Помилка 403 - мабуть найпоширеніша "неполадка" в Інтернеті. В цілому, помилкою в класичному розумінні її назвати не можна. Причина криється не в фатальну помилку на сервері або впав / завислому компоненті, а в банальному обмеження доступу до запитуваної сторінці. Якщо переходячи по URL користувач бачить помилку з кодом 403, значить, йому заборонений перегляд цієї сторінки або всього веб-сайту.
Як правило, дана помилка виникає при спробі відкрити «заборонений» сайт. Він може бути заборонений на стороні провайдера, тобто, внесених до реєстру Роскомнадзора, а може міститися в списку не рекомендованих до перегляду, якщо на комп'ютері встановлена утиліта «батьківський контроль». Не рідко до блокування сайтів вдаються роботодавці. Погодьтеся, навряд чи комусь сподобається платити гроші людині, яка замість виконання своїх обов'язків переписується з друзями в соціальних мережах або дивиться ролики на YouTube. Помилка 403 - сигнал про те, що доступ до сайту кимось заборонений. Це не означає, що користувача хтось обмежує навмисно, цілком можливо, він просто намагається увійти на закриті розділи сайту.
Для SEO-оптимізатора наявність на сайті сторінок з такою помилкою неприпустимо. Пошуковики вкрай негативно ставляться до факту того, що сторінка з помилкою 403 доступна для індексації і видна в пошуковій видачі - виходить, вона не має інформаційної цінності і являє собою звичайний сміття або того гірше - згенерований під запит дор. Вкрай важливо знайти на сайті всі сторінки з помилкою 403 і заборонити їх індексацію через robots .txt
Причини, за якими може виникати 403-я помилка доступу:
У всіх випадках дана помилка говорить про заборону на перегляд сторінки. Як правило, ця заборона встановлюють самі адміністратори на окремі розділи сайту. Системні ж файли, наприклад, з розширенням. php, за замовчуванням недоступні з Інтернету.
- Користувач заходить в розділ сайту, який для нього не призначений. Наприклад, відкриває посилання на закритий розділ форуму, на перегляд якого не має делегованих адміністрацією прав.
- Користувач намагається відкрити або завантажити файл, доступ до якого закритий самим сервером. Наприклад, це можуть бути файли конфігурації з паролями від бази даних.
- Користувач був заблокований по IP-адреси. Зазвичай після такого блокування обмежується доступ до свого сайту, а видають її за різного роду деструктивні дії: спроби зламати що-небудь, флуд або спам, участь в DDoS-атаки на сайт.
Іноді доступ до сайту закривають на час проведення технічних робіт, щоб відвідувач «не побачив зайвого» і не нашкодив своїм втручанням в налагоджує сайт. Якщо ж помилка 403 виникає у користувачів не по описаним причин, значить, адміністратор сервера невірно налаштував права доступу до сторінок.
Рішення проблеми:
неправильний index
Досить часто причиною появи помилки 403 стає некоректний файл index. Він відповідає за відображення головної сторінки в директорії. Наприклад, заходячи по URL типу site .com / sub браузер виводить вміст файлу site .com / sub / index .html - при цьому важливо, щоб його розширення відповідало одному з допустимих. В іншому випадку браузер не отримує ніякої інформації і виводить помилку про заборону доступу - це правильна поведінка.
Допустимими розширеннями вважаються:. html,. htm,. shtml,. phtml і. php - останній зустрічається частіше за інших і в деякому сенсі універсальний, якщо сам index містить валідний код.
Якщо з якихось причин вказати для файлу index одне з перерахованих розширень неможливо, в файлі. htaccess є можливість додавання свого index з будь-яким розширенням або без нього. Іноді це робиться з метою захисту від DDoS-атаки.
Неправильні права доступу
Ще одна поширена причина - неправильні права у папки, в яку користувач намагається отримати доступ. Наприклад, якщо встановити заборону на перегляд папки ... / forum, то з інтернету можна буде потрапити на site .com / forum. Це стосується не тільки доступу з Інтернету. Закриту папку не зможе прочитати і сам веб-сервер, що неодмінно викличе помилку з кодом 500.
Щоб уникнути помилок, слід скласти список папок, до яких можна дозволити доступ, і тих, до яких не можна. До останніх відносяться в основному конфігураційні файли. Змінити права доступу можна за допомогою будь-якого FTP-менеджера, зазвичай всі вони підтримують цю функцію, а якщо є прямий доступ до сервера, простіше і швидше зробити це через консольну команду CHMOD. Зазвичай універсальним рішенням є установка прав 755 на папки і 644 на файли.
Заборона доступу в .htaccess
Заборонити доступ до каталогу або файлу можна не тільки через права на сервері, а й в файлі. htaccess.
Змінювати щось і знімати заборони доступу в. htaccess не рекомендується, спочатку в ньому прописані заборони для безпеки сервера. Якщо ж ситуація не має на увазі іншого виходу, можна додати в файл наступний рядок: "Options + Indexes".
Неправильний шлях до сторінці
Помилка виникає і в тому випадку, якщо шлях до запитуваної сторінці хибна - користувач намагається отримати доступ до файлу, який знаходиться не в тій папці. Таке часто трапляється через неуважність веб-майстри, який помилився в дорозі до файлів.
Перевірте, чи коректні шляхи до недоступним файлів, чи немає в них помилки. Звірте шлях і фактичне розташування файлу на сервері, а також переконайтеся, що сам сайт знаходиться в потрібній папці. У різних хостинг-провайдерів папка для завантаження сайту може відрізнятися, зазвичай це public _html, але можливі інші варіанти. Обов'язково уточніть в службі підтримки хостингу, куди конкретно потрібно заливати файли сайту. Це збереже багато часу.
Оновлення DNS-кешу
Помилка 403 часто виникає після перенесення сайту на інший хостинг або переміщенні його файлів всередині старого сервера, але на іншу виділену хостером зону. У таких випадках помилка 403 може бути обумовлена тим, що кеш DNS просто не встиг оновитися.
У цій ситуації доводиться тільки чекати. Зазвичай оновлення DNS проходить не більше ніж за добу, іноді все відбувається всього за кілька годин.
Рейтинг статті: