Навигация по сайту

Популярные статьи

Який сайт краще підійде Вашому бізнесу - візитка, каталог або інтернет-магазин? - створення інтернет-магазинів

 1. Які бувають інтернет-сайти: сайт-візитка
 2. Каталог - краще рішення для продажу ексклюзивних товарів або послуг
 3. Найбільш поширений в електронній комерції вид сайту - інтернет-магазин

Напевно досвідчені користувачі знають різницю між інтернет-магазином, каталогом і простим сайтом. А ось бізнесмени іноді плутаються в цих поняттях, що вже говорити про офлайн-підприємців: сайт, ну і нехай буде сайт, десь кнопочок більше, десь менше. Щоб не заплутатися в термінах і прийняти правильне рішення, створюючи представництво компанії в інтернеті, ми спробуємо детально роз'яснити ці поняття.

Які бувають інтернет-сайти: сайт-візитка

Існують різноманітні класифікації, але щоб відповісти на наше запитання, ми скористаємося тієї, в якій базовими критеріями виступають структура і функціональність ресурсу. Найпростішим за цими параметрами є звичайний інтернет-сайт (сайт-візитка). Він може складатися з однієї (односторінкові сайти) або з декількох сторінок. Як правило, звичайні інтернет-сайти комерційних структур грають більше представницьку, іміджеву роль. Якщо ж на сторінках такого сайту рекламується якийсь продукт або послуга, то щоб їх замовити, необхідно зв'язатися з представником компанії і оформити покупку в офлайн-режимі.

Каталог - краще рішення для продажу ексклюзивних товарів або послуг

Наступний вид сайтів, який значно відрізняється своєю архітектурою, - каталоги. Каталог - це інтернет-сайт, що містить структуровану базу даних про продукти компанії. Він може мати кілька розділів, підрозділів, іншими словами - рівнів вкладення веб-сторінок, що характеризують ту чи іншу групу товарів.

Каталоги, як правило, складаються з наступних компонентів:

 • окремі сторінки з детальним описом, характеристиками, фотографіями, відгуками для кожного найменування товару;
 • форма для відправки запиту з сайту (дозволяє отримати замовлення);
 • великий набір функцій для роботи з даними.

Трохи зупинимося на останньому пункті. Для зручної роботи з каталогом потрібні:

 • всілякі фільтри для відбору потрібних позицій;
 • швидкий і розширений пошук;
 • функції порівняння обраних товарів в каталозі;
 • різні методи сортування: за ціною, по популярності, за назвою;
 • функція додавання спеціальних міток до позицій: «нове», «рекомендуємо», «популярне»;
 • можливість формування списку супутніх товарів;
 • сервіс коментування та залишення відгуків;
 • автоматизована (синхронізована з постачальниками) функція формування прайс-листа;
 • можливість оцінки товару і ін.

Ми навели приклад комерційного каталогу, але існують і подібні за структурою сайти, не призначені для отримання комерційної вигоди. Яскравий приклад - сайти з базами рефератів.

Каталоги не надто часто використовуються в комерційних цілях. Оформлення угоди або покупки відбувається таким же чином, як і у випадку зі звичайними сайтами, тобто в офлайн-режимі. Яскравими прикладами каталогів є сайти виробників комп'ютерної техніки, на яких можна детально ознайомитися з продукцією, що випускається, проте можливість придбати її тут відсутня: Hewlett & Packard , Canon , DELL та ін.

Найбільш поширений в електронній комерції вид сайту - інтернет-магазин

Інтернет-магазин - це інтернет-сайт, який має подібну з каталогом структуру і володіє великим набором функціональних можливостей. Основна відмінна риса інтернет-магазину - це наявність кошика замовлень, сервісу, що дозволяє оформити (і навіть оплатити, і отримати (в випадку з придбанням, наприклад, викачуваного програмного забезпечення)) товар. Іншими словами, в каталозі можна ознайомитися з асортиментом продукції і зробити офлайн-покупку, а в інтернет-магазині - придбати товар прямо на сайті.

Важливо. На сьогоднішній день електронні платіжні системи не отримали широкого розповсюдження серед інтернет-покупців. Тому інтеграцію WebMoney, PayPal, Yandex.Деньги і інших сервісів потрібно розглядати як додаткову можливість, а не обов'язкову.

Деньги і інших сервісів потрібно розглядати як додаткову можливість, а не обов'язкову

Тому не можна обмежуватися прив'язкою інтернет-магазину до електронної платіжної системи. Відповідно, виникає необхідність наявності в штаті менеджера з продажу. Тим більше, якщо товар ексклюзивний, сложнопродаваемий. Тільки грамотний консультант в півгодинному телефонному розмові зможе продати таку продукцію. Тому варто передбачити функцію зворотного дзвінка і виділити номера телефонів на сайті.

Порада. Якщо в інтернет-магазині продається товар поштучно або ж обслуговування покупців поширюється на більшу територію, необхідно передбачити функцію оплати з використанням платіжних карт.

Ми б злукавили, якщо застосували б формулу:

Інтернет-магазин = сайт-каталог + корзина замовлень.

В якомусь сенсі ця формула правильна, але інтернет-магазин - це більш широке поняття, ніж просто сайт в інтернеті. Це повноцінний бізнес, що супроводжується аналогічними ризиками, що і в офлайні.

Давайте розглянемо характерний для інтернет-магазинів набір сервісів:

 • Система управління наповненням інтернет-магазину. Вона повинна бути максимально зрозумілою і зручною для всіх співробітників.
 • Інтеграція з бухгалтерськими програмами. Це значно полегшить фінансову діяльність.
 • Автоматизований документообіг. Виставлення рахунків, складання актів виконаних робіт, видача подорожнього листа для кур'єра та інших документів повинні бути максимально спрощені і автоматизовані.
 • Інтеграція з CRM-системою і збір статистичної інформації. Реалізація маркетингових кампаній і відстеження поведінки покупців просто необхідні для успішної роботи інтернет-магазину.
 • Програма лояльності. В інтернет-магазині повинні бути передбачені функції гнучкого управління ціновою політикою для кожного клієнта.
 • Особистий кабінет покупця. Тут зберігаються контактні дані, історія замовлень, відомості про адреси доставки, дані про побажання замовника і стані актуальних замовлень, платіжна інформація та дані про лояльність (знижки).
 • Вибір способу оплати: готівкою кур'єру, банківським або поштовим переказом, електронним платежем.
 • Інтеграція зі службою доставки. Для кожної бізнес-моделі створюється індивідуальна система інтеграції. В ідеалі - після отримання замовлення і підтвердження менеджера з продажу система автоматично передає інформацію кур'єрській службі і на склад.

Можливо, перерахованих вище сервісів буде недостатньо для конкретного інтернет-магазину. Розробка такого ресурсу вимагає ретельної і багатогранною проектування, в процесі якої потрібно враховувати особливості конкретної бізнес-моделі. Якщо є можливість чітко налагодити всі процеси, що забезпечують зручність клієнта від його заходу на сайт до сервісного обслуговування купленого товару, потрібно розробляти інтернет-магазин. Однак для продажу в інтернеті великий товарної групи, специфічного товару (наприклад, трансформатори ) Або послуги (наприклад, пілінг ), Що вимагає тривалих консультацій та оформлення угоди, найкращим рішенням буде каталог. Ексклюзивний товар або послугу потрібно рекламувати на звичайному сайті.