Навигация по сайту

Популярные статьи

Як зробити калібрування акумулятора на вашому андроїд телефоні або планшеті

 1. Як мені дізнатися, що з моїм акумулятором виникла проблема?
 2. Що значить зробити калібрування телефону?
 3. Міфи про телефонні акумуляторах
 4. Калібрування акумулятора Android-пристрої без root-прав
 5. Калібрування акумулятора Android-пристрої з root-правами

Проблеми з акумулятором входять в число найбільших проблем для користувачів смартфонів, і саме через це ми пропонуємо безліч корисних порад для вирішення проблем, пов'язаних з розрядкою акумулятора. Якщо ви помітили, що продуктивність і час роботи вашої батареї зменшилися, то, ймовірно, прийшов час зробити калібрування акумулятора. Отже, сьогодні ми розглянемо, що таке калібрування, як дізнатися, що треба її зробити і яким чином, з root-правами або ж без них. Проблеми з акумулятором входять в число найбільших проблем для користувачів смартфонів, і саме через це ми пропонуємо безліч корисних порад для вирішення проблем, пов'язаних з розрядкою акумулятора

Іноді необхідно відкалібрувати акумулятор для додання йому «свіжих сил»

вміст статті

Як мені дізнатися, що з моїм акумулятором виникла проблема?

Перш за все, з'ясуйте, чому зменшилася продуктивність вашого акумулятора: вся справа в самій батареї або в калібрування ОС Android? Ми будемо говорити про калібрування далі, але спочатку ви повинні перевірити акумулятор на наявність пошкодження.

Якщо ваш телефон оснащено знімна кришка акумулятора, то вимкніть телефон, зніміть цю кришку і обстежте батарею. Шукайте опуклості, витік електроліту або здуття. На представленому фото ви можете побачити роздутий акумулятор Galaxy S6 і його підняту незнімну задню кришку. На телефонах без знімною батареї треба обов'язково звертати увагу на подібні речі, або ж на телефон, який не лежить рівно на столі.

Це явний показник роздутого акумулятора

Якщо ви задоволені вашої батареєю (з'ясували, що з нею все в порядку), то можете перейти до наступних кроків. Якщо ви вважаєте, що з акумулятором щось не так (навіть після повторного калібрування), то в такому випадку ми рекомендуємо вам звернутися в ремонтну майстерню для обстеження фахівцем. Якщо з'ясується, що батарею потрібно замінити, то придбайте або оригінальну, або аналогічну від іншого виробника. Економія на дешевих акумуляторах може привести тільки до головного болю в майбутньому.

Майте на увазі, що існує безліч інших речей, які можуть викликати відмову акумулятора. Якщо ваш телефон не заряджається, то, можливо, є проблема із зарядним портом.

Якщо ви недавно оновили апаратне ПО вашого телефону, то розрядка девайса в цьому випадку - звичайна справа, і вам напевно захочеться очистити розділ кеша вашого телефону.

Що значить зробити калібрування телефону?

В ОС Android є функція під назвою «Статус батареї», яка дозволяє дізнатися дані про ємності вашого акумулятора (коли він заряджений або розряджений). Проблема в цьому випадку полягає в тому, що в певний момент акумулятор починає працювати некоректно і внаслідок цього на дисплеї відображається невірна інформація про нього. Це може привести до того, що телефон може відключитися ще до значення «0 відсотків рівня заряду». Калібрування акумулятора потрібна для того, щоб ОС Android отримувала достовірні дані про батарею, тобто, про реальний рівень заряду вашого акумулятора.

Калібрування акумулятора потрібна для того, щоб ОС Android отримувала достовірні дані про батарею, тобто, про реальний рівень заряду вашого акумулятора

Знати про те, що є нормальним станом речей для вашого акумулятора - відмінна ідея

Важливо розуміти, що ви не зможете зробити калібрування по-справжньому, адже по суті, акумулятор - це просто резервуар, який накопичує заряд енергії і витрачає його. Однак, літій-іонні акумулятори включають в себе спеціальну друковану плату, яка служить захистом від вибуху або глибокого розряду.

Міфи про телефонні акумуляторах

Літій-іонні акумулятори не володіють «ефектом пам'яті», тому від вас не буде потрібно багато чого, щоб змусити їх працювати як треба. Проблема полягає в тому, що як саме ОС Android зчитує і відображає інформацію про поточну ємності батареї, а не про саму батареї.

Те ж саме відноситься до міфу про те, що, якщо видалити файл batterystats.bin, то відбудеться калібрування акумулятора.

Деякі акумуляторні батареї можуть вибухати, але це трапляється рідко

Відзначимо, що цей файл (у всякому разі, на багатьох пристроях) просто містить інформацію про те, що витрачає заряд батареї, коли вона не заряджається. Цей файл також оновлюється кожного разу, коли акумулятор був заряджений більше 80 відсотків і потім був відключений від живлення.

Файл batterystats.bin містить інформацію, яку ви бачите, так би мовити, в покращеному вигляді в розділі «Акумулятор» вашого телефону: це ОС Android відображає і зберігає дані про використання акумулятора від однієї зарядки до наступної. Коли ми говоримо про калібрування батареї, ми маємо на увазі лічильник заряду у відсотках, який став працювати некоректно і який необхідно налагодити.

Калібрування акумулятора Android-пристрої без root-прав

Колишній принцип «повна зарядка і розрядка» є одним з найпростіших способів, щоб зробити калібрування вашого акумулятора. Раніше ми попереджали вас про проблеми з низьким вольтажі в літієвих акумуляторах і про негативний вплив повного розряду батареї на термін її служби. Але якщо ваш акумулятор доставляє вам серйозні проблеми, то тоді варто піти на ризик.

Але якщо ваш акумулятор доставляє вам серйозні проблеми, то тоді варто піти на ризик

Якщо ваш акумулятор розряджається підозріло швидко, вам варто спробувати відкалібрувати його

 1. Повністю розрядіть ваш телефон (поки він не вимкнеться сам).
 2. Увімкніть його і почекайте, поки він не вимкнеться знову.
 3. Підключіть телефон із зарядним пристроєм, без використання кнопки «Вкл.» І заряджайте його до тих пір, поки LED-індикатор покаже значення «100 відсотків заряду».
 4. Відключіть зарядний пристрій від телефону.
 5. Вимкніть телефон. Індикатор батареї, швидше за все, не покаже цифру «100 відсотків», тому знову підключіть девайс до зарядник і знову почекайте, поки не відобразитися «100 відсотків заряду».
 6. Відключіть зарядник від телефону і перезавантажте телефон. Якщо рівень заряду буде непереливки цифру «100», повторно підключіть телефон до зарядного пристрою і чекайте, поки не з'явиться цифра «100».
 7. Повторюйте вищеописані дії до тих пір, поки на екрані не буде доступний широкому значок «100» при включенні телефону, коли він не підключений до зарядник.
 8. Тепер потрібно розрядити акумулятор до 0, щоб телефон сам вимкнувся.
 9. Ще раз повністю зарядіть акумулятор без переривання процесу зарядки, після чого потрібно перезавантажити індикатор зарядки ОС Android.

Пам'ятайте, що цей процес не рекомендується повторювати часто. Навіть якщо ваша батарея настільки «дохла», що не здатна активувати телефон, в ній все ще є достатньо енергії, щоб не виник збиток для ОС. Знову нагадуємо, що вищевказані дії можна виконувати не частіше, ніж раз в три місяці. Якщо це робити частіше, то у вас можуть виникнути більше проблем.

Також майте на увазі, що повний розряд акумулятора дуже шкідливий для нього, а спроби зарядити батарею надміру також погано відбиваються на ній. Приємна новина: зарядка акумулятора автоматично припиняється при досягненні певного безпечного рівня, і в самій батареї завжди залишається невеликий заряд, навіть якщо телефон не включається. Загалом, виконуйте процес глибокої зарядки-розрядки тільки тоді, коли це дійсно необхідно, так як він негативно позначається на терміні служби акумулятора.

Калібрування акумулятора Android-пристрої з root-правами

Чесно кажучи, ми не дуже впевнені в тому, що видалення файлу batterystats.bin має якийсь значний ефект щодо показань про залишився рівень заряду, але є користувачі, які запевняють, що цей спосіб працює. Так що в інтересах істини ми розповімо вам про цей спосіб (до речі, різні виробники використовують файл batterystats.bin в різних цілячи). В цілому, цей процес практично той же, що і вказаний вище, але з додаванням кроку з root-додатком.

В цілому, цей процес практично той же, що і вказаний вище, але з додаванням кроку з root-додатком

Якщо ваш телефон має root-права, ви можете видалити файл batterystats.bin

 1. Повністю розрядіть телефон, щоб він вимкнувся сам.
 2. Увімкніть його знову, щоб він знову розрядився і вимкнувся.
 3. Підключіть телефон із зарядним пристроєм, без використання кнопки «Вкл.» І заряджайте його до тих пір, поки LED-індикатор покаже значення «100 відсотків заряду».
 4. Відключіть зарядний пристрій від телефону.
 5. Вимкніть телефон. Індикатор батареї, швидше за все, не покаже цифру «100 відсотків», тому знову підключіть девайс до зарядник і знову почекайте, поки не відобразитися «100 відсотків заряду».
 6. Відключіть зарядник від телефону і перезавантажте телефон. Якщо рівень заряду буде непереливки цифру «100», повторно підключіть телефон до зарядного пристрою і чекайте, поки не з'явиться цифра «100».
 7. Повторюйте вищеописані дії до тих пір, поки на екрані не буде доступний широкому значок «100» при включенні телефону, коли він не підключений до зарядник.
 8. Тепер встановіть програму «Калібрування акумулятора» (Battery Calibratoin) і, перед його запуском, переконайтеся, що індикатор заряду показує позначку «100 відсотків», а потім зробіть перезапуск.
 9. Відразу ж запустіть додаток і зробіть калібрування вашого акумулятора.
 10. Після того, як ви виконали калібрування батареї, розрядите її до 0, щоб телефон сам відключився.
 11. Спробуйте повністю зарядити (без переривання процесу зарядки), потім необхідно зробити скидання індикатора зарядки ОС Android.

От і все. Ви вже пробували на ділі один з цих способів? Ви знаєте який-небудь альтернативний спосіб для вирішення проблеми з акумулятором? Напишіть про це в коментарях.

Як мені дізнатися, що з моїм акумулятором виникла проблема?
Що значить зробити калібрування телефону?
Перш за все, з'ясуйте, чому зменшилася продуктивність вашого акумулятора: вся справа в самій батареї або в калібрування ОС Android?
Що значить зробити калібрування телефону?
Ви вже пробували на ділі один з цих способів?
Ви знаєте який-небудь альтернативний спосіб для вирішення проблеми з акумулятором?