Навигация по сайту

Популярные статьи

Як завоювати клієнта в b2b? 7 способів

Сьогодні поговоримо про деякі способи просування b2b-клієнтів, які можна віднести до нестандартних

Сьогодні поговоримо про деякі способи просування b2b-клієнтів, які можна віднести до нестандартних. По крайней мере, це не банальна пошукова реклама, просування в соціальних мережах, і навіть не реклама на тематичних ресурсах.

Це способи, до яких вдаються не всі. Але знати їх варто. Адже коли-небудь це може допомогти. А вже якщо ви почнете їх грамотно використовувати, то результат не змусить себе чекати.

Отже, 7 способів просування b2b-клієнтів, які можна віднести до не зовсім стандартним:

1) Блог

Так, про блогах пишуть багато. І вже не перший рік. Але багато b2b-компанії як і раніше не використовують цей інструмент на повну котушку. І дарма.

Блог - це той канал, який дозволить вам спілкуватися з клієнтами, поступово домагаючись їх довіри. Адже не обов'язково, що у вашій галузі всі продажі здійснюються моментально. Іноді клієнт може думати півроку, перш ніж зважиться. І блог в таких випадках є відмінною підмогою.

Розвиваючи відвідуваний ресурс, ви отримаєте групу лояльних відвідувачів, які можуть з часів перетворитися в

  • клієнтів
  • партнерів
  • людей, які будуть рекомендувати вас знайомим

Я думаю, що ви не хочете втрачати ці можливості.

2) Розсилка

Чимось цей спосіб нагадує блог. Хіба що не випадкових відвідувачів, які можуть прийти з пошукової системи і почати читати ваші статті. Ну і крім того вважається, що передплатники в розсилці лояльніші до вас, ніж відвідувачі блогу. Та й конверсія в email-маркетингу висока.

Загалом, розсилка виразно більш складний варіант, ніж блог. Але при інших рівних вона може дати набагато кращий результат. До речі, читайте в моїй попередній статті про те, що слід розміщувати на підписаний сторінці розсилки .

3) White Paper

Це документ, який повинен допомагати приймати рішення про придбання вашої послуги або продукту потенційними клієнтами. Зазвичай він не дуже великий - буквально 6-8 сторінок. Спочатку поширення йшло виключно через директ-мейл, але зараз популярні і PDF-варіанти White Paper.

За своєю структурою White Paper бувають різними, але в основі своїй містять загальний опис проблеми клієнта, опис її рішення. А також уявлення вашого продукту у вигідному світлі і заклик до дії.

Така загальна структура навіть дозволяє розміщувати подібні документи просто на сайті. Для скачування.

4) Кейси

Це вже більш просунута версія White Paper. Але і більш складна у створенні. Головний акцент тут зроблений на тому, що мова йде про конкретного клієнта, над проектом якого ви працювали. З конкретними цифрами і результатами.

Зрозуміло, що для створення кейса потрібно отримати дозвіл цього клієнта на те, щоб публікувати в відкриту його дані. В цілому структура кейсів стандартна:

  • Інформація про вашого клієнта (невелика розповідь про компанії)
  • Опис проблеми
  • Чому було обрано Ви для вирішення проблеми
  • Опис вашої роботи над проектом замовника
  • Результати (цифри, графіки, фото - максимум конкретики)
  • Відгук клієнта про вашу співпрацю
  • Заклик до дії

Це більш серйозний документ, ніж White Paper. Кейси дуже популярні при директ-маркетингу. Але і в світі онлайну їм можна знайти застосування.

5) Інфографіка

Поширення інфографіки на різних тематичних сайтах допомагає в тому плані, що з часом за вашою компанією може закріпитися статус постачальника досліджень. Загалом, хлопців, які знають, що роблять.

Спосіб складний, трудомісткий. До того ж навряд чи його можна розглядати як альтернативу, описаним раніше. Так як за ефектом він помітно слабкіше. Але і скидати з рахунків його не слід, якщо ви можете використовувати інфографіку.

6) Дослідження

Альтернатива попередньому способу. Але на цей раз мова йде про повноцінні дослідженнях різного формату. Це можуть бути великі PDF файли, а можуть бути просто статті, розміщені на популярних тематичних сайтах.

Багато компаній роблять це. Спосіб популярний, перевірений. І досить простий, якщо у вас є ті, хто здатний генерувати подібний контент.

7) Вебінари

В останні роки вебінари набирають все більшої популярності, стаючи цілком успішною заміною офлайн семінарів. Компанії з різних галузей проводять свої вебінари. Це і веб-студії, і інвестиційні компанії.

Вебінар передбачає досить велику кількість можливостей для продовження співпраці зі слухачами. Загалом, річ, яку можна назвати однією з основних в цьому списку.