Навигация по сайту

Популярные статьи

Як залучити покупців у продуктовий магазин, або як розкрутити магазин продуктів

  1. 4 способи занапастити бізнес: виходимо із замкнутого кола
  2. Як правильно розкрутити магазин продуктів: рекомендації, які працюють
  3. 1. Запрошуйте на дегустації
  4. 2. Акції та знижки
  5. 3. Правильна викладка товару
  6. 4. Доставка продуктів
  7. 5. Привітання та оповіщення про надходження товарів
  8. 6. Приємні аромати
  9. 7. Великі візки
  10. 8. Інформація про компанію на картах «Яндекса» і Google
  11. Як оцінити показники ефективності бізнесу?
  12. Підводні камені
  13. Щоденна закупівля та приймання товарів
  14. Високий рівень недостач
  15. Контроль термінів придатності
  16. Спілкування з контролюючими органами
  17. Тенденції магазинів продуктів 2017
  18. Сфера інтернет-торгівлі
  19. Власники роздрібних мереж про специфіку бізнесу
  20. Купуйте готовий бізнес, щоб уникнути проблем з відкриттям
  21. Побудуйте успішний бізнес з «Першим Брокером»
  22. Як залучають клієнтів в продуктові магазини: відео

30.08.2017

Відкрили продуктовий магазин, а прибуток від торгівлі ледь покриває орендну плату і витрати на персонал? Якщо проблема для вас актуальна, саме час зайнятися просуванням проекту. У цьому матеріалі розглянемо, як залучити покупців в магазин продуктів.

У цьому матеріалі розглянемо, як залучити покупців в магазин продуктів

Маленьким продуктових магазинах вижити все важче серед конкурентів-гігантів

4 способи занапастити бізнес: виходимо із замкнутого кола

Почнемо з помилок, які, свідомо чи несвідомо, ви могли допустити ще на старті. Щоб не загубити проект, буде потрібно виправити їх. Чим оперативніше ви це зробите, тим краще для бізнесу.

проблема

як вирішити

Приміщення під магазин знаходиться в невдалому місці. Будівля виглядає застарілим. Прохід до магазину утруднений.

Щоб розкрутити продуктовий магазин в поганому місці, зробіть капітальний ремонт. Оформіть під'їзну доріжку. Встановіть ліхтарі.

Продавці в магазині хамлять покупцям, намагаються продати неякісний товар. Клієнти йдуть до конкурентів.

Звільніть співробітників, які дозволяють собі таке ставлення. Встановіть в торговому залі камери. Закріпіть норми обслуговування в трудовому договорі.

На полицях стоїть прострочений товар. Поруч зі свіжими овочами та фруктами лежать підгнилі. При великої конкуренції клієнти не заходять в магазин вдруге.

Так як підняти продаж продуктів при таких умовах обслуговування неможливо, привчите продавців до порядку. Вони повинні прибирати «прострочення» з прилавків без нагадування.

Продавці обраховують покупців, недоважують товар, завищують ціни. Розкрутити маленький магазин продуктів в таких умовах неможливо - інформація по сарафанне радіо поширюється моментально.

Контролюйте касирів. Влаштовуйте регулярні перевірки і вводите санкції. Штраф - за першу помилку, звільнення - за повторні. Таку пораду дають досвідчені учасники ринку рітейлу.

Як правильно розкрутити магазин продуктів: рекомендації, які працюють

Зробити прибутковим магазин продуктів - як отримати ключ від чужої банківської комірки, де лежить мільйон. Спробуйте методи, які вже довели свою ефективність.

1. Запрошуйте на дегустації

Візьміть кілька товарів однієї групи і запропонуйте клієнтам вибрати найкращі. Ви вирішите два завдання: сформуєте асортимент і залучите покупців.

Щоб розкрутити магазин продуктів, виберіть кілька позицій з асортименту, які є новинкою для міста. Цікавий сорт сиру, печиво від маленької кондитерської, сільське молоко ... Розкажіть про дегустації за 5-6 днів. Умов успіху два:

  • продукт дійсно новий;
  • ви даєте його спробувати безкоштовно.

Як правильно провести дегустацію, якщо магазин тільки відкрився і асортимент не особливо відрізняється від асортименту конкурентів? Візьміть кілька товарів однієї групи (наприклад, ковбасні вироби) і запропонуйте клієнтам вибрати найкращі. Ви вирішите відразу два завдання: сформуєте асортимент з урахуванням потреб аудиторії і залучите покупців в продуктовий магазин.

2. Акції та знижки

Навіть якщо ви зменшите ціну зовсім небагато, попит виросте.

Не думайте, що регулярні акції та знижки розорять магазин. Навіть якщо ви зменшите ціну зовсім небагато, попит виросте. Крім того, розпродажі дозволяють вчасно позбуватися від товарних надлишків. Якщо за 3-4 місяці знизити цінник на товари, термін придатності яких скоро закінчиться, вам не доведеться списувати їх. Ще одна порада, як розкрутити бізнес, - розробка знижкових карт. Якщо клієнт знає, що у нього є бонуси у вашому магазині, він наступного разу прийде до вас, а не до конкурентів.

3. Правильна викладка товару

Обов'язково подумайте над сусідством продуктів в магазині і їх розташуванням на полицях.

Обов'язково подумайте над сусідством продуктів в магазині і їх розташуванням на полицях. Мета мерчандайзингу - збільшити продажі. Ви ніколи не замислювалися, чому хлібобулочні вироби знаходяться в кінці залу? Мета проста - зловити покупця, який прийшов за хлібом, на делікатеси і солодощі. Правило працює, так що використовувати його настійно необхідно.

4. Доставка продуктів

Ви не витратите багато часу на доставку, зате збільшите продажу та суму середнього чека.

Запропонуйте продаж продуктів з доставкою додому або в офіс і зробіть можливим віддалений замовлення поштою / телефоном. Для залучення групи осіб пенсійного віку пропонуйте їм цю послугу за конкурентною ціною. Ви не витратите багато часу на те, щоб принести продукти жителю сусіднього будинку, зате збільшите продажу та суму середнього чека.

5. Привітання та оповіщення про надходження товарів

Вітайте покупців з календарними святами, інформуйте про нові надходження товарів.

Регулярна зв'язок з клієнтами дозволить розкрутити магазин продуктів в спальному районі. Вітайте покупців з календарними святами, інформуйте про нові надходження товарів. Для збору контактних даних використовуйте типові анкети або накопичувальні картки. Для участі в бонусної програмі клієнт заповнює стандартну форму з питаннями.

6. Приємні аромати

Якщо клієнт голодний, він автоматично робить більше покупок, ніж планував.

Якщо клієнт голодний, він автоматично робить більше покупок, ніж планував. Ви легко зробите бізнес успішним таким простим методом, як використання сильних і приємних ароматів: випічки, свіжого хліба, інших готових продуктів. Рівень продажів зросте на 15%. Клієнти витрачають, в середньому, на 18% більше часу, перебуваючи в залі.

7. Великі візки

Продажі зростають разом із середнім чеком, якщо запропонувати клієнтам візок більшого розміру

Підприємці, які побудували успішний бізнес в ритейлі, давно помітили, що продажі зростають разом із середнім чеком, якщо запропонувати клієнтам візок більшого розміру. Деякі магазини пішли далі. Тепер в торгових залах є маленькі кошики для дітей. Їх секрет простий. По-перше, діти не відволікають батьків і не кваплять, по-друге, роблять свої покупки, які не входили в плани дорослих.

8. Інформація про компанію на картах «Яндекса» і Google

Сотні клієнтів шукають інформацію про магазин через інтернет, використовуючи ПК або мобільний пристрій.

Наступний спосіб просування - додати компанію на карти «Яндекса» і «Гугла». Сотні клієнтів шукають інформацію про магазин через інтернет, використовуючи ПК або мобільний пристрій. Дивно не скористатися цим. Особливо якщо врахувати, що послуга безкоштовна. Потрібно всього лише заповнити кілька полів в довіднику. Після того, як інформація пройде модерацію, вона буде доступна в пошуку по компаніям.

Як оцінити показники ефективності бізнесу?

Щоб збільшити прибутки в магазині продуктів, важливо знати, на якому рівні вона знаходиться в поточний момент. Як розшифрувати основні показники бізнесу, розповідають фахівці проекту «Велика Птах», системи для ведення онлайн-обліку в сфері торгівлі.

  • Об'єм продажу. Основний показник угод, укладених в магазині за вибраний відрізок часу. Хороші магазини продуктів ведуть облік не тільки в грошовому вираженні, але й у кількості реалізованого товару (в штуках). Перевага такого підходу - легко помітити, коли кількість проданих товарів змінюється в більшу / меншу сторону без прив'язки до цін.
  • Продажі на квадратний метр. Цей параметр показує дохід за обраний період, поділений на площу торгового залу (в кв. Метрах). Щоб було простіше робити аналіз, показуємо на прикладі. Припустимо, ви орендуєте зал площею 140 кв. метрів. Виручка за місяць склала 297 800 рублів. Кожен квадратний метр, таким чином, приніс 2127 р. у місяць. Цей показник змінюється. Якщо динаміка позитивна, це говорить про успіх бізнесу. В іншому випадку потрібно думати про те, як розкрутити продуктовий магазин.
  • Коефіцієнт конверсії. Показує співвідношення між числом відвідувачів і покупців магазину. Припустимо, за день в магазин зайшли 152 людини, 140 з них зробили покупки. Ділимо 140 на 152 і множимо на 100. Виходить, що конверсія магазину за день склала 92%. Якщо вимірювати конверсію регулярно, можна зрозуміти, в якому напрямку рухається магазин і чи не має на вашу виручку вплив конкуренція.
  • Розмір середнього чека. Цей показник одержують шляхом ділення виручки на кількість пробитих чеків за вибраний часовий проміжок. Розмір середнього чека знижується при введенні знижок. Збільшується, якщо, наприклад, пропонувати покупцям частина товарів прямо на касі. Правильно організувати таку систему досить просто.
  • Число повернень. Цей показник вищий в магазинах непродовольчих товарів. Якщо ж відбуваються повернення в продуктовому магазині - справи кепські, в маленьких містах і спальних районах інформація про неякісні і прострочених товари поширюється миттєво. А якщо ви маєте справу з поверненнями, значить, ваші продавці обманюють покупців і вчасно не прибирають з полиць зіпсовані продукти. Пора вживати заходів!
  • Зарплатоемкость. Це відношення витрат на персонал до обсягу продажів. Порахувати просто. Поділіть заробітну плату всіх працівників (плюс відрахування в податкову і внески до фондів соціального страхування) на розмір виручки за місяць і помножте на 100. Якщо доходи від магазину знижуються на тлі зростаючої зарплатоемкости, перегляньте і оптимізуйте витрати.

Підводні камені

У кожного бізнесу є свої проблеми. Так як підняти магазин продуктів без знання специфіки діяльності, вкрай складно, опишемо основні нюанси.

Щоденна закупівля та приймання товарів

З урахуванням високої оборотності товарних запасів щодня доведеться робити десятки закупівель і оформляти стільки ж парафій. При цьому всю продукцію потрібно внести в систему автоматизованого обліку. На ці процеси витрачається купа часу і грошей, якщо не налагодити логістику до дрібниць.

Високий рівень недостач

Це підводний камінь бізнесу, про який розбилися тисячі підприємців. Проблема пов'язана з крадіжкою покупців і продавців, помилками в прийманні товару і роботі касирів. Єдиний спосіб вирішити ситуацію - спланувати систему матеріальної відповідальності і встановити засоби контролю (наприклад, відеоспостереження).

Контроль термінів придатності

Оскільки молочні, хлібобулочні та м'ясні продукти швидко псуються, потрібно налагодити систему контролю за термінами придатності і своєчасному списанню зіпсованих товарів.

Спілкування з контролюючими органами

Продукти харчування та алкоголь припускають жорсткі правила реалізації. Через невеликі порушень вам доведеться мати справу з наглядовими органами та виплачувати штрафи.

Тенденції магазинів продуктів 2017

Про тенденції розвитку російського FMCG-ринку в розповідають аналітики РБК. На 2017-й фахівці прогнозують незначних зростання частки роздрібних магазинів. Однак до того темпу розвитку, який був в докризовий період, поки далеко. У найближчі 2-3 роки ринок продовжить рости максимум на 2-3%.

На розвиток роздрібної торгівлі позначилося падіння доходів населення. Сьогодні в спеціалізованих магазинах продуктів і гіпермаркетах воліють купувати товари під власними торговими марками і продукти, які беруть участь в акціях. Помітно знизився попит на дорогі товари. М'ясу середньостатистичний споживач віддає перевагу напівфабрикати, яловичині - курку і т. П. В матеріальному вираженні це призвело до зменшення розміру середнього чека.

У малих містах і столиці найкраще себе почувають великі мережеві гравці. Весь цей час вони збільшували свою частку на ринку і поступово довели її до 27%. Якщо судити по європейських країнах, цей показник продовжить зростати і дійде до 40% до 2020-го року.

Вражаюче виглядають плани гравців з ТОП-10 на 2017-й. Вони збираються відкрити в Москві і регіонах не менше торгових точок, ніж в минулому році, і запустити нові проекти.

  1. X 5 Retail Group. Ця компанія збирається відкрити 2000 магазинів в поточному році і за 3 роки запустити ще 1000 магазинів «Пятерочка».
  2. «Магніт». Оновлює дискаунтери і відкриває не менш 2740 магазинів, з яких 1700 - дискаунтери «Магніт».
  3. «Ашан». Планує подальше розширення мережі гіпермаркетів і супермаркетів, а також магазинів біля будинку (бренд - «Мій Ашан»).
  4. Metro Cash & Carry. Робить ставку на формат магазинів біля будинку. У планах компанії - збільшити до кількох тисяч число магазинів «Квасоля».
  5. «Діксі». Відкриває в 2017-м 180 магазинів і оновлює формати «біля будинку» і дискаунтери.
  6. «Стрічка». Продовжить нарощувати власну мережу з оптових баз і найбільших за площею магазинів. План на найближчий рік містить такі цифри: 30 гіпермаркетів і 50 супермаркетів, а також 3-е по виручці місце в ритейлі до 2020-го року.
  7. «Окей груп». Продовжать розвивати формат дискаунтерів. З 2016-му продаж «Так!» Склали рекордні 64%. І в поточному році відкриється не менше 35 подібних магазинів.

Сфера інтернет-торгівлі

Цю нішу поки освоюють лише деякі рітейлери. Наприклад, в березні 2017 року компанія X5 Retail Group запустила інтернет-магазин «Перехрестя» з аналогічним асортиментом, як в супермаркетах під тією ж маркою. У продажу продовольчі та непродовольчі товари. Доставка діє на Південно-Заході Москви. Власні інтернет-магазини також мають «Окей Груп», «Азбука Смаку» і «Вікторія» (ГК «Діксі»).

Власники роздрібних мереж про специфіку бізнесу

Про специфіку бізнесу і свої плани на майбутнє розповідають власники роздрібних мереж «Магніт», «ОноВамНаДом» і «ВкусВілл».

Власник роздрібної мережі «Магніт» Сергій Галицький:

- Головне, за рахунок чого конкурують в мережевій роздрібній торгівлі, - низькі ціни. Утримувати їх на такому рівні нам допомагає постійне вдосконалення технології продажів і логістики, маркетингу та управління персоналом. Витрати вдається скоротити за рахунок швидкої доставки товарів з оптових баз і більш якісного зберігання продуктів. Можу сказати, що чітко налагодити цю систему, коли у вас 4000 магазинів і 3-5 мільйонів покупців щодня, дуже складно. Але ми працюємо над цим і цілком успішно.

Співвласник інтернет-магазину продуктів «ОноВамНаДом» Микола Полуектов:

- Основна проблема продажу продуктів через інтернет - управління асортиментом і його каталогізація. Коли у вас кілька тисяч позицій у продажу, заповнити каталог і зробити описи та фотографії до кожної картці дуже складно. Плюс цієї галузі - в тому, що інтернет-магазинів продуктів поки небагато. А попит великий. Люди втомилися ходити по супермаркетам. Вони хочуть з дому замовити усі товари і отримати їх з кур'єром.

Ми довго думали, які продукти повинні бути в магазині, і прийшли до висновку, що відштовхуватися потрібно від ринку. У тому числі в асортименті є швидкопсувні товари - правила гри диктує клієнт. А нашим покупцям потрібні молочка, ковбаси та яйця.

У нас є доставка на будинок і в офіс. Привозимо товар на наступний день після отримання замовлення, відвантажуємо зі складу та подаємо до відділу доставки. На жаль, поки скоротити цей час, щоб забезпечити подачу продуктів день в день не виходить. Але ми працюємо над цим і удосконалюємо логістику.

Власник мережі натуральних продуктів «ВкусВілл» Андрій Кривенко:

- У наших магазинах фермерських продуктів кризи немає. Трафік зростає. Число магазинів стабільно збільшується на один в день. Нам вдалося вловити всі існуючі тренди. Саме зараз покупці задумалися, що продукти повинні поставлятися не з Італії, Греції, США або Китаю, а з Росії. Дозріло покоління, яке думає про здоров'я. І їм, судячи з відгуків, набагато ближче сільські продукти, ніж товари з «Ашана».

Купуйте готовий бізнес, щоб уникнути проблем з відкриттям

Як ви вже зрозуміли, залучити покупців в магазин продуктів досить складно. Незнання основних аспектів ведення бізнесу призведе підприємця до краху. Набагато простіше купити готовий проект, який приносить стабільний прибуток. Ви отримаєте перевірену базу постачальників, інформацію про ризики і виручці за день. Щоб покупка була вдалою, зверніть увагу на:

  • рівень оснащення торгового залу і складу;
  • фінансовий стан магазину;
  • перехідні від власника договори і сертифікати;
  • кадровий склад;
  • репутацію магазину у споживачів;
  • співвідношення ціни доходам об'єкта і т. п.

Якщо правильно оцінити проект, з урахуванням наявних тонкощів, готове підприємство окупиться за 1-2 роки.

Побудуйте успішний бізнес з «Першим Брокером»

Не впевнені, що зможете оцінити підприємство самостійно і розпізнати хитрощі власника, який бажає завищити ціну? Зверніться в компанію «Перший Брокер». Досвідчені аналітики:

  • оцінять вартість проекту, виставленого на продаж;
  • домовляться про ціну з продавцем;
  • складуть договір і супроводжуватимуть угоду;
  • проведуть попередній аудит.

Після цього ми готові допомогти вам у просуванні продуктового магазину. Хочете скористатися послугою? Телефонуйте: 8 (495) 628-20-73.

Як залучають клієнтів в продуктові магазини: відео


Повернення до списку

Відкрили продуктовий магазин, а прибуток від торгівлі ледь покриває орендну плату і витрати на персонал?
Як правильно провести дегустацію, якщо магазин тільки відкрився і асортимент не особливо відрізняється від асортименту конкурентів?
Ви ніколи не замислювалися, чому хлібобулочні вироби знаходяться в кінці залу?
Як оцінити показники ефективності бізнесу?
Хочете скористатися послугою?