Навигация по сайту

Популярные статьи

Який домен краще вибрати: ru або рф?

  1. Так що ж робити?
  2. А якщо просто прив'язати до сайту два домену .рф і .ru?

При створенні сайтів особливу увагу варто приділяти вибору доменного імені При створенні сайтів особливу увагу варто приділяти вибору доменного імені. Адже "як корабель назвеш, так він і попливе". Давайте подивимося, чи варто вибирати домени .рф або орієнтуватися на .ru. Отже, приступимо.

Уявімо, що у Ви вирішили взяти собі домен в російськомовній зоні Інтернету, тобто .рф. Наприклад, http // мойсайт.рф /. Все ніби добре - легко запам'ятати, легко набрати адресу в браузері. Правда є певні нюанси, які слід враховувати.

До нас приїхав Punycode

Свій новий російськомовний домен http // мойсайт.рф / Ви в браузері бачите саме так. Однак, наприклад, якщо посилання http // мойсайт.рф / скопіювати і вставити в текстовий документ (або спробувати зареєструвати сайт в місцевому каталозі), то вставляється посилання відобразитися ось так http // xn - 80arbjktj.xn - p1ai / (це Punycode-написання кириличних посилань).

Корпоративна пошта і домен .рф?

Інший, вже більш істотний момент, це створення корпоративної пошти на базі наявного російськомовного доменного імені. Наведемо в приклад наш недавній проект Царьова Пироги . Наприклад, e-mail менеджер@царевыпироги.рф працювати не буде в сучасних поштових сервісах, так як текст, що знаходиться від @ повинен бути тільки на латиниці (тобто e-mail повинен бути manager@мойсайт.рф). Правда далеко не кожному користувачеві буде зручно вводити e-mail на двох мовах. До того ж при використанні e-mail manager@мойсайт.рф і для коректної роботи поштових сервісів, найімовірніше, безпосередньо адреса домену царевипірогі.рф користувачам доведеться прописувати в Punycode (тобто адресу e-mail буде виглядати manager @ xn - 80arbjktj. xn - p1ai /), що певною мірою відлякує.

Так що ж робити?

В ідеалі використовувати два доменних імені: одне російськомовне в зоні .рф, інше - англомовне в зоні .ru (або .com, .biz і т.д.). Так Ви уникнете проблем з корпоративною поштою, а також деяких нюансів при просуванні сайту Вашої компанії. Для зручності ці доменні імена краще «склеєні» і налаштувати 301 редирект. Тобто при наборі в браузері http // мойсайт.рф / користувач буде переадресовуватися на англомовний домен. А ось у телевізійній або радіо рекламу можна вказувати або російськомовний домен для простоти запам'ятовування.

А якщо просто прив'язати до сайту два домену .рф і .ru?

Крім прив'язки двох доменів до одного сайту, необхідно повідомити про це пошуковим системам, а також "склеїти" обидва домени. Пошукова система бачить два адреси, які Ви купили: http // мойсайт.рф / і http // motsite.ru /, але два цих домену пошуковик буде сприймати як два різних сайту з однаковим вмістом. При цьому в пошуковій видачі Яндекса може показуватися одну адресу, а в Google - інший. Крім цього, якщо пошукова система не може визначити основний домен з двох, то позиції сайту можуть бути знижені. Саме для цього, як мінімум, і потрібно налаштування редиректу (перенаправлення). Подивіться, як це зроблено на сайті https: //овери.рф/ . Вас перенаправляють на основний домен сайту в зоні .ru.

Якщо у Вас залишилися сумніви, то ми завжди готові Вас проконсультувати. Також наші фахівці можуть налаштувати для Вашого сайту кілька доменних імен і редирект (перенаправлення) на головне дзеркало сайту.

Залишити заявку

Так що ж робити?
Ru?
Так що ж робити?
Ru?