Навигация по сайту

Популярные статьи

Як збільшити швидкість жорсткого диска

  1. Збільшення швидкості роботи жорсткого диска. Методи які додадуть до 20% швидкості! Швидкість роботи...
  2. Зробіть дефрагментацію диска
  3. Оптимізуйте роботу вінчестера
  4. Зробіть більше вільного місця на локальних дисках
  5. Налаштуйте і оптимізуйте файл підкачки

Збільшення швидкості роботи жорсткого диска. Методи які додадуть до 20% швидкості!

Швидкість роботи операційної системи, продуктивність в іграх, швидкість обробки даних різними програмами, всі ці параметри безпосередньо залежать від швидкості роботи жорсткого диска. При недбалому ставленні до періодичної перевірки та оптимізації роботи вінчестера ви ризикуєте понизити його працездатність, а в найважчому випадку втратити дані, які зберігалися на ньому.

Для того, щоб збільшити швидкість роботи жорсткого диска і забезпечити його правильну і стабільну роботу, варто виконувати такі операції як дефрагментація і перевірка диска та інше.

Виконайте перевірку вінчестера

Ця перевірка повинна виконуватися хоча б раз на місяць. Вона дозволяє перевірити всі частини жорсткого диска на наявність битих секторів і системних помилок. Для того щоб, запустити цю перевірку перейдіть в властивості локального диска. На вкладці «Сервіс» натисніть кнопку «Виконати перевірку». У вікні, виберіть галочками ті пункти перевірки, які вам потрібні і після цього натисніть кнопку «Запуск».

Утиліта перевірить весь вінчестер в кілька етапів і виправить всі помилки. Варто пам'ятати, що дану перевірку можна виконувати на несистемно дисках. Щоб перевірити системний диск, утиліта після натискання кнопки «Запуск» попросить зробити перезавантаження і тільки тоді почне виконувати перевірку.

Для того, щоб запустити цю перевірку з командного рядка, виконайте команду: chkdsk C:, де «С:» - диск, який ми хочемо перевірити.

Для того, щоб запустити цю перевірку з командного рядка, виконайте команду: chkdsk C:, де «С:» - диск, який ми хочемо перевірити

Зробіть дефрагментацію диска

Дефрагментація - процес, який дозволяє відновити і оптимізувати структуру логічного диска, для того щоб упорядкувати розміщення даних в правильній послідовності. Результатом дефрагментації є перезапис даних в послідовно розташовані (безперервні) сектора.

Запустити програму дефрагментації можна на вкладці «Сервіс», у властивостях локального диска.

У вікні, виберете диск, на якому ви хочете зробити дану процедуру і натисніть кнопку «Дефрагментація».

Система зробить аналіз і почне виробляти дефрагментацію диска.

Оптимізуйте роботу вінчестера

Для того, щоб оптимізувати роботу диска запустіть диспетчер пристроїв, для цього виберіть цей пункт у властивостях «Мого комп'ютера». У вікні, виберіть дерево "Дискові пристрої" і у властивостях потрібного диска перейдіть на вкладку «Політика». Поставте галочки на пунктах «Оптимізувати для виконання» і «Включити підвищену продуктивність».

Зробіть більше вільного місця на локальних дисках

Запам'ятайте, що захаращення локального диска, прямо впливає на швидкість його роботи. З цього намагайтеся не заповнювати його більше ніж на 70-75%. Особливо зверніть увагу на системний диск С! В ідеальному варіанті на ньому має бути близько 50% вільного місця.

Налаштуйте і оптимізуйте файл підкачки

Ця надбудова теж може сильно вплинути на швидкість роботи вінчестера. Особливо приріст продуктивності буде помітний при копіюванні об'ємних файлів або при запуску важких сучасних ігор. Найголовніше тут, це зробити правильні настройки. А про те як правильно налаштувати файл підкачки у нас є окрема стаття - http://vashmirpc.ru/publ/sistema/kak_pravilno_nastroit_fajl_podkachki/2-1-0-163 .

Зверніть увагу! Не плутайте повільну роботу операційної системи з роботою вінчестера! Часто причиною зависань і нестабільної роботи є саме проблеми в роботі операційної системи (віруси, файли віддалених програм в реєстрі тощо).