Навигация по сайту

Популярные статьи

Яка система контекстної реклами краще: Яндекс.Директ або Google Adwords?

  1. переваги Яндекс.Директ
  2. недоліки Діректа
  3. Переваги Google AdWords
  4. Мінуси Google Ads
  5. Яндекс.Директ і Google AdWords - що вибрати?

31.05.2018 Час прочитання: 4 хвилини

Замовити послуги настройки контекстної реклами , Звичайно, простіше, але що, якщо ви не шукаєте легких шляхів і хочете самостійно розібратися, як налаштувати Яндекс.Директ? До того ж, така навичка буде корисний і в подальшому, якщо ви вирішите замовити ведення в іншої компанії: буде простіше аналізувати звіти і оцінювати, наскільки була грамотна настройка кампанії в Яндекс.Директ.

В одній зі статей циклу про контекстну рекламу ми торкнулися основні системи для настройки і контекстної реклами. У цій статті немає відповіді на питання, що краще - Яндекс.Директ або Google Adwords, тому що його не існує. Але зате описані переваги та недоліки кожного з сервісів, завдяки яким суб'єктивно для кожної кампанії можна визначити, де вигідніше й ефективніше налаштовувати контекстну рекламу.

Розбирати відмінності Яндекс.Директ і Google AdWords почнемо з плюсів першого.

переваги Яндекс.Директ

  1. На початок 2018 року Яндекс залишається найбільш популярним інтернет-ресурсом у росіян: за даними дослідження Mediascope, середньоденна аудиторія становить 45 мільйонів чоловік у віці від 12 до 64 років (із застереженням, що ці люди живуть в містах з населенням більше 100 000 чоловік):

На початок 2018 року Яндекс залишається найбільш популярним інтернет-ресурсом у росіян: за даними дослідження Mediascope, середньоденна аудиторія становить 45 мільйонів чоловік у віці від 12 до 64 років (із застереженням, що ці люди живуть в містах з населенням більше 100 000 чоловік):

Джерело зображення: mediascope.net

Тенденція зберігається, якщо додати до декстопов мобайл:

Джерело зображення: mediascope.net

І аудиторія з кожним місяцем збільшується. Тому реклама в Яндекс.Директ для Рунета - це величезна аудиторія і широкі можливості для конверсії її в покупців.

  1. За багатьма тематиками частотність зазвичай вище.

За багатьма тематиками частотність зазвичай вище

Число показів оголошень із запитом «замовити букет квітів»

Число показів оголошень із запитом «замовити букет квітів»

Середнє число запитів в місяць за запитом «букет квітів замовити»

Аудиторія нашої країни і країн СНД частіше запитує інформацію російською мовою, завдяки чому частіше виводяться оголошення.

  1. підходить новачкам

В Ю Я не дуже багато налаштувань і вони досить зрозумілі. Як приклад візьмемо вибір типу кампанії:

Є пояснення і опис, що це за тип кампанії і де будуть показуватися оголошення. Ще є докладна Яндекс.Допомога і навіть серія відеоуроків з налаштування . Можна, можливо розібратися і налаштувати самостійно , Без звернення до фахівців.

  1. Оголошення транслюються і на інші пошуковики

Оголошення Діректа можна побачити не тільки в Яндексі, а й на інших пошукових системах - наприклад, на Mail.Ru. Цей ресурс дещо поступається Яндексу і Google, але залишається відвідуваним. Завдяки оголошенням там, а також у РСЯ можна збільшити охоплення аудиторії.

  1. Спочатку російськомовний сервіс

Яндекс і, відповідно, Директ з самого початку націлені на російськомовне населення. Це плюс, тому що Яндекс краще розуміє запити російською мовою: наприклад, відмінювання слів по числах, родах, відмінками.

недоліки Діректа

  1. За межами РФ Яндекс значно поступається Google: за даними дослідження компанії Alexa Internet, найпопулярнішим сайтом у світі є Google, Яндекс ж знаходиться тільки на 22-й позиції.
  1. Безпосередньо випливає з першого: показів за межами Росії і країн СНД практично немає.
  2. Висока вартість кліка (бо багато конкурентів). Ось, наприклад, високо конкурентна тематика - банкрутство фізичних осіб:

Ось, наприклад, високо конкурентна тематика - банкрутство фізичних осіб:

Переваги Google AdWords

Дуже частий питання російських рекламодавців - навіщо налаштовувати AdWords, якщо є Директ? Відповідаємо.

  1. Таргетір на весь світ. Google - загальносвітовий лідер по відвідуваності, люди заходять на цей пошуковик всюди, де є інтернет, і оголошення AdWords бачать відвідувачі з різних кінців планети. Це дуже стане в нагоді, якщо ваша компанія працює за кордоном.
  2. Вартість кліка нижче в сервісі від Гугл, ніж в Ю Я.
  3. Є автоматичні правила:

Є автоматичні правила:

Можна завантажувати скрипти безпосередньо через інтерфейс сервісу.

  1. Медійна мережа - це більше 2 мільйонів сайтів, де може показуватися ваша реклама. як кажуть в Google, це близько 90% аудиторії.
  2. У мобільному пошуку лідирує Google. вищезазначене дослідження Mediascope показує, що Яндекс поки поступається першу позицію в mobile.
  3. Реклама на YouTube. YouTube - другий за відвідуваністю в загальносвітовому рейтингу , І в Росії ніякої іншої відеохостинг не може скласти йому конкуренцію. І реклама там не менше ефективна, ніж в пошуку або на майданчиках сайтів-партнерів.

Мінуси Google Ads

  1. Складна настройка для новачка. В Google AdWords настройка дуже точна, і важелів управління багато. В цьому випадку замовити контекстну рекламу у агентства зазвичай вигідніше.
  1. На деякі регіони можна націлити. Наприклад, Ads відносить Крим до території України, і налаштувати кампанію окремо на півострів теж не вийде: або вся Україна разом з Кримом, або нічого.

Яндекс.Директ і Google AdWords - що вибрати?

Універсальної відповіді немає. Не знаючи ряду параметрів, не можна сказати, що буде для вас краще - Яндекс.Директ або Гугл АдВордса, це в першу чергу залежить від цілей, які ставить рекламодавець. Якщо вам потрібно збільшити потік трафіку, то використовувати потрібно обидві системи.

Враховуйте регіон таргетингу, оцінюйте частотність ключових фраз, конкурентність і бюджет, і виходячи з цього приймайте рішення про вибір або зверніться за допомогою до діректологу. Не забувайте і про інші інструменти інтернет-маркетингу: SEO і SMM.

попередній матеріал

Директ і Google AdWords - що вибрати?
Директ?
Директ і Google AdWords - що вибрати?