Навигация по сайту

Популярные статьи

Які програми потрібні для комп'ютера - найкраща добірка 2019 💻

  1. Що вибрати, платні або безкоштовні програми
  2. Антивірус - необхідний захист
  3. альтернативний браузер
  4. архіватор
  5. Пакет офісних програм
  6. Мессенджер, телефон по інтернету
  7. Файловий менеджер Total Commander
  8. Поштовий клієнт
  9. Зручний відео і аудіо плеєр
  10. Торрент-качалка
  11. Менеджер паролів
  12. Чістілка системи CCleaner
  13. необов'язкові установки
  14. Набір кодеків для відео і аудіо
  15. Програма для запису дисків
  16. Застарілий, десь ще популярний ICQ
  17. Бонус - Punto Switcher

Довго вибирав новий комп'ютер, і нарешті ось він - стоїть на столі, на екрані заставка Windows, а що робити далі, які програми потрібно встановити Довго вибирав новий комп'ютер, і нарешті ось він - стоїть на столі, на екрані заставка Windows, а що робити далі, які програми потрібно встановити? Десь щось бачив, десь чув, в загальному в голові каша! Нехай ця стаття буде невеликим путівником по топу найнеобхідніших програм для комп'ютера, на думку IT-LIKE.RU.

Як би Microsoft не старалися облагородити свою операційну систему, але чисту ОС можна використовувати тільки в обмежених умовах - наприклад на роботі, де установка додаткових програм заборонена чи ні прав.

Що вибрати, платні або безкоштовні програми

Так вже виходить, що одних безкоштовних програм недостатньо, виходить десь 50 на 50. Я ні в якому разі не закликаю використовувати зламані версії, але така наша дійсність, що «крякнуті» програми використовують всюди. З мого досвіду, для вирішення майже будь-якого завдання є хоч одна безкоштовна програма, якої вистачає з головою. Але платне програмне забезпечення зазвичай більш зручне і з більшою кількістю функцій. Але потрібні вони для об'ємних робіт або для професійної діяльності.

Антивірус - необхідний захист

Я вже не раз порушував тему антивіруса, це абсолютно необхідна програма, яку я скачую на будь-якому комп'ютері відразу після установки Windows. Мабуть, антивірус це та програма, яку краще купити і жити спокійно. Платні версії позбавляють від головного болю в пошуках оновлених ключів і баз сигнатур. Найпоширеніші у нас:

Який вибрати - особиста справа кожного. 100% захисту не дасть ніякої, тому вибирайте просто якийсь більше сподобається.

100% захисту не дасть ніякої, тому вибирайте просто якийсь більше сподобається

З безкоштовних хороші:

Є ще один варіант - Symantec Endpoint Protection . Це хороший платний антивірус, але в мережі можна знайти корпоративну версію, яка не вимагає ключів, працює не запинаючись і сама оновлюється. Поставивши безкоштовний антивірус, не забувайте хоча б раз на місяць перевіряти весь комп'ютер утилітою DrWeb CureIt!

альтернативний браузер

Для зручності користування інтернетом знадобиться встановити один з альтернативних інтернет-браузерів на заміну стандартному Internet Explorer / Edge. У наших краях популярні:

Всі вони безкоштовні і дуже потрібні програми. Сьогодні стрімко набирає популярність браузер від Яндекса. Це, безсумнівно, один з кращих браузерів, але у кожного свої переваги.

Це, безсумнівно, один з кращих браузерів, але у кожного свої переваги

За швидкістю роботи і споживання системних ресурсів я віддаю перевагу Opera. А кому подобається гнучкість в налаштуванні можуть вибрати Mozilla FireFox. Якщо залишаєтеся на стандартному Internet Explorer, то хоча б поновіть його до останньої версії.

архіватор

За замовчуванням Microsoft Windows не вміє працювати з таким поширеним форматом архіву, як ".rar". Напевно у себе на заході тільки ЗІПом все користуються. Я встановлюю оболонку WinRAR , Яка підтримує всі необхідні формати архівів, включаючи ".zip". WinRAR вбудовується в операційну систему, дозволяючи працювати з архівами з контекстного меню в провіднику.

В якості альтернативи можу порадити програму 7-Zip . У ній також є всі необхідні функції, але запаковувати в формат ".rar" вона не вміє. Зате вміє розпаковувати формат ".7z".

Пакет офісних програм

Обов'язкова річ для роботи з текстами і таблицями: Word, Excel, PowerPoint. Хоч я і включив це в обов'язковий список, все ж воно не кожному треба. Але я ще не зустрічав ноутбука без Microsoft Office або його безкоштовного аналога OpenOffice . З більш легких офісних пакетів пораджу WPS Office .

Для читання PDF-книг знадобиться Adobe Acrobat Reader . PDF - це найпоширеніший формат документації, книг і інструкцій. Без спеціальної програми відкрити файл PDF вийде, але функціонал буде обмежений найпростішими діями. Acrobat Reader це повністю безкоштовна програма.

Мессенджер, телефон по інтернету

Програми для безкоштовного спілкування по всьому світу через інтернет:

Всі програми підтримують голосовий, відеозв'язок і чат. Незамінна штука для спілкування, на додаток до соціальних мереж. Для цього знадобляться мікрофон , Навушники і web-камера (для відеозв'язку), а також встановлена ​​програма на обох пристроях співрозмовників. Месенджери дозволяють також дзвонити на стаціонарні і мобільні телефони, але це вже не безкоштовно.

Щоб ви змогли комунікувати з родичами і друзями, потрібно дізнатися якими програмами користуються вони самі. Але зазвичай встановлюють все відразу. Зазначу, щоб Viber і WhatsApp працювали на ПК, їх обов'язково потрібно встановити на смартфон теж.

Я показав основні програми для ноутбука в мінімальному різноманітності. Для більш просунутих я порекомендую ще одну пачку софта.

Файловий менеджер Total Commander

Після установки драйверів, в першу чергу я встановлюю файловий менеджер Total Commander . Ця програма надає зручний доступ до файлової системи, на заміну стандартного провідника Windows. Набагато зручніше копіювати, переміщати, змінювати файли. Всім раджу! З запуску Total Commander починається моя робота з комп'ютером.

Поштовий клієнт

Щоб перевірити свою електронну пошту людина зазвичай заходить на сайт, наприклад gmail.com, і дивиться папку «Вхідні». Але набагато зручніше використовувати спеціальні програми - поштові клієнти, особливо, якщо електронних скриньок у вас кілька.

Програма підключається до сервера і викачує всю пошту на комп'ютер. Ви можете її переглядати без затримок браузера, швидко переключаючись між ящиками. Я рекомендую The Bat! або Mozilla Thunderbird . Непоганий стандартний Microsoft Outlook (вбудований в Windows XP / 7 і в Microsoft Office) і додаток «Пошта» в Windows 10, але The Bat! мені подобається більше, бо пошту дуже легко перенести на інший комп'ютер або на нову операційну систему без ризику втрати важливої ​​інформації.

Зручний відео і аудіо плеєр

Рекомендую на заміну стандартному Windows Media Player встановити окремі відео і аудіо-програвачі. Як розробники не намагаються, але не можуть поєднати в одній програмі і відео і аудіо плеєр так, щоб всім сподобалося. Для цих цілей краще користуватися окремими програмами. Для програвання відео добре себе зарекомендували:

Для аудіо - WinAmp або AIMP .

Торрент-качалка

Сьогодні щось вартісне безкоштовно скачати в інтернеті можна або з файлообмінників, або за допомогою торрентів. для скачування з торрентів знадобиться програма uTorrent.

Менеджер паролів

Щоб не запам'ятовувати всі логіни і паролі, якими ви неодмінно почнете обростати, рекомендую використовувати один з менеджерів паролів. Програма запам'ятовує всі ваші паролі і зберігає на сервері. Згодом їх можна використовувати з будь-якого місця, на будь-якому комп'ютері і браузері. Я рекомендую використовувати RoboForm або LastPass .

RoboForm - це перше, що я встановлюю, тому що тут збережені всі мої доступи до інтернет-сервісів і додатків на комп'ютері. Також у мене стоїть доповнення до браузера Mozilla Firefox свого смартфону за допомогою якого у мене на телефоні завжди актуальні логіни і паролі.

Чістілка системи CCleaner

Упевнений, корисна штука для будь-якої системи під управлінням Windows 7/8/10 - це програма CCleaner . Призначена для періодичної, приблизно раз на місяць, чищення операційної системи та програм від нагромадилося сміття. В основному це різні тимчасові папки, файли, кеші, які не тільки забивають вільне місце на диску, але і часто погіршують роботу комп'ютера. Особливо корисно для поліпшення роботи браузерів, які з часом починають гальмувати.

необов'язкові установки

Стане в нагоді тільки якщо у вас особливі вимоги до системи.

Набір кодеків для відео і аудіо

За замовчуванням Windows вміє програвати тільки самі основні формати відео- та аудіофайлів. Для підтримки інших форматів знадобиться один з наборів кодеків, наприклад K-Lite Codec Pack або Win7Codecs . Необов'язкова ця установка бо в будь-який сучасний мультимедіа-плеєр вже вбудовані всі поширені кодеки, або він відразу пропонує їх завантажити.

Програма для запису дисків

Приводи DVD рідше використовуються ніж раніше, але все ж поки що стоять майже в кожному комп'ютері. Для запису дисків я використовую програму Nero Burning ROM . З безкоштовного можна порекомендувати JetBee FREE або ImgBurn .

Застарілий, десь ще популярний ICQ

Популярний клієнт для спілкування по протоколу ICQ ( «аська» по народному). Раніше стояв кожному комп'ютері, колишній стандарт «де-факто» для обміну миттєвими повідомленнями через інтернет, типу безкоштовних SMS, тільки більшого об'єму. Ще часто можна побачити в контактах на різних сайтах послуг та інтернет-магазинів.

Я використовую одночасно соціальні мережі, Telegram і ICQ. Таким чином, можна тримати постійний зв'язок з людьми. Натомість громіздкою програмі ICQ рекомендую встановити зручний клієнт QIP . Програма російською мовою, має простий і зрозумілий інтерфейс.

Бонус - Punto Switcher

Це програма для автоматичної зміни розкладки клавіатури. Не кожному треба, тому я не включив її в основний список програм, але кожному порекомендую використовувати. Більш докладно я писав про Punto Switcher в статті про зниклу мовну панель .

Це той мінімум програм які потрібні для комп'ютера і я сам ними користуюся. Буквально відкрив своє меню «Пуск» і вибрав саме основне. Не рекомендую використовувати різні збірки Windows, типу «Zver», хоча в них вже вбудована частина потрібного софта. Але саме через них потім спливають незрозумілі проблеми з комп'ютером.