- Види зовнішніх посилань
- Платні посилання. Алгоритм «Минусинськ»
- Якщо Ваш сайт потрапив під «Минусинськ»
- Як дізнатися, які є зовнішні посилання, що ведуть на ваш ресурс?
- Загальні рекомендації по зовнішніх посиланнях, які допоможуть поліпшити позиції сайту
Навіщо потрібні зовнішні посилання? Тут двояка думка. Одні вважають, що вони нарощують загальну кількість посилань і допомагають просунути сайт, інші думають, що вони потрібні для того, щоб потенційний клієнт дізнався про веб-сайті компанії, перейшов на нього, зацікавився і зробив будь-яку дію, що веде до майбутньої операції ( дзвінок, заповнення форми, пряма покупка в інтернет-магазині і т. д.). Якщо дивитися правді в очі, то обидва думки правильні. Відповідно, щоб просунути позиції сайту в природній видачі, ми повинні враховувати:
джерела (включаючи їх кількість і якість), на яких будуть розміщені зовнішні посилання;
правильне оформлення зовнішніх посилань.
Дотримуючись простих рекомендацій, які будуть описані далі, Ви зможете істотно поліпшити не тільки позиції сайту в органіці, але і якість посилань, підвищивши тим самим зменшуючи кількість потенційних клієнтів.
Види зовнішніх посилань
Все розмаїття посилальної маси зі сторонніх джерел можна розділити на кілька видів, що відрізняються між собою:
партнерські. Часто посилання такого роду можна спостерігати, як на веб-джерелах великих фірм (холдингів, груп компаній і т. П.), Так і на веб-ресурсах середніх і дрібних фірм, які можуть вказати в якості своїх партнерів тих клієнтів, яким надали послуги або у яких, наприклад, закуповують товар.
ЗМІ-посилання. Вважаються найбільш «природними». Наприклад, зайдемо в «Яндекс. Новини ». На скріншоті бачимо яскравий приклад того, що написана новина має посилання на «свій» джерело, де і розміщена інформація.
посилання в каталогах. Є теж «природною». Вигідна не тільки тим, що поліпшують загальну кількість посилань, але і «розповідає» користувачеві, що, наприклад, «ми не тільки перебуваємо тут і займаємося ось цим, а й у нас є сайт, де можете дізнатися нас краще». Яскравим прикладом розміщення посилань в каталогах можна побачити в «Яндекс.Карти», «2GIS», «ІССКУР» і т. Д. Один з хороших прикладів, можна побачити нижче.
інформаційні посилання. Призначені для того, щоб розповісти про який-небудь продукт, послугу, людину і т. Д. З метою зацікавити, а потім привести на той веб-джерело, в якому все докладніше розписано або повторюється та інформація, яка вказана в зовнішньому джерелі.
Бачимо, що сайт, з якого бралася посилання: http://rksport.org Переходимо по ній і бачимо наступне:
посилання в соціальних мережах. Є одним з найпопулярніших видів природної посилальної маси. Дуже сильно допомагає дізнатися про те, де, наприклад, людина працює або, що у компанії є не тільки активна група в соціальній мережі, але і веб-сайт. Часто є можливість не тільки вказати посилання, але і «прокоментувати» її.
посилання в коментарях і відгуках. Є не тільки популярними, але і небезпечними. Якщо у Вас на сайті реалізована можливість відгуків і коментарів, то врахуйте, що хтось із зловмисників може залишити коментар з посиланням, яка може перевести читача на сайт, заражений вірусами, або забороненої тематики. Як мінімум, це може вплинути на вашу репутацію, а як максимум, привести до повної втрати сайту. Щоб цього не сталося, слід передбачити проходження перевірки коментарів адміністратором сайту або звернутися в професійне IT-агентство, яке займається такими проблемами.
Раніше ми розглянули приклади безкоштовних зовнішніх посилань. Далі торкнемося питання платних посилань, дізнаємося, на скільки вони зараз актуальні і чи є у них майбутнє.
Платні посилання. Алгоритм «Минусинськ»
Повернемося трохи в минуле. Раніше тексту і інші способи SEO-просування були орієнтовані переважним чином на пошукові системи і тільки. Мало враховувалася читаність, головне - перші позиції сайту. Саме в цю епоху розвитку і з'явилися так звані SEO-посилання, створені для того, щоб вплинути на позицію сайту і його показник «авторитетності» в порівнянні з веб-ресурсами з аналогічною ніші. Природний розвиток подарувало світу розвиток таких майданчиків, як посилальні біржі, де можна було купити і продати.
У сучасній стадії визначення рангу сайтів, дані «штучні» посилання для підняття рейтингу все частіше йдуть нанівець, та ж пошукова система «Яндекс» вважає їх спамом.
Якщо Ваш сайт потрапив під «Минусинськ»
Зазвичай про це говорить різке падіння позицій сайту на 20 (можливо і більше) позицій по просуваються ключових запитах. Щоб вивести сайт з-під дії «штрафних санкцій», досить прибрати всі посилання, які є «псевдоавторітетнимі» і дочекатися нового проходу по сайту робота-аналізатора. Як тільки він переконається, що сайтом все в порядку, то веб-джерело автоматично повернеться на позиції, які у нього були раніше. Якщо все в порядку, то такий процес триває від двох тижнів до місяця. Якщо не відбувається змін або Ви не знаєте, як це зробити, то рекомендується звернутися до професійних SEO-фахівцям або в агентство, що займається просуванням.
Як дізнатися, які є зовнішні посилання, що ведуть на ваш ресурс?
Все легко і просто. Досить скористатися таким сервісом, як «Яндекс. Веб-майстер »або« Google.Webmaster ». Припустимо, ваш сайт ще доданий в інструмент «Яндекса». Тоді авторізовиваться за допомогою потрібної пошти і переходимо за посиланням: https://webmaster.yandex.ru , Натискаємо «+», вказуємо домен сайту і натискаємо кнопку «Додати».
Далі підтверджуємо свої права на інтернет-ресурс за допомогою meta-тега, файлу html або DNS-записи.
Після успішного завершення дій, вибираємо сайт, знаходимо розділ «Посилання», натискаємо на «Зовнішні», дивимося, що там є, розбираємося і викидаємо, що не потрібно.
Слід зазначити, що даний сервіс дозволяє реалізувати і багато інших можливостей:
побачити інформацію, що стосується пошукових запитів;
переглянути статистику та інші параметри індексування, кількості завантажених сторінок і т. д .;
переглянути інформацію про сайт, «заявити» пошуковій системі про оригінальність тексту;
проаналізувати robots.txt і багато іншого ...
У «Google.Webmaster» відрізняється інтерфейс, є інші корисні інструменти, але, в цілому, суть та ж. Можете також звернутися за допомогою і до сервісу «Bing.WebMaster» при необхідності.
Загальні рекомендації по зовнішніх посиланнях, які допоможуть поліпшити позиції сайту
Розглянувши докладно основні аспекти, зберемо інформацію воєдино і виявимо заходи впливу з приводу роботи з зовнішніми посиланнями:
Як дізнатися, які є зовнішні посилання, що ведуть на ваш ресурс?