Навигация по сайту

Популярные статьи

Які національні домени верхнього рівня використовувати в міжнародному SEO?

 1. Національні домени першого рівня (ccTLD), схвалені користувачами і пошуковими системами
 2. Мінуси використання ccTLD
 3. Яке верхнє доменне ім'я вибрати?
 4. Копіюйте великі корпорації
 5. дослідження
 6. думка експерта

дата публікації оригінальної статті : 2 ноября 2015
Автор: Елі Шварц (Eli Schwartz)
Переклад: Олена Годулянова

Олена Годулянова

У більшості веб-сайтів є своя світова аудиторія, незважаючи на те що вони фокусуються на одній країні. Однак ви могли б зробити крок вперед і адаптувати сайт для користувачів з інших країн в залежності від специфіки вашого продукту. Рішення працювати на міжнародну аудиторію відкриває великі можливості, але і тягне за собою безліч складнощів.

Виникнуть, звичайно, проблеми з мовою, але є також великі питання по SEO. Наприклад, доведеться вибирати, які саме домени використовувати для вашого впровадження на міжнародний ринок.

Національні домени першого рівня (ccTLD), схвалені користувачами і пошуковими системами

Будь-яке авторитетне міжнародне SEO-агентство розповість вам про відмінності між опціями підкаталогу, поддомена і високорівневого домену коду країни (country code Top-Level Domain, ccTLD). Одна з найбільш корисних рекомендацій - використовувати національні доменні імена верхнього рівня (наприклад, domain.co.uk) в якості доменної зони. В списку методів визначення цільової країни сайта у Google ccTLD займає місце вище, ніж параметри налаштування геотаргетинга в Google Webmaster Tools і розташування сервера.

До речі, атрибут HREFlang навіть не з'являється на цих сторінках. Це викликано тим, що HREFLang - спосіб показати, яку частину вмісту сторінки Google повинен розглядати, коли пошуковик визначає положення домену. Національні домени першого рівня і інші способи локалізації - ті показники, які повідомлять Google про актуальний розташуванні сайту.

Крім задокументованого переваги при пошуку, причиною для використання доменів верхнього рівня служить для користувача досвід. Користувач заздалегідь знає: якщо він перейде на сторінку з закінченням .co.uk, то потрапить на сайт з британським змістом. Ви здивуєтеся, коли дізнаєтеся, наскільки локалізація впливає навіть на виключно мережевий продукт.

У користувача з іншої країни може не бути міжнародної кредитної картки, або він може бути не зацікавлений в компанії, у якої немає служби підтримки в його часовому поясі або на його мові. В результаті навіть домігшись хороших позицій по конкурентних запитах в пошукових системах всього світу, ви побачите низькі показники CTR для користувачів, які шукали місцевий бренд. Перехід на домен верхнього рівня зведе нанівець будь-який сумнів перед кліком для цього користувача.

Мінуси використання ccTLD

Проте жодне з агентств не буде витрачати час на пояснення того, як неймовірно дорого може обійтися використання доменів верхнього рівня для деяких країн. У той час як найбільш популярні загальні домени верхнього рівня можна придбати менш ніж за $ 20 в рік, в конкретній країні домен може коштувати сотні доларів ще до додавання додаткових умов, таких як місцева реєстрація компанії або необхідність присутності в країні. Наприклад, в Пуерто-Ріко (.pr) домен може коштувати більше $ 1000 на рік! Саме питання вартості може змусити вас відмовитися від стратегії з використанням доменів верхнього рівня. Але це того варте, якщо ви витратите на впровадження даної стратегії менше, ніж вона принесе вам в майбутньому.

Якщо ви вирішили, що стратегія використання національних доменів верхнього рівня - вдале рішення для вашої компанії, то ви захочете упевнитися, що купите домен, який забезпечить вам кращу видимість для місцевих користувачів. У більшості країн є окремі домени для специфічних організацій, таких як уряд, бізнес або освіту, але крім них є ще й кілька універсальних доменів.

Наприклад, в Мексиці є .com.mx і просто .mx. Можливо, зареєструвати обидва домени - хороша ідея, але як ви визначите, який з них буде основним, а який - дзеркалом?

Яке верхнє доменне ім'я вибрати?

Перший шлях - вивчити великі веб-сайти країни. Ви можете використовувати звіт доменів щодо необхідної країні від Alexa.com або просто відвідати сайти місцевих телекомпаній, соціальних медіа та відомих місцевих брендів. Якщо ви обмежені в часі, то можете просто скопіювати вибір відомих світових брендів. У списку Alexa Top 500 Global Sites напрочуд мало великих світових брендів, які обрали стратегію доменів верхнього рівня.

Можна стверджувати, що більшість з ТОП-500 - це бренди, які виходять за межі національних кордонів. Наприклад, LinkedIn і Facebook використовують піддомени для локалізації за межами США, але, з огляду на розмір їхніх брендів, навряд чи для них би щось змінилося від використання верхніх доменних імен різних країн. Аналогічно Twitter і Apple використовує підкаталоги для мов або країн, і ці компанії не отримають користі від використання стратегії ccTLD.

Копіюйте великі корпорації

Проте ви можете копіювати стратегію ще кількох світових брендів.

Для того щоб визначити, який домен використовувати в якості первинного, а на який перенаправляти користувача, можна взяти список всіх національних доменів верхнього рівня і поєднати їх зі словами «Google» і «Amazon». Залишилося додати https: // www або http: // www, щоб отримати повний URL. Нарешті, завантажуємо ці URL як список в ScreamingFrog.

дослідження

Результати дослідження говорять про багато що і дають поживу для декількох цікавих ідей:

 • деякі з доменів верхнього рівня Google не спромігся закріпити або перенаправити (приклад: http://www.google.co.bi/ в Болівії);
 • деякі домени верхнього рівня були створені корпорацією ICANN, але не використовуються;
 • Google випустив адреси, які виглядали б як «гучні назви», такі як Google.ly;
 • на деяких доменах зустрічається 301-й редирект до первинне домену, у інших - 302-й, який перенаправляє вас на основі вашого розташування. перевірте http://www.google.tv і подивіться, куди він вас перенаправить;
 • Amazon не володіє Amazon.net;
 • Amazon використовує тільки 302-е редіректи для інших доменів.

Копіювання інших компаній ніколи не повинно перетворюватися в основну бізнес-стратегію. Однак, коли справа доходить до спроби здаватися «місцевим» для користувачів і пошукових систем, ви зможете домогтися успіху, скопіювавши стратегію Google.

Навіть якщо пошуковик помилився з вибором при створенні своїх глобальних доменів, ви можете тримати парі, що у Google на конкретному домені - сильний вотум довіри для цього розширення. У загальнодоступною таблиці Google - список всіх національних доменів верхнього рівня, а також зібрані результати для Google і Amazon. Успіхів!

оригінал статті

думка експерта

Олена Годулянова
менеджер відділу пошукового просування

 • Вибирати чи для свого продукту стратегію національних доменів верхнього рівня - рішення суто особисте, яке повинно прийматися з урахуванням того, чи принесе його впровадження ті результати, на які ви розраховуєте. Однак для великих компаній це стане суттєвим кроком до виходу на глобальний ринок. Тому якщо ви маєте в своєму розпорядженні міжнародним брендом і хочете, щоб ваш сайт був видний у видачі цільової аудиторії, - обов'язково вибирайте правильну доменну зону в кожної цікавить вас країні.

10 грудня 2015

comments powered by

Поділитися Що ще корисно знати з просування сайтів

Можливо, зареєструвати обидва домени - хороша ідея, але як ви визначите, який з них буде основним, а який - дзеркалом?
Яке верхнє доменне ім'я вибрати?