Навигация по сайту

Популярные статьи

Як виправити помилку 403 Forbidden?

  1. Причини, за якими може виникати 403-я помилка доступу:
  2. Рішення проблеми:

Помилка 403 - мабуть найпоширеніша неполадка в Інтернеті

Помилка 403 - мабуть найпоширеніша "неполадка" в Інтернеті. В цілому, помилкою в класичному розумінні її назвати не можна. Причина криється не в фатальну помилку на сервері або впав / завислому компоненті, а в банальному обмеження доступу до запитуваної сторінці. Якщо переходячи по URL користувач бачить помилку з кодом 403, значить, йому заборонений перегляд цієї сторінки або всього веб-сайту.

Як правило, дана помилка виникає при спробі відкрити «заборонений» сайт. Він може бути заборонений на стороні провайдера, тобто, внесених до реєстру Роскомнадзора, а може міститися в списку не рекомендованих до перегляду, якщо на комп'ютері встановлена ​​утиліта «батьківський контроль». Не рідко до блокування сайтів вдаються роботодавці. Погодьтеся, навряд чи комусь сподобається платити гроші людині, яка замість виконання своїх обов'язків переписується з друзями в соціальних мережах або дивиться ролики на YouTube. Помилка 403 - сигнал про те, що доступ до сайту кимось заборонений. Це не означає, що користувача хтось обмежує навмисно, цілком можливо, він просто намагається увійти на закриті розділи сайту.

Для SEO-оптимізатора наявність на сайті сторінок з такою помилкою неприпустимо. Пошуковики вкрай негативно ставляться до факту того, що сторінка з помилкою 403 доступна для індексації і видна в пошуковій видачі - виходить, вона не має інформаційної цінності і являє собою звичайний сміття або того гірше - згенерований під запит дор. Вкрай важливо знайти на сайті всі сторінки з помилкою 403 і заборонити їх індексацію через robots .txt

Причини, за якими може виникати 403-я помилка доступу:

У всіх випадках дана помилка говорить про заборону на перегляд сторінки. Як правило, ця заборона встановлюють самі адміністратори на окремі розділи сайту. Системні ж файли, наприклад, з розширенням. php, за замовчуванням недоступні з Інтернету.

  • Користувач заходить в розділ сайту, який для нього не призначений. Наприклад, відкриває посилання на закритий розділ форуму, на перегляд якого не має делегованих адміністрацією прав.
  • Користувач намагається відкрити або завантажити файл, доступ до якого закритий самим сервером. Наприклад, це можуть бути файли конфігурації з паролями від бази даних.
  • Користувач був заблокований по IP-адреси. Зазвичай після такого блокування обмежується доступ до свого сайту, а видають її за різного роду деструктивні дії: спроби зламати що-небудь, флуд або спам, участь в DDoS-атаки на сайт.

Іноді доступ до сайту закривають на час проведення технічних робіт, щоб відвідувач «не побачив зайвого» і не нашкодив своїм втручанням в налагоджує сайт. Якщо ж помилка 403 виникає у користувачів не по описаним причин, значить, адміністратор сервера невірно налаштував права доступу до сторінок.

Рішення проблеми:

неправильний index

Досить часто причиною появи помилки 403 стає некоректний файл index. Він відповідає за відображення головної сторінки в директорії. Наприклад, заходячи по URL типу site .com / sub браузер виводить вміст файлу site .com / sub / index .html - при цьому важливо, щоб його розширення відповідало одному з допустимих. В іншому випадку браузер не отримує ніякої інформації і виводить помилку про заборону доступу - це правильна поведінка.

Допустимими розширеннями вважаються:. html,. htm,. shtml,. phtml і. php - останній зустрічається частіше за інших і в деякому сенсі універсальний, якщо сам index містить валідний код. Допустимими розширеннями вважаються:

Якщо з якихось причин вказати для файлу index одне з перерахованих розширень неможливо, в файлі. htaccess є можливість додавання свого index з будь-яким розширенням або без нього. Іноді це робиться з метою захисту від DDoS-атаки.

Неправильні права доступу

Ще одна поширена причина - неправильні права у папки, в яку користувач намагається отримати доступ. Наприклад, якщо встановити заборону на перегляд папки ... / forum, то з інтернету можна буде потрапити на site .com / forum. Це стосується не тільки доступу з Інтернету. Закриту папку не зможе прочитати і сам веб-сервер, що неодмінно викличе помилку з кодом 500.

Щоб уникнути помилок, слід скласти список папок, до яких можна дозволити доступ, і тих, до яких не можна. До останніх відносяться в основному конфігураційні файли. Змінити права доступу можна за допомогою будь-якого FTP-менеджера, зазвичай всі вони підтримують цю функцію, а якщо є прямий доступ до сервера, простіше і швидше зробити це через консольну команду CHMOD. Зазвичай універсальним рішенням є установка прав 755 на папки і 644 на файли.

Заборона доступу в .htaccess

Заборонити доступ до каталогу або файлу можна не тільки через права на сервері, а й в файлі. htaccess.

Змінювати щось і знімати заборони доступу в. htaccess не рекомендується, спочатку в ньому прописані заборони для безпеки сервера. Якщо ж ситуація не має на увазі іншого виходу, можна додати в файл наступний рядок: "Options + Indexes".

Неправильний шлях до сторінці

Помилка виникає і в тому випадку, якщо шлях до запитуваної сторінці хибна - користувач намагається отримати доступ до файлу, який знаходиться не в тій папці. Таке часто трапляється через неуважність веб-майстри, який помилився в дорозі до файлів.

Перевірте, чи коректні шляхи до недоступним файлів, чи немає в них помилки. Звірте шлях і фактичне розташування файлу на сервері, а також переконайтеся, що сам сайт знаходиться в потрібній папці. У різних хостинг-провайдерів папка для завантаження сайту може відрізнятися, зазвичай це public _html, але можливі інші варіанти. Обов'язково уточніть в службі підтримки хостингу, куди конкретно потрібно заливати файли сайту. Це збереже багато часу.

Оновлення DNS-кешу

Помилка 403 часто виникає після перенесення сайту на інший хостинг або переміщенні його файлів всередині старого сервера, але на іншу виділену хостером зону. У таких випадках помилка 403 може бути обумовлена ​​тим, що кеш DNS просто не встиг оновитися.

У цій ситуації доводиться тільки чекати. Зазвичай оновлення DNS проходить не більше ніж за добу, іноді все відбувається всього за кілька годин.

Рейтинг статті: