не завжди можна проконсультувати покупця по його цікавлять. Адже багато речей складно придбати через наявність певних нюансів. Багато сайтів в пошуку виходу з такого становища створюють онлайн-консультації і спеціальні програми для спілкування з покупцями.

Багато сайтів в пошуку виходу з такого становища створюють онлайн-консультації і спеціальні програми для спілкування з покупцями

Який магазин вигідно відкрити в інтернеті?

Відкриття бізнесу повинно починатися з продажу такого товару, який більше вам всього знаком. Адже знаючи особливості продукції - рейтинг цін, умови зберігання, можливі непередбачені витрати, можна набагато легше контролювати торгівлю. Більш того, володіючи інформацією, уникнути обману з боку постачальників і виробників буде простіше.

Якщо майбутній підприємець не має досвіду продажів, то для вибору об'єкта збуту потрібно врахувати кілька важливих положень. Товари діляться на два великі види - промислові та продовольчі.

Промислові товари не відрізняються кропіткої продажем Промислові товари не відрізняються кропіткої продажем. Для того щоб відкрити інтернет-магазин, наприклад, автозапчастин або стільникових телефонів, слід грамотно презентувати деталі та приладдя, описавши всі їх характеристики, і оформити необхідні документи для початку роботи. Робота з продовольчими товарами (продуктами харчування) забирає більше часу, але має постійний попит, тому що люди набувають такі продукти щодня.

Процес відкриття інтернет-магазину зовні схожий з бізнесом на звичайній торговій точці. Підприємець реєструється в певному органі, отримуючи тим самим право на реалізацію продукції. Далі він створює на своє ім'я розрахунковий рахунок і розробляє бізнес-план. Від того, наскільки він правильно буде складено, буде залежати успіх майбутніх продажів. Податки при продажу через інтернет залишаються такими ж, що і при торгівлі зі звичайною точки.

За допомогою інтернету можна придбати абсолютно будь-який товар. Однак користувачі загальної мережі віддають перевагу певній групі товарів:

 • Споживачі в великих обсягах купують книги. Безумовно, вартість разової покупки не буде великою. Але, якщо крім книг, включити в перелік продукції журнали, газети, брошури, навчальні курси, програми або диски, то товарообіг може помітно збільшитися. Рекомендується поширювати літературу в областях, де немає спеціалізованих магазинів.
 • Великим попитом користуються сувеніри, іграшки та подарунки. При відкритті такого магазину необхідно знайти унікальний акцент, запропонувавши клієнтові щось нестандартне. Велика частина людей вважає за краще купувати подарунки, не виходячи з дому чи офісу, через безперервного ритму життя.
 • З недавнього часу популярністю стали користуватися зоотовари для тварин. Багато домашні вихованці воліють вживати певні види кормів, які часом важко придбати в найближчому супермаркеті. Асортимент товарів для тварин величезний і включає в себе одяг, повідці, лотки, іграшки та багато іншого.
 • Магазини побутової та комп'ютерної техніки часто володіють особистими сайтами, за допомогою яких вони також здійснюють товарообіг. Клієнт має можливість, не виходячи з дому, оцінити всі достоїнства вироби і залишити своє замовлення. До того ж, ціни в глобальній мережі нижче ринкових. Адже торгова площа не оплачується, а кількість персоналу мінімально.
  Але при виборі саме цього об'єкта для бізнесу слід врахувати один факт - технічні пристрої швидко застарівають. Тому необхідно детально пропрацювати весь асортимент.
 • Хороші продажі приносять косметика, парфумерія, товари для творчості, біжутерія, меблі. Головне, при організації бізнесу з такими категоріями проявити себе на тлі конкуренції і засвітитися в пошуковій системі. Сайт повинен бути таким, що запам'ятовується і виведений в топові позиції.
 • Не варто забувати і про магазини одягу або нижньої білизни. У цьому варіанті важливо знайти хороших постачальників якісної продукції з Китаю або Туреччини.

Як вибрати постачальника і цільову аудиторію

Перед відкриттям магазину важливо визначити цільову аудиторію, адже товар не може подобатися всім без винятку. Під запити аудиторії підганяється бізнес-план. Для того щоб споживач оцінив сайт, необхідно докласти чималих зусиль. Дизайн, слоган, продукція, картинки повинні відповідати потребам покупців.

Вибір аудиторії залежить від предмета продажу. Слід врахувати соціальну приналежність населення, вікові категорії, сімейний стан і середній дохід. Ці дані дають точне уявлення про потенційного покупця, від якого залежить відсоток продажів.

Аудиторія підбирається в залежності від способу використання продукту Аудиторія підбирається в залежності від способу використання продукту. Виходячи зі способу, розробляється рекламна кампанія. Як тільки переваги покупців будуть зрозумілі, рівень продажів помітно почне збільшуватися.

Знайти аудиторію можна за допомогою розсилки актуальної інформації на пошту. Тут важливо звернути увагу на тематику розсилок, так як вона повинна відповідати назві ресурсу. При створенні сайту слід не упускати відомості про його спрямованості на продаж певного виду товару. Бо якщо інформації буде надто багато, то споживач може розгубитися. Вузька спеціалізація допомагає збільшити обсяг продажів.

Постачальників для створення магазину необхідно шукати самостійно. Пошук рекомендується починати в наступних напрямках:

 • Інтернет-каталоги з певною тематикою. Однак подібні дані потрібно довго фільтрувати, так як їх буде занадто багато.
 • Довідники та каталоги на паперових носіях.
 • Пошук представників і виробників в своєму регіоні.
 • Постачальники можливих конкурентів. Тут доведеться докласти чималих зусиль, щоб виділятися на їх фоні.
 • Ярмарки і виставки профільного призначення. За допомогою цього напрямку можна вивчити продукцію в реальності і познайомитися з особами, які працюють в цій же області.
 • Робота з постачальниками на основі Дропшиппінг. Необхідно знайти клієнта і отримати від нього бонус, а постачальник покладає на себе відповідальність за витрати і клопоти.

Якщо ви зацікавлені у відкритті  інтернет-магазину по франшизі  , Прочитайте цю оглядову статтю Якщо ви зацікавлені у відкритті інтернет-магазину по франшизі , Прочитайте цю оглядову статтю.

Цікаві і прибуткові ідеї того, як правильно відкрити свій бізнес - читайте тут .

Створити сайт самостійно або замовити?

Сайт для майбутнього магазину можна зробити на основі власних знань або вдатися до допомоги спеціальних студій. Якщо знати деякі моменти, цей процес можна легко здійснити самостійно.

Замовлення сайту у студії дозволить значно заощадити час на створення, сайт вже буде оснащений усіма необхідними опціями, а дизайн сторінок буде унікальним. При необхідності можна буде легко внести корективи, якщо вас щось не влаштує в ресурсі. Але при всьому цьому, ви заплатите чималу суму - хороший інтернет-магазин коштує від 40-50 тис рублів.

Однак, якщо детально вивчити інформацію, то самостійно зробити сайт не так і складно:

 1. Для успішного бізнесу необхідно підібрати якісний платний хостинг - це місце, де фізично буде зберігатися ваш сайт. Реєстрація на хостингу здійснюється досить легко.
 2. Далі, слід вибрати домен. Зазвичай його можна зареєструвати прямо на вашому хостингу, що дуже зручно. При цьому необхідно вибирати надійного реєстратора доменного імені, який піклується про зовнішній вигляд свого сайту і існує на ринку кілька років.
 3. Після необхідно подбати про вибір CMS - системи управління контентом. Вона є каркасом сайту і дозволяє підключити дизайн у вигляді різних (платних і безкоштовних) шаблонів. Можливо і самому намалювати унікальний дизайн, а потім за допомогою верстки «натягнути» його на обрану CMS.
  Платформи для майбутнього сайту можуть бути безкоштовними - wordpress, opencart, joomla і ін. Безкоштовні платформи мають недолік - відсутність підтримки при виникненні технічних неполадок. Але є і свої переваги - наявність величезного числа шаблонів і різних плагінів для функціоналу сайту.
  Можна замовити індивідуальну платформу, але це потребує великих матеріальних витрат і спричинить за собою залежність від розробника.
 4. Встановивши обрану систему управління на хостинг, необхідно наповнити сайт інформацією про товари, доставку, оплату і інших важливих питаннях. Надалі вам знадобиться лише оновлювати контент і займатися просуванням ресурсу.

Надалі вам знадобиться лише оновлювати контент і займатися просуванням ресурсу

Організація оплати та доставки

Магазин буде приносити прибуток, якщо раціонально підійти до питання організації способів доставки товарів до покупця і можливих варіантів оплати.

Для початку необхідно підключити до сайту всі популярні способи здійснення платежу - електронні гаманці, термінали, карти VISA і MasterCard і багато інших. На жаль, якщо клієнт не знайде відповідний для нього спосіб оплати, навряд чи він піде реєструвати новий. У такому випадку йому легше звернутися до послуг іншого магазину.

Підключити всі способи оплати разом можна за допомогою різних сервісів , Які пропонують величезний перелік варіантів платежів, але при цьому беруть комісію.

Доставку продукцію можна організувати декількома шляхами:

 • Організувати кур'єрську доставку слід тільки в тому випадку, якщо продукція буде поширюватися в межах міста, транспортувати в інші населені пункти обійдеться собі дорожче. Кур'єрів можна знайти за допомогою оголошень - охоче йдуть на таку роботу студенти.
 • Відправка товару в інші міста може здійснюватися за допомогою пошти у вигляді бандеролі або посилки.
 • Також можна використовувати і отримання товару на основі самостійного вивозу з офісу або складу.
 • Великогабаритні вантажі можна за згодою з клієнтом відправляти транспортними компаніями.

Яким повинен бути штат для інтернет-магазину?

На початковому етапі бізнесу підійде мінімальний штат: управління магазину здійснюється директором або адміністратором (в якості якого можете виступати і ви) На початковому етапі бізнесу підійде мінімальний штат: управління магазину здійснюється директором або адміністратором (в якості якого можете виступати і ви). Він замовляє товар, підтримує контакти з дилерами, контролює зворотний зв'язок і несе відповідальність за процедуру доставки. Керівник також повинен стежити за рекламою і знати, як грамотно оформляти замовлення.

Далі слід визначитися з тим, хто буде займатися доставкою. Якщо магазин поки ще невеликий, то таку функцію можна виконувати і самостійно. Також можна звернутися до послуг кур'єрських служб. При поставці товару в різні населені пункти необхідно укласти договір про доставку з комерційними службами доставки або поштою. Не слід забувати про організацію пункту самовивозу, так як деякі клієнти воліють забирати товар у зручний для себе час.

Необхідно знайти співробітника, який візьме на себе відповідальність за виконання роботи по просуванню сайту в мережі. Просування допомагає забезпечити постійний потік нових клієнтів.

Штат співробітників може мати будь-яку кількість персоналу, головне, щоб перераховані вище напрямки були завжди реалізовані.

Витрати і витрати на утримання сайту

Відкриття бізнесу за допомогою інтернету вимагає витрат матеріальних засобів на створення сайту і його розкручування. Сайт потребує інформаційної та технічної підтримки, що також вимагає вкладення грошей. Сайт повинен просуватися в пошукових і соціальних мережах, інакше доходи від продажів будуть низькими. Актуально постійно розміщувати свою інформацію в рекламі ЗМІ. Все це означає наявність витрат на утримання. Якщо сайт є представником великої компанії, то буде потрібно витрачати кошти і на оффлайн-рекламу.

Всі витрати необхідно прорахувати ще до створення сайту з метою мінімізації надмірної витоку бюджету. Віддавати перевагу необхідно тим ресурсам, які є дійсно необхідними.

Особливу увагу важливо приділити організації технічної підтримки Особливу увагу важливо приділити організації технічної підтримки. Сайт повинен постійно оновлюватися актуальною інформацією і бути захищений від непередбачених мережевих атак. Створений сайт повинен проходити процедуру резервного копіювання, так як важлива інформація може по ряду причин бути загублена. Непотрібні дані рекомендується вчасно видаляти, а програмне забезпечення періодично оновлювати.

Послуги з підтримки сайту можна замовити в веб-студії. З метою економії фінансових коштів такий процес можна проводити і самостійно. Однак, якщо ви не фахівець з досвідом роботи в даній сфері, рівень якості роботи буде невеликим.

Як правильно організувати просування продуктів і послуг в інтернеті?

З кожним роком обсяг продажів буде збільшуватися. Однак товар необхідно просувати, для того щоб не втратити його конкурентоспроможність. Для організації такого процесу необхідно зробити так, щоб споживач зміг легко знайти магазин в пошуковій системі і захотів зробити покупку.

Можна скористатися одним способом просування або використовувати комплексний підхід:

 • Основний спосіб просування - пошукова оптимізація, яка дозволить вашому ресурсу перебувати в топі при запитах в пошукових системах. Внутрішня оптимізація полягає в створенні комфортних умов для користування сайтом і гармонійному дизайні.
 • Не менш важливим способом просування сайту вважається контекстна (Яндекс Директ і Google Адсенс) та інша реклама (наприклад, в соц. Мережах). Інформацію рекламного характеру можна розміщувати і на різних сайтах у вигляді банерів, домовившись з їх власниками.

Відеоматеріал про відкриття свого бізнесу в інтернеті

На відео - поетапна інформація по відкриттю інтернет-магазину:

У чому полягає перевага покупки товарів за допомогою інтернету?
Який магазин вигідно відкрити в інтернеті?
Створити сайт самостійно або замовити?
Яким повинен бути штат для інтернет-магазину?
Як правильно організувати просування продуктів і послуг в інтернеті?